Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκιμασε να τα κάνεις προώθηση από το κινητό, με άλλο email account.

 

Να τα παρω ως εχουν να τα μεταφερω σε αλλο φακελο αλλου account γινεται Γιωργο;

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

βγαίνουμε off topic...

Πατησε προώθηση και στο "από/from" του χρήστη, βάλε τον άλλο σου λογαριασμό email που θεωρώ ότι τον έχεις κάνει σωστά setup στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

βγαίνουμε off topic...

Πατησε προώθηση και στο "από/from" του χρήστη, βάλε τον άλλο σου λογαριασμό email που θεωρώ ότι τον έχεις κάνει σωστά setup στο τηλέφωνο.

 

Ενταξει Γιωργο! Θα δω αν με αφηνει να το κανω και δε μου εχουν μπλοκαρει κι αυτο. Συγγνωμη για το offtopic..

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα! Πριν λιγες μερες γυρισα το λογαριασμο μου σε vodafone unlimited και εχω καποια δωρεαν ΜΒ για ιντερνετ.

Θελω ομως να τα χρησιμοποιω κ για το laptop μεσω hotspot.

Εχω ακουσει οτι αυτο δεν γινεται χωρις να υπαρξει εξτρα χρεωση.

Εγκαθιστωντας το Tetherme απο cydia θα ειμαι οκ?

Δηλαδη θα χρησιμοποιω το hotspot χωρις να χρεωνομαι?

 

Επισης βρισκω και τα:

TetherMe apn editing και TetherMe preferences...

Αυτα τι ακριβως προσφερουν παραπανω? Να τα εγκαταστησω ή δεν μου χρειαζονται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Διαπιστωσα οτι γραφοντας ενα μηνυμα στα κεφαλαια Ελληνικα τονιζεται το προηγουμενο συμφωνο πριν το τονουμενο φωνηεν.

Εμφανιζεται καπως ετσι δηλαδη "ΚΑΛ'Α" Σε πεζα και η γραφη και ο τονισμος ειναι μια χαρα.

Διορθωνεται αυτο με τα κεφαλαια η μαθαινεις να ζεις μαζι του ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Διαπιστωσα οτι γραφοντας ενα μηνυμα στα κεφαλαια Ελληνικα τονιζεται το προηγουμενο συμφωνο πριν το τονουμενο φωνηεν.

Εμφανιζεται καπως ετσι δηλαδη "ΚΑΛ'Α" Σε πεζα και η γραφη και ο τονισμος ειναι μια χαρα.

Διορθωνεται αυτο με τα κεφαλαια η μαθαινεις να ζεις μαζι του ;

 

Δεν τονίζεται το σύμφωνο απλώς ο τόνος μπαίνει αριστερά απο το κεφάλαιο φωνηεν όπως συμβαίνει σε πολλές γραμματοσειρες. Ο τόνος είναι ενιαιο τμήμα του γράμματος.

 

 

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=38.305310,23.815951

- Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σχετικό με το θέμα του τονισμού που συζητάτε.

 

Παρατήρησα ότι στα SMS γίνεται αυτόματα η μετατροπή από μικρά ελληνικά σε κεφαλαία με 160 χαρακτήρες ανά SMS. Δηλαδή το "Κώστας" στέλνεται ως "ΚΩΣΤΑΣ". Σωστό αυτό και καλώς είναι έτσι.

 

Ερώτηση: Μπορώ να απενεργοποιήσω αυτή τη μετατροπή, ώστε το "Κώστας" να στέλνεται αναλλοίωτο (κεφαλαία+μικρά+τονισμένα); Ξέρω ότι έτσι θα έχω 70 χαρακτήρες ανά SMS, αλλά δεν με πειράζει.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σχετικό με το θέμα του τονισμού που συζητάτε.

 

Παρατήρησα ότι στα SMS γίνεται αυτόματα η μετατροπή από μικρά ελληνικά σε κεφαλαία με 160 χαρακτήρες ανά SMS. Δηλαδή το "Κώστας" στέλνεται ως "ΚΩΣΤΑΣ". Σωστό αυτό και καλώς είναι έτσι.

 

Αρα εγω δεν εχω λογο να γραφω (αυτα τα ενοχλητικα στην οψη) κεφαλαια.

Γραφοντας πεζα θα μετατρεπονται αυτοματα.

Κατι αλλο τωρα.

Κατεβασα χτες το βραδυ διαφορες εφαρμογες στο itunes. Ειδα σημερα με εκπληξη οτι ολες αυτες οι εφαρμογες ειχαν περαστει στη συσκευη ΧΩΡΙΣ ομως εχω να εχω συνδεθει με καλωδιο!

Συγχρονιζει δηλαδη μεσω Wi-Fi και χωρις να σε ρωταει τι να περασει ;;;;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αρα εγω δεν εχω λογο να γραφω (αυτα τα ενοχλητικα στην οψη) κεφαλαια.

Γραφοντας πεζα θα μετατρεπονται αυτοματα.

Aκριβώς έτσι. Δεν έχει σημασία αν γράφεις κεφαλαία, μικρά, τονισμένα ή μη. Στον παραλήπτη θα πάνε κεφαλαία χωρίς τόνους. Με αυτόν τον τρόπο πετυχαίνουμε να χωράμε 160 χαρακτήρες σε κάθε μήνυμα αντί για 70 αν στελνόταν το κείμενο αυτούσιο.

 

Κατεβασα χτες το βραδυ διαφορες εφαρμογες στο itunes. Ειδα σημερα με εκπληξη οτι ολες αυτες οι εφαρμογες ειχαν περαστει στη συσκευη ΧΩΡΙΣ ομως εχω να εχω συνδεθει με καλωδιο!

Συγχρονιζει δηλαδη μεσω Wi-Fi και χωρις να σε ρωταει τι να περασει ;;;;

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει τις υπηρεσίες "cloud"; Αν ναι, μάλλον γιαυτό στο κάνει. Τις ενεργοποιείς επιλέγοντας απ' το μενού του iTunes: Edit --> Preferences --> Store --> Automatic Downloads.

 

Εγω ειμαι κατοχος των απλων χωρις το μικροφωνο και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος , μενουν στο αυτι δεν φευγουν με το μονο μονο δεν σ απομονονουν πολυ και εχουν κατα εμε αψογη ποιοτητα , αλλα επειδη οσο ναναι 250 ευρω για ακουστικα με μικροφωνο ειναι πολλα ειπα να το κρατησω ως εσχατη επιλογη . Και το θεμα ειναι οτι τα in-ear δεν μου καθονται με τιποτα στα αυτια ολο βγαινουν μια φορα αγορασα και τα χαρισα στη δευτερη μερα αχρηστα στα αυτια μου :lol:

Κρίμα γιατί τα in-ear δίνουν πολύ πιο πλούσιο και ζωντανό ήχο απ' τα απλά (τουλάχιστον στο δικό μου αυτί). Συνήθως έρχονται με λαστιχάκια διαφόρων μεγεθών. Μήπως πρέπει να δοκιμάσεις ένα λίγο μεγαλύτερο;

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει τις υπηρεσίες "cloud"; Αν ναι, μάλλον γιαυτό στο κάνει. Τις ενεργοποιείς επιλέγοντας απ' το μενού του iTunes: Preferences --> Store --> Automatic Downloads.

 

οκ Κωστα, αυτο ακριβως ειχα τσεκαρισμενο.

Παντως δεν με χαλασε και που τις περασε, απλα απορησα.

Τελικα ομως δεν συγχρονιζει με το pc μεσω Wi-Fi αλλα μεσα απο το δικτυο χρησιμοποιωντας το user id του itunes.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα! Πριν λιγες μερες γυρισα το λογαριασμο μου σε vodafone unlimited και εχω καποια δωρεαν ΜΒ για ιντερνετ.

Θελω ομως να τα χρησιμοποιω κ για το laptop μεσω hotspot.

Εχω ακουσει οτι αυτο δεν γινεται χωρις να υπαρξει εξτρα χρεωση.

Εγκαθιστωντας το Tetherme απο cydia θα ειμαι οκ?

Δηλαδη θα χρησιμοποιω το hotspot χωρις να χρεωνομαι?

 

Επισης βρισκω και τα:

TetherMe apn editing και TetherMe preferences...

Αυτα τι ακριβως προσφερουν παραπανω? Να τα εγκαταστησω ή δεν μου χρειαζονται?

 

 

Κώστα ναι. Είσαι καλυμμένος με το tetherMe.

Τα άλλα δύο που τα βρήκες? Δεν νομίζω να σε ενδιαφέρουν πάντως... Τα κατέβασες?

Link to comment
Share on other sites

Κώστα ναι. Είσαι καλυμμένος με το tetherMe.

Τα άλλα δύο που τα βρήκες? Δεν νομίζω να σε ενδιαφέρουν πάντως... Τα κατέβασες?

 

Στο search που εχει το cydia. Ηταν μεσα σε καποια ρεπο... Τι κανουν δηλαδη κ δεν τα χρειαζομαι? Δεν τα εχω κατεβασει γι αυτο ρωταω..

Link to comment
Share on other sites

χαχα Δημητρη οταν εγραφα αυτα τα post, ημουν σιγουρη οτι καπου θα βγεις να σχολιασεις! Αναφερω το celeste φυσικα, αλλα σε οσους δουλεψε καλα και χαλαρα, ειναι στην 4.3.3. Εγω η δολια που ειμαι στην 4.3.2 και οσους ρωτησα μου ειπαν "ΜΑΚΡΙΑΑ" τι να πω?:lol:

 

Δυστυχώς σε μένα που έχω την 4.3.3 και την τελευταία έκδοση του celeste, κανονικά αγορασμένη, όταν στέλνω αρχεία είναι θέμα τύχης αν θα ολοκληρωθεί η μεταφορά. Αντίθετα λαμβάνω χωρίς πρόβλημα τα πάντα. Τι να πει άραγε κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, χθες πηρα το iphone4 και ενω ηταν ολα μια χαρα και κατεβασα αρκετες εφαρμογες στα ξαφνικα βαζω τον κωδικο του appstore και μου λεει οτι ειναι λαθος. Τι να κανω; Δοκιμασα αρκετες φορες αλλα τπτ...
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα στον buzz player ένα video που δεν το υποστηρίζει , ανοίγοντας τον buzzplayer απο το iPhone δεν φαίνεται καν και δεν μπορώ να το σβησω απο εκει, πως μπορώ να το σβησω γιατί βλέπω στο iTunes- apps -buzzplayer ότι είναι περασμένο και μου τρώει χώρο.Απο το iTunes πάλι δεν μπορώ να το σβησω ,τι μπορώ να κάνω? :confused: Edited by kompokompo
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ξανά από το itunes επιλέγοντας το buzz player app στο κάτω μέρος των εφαρμογών και δέξια θα πρέπει να σου δείξει όλα τα βίντεο που έχεις περασμένα. Επελεξε αυτό που δεν θέλεις και πάτα DEL στο πληκτρολόγιο.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ξανά από το itunes επιλέγοντας το buzz player app στο κάτω μέρος των εφαρμογών και δέξια θα πρέπει να σου δείξει όλα τα βίντεο που έχεις περασμένα. Επελεξε αυτό που δεν θέλεις και πάτα DEL στο πληκτρολόγιο.

 

Σ'ευχαριστω πολυ. Δοκιμασα τα παντα εκτος απ'αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

eεχω τραβηξει κατι βιντεακια σε ορθια σταση το κινητο και στον υπολογιστη μου τα δειχνει πλαι.

ξερετε καποιο προγραμμα που να μπορω να κανω rotate 90 μοιρες βιντεο οπως κανουμε τις φωτογραφιες?

δεν ξερω μηπως γινετε και μεσω itunes. γινετε?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια τις τελευταιες μερες μπαινει ιντερνετ χωρις να εχω ανοιχτο wifi η 3G πως γινεται αυτο?? με πολυ μικρη ταχυτητα βεβαια..εχω vodafone ξερει κανεις τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια τις τελευταιες μερες μπαινει ιντερνετ χωρις να εχω ανοιχτο wifi η 3G πως γινεται αυτο?? με πολυ μικρη ταχυτητα βεβαια..εχω vodafone ξερει κανεις τι παιζει?

 

Όταν κλεινεις το 3G δεν κλεινεις την πρόσβαση στο Internet παρά μόνο την πρόσβαση μέσω του υψηλότερης ταχύτητας καναλιού, παραμένει όμως η σύνδεση με το χαμηλής ταχύτητας δίκτυο GPRS.

 

Για να το κλείσεις τελείως πας Settings/general/network/ cellular network OFF

 

Γενικά δεν είναι καλή ιδέα να κλεινεις το 3G γιατι μπορεί να έχεις το φαινόμενο των χαμένων κλήσεων αν κάποιος σε καλεί την ώρα που το τηλέφωνο κατεβάζει κάποια δεδομένα μέσω GPRS.

 

 

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=38.305414,23.815924

- Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

eεχω τραβηξει κατι βιντεακια σε ορθια σταση το κινητο και στον υπολογιστη μου τα δειχνει πλαι.

ξερετε καποιο προγραμμα που να μπορω να κανω rotate 90 μοιρες βιντεο οπως κανουμε τις φωτογραφιες?

δεν ξερω μηπως γινετε και μεσω itunes. γινετε?

 

Με QuickTime pro γίνεται πολύ εύκολα και γρήγορα. Αν δεν το καταφέρεις στείλε μου ενα pm την Κυριακή, γιατι θα είμαι μακριά απο pc μέχρι τότε και δεν τα θυμάμαι απέξω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...