Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά απο δύο εβδομάδες μου ήρθε το καινούργιο κινητο (το αλλο εσπασε) και ήθελα να ρωτήσω εαν πρέπει να βάλω την κανονική έκδοση του iTunes Και να βγάλω την Beta με σκοπό να το κάνω restore.

 

Στην προηγουμενη συσκευή είχα το iOS 5 και στον υπολογιστη έχω το iTunes beta. Με το Beta θα κάνει restore στο New iPhone?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να μπορέσεις να περάσεις ios5 beta θα πρέπει να έχεις δηλώσει τη συσκευή σαν developer. Άμα το έχεις κάνει αυτό, πέρασε το iTunes 10.5 beta 7 για να μπορέσεις να κάνεις κατευθείαν restore στην IOS 5 beta 7 που βγήκε σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα έχω πλέον το iOS 5 αλλά το 4. Οπότε;

 

Restore Από την 5αρα σε 4αρα γινεται ;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι άμε άπλα θα πρέπει να βάλεις την συσκευή σου σε DFU mode και να κάνεις restore στην 4.3.X XX

Εφόσον όμως πήρες νέα συσκευή, αυτή λογικά θα σου ήρθε με 4.3.XΧΧ. Γιατί θέλεις να κάνεις Restore?

Εφόσον το κάνεις - μη ξεχάσεις να βγάλεις το iTunes beta που είχες και να βάλεις την τελευταία official έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι άμε άπλα θα πρέπει να βάλεις την συσκευή σου σε DFU mode και να κάνεις restore στην 4.3.X XX

Εφόσον όμως πήρες νέα συσκευή, αυτή λογικά θα σου ήρθε με 4.3.XΧΧ. Γιατί θέλεις να κάνεις Restore?

Εφόσον το κάνεις - μη ξεχάσεις να βγάλεις το iTunes beta που είχες και να βάλεις την τελευταία official έκδοση.

 

Θέλω στην καινούργια συσκευή (που θα ερθει με iOS 4.x.x) να περάσω επαφές/εφαρμογές κτλ από την παλαιά συσκευή που έτρεχε το iOS 5.

 

Αυτή την στιγμή έχω στον υπολογιστή το iTunes beta. Θα πρέπει να το βγάλω και να περάσω το official Και μετά να κάνω restore? :rolleyes:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

χμ... δεν ξερω εαν ειναι καλη κινηση να περάσεις backup της 5 σε συσκευη που θα τρεχει 4...

Καλο θα ειναι να τα περασεις απο την αρχη με sync με το iTunes το Official.

Link to comment
Share on other sites

χμ... δεν ξερω εαν ειναι καλη κινηση να περάσεις backup της 5 σε συσκευη που θα τρεχει 4...

Καλο θα ειναι να τα περασεις απο την αρχη με sync με το iTunes το Official.

 

ναι αλλα αν απεγκαταστησει την beta οταν επανεγκαταστησει την oficial δεν θα εχει χασει οσα ειχε φυλαγμενα ;

 

ΥΓ. Απο την μικρη μου εμπειρια θεωρω πως αυτο το μπερδεμα με τα backup/restore,συγχρονισμο απο συσκευη σε συσκευη και απο κομπιουτερ σε κομπιουτερ, νομιζω οτι ειναι η μεγαλυτερη ταλαιπωρια για τους χρηστες/κατοχους.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Απο την μικρη μου εμπειρια θεωρω πως αυτο το μπερδεμα με τα backup/restore,συγχρονισμο απο συσκευη σε συσκευη και απο κομπιουτερ σε κομπιουτερ, νομιζω οτι ειναι η μεγαλυτερη ταλαιπωρια για τους χρηστες/κατοχους.

 

Ας μην ξεχνάμε ότι η συσκευή απευθύνεται καταρχήν σε χρήστες που δεν χρειάζεται να κάνουν τέτοια "πειράματα".

 

Οι "ανήσυχοι" οφείλουν να γνωρίζουν πριν πράξουν και τότε δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα. Τώρα αν μερικοί θέλουν να ανέβουν το ποτάμι ανάποδα σαν τον σολωμό, τότε είναι αναμενόμενη και η αντιμετώπιση δυσκολιών, δεν είναι;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δε ξερω αν ειναι το σωστο section να κανω την ερωτηση , επειδη δεν εχω iPhone και δεν εχω ασχοληθει με τα τοπικ ,αλλα ειδα ενα βιντεο στο facebook που δειχνει για το iPhone 5 οτι θα ειναι ultra thin και με ενσωατωμενα ολογραφικα συστηματα . Το εβαζε ο τυπος στο τραπεζι και εκανε πως εσερνε το πληκτρολογιο πανω στο τραπεζι και πληκτρολογουσε εκει περα ! Παιζουν αυτα τα πραγματα η fake ?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δε ξερω αν ειναι το σωστο section να κανω την ερωτηση , επειδη δεν εχω iPhone και δεν εχω ασχοληθει με τα τοπικ ,αλλα ειδα ενα βιντεο στο facebook που δειχνει για το iPhone 5 οτι θα ειναι ultra thin και με ενσωατωμενα ολογραφικα συστηματα . Το εβαζε ο τυπος στο τραπεζι και εκανε πως εσερνε το πληκτρολογιο πανω στο τραπεζι και πληκτρολογουσε εκει περα ! Παιζουν αυτα τα πραγματα η fake ?

 

Είναι concept video με συνδυασμο τεχνολογιών που υπάρχουν και κάποια στιγμή μπορει και να ενσωματωθούν σε συσκευές της αγοράς, όχι απαραίτητα iPhone. Ειδικά το εικονικό laser πληκτρολόγιο χωρίς όμως την υποστήριξη gestures υπάρχει ήδη στην αγορα εδω και χρόνια.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δε ξερω αν ειναι το σωστο section να κανω την ερωτηση , επειδη δεν εχω iPhone και δεν εχω ασχοληθει με τα τοπικ ,αλλα ειδα ενα βιντεο στο facebook που δειχνει για το iPhone 5 οτι θα ειναι ultra thin και με ενσωατωμενα ολογραφικα συστηματα . Το εβαζε ο τυπος στο τραπεζι και εκανε πως εσερνε το πληκτρολογιο πανω στο τραπεζι και πληκτρολογουσε εκει περα ! Παιζουν αυτα τα πραγματα η fake ?

Δεν θα ειναι ετσι το iphone5 σιγουρα, φαντασου ομως τι προσδοκιες εχει ο κοσμος:blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

To *# που ειναι για αναφορα παραδοσης,χρεωνεται επιπλεον ?

 

Όχι, δεν έχω καταλάβει κάτι τέτοιο και δεν βλέπω γιατί. Η χρέωση πάει ανάλογα με το τι γράφεις στο μήνυμά σου?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχω καταλάβει κάτι τέτοιο και δεν βλέπω γιατί. Η χρέωση πάει ανάλογα με το τι γράφεις στο μήνυμά σου?

 

Aπλα επειδη στελνει διαφορετικο μηνυμα μετα...ειχα μια συζητηση μενα φιλο και ηθελα να σιγουρευτω...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Είναι concept video με συνδυασμο τεχνολογιών που υπάρχουν και κάποια στιγμή μπορει και να ενσωματωθούν σε συσκευές της αγοράς, όχι απαραίτητα iPhone. Ειδικά το εικονικό laser πληκτρολόγιο χωρίς όμως την υποστήριξη gestures υπάρχει ήδη στην αγορα εδω και χρόνια.

 

μαλιστα καταλαβα, απο οσο ξερω κι εγω τα ολογραφηματα ηδη εχουν αναπτυχθει ως τεχνολογια απο αρκετα πανεπιστημια αλλα αυτο με το πληκτρολογιο δεν το ηξερα οτι υπηρχε και μου φανηκε πολυ εντυπωσιακο .

 

Δεν θα ειναι ετσι το iphone5 σιγουρα, φαντασου ομως τι προσδοκιες εχει ο κοσμος:blink:

 

ε ναι ειναι και το πιο λογικο αλλωστε . Θα ηταν τεραστιο αλμα απο το iPhone4 το 5 να εχει ολες αυτες τις λειτουργιες...

Δε νομιζω να αργει και πολυ η στιγμη ομως...

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα καταλαβα, απο οσο ξερω κι εγω τα ολογραφηματα ηδη εχουν αναπτυχθει ως τεχνολογια απο αρκετα πανεπιστημια αλλα αυτο με το πληκτρολογιο δεν το ηξερα οτι υπηρχε και μου φανηκε πολυ εντυπωσιακο .

 

 

 

ε ναι ειναι και το πιο λογικο αλλωστε . Θα ηταν τεραστιο αλμα απο το iPhone4 το 5 να εχει ολες αυτες τις λειτουργιες...

Δε νομιζω να αργει και πολυ η στιγμη ομως...

 

Μια από τις πιο ενδιαφέρουσες πρόσφατες υλοποιήσεις είναι αυτή εδώ.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Μια από τις πιο ενδιαφέρουσες πρόσφατες υλοποιήσεις είναι αυτή εδώ.

 

πολυ ωραιο , μετραει . Ειδικα για το iPhone5 φαινεται πως αυτο το συγκεκριμενο feature δεν θα ηταν κι οτι πιο απιστευτο να υπαρχει .

Το ολογραφημα ομως να εμφανιζεται απο την οθονη πιστευω πως θελει τα χρονακια του ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αγοράσει το iphone 4 32GB το άσπρο αλλά μιλώντας με κάτι παιδιά για κάποια βασικά μειονεκτήματα που έχει σκεφτομαι να το δώσω και να πάρω το Samsung galaxy s2.

Εκτός των γνωστών προβληματων (οχι flash, πρέπει να το συνδεσεις με PC για να μοιραστείς αρχεία με εγκατεστημένο το itunes, bluetooth, μεταφορά τηλεφώνων κλπ) μπορέι καποιος να μου επιβεβαιώσει τα παρακάτω:

 

Έχει όντως κάποιο πρόβλημα με την κεραία και το σήμα?..ακουσα ότι ειδικά αν του βάλεις και θηκη ζάνει περισσότρο το σήμα του.

 

Ακουώ απο παντου ότι χωρις jailbreak είναι μισή συσκευή. Εμαθα όμως ότι τον τυπο που έφτιαξε το jailbreak τον προσέλαβε η ίδια η apple προσφατα...αυτό με οδηγεί στο συμπέρασμα ότι όσοι έχουν κάνει ή θέλουν να κάνουν jailbreak θα έχουν προβλήματα πλέον, ετσι δεν είναι?

 

Τέλος, ισχυει ότι με update σε IOS 5 καλύπτεσαι σε τέτοιο βαθμό που δεν χρειάζεται jailbreak?

 

Ευχαριστώ

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!!!Ποτε κυκλοφορεί η ios 5 ξερουμε????

 

Μέσα στο Φθινόπωρο είναι η επίσημη ανακοίνωση.

 

Παιδιά έχω αγοράσει το iphone 4 32GB το άσπρο αλλά μιλώντας με κάτι παιδιά για κάποια βασικά μειονεκτήματα που έχει σκεφτομαι να το δώσω και να πάρω το Samsung galaxy s2.

Εκτός των γνωστών προβληματων (οχι flash, πρέπει να το συνδεσεις με PC για να μοιραστείς αρχεία με εγκατεστημένο το itunes, bluetooth, μεταφορά τηλεφώνων κλπ) μπορέι καποιος να μου επιβεβαιώσει τα παρακάτω:

 

Έχει όντως κάποιο πρόβλημα με την κεραία και το σήμα?..ακουσα ότι ειδικά αν του βάλεις και θηκη ζάνει περισσότρο το σήμα του.

 

Ακουώ απο παντου ότι χωρις jailbreak είναι μισή συσκευή. Εμαθα όμως ότι τον τυπο που έφτιαξε το jailbreak τον προσέλαβε η ίδια η apple προσφατα...αυτό με οδηγεί στο συμπέρασμα ότι όσοι έχουν κάνει ή θέλουν να κάνουν jailbreak θα έχουν προβλήματα πλέον, ετσι δεν είναι?

 

Τέλος, ισχυει ότι με update σε IOS 5 καλύπτεσαι σε τέτοιο βαθμό που δεν χρειάζεται jailbreak?

 

Ευχαριστώ

 

Καλησπερα,

 

Δεν υπάρχουν προβλήματα με το σημα. Δεν είχα ποτέ και εχουν περάσει απο τα χερια μου 3 iphone το τελευταίο διάστημα.

Σίγουρα θα συνεχιστεί το παιχνίδι γάτας - ποντικού για κάθε νεο fw βγαζει η Apple. Το κατά πόσο εύκολο η δύσκολο θα είναι, δεν το ξέρουμε ακόμα.

Με το iOS5, κατα την γνώμη μου δεν χρειαζεσαι JB. Αυτο όμως εχει να κανει με τις ανάγκες του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να συνδεσω το iphone σεναν υπολογιστη,που απαυτον πλεον θα περναω αρχεια κλπ....πρεπει πρωτα γινει φορματ για να "παιξει" ?

Bασικα για να βαλω καινουρια τραγουδια λεει οτι θα σβηστει η υπαρχουσα λιστα....θα σβηστουν μονο τα τραγουδια ή και επαφες,μηνυματα κλπ?

Edited by andreas1022
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο η μουσικη και τα ringtones θα φύγουν τπτ άλλο
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Έκανα πριν λίγο αναβάθμιση στη τελευταία έκδοση και Μόλις κατάλαβα ότι δεν ανοίγει καμία " ξένη" εφαρμογή αλλα μόνο οι του iPhone... Τι μπορεί να γίνει τώρα; Edit: τλκ κατέβασα μια καινούρια εφαρμογή και παίζουν πάλι όλες πάλι... Edited by andreas1022
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...