Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε μαγκες εχω απειρα μεσα στο 3gs,εχω itunes 9.2 kai βλεπει και το update.Η ερωτηση μου ειναι,η διαδικασια που θα κανω ειναι: -back up

-sync

-update

-set as new devise

-restore??

Θελω set as new devise για πιο "καθαρη" εγκατασταση,Διαφωτιστε με

TRUST YOUR SOLE
Link to comment
Share on other sites

Settings/Messages και επιλεγεις show subject Field και Character count.Πρεπει να επιλεξεις και τις 2 επιλογεις για να βγει ο μετρητης

 

ο μετρητής εμφανίζεται μετά τους 20 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

nai ...........

 

Tην 9,2? Τι να πω.. πολύ περίεργο.. Εγώ εδώ και και καμιά ώρα + την έχω κατεβάσει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε Jailbreak??

Ποιο Utility να χρησιμοποιήσουμε...?? :)

 

εαν εχεις 3GS με παλιο bootloader (που μαλλον δεν εχεις μιας και εκανες update απο το itunes) υπαρχει ειδη στο net... εαν εχεις τον νεο bootloader 5.13.xx τοτε θα πρεπε να περιμενεις μεχρι να βγει το αναλογο tool...

Link to comment
Share on other sites

Tην 9,2? Τι να πω.. πολύ περίεργο.. Εγώ εδώ και και καμιά ώρα + την έχω κατεβάσει κανονικά.

 

Δεν ξερω τι να κανω... να παρω την Cosmote;

 

Εκανα restore carrier settings

 

Εσβησα το αρχειο απο τον φακελο του itunes

 

Καθε φορα που το συνδεω στο itunes λεει οτι υπαρχει update, το κανω και δεν μπαινει ποτε...

:(

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι να κανω... να παρω την Cosmote;

 

Εκανα restore carrier settings

 

Εσβησα το αρχειο απο τον φακελο του itunes

 

Καθε φορα που το συνδεω στο itunes λεει οτι υπαρχει update, το κανω και δεν μπαινει ποτε...

:(

 

Δηλαδή πατάς εκεί που λέει search for updates στο εικονίδιο του iPhone και σου λέει 3.1.3 is the current version?

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες εχω απειρα μεσα στο 3gs,εχω itunes 9.2 kai βλεπει και το update.Η ερωτηση μου ειναι,η διαδικασια που θα κανω ειναι: -back up

-sync

-update

-set as new devise

-restore??

Θελω set as new devise για πιο "καθαρη" εγκατασταση,Διαφωτιστε με

Πριν ξεκινησει η εγκατασταση πατα SHIFT+Restore και βαλε εκει το αρχειο που κατεβασες για να ξεκινησει η εγκατασταση και να ειναι η συσκευη οπως την πειρες καινουρια και μετα επελεξε Set as new Device με την προιποθεση οτι εχεις κρατησει τις επαφες σου στο Outlook για να μην τρεχεις

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Έχω το iPhone 3G... Το Spirit δουλεύει..?

 

nope... περιμενε μεχρι να βγαλουν το σωστο utility για JB.

Link to comment
Share on other sites

Και εσενα τι;

 

Δεν ξερω εγω εκανα τα παντα, restore carrier settings κτλ αλλα ΔΕΝ μπαινει

 

και καθε φορα που το συνδεω με το itunes μου λεει για carrier update :hypno:

 

Έκανα το update και δεν έμπαινε στο ίντερνετ. Τώρα μπαίνει, αλλά σέρνεται.

WM 5.0 -> WM 6.0 -> Symbian s60v3 -> UIQ3 -> Android 1.5 -> BB 4.5 -> Palm 5.4.9-> iPhone 3.1.2
Link to comment
Share on other sites

 

εαν εχεις 3GS με παλιο bootloader (που μαλλον δεν εχεις μιας και εκανες update απο το itunes) υπαρχει ειδη στο net... εαν εχεις τον νεο bootloader 5.13.xx τοτε θα πρεπε να περιμενεις μεχρι να βγει το αναλογο tool...

 

Μην συνχέουμε την έκδοση του bootloader με αυτήν της baseband. Η baseband αναβαθμίζεται μετά από κάθε update. Ο bootloader είναι κώδικας αποθηκευμενος σε ROM μνήμη και επομένως δεν γίνεται να αλλάξει εάν δεν αλλάξει το hardware. ;)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πατάς εκεί που λέει search for updates στο εικονίδιο του iPhone και σου λέει 3.1.3 is the current version?

 

Οχι.

 

Εκανα κανονικα update στην 4.

 

Ολα καλα αλλα απο τοτε που εκανα μου λεει οτι υπαρχει ενημερωση για carrier settings (της κοσμοτε ρυθμισεις για να μπαινεις ιντερνετ κτλ)

 

Τα κανω αλλα δεν μπορω να μπω σε καμια σελιδα, γενικα δεν εχει ιντερνετ...

 

και καθε φορα μου λεει το ιδιο πραγμα οτι υπαρχει update για τις ρυθμισεις της κοσμοτε...

 

http://support.apple.com/kb/HT1970

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μην συνχέουμε την έκδοση του bootloader με αυτήν της baseband. Η baseband αναβαθμίζεται μετά από κάθε update. Ο bootloader είναι κώδικας αποθηκευμενος σε ROM μνήμη και επομένως δεν γίνεται να αλλάξει εάν δεν αλλάξει το hardware. ;)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ναι μωρε:cry: εχεις δικιο... μπερδευτικα οπως τα εγραφα. Ετσι ειναι οπως τα λες:)

Link to comment
Share on other sites

 

Οχι.

 

Εκανα κανονικα update στην 4.

 

Ολα καλα αλλα απο τοτε που εκανα μου λεει οτι υπαρχει ενημερωση για carrier settings (της κοσμοτε ρυθμισεις για να μπαινεις ιντερνετ κτλ)

 

Τα κανω αλλα δεν μπορω να μπω σε καμια σελιδα, γενικα δεν εχει ιντερνετ...

 

και καθε φορα μου λεει το ιδιο πραγμα οτι υπαρχει update για τις ρυθμισεις της κοσμοτε...

 

Να υποθέσω πως με wifi συνδέεσαι κανονικά;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Οχι.

 

Εκανα κανονικα update στην 4.

 

Ολα καλα αλλα απο τοτε που εκανα μου λεει οτι υπαρχει ενημερωση για carrier settings (της κοσμοτε ρυθμισεις για να μπαινεις ιντερνετ κτλ)

 

Τα κανω αλλα δεν μπορω να μπω σε καμια σελιδα, γενικα δεν εχει ιντερνετ...

 

και καθε φορα μου λεει το ιδιο πραγμα οτι υπαρχει update για τις ρυθμισεις της κοσμοτε...

Α κατάλαβα.. Και να φανταστώ και στην 4 , πάλι δεν μπορείς να ελέγχεις και να δεις τις ρυθμίσεις του internet (apn) στην cosmote, όπως και πριν?

Φυσικά και πάρε στην εξυπηρέτηση και ζήτα να μιλήσεις με το τμήμα iPhone

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

 

Εχω το Iphone 3g απο οταν πρωτοβγηκε, με εκδοση λογισμικου την 3.1.2.

Το εχω κανει jaibreak..

 

Θέλω να περασω την 4.0 αλλα <<καθαρά>> χωρις να μεινουν στοιχεια απο Jaibreak..Γενικα δεν θέλω να ασχοληθω αυτη τη περιοδο με το jaibreak..

ΤΙ να κάνω?

Εφαρμογες δεν με ενδιαφερει να σωσω κατι, θελω μονο να μεινουν οι επαφες και τα μηνυματα στην 4.0 χωρις να περαστει τιποτα αλλο. ΓΙνεται?

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Οχι.

 

Εκανα κανονικα update στην 4.

 

Ολα καλα αλλα απο τοτε που εκανα μου λεει οτι υπαρχει ενημερωση για carrier settings (της κοσμοτε ρυθμισεις για να μπαινεις ιντερνετ κτλ)

 

Τα κανω αλλα δεν μπορω να μπω σε καμια σελιδα, γενικα δεν εχει ιντερνετ...

 

και καθε φορα μου λεει το ιδιο πραγμα οτι υπαρχει update για τις ρυθμισεις της κοσμοτε...

 

http://support.apple.com/kb/HT1970

 

δοκιμασε να κανεις reboot... αν και παλι δεν παιξει, δοκιμασε να κανεις reset τα παντα (θα χασεις τα παντα!)

Link to comment
Share on other sites

Α κατάλαβα.. Και να φανταστώ και στην 4 , πάλι δεν μπορείς να ελέγχεις και να δεις τις ρυθμίσεις του internet (apn) στην cosmote, όπως και πριν?

Φυσικά και πάρε στην εξυπηρέτηση και ζήτα να μιλήσεις με το τμήμα iPhone

 

Ακριβως! :!:

 

Θα παρω αν κ δεν νομιζω να βγαλω ακρη.....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως! :!:

 

Θα παρω αν κ δεν νομιζω να βγαλω ακρη.....

 

Επίσης αν και μπορεί να ναι άσχετο για τσέκαρε στο iTunes σου Store > Check for available downloads .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

 

Εχω το Iphone 3g απο οταν πρωτοβγηκε, με εκδοση λογισμικου την 3.1.2.

Το εχω κανει jaibreak..

 

Θέλω να περασω την 4.0 αλλα χωρις να μεινουν στοιχεια απο Jaibreak..Γενικα δεν θέλω να ασχοληθω αυτη τη περιοδο με το jaibreak..

ΤΙ να κάνω?

Εφαρμογες δεν με ενδιαφερει να σωσω κατι, θελω μονο να μεινουν οι επαφες και τα μηνυματα στην 4.0 χωρις να περαστει τιποτα αλλο. ΓΙνεται?

 

Ευχαριστω πολυ!

 

Βεβαίως και γίνεται φίλε μου αρκεί να συγχρονισεις τις επαφές σου μέσω iTunes με κάποιο πρόγραμμα που κρατάς τις επαφές ( outlook , adressbook ) και στην συνέχεια να πραγματοποιησεις restore της συσκευής και μόλις ολοκληρωθεί set up as new και τέλος να κάνεις εκ νέου συχρονισμο με το iTunes για να επαναφερεις τις επαφές σου στο τηλέφωνο. Φυσικά αυτά ισχύουν εάν δεν ενδιαφέρεται για unlock η jailbreak της συσκευής. ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...