Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το ξέρω ότι υπάρχει ήδη ανάλογο post, αλλά επειδή δεν έβγαλα και πολύ άκρη μήπως μπορεί κάποιος να μου πει ποια είναι ακριβώς η διαδικασία για να ξεκλειδώσω ένα iphone 4 από το εξωτερικό??

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικά δοκίμασε ενα restore απο το iTunes και set up as new για να εισαι σίγουρος ότι δεν είναι κάτι απο λογισμικό.

Αυτά που σου είπαν στο κατάστημα είναι ότι να ναι για να σου πάρουν τα 100€.

Κανε μια επαναφορά και αν σεν στείλε πίσω την συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

γεια σας σκέφτομαι τον τελευταίο καιρό την αγορά ενός iPhone 4 μεταχ κ έχω μερικές ερωτήσεις. βρήκα ένα σε πολύ καλή τιμή κ θέλω να μάθω πριν κάνω κάτι λάθος τι να προσέξω?πως θα καταλάβω αν είναι κλεμμένο η κλειδωμένο? αφού το πάρω έχω την δυνατότητα να κάνω χρήση του icloud k iTunes? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

γεια σας σκέφτομαι τον τελευταίο καιρό την αγορά ενός iPhone 4 μεταχ κ έχω μερικές ερωτήσεις. βρήκα ένα σε πολύ καλή τιμή κ θέλω να μάθω πριν κάνω κάτι λάθος τι να προσέξω?πως θα καταλάβω αν είναι κλεμμένο η κλειδωμένο? αφού το πάρω έχω την δυνατότητα να κάνω χρήση του icloud k iTunes? ευχαριστώ

 

Καλημέρα φίλε μου, προτείνουμε τις συναλλαγές χέρι με χέρι, θα πρέπει να ζητήσεις το IMEI της συσκευής ώστε να δεις τα στοιχεία της, κι αν είναι κλειδωμένο το Apple ID. Θα σε συμβούλευα για νεότερη συσκευή καθώς ως λειτουργικό παύει να υποστηρίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ξέρω ότι υπάρχει ήδη ανάλογο post, αλλά επειδή δεν έβγαλα και πολύ άκρη μήπως μπορεί κάποιος να μου πει ποια είναι ακριβώς η διαδικασία για να ξεκλειδώσω ένα iphone 4 από το εξωτερικό??

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

 

θα πρέπει να γνωρίζεις σε ποιον πάροχο είναι κλειδωμένη η συσκευή, επικοινωνείς μαζί του και σου αναφέρει τη διαδικασία. Διαφορετικά απευθύνεσαι σε ένα από τα πολλά sites που υπόσχονται factory unlocked. Θα πρέπει να προσέξεις αν είναι scam ή πραγματικά. Ανάλογα με την τιμή και εάν διαθέτουν paypal πληρωμές. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εχει κανεις να προτείνει πωλητη απο eBay η απο οπουδήποτε αλλού για αγορά νεας οθόνης για iPhone 4 ; είναι για φίλο που του ράγισε η οθόνη
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποιο αντιστοιχο τοπικ για ξεκλειδωμα? μου το εδωσε ενα φιλαρακι το ειχε κανει restore κατεβαζω το pangu 7.1.2 και οταν παω να το ανοιξω μου λεει οτι απετυχε. τι γινεται? μπορειτε να με βοηθησετε?

εχω mac και τρεχει το os 10.6.8

Edited by Zspanos
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποιο αντιστοιχο τοπικ για ξεκλειδωμα? μου το εδωσε ενα φιλαρακι το ειχε κανει restore κατεβαζω το pangu 7.1.2 και οταν παω να το ανοιξω μου λεει οτι απετυχε. τι γινεται? μπορειτε να με βοηθησετε?

εχω mac και τρεχει το os 10.6.8

 

Θα πρέπει να έχει γίνει activated η συσκευη για να προχωρήσεις σε jailbeak καθώς η όλη διαδικασία γίνεται μέσα από τη συσκευή. Πάρε μια gevey sim για να το χρησιμοποιήσεις ως τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποιο αντιστοιχο τοπικ για ξεκλειδωμα? μου το εδωσε ενα φιλαρακι το ειχε κανει restore κατεβαζω το pangu 7.1.2 και οταν παω να το ανοιξω μου λεει οτι απετυχε. τι γινεται? μπορειτε να με βοηθησετε?

εχω mac και τρεχει το os 10.6.8

 

Οταν λες ξεκλειδωμα;

Θέλεις να κανεις jailbreak η μήπως η συσκευή σου είναι κλειδωμένη σε κάποιον πάροχο και βάζεις την sim αλλα δεν δουλεύει; Γιατί το δεύτερο είναι unlock άλλο πράγμα εντελώς.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε τι εχει γινει.

Το κινητο το ειχε αγορασει ενας φιλος μου απο την αγγλια αλλα ηταν ξεκλειδωτο για την ελλαδα γιατι το χρησιμοποιουσε εδω με cosmote χωρις να κανει jailbreak unlock και οτι αλλο υπαρχει, λειτουργουσε κανονικα. Ειχε κανει και μια ασφαλεια απο την αγγλια οτι αν παθει κατι θα του εδιναν αλλο. ε λοιπον μετα απο 3 χρονια που το ειχε το πηγε στην ασφαλεια και τους λεει δεν μου λειτουργει το ενα δεν μου λειτουργει το αλλο και του ειπαν, θα σου δωσουμε καινουργιο αλλα το παλιο θα σου το κλειδωσουμε. καλα λεει αυτος. και το εδωσε σε μενα τωρα.

Το οποιο το εκανα restart το εκανα τελικα και jailbreak τα καταφερα και τωρα απλα περιμενω να ερθει ο πατερας μου που εχει micro-sim να δω αν λειτουργει. λετε να λειτουργει;

 

υπαρχει καποιο σιτε να βαζει το imei για να σου λεει αν ειναι ξεκλειδωτο/ sim free ή πως τα λενε αυτα γιατι δεν ειμαι της τεχνολογιας

Edited by Zspanos
Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε τι εχει γινει.

Το κινητο το ειχε αγορασει ενας φιλος μου απο την αγγλια αλλα ηταν ξεκλειδωτο για την ελλαδα γιατι το χρησιμοποιουσε εδω με cosmote χωρις να κανει jailbreak unlock και οτι αλλο υπαρχει, λειτουργουσε κανονικα. Ειχε κανει και μια ασφαλεια απο την αγγλια οτι αν παθει κατι θα του εδιναν αλλο. ε λοιπον μετα απο 3 χρονια που το ειχε το πηγε στην ασφαλεια και τους λεει δεν μου λειτουργει το ενα δεν μου λειτουργει το αλλο και του ειπαν, θα σου δωσουμε καινουργιο αλλα το παλιο θα σου το κλειδωσουμε. καλα λεει αυτος. και το εδωσε σε μενα τωρα.

Το οποιο το εκανα restart το εκανα τελικα και jailbreak τα καταφερα και τωρα απλα περιμενω να ερθει ο πατερας μου που εχει micro-sim να δω αν λειτουργει. λετε να λειτουργει;

 

υπαρχει καποιο σιτε να βαζει το imei για να σου λεει αν ειναι ξεκλειδωτο/ sim free ή πως τα λενε αυτα γιατι δεν ειμαι της τεχνολογιας

 

Mαλισταα.. ναι υπάρχει μπορεί να εισάγεις το IMEI εδώ και να δεις εάν είναι locked και σε ποιον πάροχο. http://iphoneimei.info

Link to comment
Share on other sites

Mαλισταα.. ναι υπάρχει μπορεί να εισάγεις το IMEI εδώ και να δεις εάν είναι locked και σε ποιον πάροχο. http://iphoneimei.info

ναι αλλα εδω λεει οτι πληρωνεις για να το δεις αν ειναι blacklist

και μου λεει.

sim lock: unlocked

activated: yes

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εδω λεει οτι πληρωνεις για να το δεις αν ειναι blacklist

και μου λεει.

sim lock: unlocked

activated: yes

 

Αυτό σημαίνει πως η συσκευή σου είναι εργοστασιακά ξεκλείδωτη, δεν σε ενδιαφέρει σε ποιον πάροχο ανήκει ή εάν είναι στην blacklist, όποια κάρτα και να τοποθετήσεις θα δουλέψει. Προφανώς το παράπτωμά σου, ήταν που δεν έβαλες εξαρχής μία sim για να το ενεργοποιήσεις, πριν κάνεις jailbreak.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει πως η συσκευή σου είναι εργοστασιακά ξεκλείδωτη, δεν σε ενδιαφέρει σε ποιον πάροχο ανήκει ή εάν είναι στην blacklist, όποια κάρτα και να τοποθετήσεις θα δουλέψει.

τοτε γιατι του ειπαν απο την εταιρεια της ασφαλειας που το πηγε ο φιλος μου οτι θα στο κλειδωσουμε?

Link to comment
Share on other sites

τοτε γιατι του ειπαν απο την εταιρεια της ασφαλειας που το πηγε ο φιλος μου οτι θα στο κλειδωσουμε?
τι να σου πω, δεν γνωρίζω, από τα στοιχεια που δίνεις η συσκευή είναι ξεκλείδωτη πάντως.
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, δεν γνωρίζω, από τα στοιχεια που δίνεις η συσκευή είναι ξεκλείδωτη πάντως.

να μου πεις αγγλοι ειναι αυτοι πανε με τον γραμμα του νομου μπορει και να το ειπαν ετσι.

Link to comment
Share on other sites

να μου πεις αγγλοι ειναι αυτοι πανε με τον γραμμα του νομου μπορει και να το ειπαν ετσι.

 

Δοκίμασε με micro sim και μας ενημερώνεις στη συνέχεια, θεωρώ πως δεν θα έχεις πρόβλημα! :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχουν την δυνατότητα να το κλειδώσουν. Θα το καταλάβεις μόλις βάλεις την κάρτα σου μέσα.

Άσχετα τι λέει στην σελίδα μόλις θα βάλεις την κάρτα και θα παει να κανει ενεργοποίηση ίσως κλειδώσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα δοκιμασα την καρτα του πατερα μου, την αναγνωρισε κανονικα την ειχα κανα 5λεπτο μεσα πηρα και τηλεφωνα. επομενως δεν πιστευω να εχω προβλημα. θα παω αυριο να αλλαξω τη δικη μου.
Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα δοκιμασα την καρτα του πατερα μου, την αναγνωρισε κανονικα την ειχα κανα 5λεπτο μεσα πηρα και τηλεφωνα. επομενως δεν πιστευω να εχω προβλημα. θα παω αυριο να αλλαξω τη δικη μου.

 

όχι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα ούτε τώρα ούτε στο μέλλον, ίσως δεν κατάλάβατε καλά, με το κλειδώνω ενδεχομένως να μην μπορείς να το χρησιμοποιήσεις στον ίδιο πάροχο ίσως. Τέλοσπάντων, τέλος καλό όλα καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα και με τη δικη μου καρτα

Μια ερωτηση πως γινεται ο τηλεφωνικος καταλογος να ειναι αλφαβητικα με το ονομα κ οχι το επιθετο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα. Με εδωσε μια φιλη μου ενα Iphone 4 αλλα ειναι κλειδωμενο για τα σουηδικα δικτυα.

Πως μπορω να δω ποια εκδοση ιος φοραει για να το κανω jb και μετα Unlock?

http://funkradio.listen2myradio.com/

16.30-17.30 Με καλή ελληνική μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα. Με εδωσε μια φιλη μου ενα Iphone 4 αλλα ειναι κλειδωμενο για τα σουηδικα δικτυα.

Πως μπορω να δω ποια εκδοση ιος φοραει για να το κανω jb και μετα Unlock?

 

Καλημέρα, εάν το συνδέσεις στο iTunes τι στοιχεία σου δίνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εάν το συνδέσεις στο iTunes τι στοιχεία σου δίνει;

 

Οταν δεν εχω καρτα σιμ μου ζηταει σιμ και οταν βαζω μου λεει οτι δεν ειναι εγκυρη η κατι τετοιο. Ειναι σαν να κανεις πρωτη ενεργοποιηση.

http://funkradio.listen2myradio.com/

16.30-17.30 Με καλή ελληνική μουσική.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...