Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδια, μου μπλοκαρε η microsoft το mail που χρησιμοποιουσα και στο applestore ως χακαρισμενο. Δεν το εχω ανακτησει ακομα και μαλλον ουτε προκειται. Το θεμα ειναι οτι επαχα να εχω προσβαση στο λογαριασμο μου στο appstore. Καμια λυση να συνδεθω για να δωσω εναλλακτικο mail? Ή καταστραφηκε ο λογαριασμος; :(

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βρε παιδια, μου μπλοκαρε η microsoft το mail που χρησιμοποιουσα και στο applestore ως χακαρισμενο. Δεν το εχω ανακτησει ακομα και μαλλον ουτε προκειται. Το θεμα ειναι οτι επαχα να εχω προσβαση στο λογαριασμο μου στο appstore. Καμια λυση να συνδεθω για να δωσω εναλλακτικο mail? Ή καταστραφηκε ο λογαριασμος; :(

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

 

Μηπως μπορεις να κανεις login στο appstore με το nickname σου (αν ειχες δωσει) ;

Και μετα αλλαζεις οτι θες.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

eεχω τραβηξει κατι βιντεακια σε ορθια σταση το κινητο και στον υπολογιστη μου τα δειχνει πλαι.

ξερετε καποιο προγραμμα που να μπορω να κανω rotate 90 μοιρες βιντεο οπως κανουμε τις φωτογραφιες?

δεν ξερω μηπως γινετε και μεσω itunes. γινετε?

 

Παρεπιπτοντως και μενα οτι φωτογραφιες τραβηξω και σε ορθια σταση τις δειχνει στο pc σε πλαγια.

Ειναι πολυ εκνευριστικο.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να κανεις login στο appstore με το nickname σου (αν ειχες δωσει) ;

Και μετα αλλαζεις οτι θες.

 

Μπααα! Εφτιαξα νεο account γιατι δεν εβγαζα ακρη. Τωρα σε καθε update οποιασδηποτε εφαρμογης μου, μου βγαζει error γιατι ανηκει λεει σε αλλο λογαριασμο. Θα τις ξαναπληρωσω; :wacko:

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπααα! Εφτιαξα νεο account γιατι δεν εβγαζα ακρη. Τωρα σε καθε update οποιασδηποτε εφαρμογης μου, μου βγαζει error γιατι ανηκει λεει σε αλλο λογαριασμο. Θα τις ξαναπληρωσω; :wacko:

Απ' το στόμα μου το πήρες... Νομίζω πως κάθε αγορά μέσω App Store σχετίζεται με το αντίστοιχο Apple ID, οπότε αν αλλάξεις Apple ID ξεκινάς απ' την αρχή... Αλλά μου φαίνεται λίγο χαζό να μην μπορείς να τις μεταφέρεις σε άλλο (για λόγους όπως στην περίπτωσή σου). Μήπως αν επικοινωνήσεις με το Apple Support μπορούν να στο κάνουν; Πάντως απαντάνε άμεσα (μέσα σε 24 ώρες) και είναι πολύ εξυπηρετικοί.

 

Επίσης δες αν μπορείς να επαναφέρεις το παλιό σου (χακαρισμένο) email. Λογικά θα γίνεται αν κάνεις αναφορά στη Microsoft και το ζητήσεις.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Απ' το στόμα μου το πήρες... Νομίζω πως κάθε αγορά μέσω App Store σχετίζεται με το αντίστοιχο Apple ID, οπότε αν αλλάξεις Apple ID ξεκινάς απ' την αρχή... Αλλά μου φαίνεται λίγο χαζό να μην μπορείς να τις μεταφέρεις σε άλλο (για λόγους όπως στην περίπτωσή σου). Μήπως αν επικοινωνήσεις με το Apple Support μπορούν να στο κάνουν; Πάντως απαντάνε άμεσα (μέσα σε 24 ώρες) και είναι πολύ εξυπηρετικοί.

 

Επίσης δες αν μπορείς να επαναφέρεις το παλιό σου (χακαρισμένο) email. Λογικά θα γίνεται αν κάνεις αναφορά στη Microsoft και το ζητήσεις.

 

Το εκανα ηδη για την επαναφορα του mail φιλε Κωστα, αλλα μ εχουν συνδεσει με Κάιρο! Εχω ηδη συμπληρωσει τη φορμα ανακτησης, αλλα τιποτα! Θα επικοινωνησω με την apple για την ιδιαζουσα περιπτωση μου, και ελπιζω τουλαχιστον εκει να βρω ακρη!

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτοντως και μενα οτι φωτογραφιες τραβηξω και σε ορθια σταση τις δειχνει στο pc σε πλαγια.

Ειναι πολυ εκνευριστικο.

 

Ειναι οντως, αλλα τις φωτο τις διορθωνεις σε 1'',τις ανοιγεις με το windows photo viewer, κανεις rotate προς την μερια που χρειαζεται και κανει αυτοματα save στην σωστη θεση.....

 

 

Για τα βιντεο χρησιμοποιω το QuickTime Pro, φορτωνεις το βιντεο, πατας Ctrl+J(Window-Show Movie Properties),επιλεγεις το Video Track και στο Visual Settings εχει επιλογες για Flip/Rotate.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιτέλους βρήκα λίγο χρόνο για να ασχοληθώ με το iphone.

Κάποιες ερωτήσεις επειδή για πρώτη φορά το συνδέω με το itunes:

1) Μετά τη σύνδεση με τον υπολογιστή άρχισε να κάνει syncing. Είχα τραβήξει κάποιες φωτογραφίες και κάποια βιντεάκια με την κάμερα. Αυτά θα τα σώασει κάπου με τη διαδικασία του back up?

2) Κατά τη διάρκεια του συγχρονισμού μου πέταξε ένα sync alert ότι κάποιες επαφές μου θα διαγραφούν και άλλες θα τροποποιηθούν. Γιατί αυτο? Δεν θέλω να γίνει κάτι τέτοιο στις επαφές αλλά δεν μπορώ να παρακάμψω το βήμα αυτό χωρίς να ακυρώσω τον συγχρονισμό.

3) Μπορώ να περάσω στο κινητό μου ταινίες και τραγούδια που δεν έχω αγοράσει από το itunes? Ακόμα και αν οι συνθήκες απόκτησής τους δεν ήταν και τόσο νόμιμες?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

1. Τις φωτογραφίες και τα βίντεο θα στα κρατήσει στο backup που θα κάνει. Εαν θέλεις να τα δεις το pc σου θα πρέπει να τα περάσεις εσύ από το iphone. Νομιζω ότι όταν το συνδέεις εμφανίζεται σαν εξωτερικός δίσκος.

2. Μεσα στις ρυθμίσεις του iTunes μπορείς να επιλέξεις τι θα συγχρονιστεί και τι όχι. Εαν δεν θέλεις να πέρδεται ο συγχρονισμός με το iPhone σου προτείνω να διαβάσεις κάλα τι πρέπει να ρυθμίσεις στο iTunes.

3. Μπορεις να περάσεις ότι υλικό θέλεις (εκτός από avi - πρέπει να τα κάνεις mov/mp4 κλιπ)

Link to comment
Share on other sites

3. Μπορεις να περάσεις ότι υλικό θέλεις (εκτός από avi - πρέπει να τα κάνεις mov/mp4 κλιπ)

 

Εκτος και αν εγκαταστησεις τον vlc, οποτε μεσω αυτου μπορεις να περνας και τα avi. ;)

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστός αλλά όχι όμως από το iTunes library! Μεσα από την ίδια την εφαρμογή στο κάτω μέρος του iTunes.
Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι το iphone εχει ενα προβληματακι με το bluetooth στο αυτοκινητο. δλδ εαν σε παρουν τηλ στο αυτοκινητο δεν μπορεις να απαντησεις απο το τιμονι. πρεπει να απαντησεις απο το τηλεφωνο. ισχυει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι το iphone εχει ενα προβληματακι με το bluetooth στο αυτοκινητο. δλδ εαν σε παρουν τηλ στο αυτοκινητο δεν μπορεις να απαντησεις απο το τιμονι. πρεπει να απαντησεις απο το τηλεφωνο. ισχυει αυτο?

 

Πιθανόν έχει να κάνει με το bluetooth συγκεκριμένων αυτοκινήτων σε σχέση με το bluetooth του iPhone. Προσωπικά με garmin gps που έχει ενσωματωμένο bluetooth δεν έχω κανένα πρόβλημα, μάλιστα έχεις τη δυνατότητα να διαχειριστείς και τον τηλεφωνικό κατάλογο μέσα από το garmin για να κάνεις κλήσεις.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω ενα Sony car stereo. Το BT συνεργαζεται άψογα. Απαντώ είτε απ αυτο είτε απο την συσκευή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

1. Τις φωτογραφίες και τα βίντεο θα στα κρατήσει στο backup που θα κάνει. Εαν θέλεις να τα δεις το pc σου θα πρέπει να τα περάσεις εσύ από το iphone. Νομιζω ότι όταν το συνδέεις εμφανίζεται σαν εξωτερικός δίσκος.

 

Εχω χάσει αυτή την επιλογή να φαίνεται το Iphone 4 μου σαν εξωτερικός σκληρός δίσκος και δεν ξέρω πως να το επαναφέρω ?

Στο Device manager βλέπω σαν σφάλμα όταν το συνδέω .

Κάνω unistall τον driver ,το ξανασυνδέω και πάλι σφάλμα "δεν βρίσκει το κατάλληλο driver...

Kαμια ιδέα τι μπορώ να κάνω ώστε να το επαναφέρω ??να κάνω unistall το mobile me ? το Itunes ? τι ? :worry:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Χμ... κάτι μου λέει ότι αυτό είναι πρόβλημα windows (drivers). ένας γνωστός μου που είχε το ίδιο πρόβλημα αναγκάστηκε τελικά να κάνει format. Εγω για αρχή λέω να βγάλεις ότι έχει να κάνει με Apple (itunes, mobile me, etc) να κάνεις μια επανεκκίνηση και μετά να ξαναπεράσεις το itunes. Το κινητό μη το έχεις συνδεδεμένο επάνω. Βαλε το αφού έχεις εγκαταστήσει το iTunes.
Link to comment
Share on other sites

και θα πρέπει να κάνω de authorize το account μου στο app store πριν το κάνω unistall ?Σωστά ?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

αν κάνεις άπλα uninstall δεν νομίζω ότι χρειάζεται... άλλα για να είσαι σίγουρος, κάνε το.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχεται υποψη σας για αυτον τον browser "photon". υποστηρίζει flash και ειναι οτι πρεπει για να παίζει κανείς τα παιχνίδια του facebook.το έχει κανένας να μας πει εντυπώσεις?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχεται υποψη σας για αυτον τον browser "photon". υποστηρίζει flash και ειναι οτι πρεπει για να παίζει κανείς τα παιχνίδια του facebook.το έχει κανένας να μας πει εντυπώσεις?

 

Εγω για flash χρησιμοποιω τον puffin. Βγαζει bugs και ψιλοσερνεται ενιοτε, αλλα καλουτσικος ειναι.

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγω για flash χρησιμοποιω τον puffin. Βγαζει bugs και ψιλοσερνεται ενιοτε, αλλα καλουτσικος ειναι.

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Ειρηνη, βρηκες ακρη με το λογαριασμο σου στο itunes??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη, βρηκες ακρη με το λογαριασμο σου στο itunes??

 

Μπα Γιαννη... Δεν ειδα φως... Εφτιαξα αλλον και θα στειλω εκ νεου mail στη μηλια, μηπως και καταφερω να μην πληρωσω απο την αρχη τις εφαρμογες μου.

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά! Όλα καλά μέχρι τώρα.

 

Btw, αυτό το mobile me που διαβάζω συνέχεια τι είναι και που το χρησιμοποιούμε?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον να αγορασουμε μια προπληρωμενη καρτα απο την apple συγκεκριμενου ποσου για να αγοραζω εφαρμογες χρησιμοποιοντας αυτην ??

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Κάρτα δεν μπορείς να αγοράσεις, αυτό που μπορείς να κάνεις είναι μια αγορά μιας iTunes Gift Card και να πιστώσεις τον λογαριασμό σου με χρήματα. Απο εκεί και πέρα ότι αγοράζεις θα χρεώνεται στον λογαριασμό σου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...