Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ελπιζω να μην δημιουργησω αθελα μου αντιπαραθεσεις.....:)

οποιος νομιζει οτι μπορει να με βοηθησει εξηγωντας η καθοδηγωντας με λιγο μπορει και να μου στειλει πμ.

 

Όχι βέβαια! Ο καθένας ενεργει κατα την κρίση του, αλλα να σκέφτεται και τις συνέπειες :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα κ απο εμενα.

Σκεφτομαι να περασω στην αγορα του 4.Ειμαι σε μπλακμπερρυ εδω κ 3 χρονια.Θελω να ρωτησω το εξης κ συγγνωμη αν εχει απαντηθει ηδη.Αν το αγορασω απο το εξπανσυς συγκεκριμενα κ δεν κανω το jailbreak oπως γραφεται θα εχω καποιο προβλημα η καποιο περιορισμο σε κατι?

 

Ευχαριστω πολυ κ ζητω συγγνωμη αν επαναλαμβανομαι.

 

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο εμενα.

Σκεφτομαι να περασω στην αγορα του 4.Ειμαι σε μπλακμπερρυ εδω κ 3 χρονια.Θελω να ρωτησω το εξης κ συγγνωμη αν εχει απαντηθει ηδη.Αν το αγορασω απο το εξπανσυς συγκεκριμενα κ δεν κανω το jailbreak oπως γραφεται θα εχω καποιο προβλημα η καποιο περιορισμο σε κατι?

 

Ευχαριστω πολυ κ ζητω συγγνωμη αν επαναλαμβανομαι.

 

Γιαννης

 

Όχι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. κάλο θα είναι να δεις την συσκευή πρώτα σε ένα φίλο σου ή σε κάποιο κατάστημα, μιας και οι διαφορές με το Bberry είναι μεγάλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο εμενα.

Σκεφτομαι να περασω στην αγορα του 4.Ειμαι σε μπλακμπερρυ εδω κ 3 χρονια.Θελω να ρωτησω το εξης κ συγγνωμη αν εχει απαντηθει ηδη.Αν το αγορασω απο το εξπανσυς συγκεκριμενα κ δεν κανω το jailbreak oπως γραφεται θα εχω καποιο προβλημα η καποιο περιορισμο σε κατι?

 

Ευχαριστω πολυ κ ζητω συγγνωμη αν επαναλαμβανομαι.

 

Γιαννης

 

Αρκεί να βεβαιωθεις ότι δεν είναι κλειδωμενο (locked) σε τοπικό πάροχο που είναι διαφορετικό πράγμα απο τον περιορισμό στην πλήρη προσβαση στο λειτουργικό σύστημα (περιορισμό που αίρεται με το jailbreak).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να βεβαιωθεις ότι δεν είναι κλειδωμενο (locked) σε τοπικό πάροχο που είναι διαφορετικό πράγμα απο τον περιορισμό στην πλήρη προσβαση στο λειτουργικό σύστημα (περιορισμό που αίρεται με το jailbreak).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σκεφτομαι να το παρω απο το expansys.gr

Λογικα δεν θα ειναι κλειδωμενο σε παροχο,ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Το γυροσκοπιο της συσκευής χάνει ... Το κρατάω κάθετα και έχει αρκετή απόκλιση. Διορθώνεται;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το γυροσκοπιο της συσκευής χάνει ... Το κρατάω κάθετα και έχει αρκετή απόκλιση. Διορθώνεται;

 

Κανε μια επανεκινηση (όχι respiring) κ δοκίμασε το πάλι ;)

 

 

Written from the best iPhone 4G 32g via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι υπάρχουν σχετικές ενότητες τόσο για τις εφαρμογές όσο και για τα αξεσουάρ. Στο παρόν θέμα συγκεντρώνουμε τις απορίες, παρατήσεις και σχόλια που έχουν να κάνουν αποκλειστικά με το hardware του iPhone 4. Για όλα τα υπόλοιπα χρησιμοποιείτε τα ανάλογα θέματα ώστε να υπάρχουν συγκεντρωμένες οι πληροφορίες.

 

Επίσης, ειρωνικά σχόλια, προσωπικές επιθέσεις και χαρακτηρισμοί, απαγορεύονται ανεξαιρέτως. Όλα τα σχετικά σχόλια αφαιρέθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παρω απο το expansys.gr

Λογικα δεν θα ειναι κλειδωμενο σε παροχο,ετσι δεν ειναι?

 

το πιο πιθανό είναι ότι δεν θα είναι αλλά καλό είναι να το ρωτήσεις ρητά πριν αγοράσεις.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παρω απο το expansys.gr

Λογικα δεν θα ειναι κλειδωμενο σε παροχο,ετσι δεν ειναι?

 

Τσέκαρε και την τιμή γιατί στο iPhone είναι φωτιά.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

πήρα για λογαριασμό της κοπέλας μου ένα iPhone 4 από Ελληνικό Internetoμάγαζο (αρκετά γνωστό νομίζω). Ακόμα δεν το έχει λειτουργήσει κανονικά καθώς περιμένει να αλλάξει τη SIM της.

Αυτό που είδαμε ανοίγοντας τη συσκευασία, είναι πως ο φορτιστής είχε το αγγλικό φις (αυτό με τα 3 "ποδαράκια")...

Είναι κάτι που πρέπει να μας ανυσηχεί? Εννοώ υπάρχει περίπτωση να είναι κάποια παραεισαγωγή (δεν ξέρω αν όντως μπορεί να συμβαίνει αυτό με προϊόντα της Apple, μου επιβεβαίωσαν από το κατάστημα πως έχει 1 χρόνο εγγύηση αντιπροσωπείας), ή να μην έχει Ελληνικό μενού κλπ? Μπορεί η ερώτησή μου να είναι χαζή, αλλά δεν έχω ιδεά από iPhone.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντησή σας

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

πήρα για λογαριασμό της κοπέλας μου ένα iPhone 4 από Ελληνικό Internetoμάγαζο (αρκετά γνωστό νομίζω). Ακόμα δεν το έχει λειτουργήσει κανονικά καθώς περιμένει να αλλάξει τη SIM της.

Αυτό που είδαμε ανοίγοντας τη συσκευασία, είναι πως ο φορτιστής είχε το αγγλικό φις (αυτό με τα 3 "ποδαράκια")...

Είναι κάτι που πρέπει να μας ανυσηχεί? Εννοώ υπάρχει περίπτωση να είναι κάποια παραεισαγωγή (δεν ξέρω αν όντως μπορεί να συμβαίνει αυτό με προϊόντα της Apple, μου επιβεβαίωσαν από το κατάστημα πως έχει 1 χρόνο εγγύηση αντιπροσωπείας), ή να μην έχει Ελληνικό μενού κλπ? Μπορεί η ερώτησή μου να είναι χαζή, αλλά δεν έχω ιδεά από iPhone.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντησή σας

 

Για το αν είναι παραεισαγωγή ή όχι δε γνωρίζω. Για το Αγγλικό φις, απλά πάρε ένα ανταπτοράκι!

Για το θέμα των Ελληνικών δεν υπάρχει πρόβλημα. Το iOS είναι κοινό για όλες τις χώρες κ έχει κ Ελληνικά.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου φίλε μου.

 

Ναι, για το ανταπτοράκι το γνωρίζω (έχω άλλωστε κι εγώ για το laptop μου).

Απλά το ανέφερα ως ένδειξη μήπως είναι εισαγωγή από Αγγλία, και μήπως αυτό το γεγονός δημιουργεί πρόβλημα σε εγγύηση κλπ.

Όσο για τα Ελληνικά, αφού είναι έτσι με το iOS, τότε είμαι ΟΚ.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου φίλε μου.

 

Ναι, για το ανταπτοράκι το γνωρίζω (έχω άλλωστε κι εγώ για το laptop μου).

Απλά το ανέφερα ως ένδειξη μήπως είναι εισαγωγή από Αγγλία, και μήπως αυτό το γεγονός δημιουργεί πρόβλημα σε εγγύηση κλπ.

Όσο για τα Ελληνικά, αφού είναι έτσι με το iOS, τότε είμαι ΟΚ.

 

Δεν θα επρεπε να σου εχει τετοιο adaptor ομως εφοσον προοριζοταν για την ελληνικη αγορα. Εισαι σιγουρος πως δε σου ανεφερε να ναι κλειδωμενο σε καποιον παροχο? Η ακομα χειροτερα, να ηταν και να το ξεκλειδωσε το καταστημα? Για ψαξτο λιγακι πριν κανεις update σε καμια νεοτερη εκδοση.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Με γιατί δεν συγχρονιζει με το outlook? παλιά το έκανε... Μέχρι που έβαλα το office 2010 (ειχα το 2007) αλλα και πάλι τίποτα... Ούτε με το google... Μου έχει σπάσει τα νεύρα... :-/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πριν μερικές ώρες αγόρασα από το Πλαίσιο το iphone 4 και από την πρώτη στιγμή που το άνοιξα εμφανίζει στην οθόνη μία μπλε κάθετη γραμμή πάχους 1 pixel περίπου.

Γνωρίζει κανείς το συγκεκριμένο πρόβλημα, τρόπο αντιμετώπισης κλπ;

Τώρα τι θα πρέπει να κάνω, το πηγαίνω στο Πλαίσιο από όπου το αγόρασα ή στην αντιπροσωπεία; Υπάρχει περίπτωση να γίνει άμεση αντικατάσταση;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

πήρα για λογαριασμό της κοπέλας μου ένα iPhone 4 από Ελληνικό Internetoμάγαζο (αρκετά γνωστό νομίζω). Ακόμα δεν το έχει λειτουργήσει κανονικά καθώς περιμένει να αλλάξει τη SIM της.

Αυτό που είδαμε ανοίγοντας τη συσκευασία, είναι πως ο φορτιστής είχε το αγγλικό φις (αυτό με τα 3 "ποδαράκια")...

Είναι κάτι που πρέπει να μας ανυσηχεί? Εννοώ υπάρχει περίπτωση να είναι κάποια παραεισαγωγή (δεν ξέρω αν όντως μπορεί να συμβαίνει αυτό με προϊόντα της Apple, μου επιβεβαίωσαν από το κατάστημα πως έχει 1 χρόνο εγγύηση αντιπροσωπείας), ή να μην έχει Ελληνικό μενού κλπ? Μπορεί η ερώτησή μου να είναι χαζή, αλλά δεν έχω ιδεά από iPhone.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντησή σας

 

Ελπιζω να μην ψωνισαμε απο το ιδιο μαγαζι !:)

Το ιδιο θεμα αντιμετωπισα και εγω καθως διαφημιζοταν ως "ελληνικης αντιπροσωπειας". Μου ειπαν οτι τα φερνουν στην Ελλαδα η Cosmote και η Vodafone. Σε αυτους που ρωτησα ομως ειναι ολα με τα κλασσικα 2 ποδια.

Ενα αλλο περιεργο ηταν το οτι μπαινοντας εδω ειδα οτι η συσκευη μου ειναι κατασκευασμενη περυσι (προχτεσινη αγορα) και σε σφραγισμενο πακετο συσκευασιας φοραει λογισμικο 4.3.3 .

Για ολα αυτα εχω αναφερθει γραπτως στο καταστημα και περιμενω τις απαντησεις τους!

Σου ειπε σε ποια αντιπροσωπεια θα αποτανθεις αν ο μη γενοιτο συμβει κατι ;

Και ενα γενικο ερωτημα, γιατι τα apple εχουν 1 χρονο εγγυηση ενω ολες οι αλλες συσκευες εχουν 2 ; (λογω Αμερικης ; )

Παντως ματι μην τη πιασει (φτου φτου φτου) η συσκευη λειτουργει αψογα και ειμαι τοσο ευχαριστημενος με την επιλογη μου σε σημειο που να μετανοιωνω που δεν το ειχα νωριτερα!:)

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πριν μερικές ώρες αγόρασα από το Πλαίσιο το iphone 4 και από την πρώτη στιγμή που το άνοιξα εμφανίζει στην οθόνη μία μπλε κάθετη γραμμή πάχους 1 pixel περίπου.

Γνωρίζει κανείς το συγκεκριμένο πρόβλημα, τρόπο αντιμετώπισης κλπ;

Τώρα τι θα πρέπει να κάνω, το πηγαίνω στο Πλαίσιο από όπου το αγόρασα ή στην αντιπροσωπεία; Υπάρχει περίπτωση να γίνει άμεση αντικατάσταση;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Δεν μου ακουγεται για φυσιολογικο :(

Μηπως θα επρεπε να βιαστεις για να γινει αντικατασταση σαν DOA ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα επρεπε να σου εχει τετοιο adaptor ομως εφοσον προοριζοταν για την ελληνικη αγορα. Εισαι σιγουρος πως δε σου ανεφερε να ναι κλειδωμενο σε καποιον παροχο? Η ακομα χειροτερα, να ηταν και να το ξεκλειδωσε το καταστημα? Για ψαξτο λιγακι πριν κανεις update σε καμια νεοτερη εκδοση.

 

Η συσκευασία ήταν κλεισμένη κανονικά με ζελατίνα και δε φαινόταν σε κανένα σημείο να έχει ανοιχτεί.. Δεν ρώτησα αν είναι κλειδωμένο, θεώρησα πως δεν ισχύει κάτι τέτοιο εφόσον μιλάμε για ανεξάρτητο κατάστημα λιανικής.

 

Ελπιζω να μην ψωνισαμε απο το ιδιο μαγαζι !:)

Το ιδιο θεμα αντιμετωπισα και εγω καθως διαφημιζοταν ως "ελληνικης αντιπροσωπειας". Μου ειπαν οτι τα φερνουν στην Ελλαδα η Cosmote και η Vodafone. Σε αυτους που ρωτησα ομως ειναι ολα με τα κλασσικα 2 ποδια.

Ενα αλλο περιεργο ηταν το οτι μπαινοντας εδω ειδα οτι η συσκευη μου ειναι κατασκευασμενη περυσι (προχτεσινη αγορα) και σε σφραγισμενο πακετο συσκευασιας φοραει λογισμικο 4.3.3 .

Για ολα αυτα εχω αναφερθει γραπτως στο καταστημα και περιμενω τις απαντησεις τους!

Σου ειπε σε ποια αντιπροσωπεια θα αποτανθεις αν ο μη γενοιτο συμβει κατι ;

Και ενα γενικο ερωτημα, γιατι τα apple εχουν 1 χρονο εγγυηση ενω ολες οι αλλες συσκευες εχουν 2 ; (λογω Αμερικης ; )

Παντως ματι μην τη πιασει (φτου φτου φτου) η συσκευη λειτουργει αψογα και ειμαι τοσο ευχαριστημενος με την επιλογη μου σε σημειο που να μετανοιωνω που δεν το ειχα νωριτερα!:)

 

Έχεις P.M.

 

ΒΤW, ποιά είναι η τελευταία version του iOS και πως μπορώ να ελέγξω ποια έχω εγώ στη συσκευή μου?

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

ΒΤW, ποιά είναι η τελευταία version του iOS και πως μπορώ να ελέγξω ποια έχω εγώ στη συσκευή μου?

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

4.3.5 το βλέπεις στο Settings/General/About

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Έχω το iphone4 εδώ και 2 εβδομάδες, παρατήρησα ότι από τα 2 ηχειάκια που έχει η συσκευή

στο κάτω μέρος της, λειτουργεί μόνο το 1, στη μουσική και τους υπόλοιπους ήχους.

Υπαρχει κάποια σχετική ρύθμιση, η να υποθέσω ότι το ένα ηχειάκι μου είναι χαλασμένο?? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Έχω το iphone4 εδώ και 2 εβδομάδες, παρατήρησα ότι από τα 2 ηχειάκια που έχει η συσκευή

στο κάτω μέρος της, λειτουργεί μόνο το 1, στη μουσική και τους υπόλοιπους ήχους.

Υπαρχει κάποια σχετική ρύθμιση, η να υποθέσω ότι το ένα ηχειάκι μου είναι χαλασμένο?? :worry:

 

Όχι μην ανησυχείς! Μόνο το ένα είναι ηχείο, το άλλο είναι μικρόφωνο.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...