Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου αρέσει που στα έχω πει κ ιδιαιτέρως :p

 

Μέσω ifile μεταφέρεις ότι ΕΣΥ θέλεις στον φάκελο documents που "διαβάζει" το pc που συνδέεται το τηλ μέσω pwntunes και φυσικά κ αντίστροφα!

 

Έτσι μπορείς να μεταφερεις/σωσεις ότι ΕΣΥ θέλεις απο κ προς το τηλ ανα πάσα στιγμη !

Τωρα για το θέμα music/iTunes υπάρχουν καθαροτατες οδηγίες κ στο cydia αλλα κ στο site του developer ;)

 

 

 

Written from the best iPhone 4G 32g via Tapatalk

 

:O :O :O Σωστα Δημητρη! Το ανακαλυψα τι κανει το προγραμματακι στα "ιδιαιτερως", αφοτου ποσταρα εδω! Δεν ξερω γιατι δεν ειχα δωσει βαρυτητα πριν, αλλα ειναι τζετ! Το αγορασα! :D Και τωρα που το λεω, κανενας converter απο mp3 σε aiff υπαρχει; Νομιζω με τη βοηθεια του ifile θα αποτελουσε μια λυση να βαζουμε δικα μας tones στα sms! Το anyring δε με βολεψε για το σκοπο αυτο, ενω στα ringtones σταθηκε τζετ!

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

, κανενας converter απο mp3 σε aiff υπαρχει; Νομιζω με τη βοηθεια του ifile θα αποτελουσε μια λυση να βαζουμε δικα μας tones στα sms!

 

Goldwave ειναι shareware, μπορεις να το χρησιμοποιησεις μεχρι 200; κινησεις καθε φορα που το ανοιγεις. Σωζεις σε aiff και μετα μετονομαζεις την καταληξη απο aiff σε caf. Προσεξε αν βαλεις μεγαλο χρονικα ηχο και σου ερθει μηνυμα ενω μιλας στο τηλεφωνο, θα ακουει και ο συνομιλητης σου ¨χαρες και τραγουδια¨ απο μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Goldwave ειναι shareware, μπορεις να το χρησιμοποιησεις μεχρι 200; κινησεις καθε φορα που το ανοιγεις. Σωζεις σε aiff και μετα μετονομαζεις την καταληξη απο aiff σε caf. Προσεξε αν βαλεις μεγαλο χρονικα ηχο και σου ερθει μηνυμα ενω μιλας στο τηλεφωνο, θα ακουει και ο συνομιλητης σου ¨χαρες και τραγουδια¨ απο μεσα.

 

Σε ευχαριστω Σακη θα το ψαξω αμεσα! Θα εχω υποψιν μου επισης να μην διασκεδασω το συνομιλητη μου! :D

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Είχα και το λευκό για ένα φεγγάρι. Παιδιά, καμία σχέση. Προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου... Σαν ψεύτικο παιχνιδάκι μου φαινόταν...το μαύρο είναι άλλη κλάση!!

Όσο για τη θήκη που λες και τα fashion victims, τι να σου πω... δεν ξέρω τι είναι καλύτερο να σε λενε, fashion victim ή tech freak? Δεν ξέρω... και τα 2 πολυδάπανα είναι:p

Έχουν σταματήσει να με ενδιαφέρουν τέτοιες φιλοσοφικές αναζητήσεις, ούτε και ενοχλούμαι από χαρακτηρισμούς πλέον:)

Αυτήν ακριβώς την άποψη έχω κι εγώ για το λευκό κι ας λένε ότι είναι trendy...

 

Χα χα, μάλλον το tech freak είναι χειρότερο! Ούτε κι εμένα με αγγίζουν αυτά, απλά μου έκανε εντύπωση σε ένα μαγαζί που κοίταζα ότι οι μισές θήκες είχαν την "τρύπα" για το μήλο και είπα να το σχολιάσω. Δεν το έχω δει σε άλλη μάρκα κινητού αυτο...

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]21229[/ATTACH]

 

Να ρωτήσω ρε παιδιά κάτι. Το βελάκι πάνω δεξιά δίπλα στο ποσοστό τις μπαταρίας δε σβήνει ποτέ; Δε θυμάμαι αν ήταν πάντα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]21229[/ATTACH]

Να ρωτήσω ρε παιδιά κάτι. Το βελάκι πάνω δεξιά δίπλα στο ποσοστό τις μπαταρίας δε σβήνει ποτέ; Δε θυμάμαι αν ήταν πάντα έτσι.

Το βελάκι σου δείχνει ότι κάποια εφαρμογή χρησιμοποιεί το Location Service (π.χ., GPS). Μήπως τρέχεις κάποια τέτοια εφαρμογή στο background;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]21229[/ATTACH]

 

Να ρωτήσω ρε παιδιά κάτι. Το βελάκι πάνω δεξιά δίπλα στο ποσοστό τις μπαταρίας δε σβήνει ποτέ; Δε θυμάμαι αν ήταν πάντα έτσι.

 

Είναι τα location services ή υπηρεσίες τοποθεσίας :)

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω σβήσει από το μπακράουντ όλες τις εφαρμογές, έχω κλείσει το κινητό, αλλά αυτό συνεχίζει να υπάρχει. τι άλλο θα μπορούσα να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Έχω σβήσει από το μπακράουντ όλες τις εφαρμογές, έχω κλείσει το κινητό, αλλά αυτό συνεχίζει να υπάρχει. τι άλλο θα μπορούσα να κάνω;

Απο τις ρυθμισεις, ελεγξε μια μια τις εφαρμογες, μηπως καποια εχει εξουσιοδοτηση για location services. Συνηθως οι εφαρμογες που μετρουν την καταναλωση data (πχ data counter) ζητουν τετοιες εξουσιοδοτησεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μετανιώνω που άργησα τόσο καιρό να το αποκτήσω... :food: με εκπλήσσει κάθε μέρα... :love:

 

Κάλιο αργά παρά ποτέ.

 

:)

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την πλάκα, το jb είναι χρήσιμο για ένα ακόμα πράμα.

Δοκιμή Εφαρμογών!

Και ίσως περισσότερο για τις ακριβές και που μπορεί σε κάποιον να είναι χρήσιμες.

Μακάρι να περάσει παντού ότι έγινε στην Ταϋλάνδη, όπου ανάγκασε η κυβέρνηση την Apple, να δίνει το αντίτιμο τηςς εφαρμογής πίσω, σε περίπτωση που δεν είναι κάποιος ευχαριστημένος.

Συμφωνώ απολύτως. Βασικά η δοκιμή εφαρμογών είναι ο μοναδικός λόγος που θα προχωρούσα στο jb της συσκευής μου. ΑΠό την ημέρα που το απέχτησα το έχω καθαρό και δεν μπορώ να πω ότι μου λείπει κάτι στην καθημερινή χρήση.

 

Από την άλλη, το να μπορείς να δοκιμάζεις ορισμένες ενδιαφέρουσες εφαρμογές που δεν έχουν lite έκδοση, είναι σημαντικότατο. Πχ ένα πράγμα που μου λείπει από την μετάβασή από το symbian είναι ένα ολοκληρωμένο πρόγραμμα πλοήγησης όπως το καταπληκτικό ovi maps. Τα προγράμματα πλοήγησης είναι πανάκριβα και είναι ρίσκο να αγοράσεις κάποιο πριν το δοκιμάσεις. Αυτό είναι κάτι που θα έπρεπε να υπάρχει ανέκαθεν στο appstore.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως. Βασικά η δοκιμή εφαρμογών είναι ο μοναδικός λόγος που θα προχωρούσα στο jb της συσκευής μου. ΑΠό την ημέρα που το απέχτησα το έχω καθαρό και δεν μπορώ να πω ότι μου λείπει κάτι στην καθημερινή χρήση.

 

Από την άλλη, το να μπορείς να δοκιμάζεις ορισμένες ενδιαφέρουσες εφαρμογές που δεν έχουν lite έκδοση, είναι σημαντικότατο. Πχ ένα πράγμα που μου λείπει από την μετάβασή από το symbian είναι ένα ολοκληρωμένο πρόγραμμα πλοήγησης όπως το καταπληκτικό ovi maps. Τα προγράμματα πλοήγησης είναι πανάκριβα και είναι ρίσκο να αγοράσεις κάποιο πριν το δοκιμάσεις. Αυτό είναι κάτι που θα έπρεπε να υπάρχει ανέκαθεν στο appstore.

NAVV Greece 9,99e το έχω κ φαίνεται οκ! (Είχα κ OVI MAPS παλιά)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια την βοηθεια σας κ παλι. Θελω να κανω jailbreak στο τηλ??ειναι ευκολο να μου πειτε τα βηματα?? κ αν οταν το κανω χανω φωτογραφιες βιντεο επαφες κ εφαρμογες που εχω κατεβασει απο το app stores; Edited by mirrorofsorrow
Άσκοπη χρήση τροποποίησης κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Δεν χανεις τιποτα.

Βεβαια κανεις παντα backup να εχεις μην σου τυχει οτιδηποτε.

Απο το browswer του iphone θα πληκτρολογησει,ς jailbreakme.com και στην επιλογη install θα την επιλεξεις και ολα θα γινουν μονα τους σε 10 δευτερολεπτα.

Ειναι ο πιο απλος τροπος.

 

Απαραιτητο να εχεις στο κινητο την τελευται αναβαθμθση 4,3,3

Edited by mirrorofsorrow
Αφαίρεση παράθεσης
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια την βοηθεια σας κ παλιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!:DΘελω να κανω jailbreak στο τηλ??ειναι ευκολο να μου πειτε τα βηματα?? κ αν οταν το κανω χανω φωτογραφιες βιντεο επαφες κ εφαρμογες που εχω κατεβασει απο το app stores?? :thanks::thanks::thanks

Θα σε συμβούλεβα πρώτον να έγραφες με μικρά γράμματα για να είναι πιο ευανάγνωστα.Όσο για το jailbreak ναι είναι πανέυκολο και δεν χάνεις τίποτα.Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να αναβαθμίσεις το iPhone στην τελευτάια έκδοση 4.3.3 και μετά στο browser safari να μπέις σε αυτήν την ιστοσελίδα http://www.jailbreakme.com

Πατάς download και σε λίγα δευτερόλεπτα έχει γίνει το jailbreak.;)

 

Δεν χανεις τιποτα.

Βεβαια κανεις παντα backup να εχεις μην σου τυχει οτιδηποτε.

Απο το browswer του iphone θα πληκτρολογησει,ς jailbreakme.com και στην επιλογη install θα την επιλεξεις και ολα θα γινουν μονα τους σε 10 δευτερολεπτα.

Ειναι ο πιο απλος τροπος.

 

Απαραιτητο να εχεις στο κινητο την τελευται αναβαθμθση 4,3,3

χαχα με πρόλαβες!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χανεις τιποτα.

Βεβαια κανεις παντα backup να εχεις μην σου τυχει οτιδηποτε.

Απο το browswer του iphone θα πληκτρολογησει,ς jailbreakme.com και στην επιλογη install θα την επιλεξεις και ολα θα γινουν μονα τους σε 10 δευτερολεπτα.

Ειναι ο πιο απλος τροπος.

 

Απαραιτητο να εχεις στο κινητο την τελευται αναβαθμθση 4,3,3

 

Ευχαριστω πολύ. Να ρωτησω κ κατι ακομα πως κανω backup?:rolleyes:Κ κατι αλλο στις φωτογραφιες εχει επιλογη αλμπουμ καμερας κ βιβλιοθηκη στην βιβλιοθηκη δεν μου δινει επιλογη να σβησω φωτογραφιες η βιντεο γιατι;

Edited by mirrorofsorrow
Άσκοπη χρήση τροποποίησης κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Συνδεεις το κινητο στον υπολογιστη και αφου ανοιξεις το itunes, θα εμφανισει το κινητο στα αριστερα στην μεση περιπου.

Εκει θα κανεις δεξι κλικ και θα επιλεξεις backup

Μπορεις να σβησεις μονο απο το αλμπουμ καμερας.

Η βιβλιοθηκη διαχειριζεται μονο μεσα απο το itunes.

Εκει επιλεγεις ποιους φακελους θα συγχρονισεις και με ποιο περιεχομενο

Edited by mirrorofsorrow
Αφαίρεση παράθεσης
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συνδεεις το κινητο στον υπολογιστη και αφου ανοιξεις το itunes, θα εμφανισει το κινητο στα αριστερα στην μεση περιπου.

Εκει θα κανεις δεξι κλικ και θα επιλεξεις backup

Μπορεις να σβησεις μονο απο το αλμπουμ καμερας.

Η βιβλιοθηκη διαχειριζεται μονο μεσα απο το itunes.

Εκει επιλεγεις ποιους φακελους θα συγχρονισεις και με ποιο περιεχομενο

 

Ευχαριστω πολυυυ κ παλιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μηπως μπορεις να με βοηθησεις κ με το installous????:O

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυυυ κ παλιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μηπως μπορεις να με βοηθησεις κ με το installous????:O

 

Εγω το πουλησα εδω και καιρο απλα πριν 3 μερες εκανα ενος φιλου και το θυμηθηκα.

Καποιος αλλος θα μπορει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πουλησα εδω και καιρο απλα πριν 3 μερες εκανα ενος φιλου και το θυμηθηκα.

Καποιος αλλος θα μπορει.

 

Δεν πειραζει σε ευχαριστω πολυ παντως!!!!!!!!!!!!!!!!:):)

Το εφτιαξα το installous..κατι ακομα..:( θελω να κατεβασω το barrel απο το cydia αλλα δεν μου κατεβαζει γιατι πρεπει να πληρωσω με πιο τροπο γινεται???Επισης προσπαθω να κατεβασω καποια θεματα που ειναι free αλλα δεν τα κατεβαζει δεν ξερω αν κανω κατι λαθος..:(Μπορει να με βοηθησει καποιος????Ειμαι ασχετη σορρυ...

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

 

Ας αμολήσω τη μπούρδα του μήνα.

 

Υπάρχει διαφορά στο να κάνω backup με δεξί κλικ στο τηλ στο i-tunes που λέτε με το να έχω κάνει συγχρονισμό πριν μία μέρα?

 

Δεν είμαι οκ?

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

 

Ας αμολήσω τη μπούρδα του μήνα.

 

Υπάρχει διαφορά στο να κάνω backup με δεξί κλικ στο τηλ στο i-tunes που λέτε με το να έχω κάνει συγχρονισμό πριν μία μέρα?

 

Δεν είμαι οκ?

Κάθε φορά που συγχρονίζεις, πρώτα δεν παίρνει αυτόματα backup?

Άρα είσαι οκ νομίζω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει σε ευχαριστω πολυ παντως!!!!!!!!!!!!!!!!:):)

Το εφτιαξα το installous..κατι ακομα..:( θελω να κατεβασω το barrel απο το cydia αλλα δεν μου κατεβαζει γιατι πρεπει να πληρωσω με πιο τροπο γινεται???Επισης προσπαθω να κατεβασω καποια θεματα που ειναι free αλλα δεν τα κατεβαζει δεν ξερω αν κανω κατι λαθος..:(Μπορει να με βοηθησει καποιος????Ειμαι ασχετη σορρυ...

 

Το barrel ειναι δωρεαν στο cydia τωρα για τα θεματα μαλλον χρειαζεσαι το winterboard για να δουλεψουν.

Link to comment
Share on other sites

Το barrel ειναι δωρεαν στο cydia τωρα για τα θεματα μαλλον χρειαζεσαι το winterboard για να δουλεψουν.

 

το Barrel ΔΕΝ ειναι δωρεαν!! αυτο που λες εσυ για "δωρεαν" ειναι σπασμνο!;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...