Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν δεν εχω καρτα σιμ μου ζηταει σιμ και οταν βαζω μου λεει οτι δεν ειναι εγκυρη η κατι τετοιο. Ειναι σαν να κανεις πρωτη ενεργοποιηση.

 

nai οκ λέω εάν σου δίνει κάποια επιπλέον στοιχεία όπως firmware κλπ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nai οκ λέω εάν σου δίνει κάποια επιπλέον στοιχεία όπως firmware κλπ..

 

Αν μου έλεγε δεν θα ζητούσα βοήθεια..:)

Μονό αυτό το μήνυμα μου βγάζει για την κάρτα σιμ.

http://funkradio.listen2myradio.com/

16.30-17.30 Με καλή ελληνική μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Αν μου έλεγε δεν θα ζητούσα βοήθεια..:)

Μονό αυτό το μήνυμα μου βγάζει για την κάρτα σιμ.

 

Nαι εδώ έχεις δίκιο. Βάλε τη συσκευή σε DFU Mode και κάνε update στην τελευταία έκδοση. Έτσι τουλάχιστον θα γνωρίζεις την έκδοση. Τώρα unlock δε υπάρχει software διαθέσιμο, παρά μόνο επι πληρωμή από κάποιες ιστοσελίδες για factory unlocked.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση πως γινεται ο τηλεφωνικος καταλογος να ειναι αλφαβητικα με το ονομα κ οχι το επιθετο;

κανεις δεν γνωριζει?

το βρηκα οκ

Edited by Zspanos
Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν γνωριζει?

το βρηκα οκ

 

Παράπεσε η ερώτησή σου, ρυθμίσεις - Mail, επαφές, ημερολόγια >εμφάνιση >επώνυμο, όνομα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το iphone 4 ξερετε αν θα παρει το ios 8;Κι αν ναι θα πηγαινει καλυτερα το κινητο η' θα εχει τα χαλια του 7;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Το iphone 4 ξερετε αν θα παρει το ios 8;Κι αν ναι θα πηγαινει καλυτερα το κινητο η' θα εχει τα χαλια του 7;

Το iPhone 4 δεν θα πάρει iOS 8. Η τελευταία είναι η iOS 7.1.2.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω unlock σε ενα κλειδωμενο στη three UK?

με factory unlock μεσω sites/ebay ή με gevey sim?

σορρυ για τις χιλιοειπωμενες ερωτησεις αλλα πρωτη φορα ασχολουμαι με iphone...

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω unlock σε ενα κλειδωμενο στη three UK?

με factory unlock μεσω sites/ebay ή με gevey sim?

σορρυ για τις χιλιοειπωμενες ερωτησεις αλλα πρωτη φορα ασχολουμαι με iphone...

 

Και με τους 2 τρόπους που ανεφερες.

Φυσικά με τα υπέρ και τα κατα ο καθένας απο αυτούς.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και με τους 2 τρόπους που ανεφερες.

Φυσικά με τα υπέρ και τα κατα ο καθένας απο αυτούς.

μπορεις να γραψεις περιληπτικα τα υπερ/κατα?

 

στο ebay υπαρχουν sellers που με 10 λιρες το ξεκλειδωνουν, το ποσό ειναι οκ αλλά δεν ξερω ποσο αξιοπιστοι ειναι.

για την gevey, δεν εχω βρει πουθενα για iphone 4, οποτε δεν ξερω καν κοστος.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να γραψεις περιληπτικα τα υπερ/κατα?

 

στο ebay υπαρχουν sellers που με 10 λιρες το ξεκλειδωνουν, το ποσό ειναι οκ αλλά δεν ξερω ποσο αξιοπιστοι ειναι.

για την gevey, δεν εχω βρει πουθενα για iphone 4, οποτε δεν ξερω καν κοστος.

 

Gevey υπέρ είναι ότι είναι φθηνή λύση.

Κατα ότι σε επόμενη αναβάθμιση λειτουργικού μπορεί να μην δουλεύει.

 

Official unlock υπέρ είναι ότι μια ζωή έχεις μετά συσκευή ξεκλειδωτη.

Κατα είναι το κόστος. 30-100€ ανάλογα με τον πάροχο που είναι η συσκευή.

Αυτά που λες για eBay δεν γνωρίζω. Ίσως είναι αλήθεια δεν το γνωρίζω.

Παλαιότερα έχω ξεκλειδώσει 2 AT&T με 50-60€ νομίζω.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Gevey υπέρ είναι ότι είναι φθηνή λύση.

Κατα ότι σε επόμενη αναβάθμιση λειτουργικού μπορεί να μην δουλεύει.

 

Official unlock υπέρ είναι ότι μια ζωή έχεις μετά συσκευή ξεκλειδωτη.

Κατα είναι το κόστος. 30-100€ ανάλογα με τον πάροχο που είναι η συσκευή.

Αυτά που λες για eBay δεν γνωρίζω. Ίσως είναι αλήθεια δεν το γνωρίζω.

Παλαιότερα έχω ξεκλειδώσει 2 AT&T με 50-60€ νομίζω.

Thanks για τον χρονο σου.

Στο bestprice μου εμφανιζει κανα 10αρι gevey με μεγαλο ευρος τιμων, διαλεγω τη φθηνοτερη ή κοιταω κατι αλλο πρωτα?

Link to comment
Share on other sites

Thanks για τον χρονο σου.

Στο bestprice μου εμφανιζει κανα 10αρι gevey με μεγαλο ευρος τιμων, διαλεγω τη φθηνοτερη ή κοιταω κατι αλλο πρωτα?

 

Λογικά να είναι συμβατή με την έκδοση που θέλεις πχ. 7.1.2. 8.0.1

Ψάξε λίγο για official unlock θα έχουν πέσει οι τιμές για το 4αρι είναι παλιά συσκευή. Σε συφμέρει περισσότερο γιατι θα είναι μετα εφ όρου ζωής ξεκλείδωτη η συσκευή.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να επισκευασω ενα σπασμενο iphone 4 ή οχι; Ειναι ραγισμενη η οθονη και λιγο πλαστικο, οποτε λογικα θελει αλλαγη ολο το μπροσινο μερος; Βασικα αν το τραβηξω λιγο θα φυγει τελειως. Ηδη το μισο μερος εχει ξεκολλησει. Βεβαια η οθονη λειτουργει κανονικα.

 

Επισης επειδη ειναι Σουηδικο ειναι κλειδωμενο και δε δεχεται sim απο Ελλαδα. Οποτε θελει και ξεκλειδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να επισκευασω ενα σπασμενο iphone 4 ή οχι; Ειναι ραγισμενη η οθονη και λιγο πλαστικο, οποτε λογικα θελει αλλαγη ολο το μπροσινο μερος; Βασικα αν το τραβηξω λιγο θα φυγει τελειως. Ηδη το μισο μερος εχει ξεκολλησει. Βεβαια η οθονη λειτουργει κανονικα.

 

Επισης επειδη ειναι Σουηδικο ειναι κλειδωμενο και δε δεχεται sim απο Ελλαδα. Οποτε θελει και ξεκλειδωμα.

 

Θα πρέπει πρώτα να εξασφαλίσεις το unlock της συσκευής, χρησιμοποιήσε το Link για να δεις αν ξεκλιεδώνει και με πoιο κόστος.

Εάν η συσκευή ξεκλειδώσει, και είναι δική σου, δηλαδή δεν είναι κλειδωμένη με activation lock τότε η επισκευή της οθόνη θα σου στοιχίσει περίπου 85€ (ανταλλακτικό και αντικατάσταση).

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπω να αξίζει. 150€ είχαν τα καλά μεταχειρισμένα λογικά τώρα πιο λίγο.

Βάλε οθόνη και ξεκλειδωμα ήδη νομίζω δεν συμφέρει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει πρώτα να εξασφαλίσεις το unlock της συσκευής, χρησιμοποιήσε το Link για να δεις αν ξεκλιεδώνει και με πoιο κόστος.

Εάν η συσκευή ξεκλειδώσει, και είναι δική σου, δηλαδή δεν είναι κλειδωμένη με activation lock τότε η επισκευή της οθόνη θα σου στοιχίσει περίπου 85€ (ανταλλακτικό και αντικατάσταση).

 

Σοβαρα τωρα ειναι τοσο ακριβο το Unlock της συσκευης; Ζητανε 70$ το φθηνοτερο, στο site που εδωσες..

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα τωρα ειναι τοσο ακριβο το Unlock της συσκευης; Ζητανε 70$ το φθηνοτερο, στο site που εδωσες..

 

Δεν ειναι απαραίτητο. Υπάρχουν και πιο φθηνά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα τωρα ειναι τοσο ακριβο το Unlock της συσκευης; Ζητανε 70$ το φθηνοτερο, στο site που εδωσες..

 

δυστυχώς δεν πέφτουν οι τιμές με την παλαίωση των συσκευών, εάν μπορείς επικοινώνησε με τον πάροχο κατευθείαν μήπως σου δώσει λύση.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα τωρα ειναι τοσο ακριβο το Unlock της συσκευης; Ζητανε 70$ το φθηνοτερο, στο site που εδωσες..

 

Ψάξε και στο eBay για φθηνότερο unlock, εγώ το ξεκλείδωσα με 1 λίρα όταν τα γνωστά sites ζητούσαν τουλάχιστον 35 €!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς, αν στο 4 θα βγει update λογισμικού;

 

Όχι σταμάτησε η υποστήριξη του. Θα μείνει ως έχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δλδ το unlock πως ακριβως λειτουργει; Μονο τα Iphone ειναι κλειδωμενα σε παροχους;

 

Και τι ακριβως κανουν για να το ξεκλειδωσουν; Αλλαζουν το IMEI; Ειναι παρανομο; Η εγγυηση χανεται;

 

Το ιδιο ειναι και με καποια κινητα που λενε οτι δουλευουν μονο στη Κινα ή εκεινα εχουν και θεμα με την κεραια και τις συχνοτητες που λαμβανουν;

Link to comment
Share on other sites

Δλδ το unlock πως ακριβως λειτουργει; Μονο τα Iphone ειναι κλειδωμενα σε παροχους;

 

Και τι ακριβως κανουν για να το ξεκλειδωσουν; Αλλαζουν το IMEI; Ειναι παρανομο; Η εγγυηση χανεται;

 

Το ιδιο ειναι και με καποια κινητα που λενε οτι δουλευουν μονο στη Κινα ή εκεινα εχουν και θεμα με την κεραια και τις συχνοτητες που λαμβανουν;

 

Κάποια τηλέφωνα είναι κλειδωμένα ας πούμε στην At&t έτσι βάζοντας την ελληνική σιμ μέσα δεν δουλεύει.

Ξεκλειδώνοντας το επίσημα το τηλέφωνο δεν αλλάζει τίποτα μόνο από τους servers τους γίνεται η διαδικασία και όταν βάλεις την ελληνική σιμ γίνεται επικοινωνία με τον server και αφήνει την σιμ να ενεργοποιήσει την συσκεή.

Αυτό που λες για τις κεραίες είναι άλλο θέμα. Ας πούμε στην Ελλάδα η σιμ δουλέυει με το δίκτυο στα 2100 ενώ σε άλλη χώρα στα 900.

Έτσι μπορεί να υπάρχει ασυμβατότητα.

Είναι άλλο πράγμα αυτό.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δλδ το unlock πως ακριβως λειτουργει; Μονο τα Iphone ειναι κλειδωμενα σε παροχους;

 

Και τι ακριβως κανουν για να το ξεκλειδωσουν; Αλλαζουν το IMEI; Ειναι παρανομο; Η εγγυηση χανεται;

 

Το ιδιο ειναι και με καποια κινητα που λενε οτι δουλευουν μονο στη Κινα ή εκεινα εχουν και θεμα με την κεραια και τις συχνοτητες που λαμβανουν;

 

Στο εξωτερικό, οι πάροχοι για να έχουν μεγαλύτερες πωλήσεις, λόγω και της αυξημένης ζήτησης, προσφέρουν π.χ. 24μηνα συμβόλαια με εξευτελιστικές τιμές σε συσκευές όπως το iPhone, η το Galaxy, κτλ.

Ο τρόπος για να κρατήσουν τους πελάτες στο δίκτυο τους και ταυτόχρονα "δεμένους" στα 24μηνα συμβόλαια, είναι με το κλείδωμα των συσκευών .. ώστε να μην παίρνουν τη συσκευή και μετά τους αφήνουν φέσια αλλάζοντας κάρτα.

Ανάλογα τη χώρα και τον πάροχο που έχει κλειδωθεί η συσκευή υπάρχουν και χρεώσεις - προϋποθέσεις ξεκλειδώματος.

Αυτός είναι ο επίσημος τρόπος, που σίγουρα θα έχει κάποια κατά - ίσως το κόστος ή τον ελάχιστο χρόνο παραμονής στην εταιρεία.

 

Οι ανεπίσημοι τρόποι είναι αυτοί που αναφέρθηκαν από άλλους χρήστες .. που σίγουρα έχουν κι αυτοί το ρίσκο τους!

Edited by mariel19
διόρθωση κειμένου

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...