Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι είμαι "καθαρός" από τότε που πήρα το 4αρι.

Είχα JB από εποχές 2G (που ήταν κ απαραίτητο για Ελλάδα) και στο 3G.

Στο 4αρι, με παίδεψε λίγο τον πρώτο καιρό η απουσία του SBSetting (ακόμα το νοσταλγώ καμιά φορά :p), αλλά η ευκολία του update χωρίς να περνάω τπτ από την αρχή υπερίσχυσε!!

 

(κ κάπου εδώ θα πεταχθεί ο zaharakis να με βάλει στη θέση μου :) )

 

Και το activator, το home button το έχω καταργήσει τελείως. Και μερικά άλλα...

 

Έχω κάνει μια φορά jb στη 4.2.1 και τέλος. Όλα πανε τέλεια. Θα κάνω και ένα update στη 5, δεν νομίζω ότι χρειάζεται κάθε φορά update ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο Δημήτρης και η Ειρήνη έχουν δίκιο, οι δυνατότητες που σου δίνει το JB είναι πολλές και χρήσιμες. Απλά στην περίπτωσή μου κάπου έχω κουραστεί με όλα αυτά τα πειράματα και απλά θελω να απολαύσω αυτά που μου δίνει η μαμά Apple κι ας είναι λιγότερα απ´ ο,τι με JB. Θα έρθει κι αυτό κάποια στιγμή.

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk.

 

Αυτό ακριβώς. Με τα android είχα βαρεθεί να αλλάζω ρόμ και να κάνω πειρά(γ)ματα.

Τώρα θέλω να απολαύσω αυτό που η άπλ έχει ετοιμάσει για εμένα. Τίποτε άλλο.:) (προς το παρόν, δεν ξέρω για αύριο...)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως κάνω zoom ενώ τραβάω βίντεο?

 

Δεν μπορεις με τη native εφαρμογη. Και δικη μου απορια αυτο... Αν υπαρχει καποια καλη 3rd party, να περασουμε γι αυτο το σκοπο...

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω οσους μου απαντησαν. απο οτι καταλαβα με το jb μονο θα εχω αυτα που θελω.

για τον φιλο που ειπε οτι δεν εχω ασχολιθει πολυ με το x8 για το ροοτ εχει δικιο παλια περναγα ωρες με το να σκαλιζω τον υπολογιστη (εαν τοτε υπηρχαν smartpohne θα εκανα το ιδιο )αλλα τωρα δεν εχω χρονο.

για οσους ειπανε οτι παω να ξεκινησω flame ειλικρινα δεν ξερω καν τι σημαινει αλλα υποθετω αντιπαραθεση (αναβεις φωτιες κατι τετοιο).ουτε οτι δεν εψαξα στο ιντερνετ η ρωτησα για το κινητο. συγκεντρωσα τις αποριεσ μου. δεν ειπα πουθενα οτι ειναι καλυτερο το δικο μου η καποιο αλλο κινητο αλλα ειπα οτι αγορασα να φτηνο smartphone για να εξικοιωθω και το iphone4 ειναι απο το πιο ομορφα ποιοτικα τηλεφωνα . αλλα αν δεν μπορω να κανω καποια πραγματα που θελω τι να το κανω.ενα ενδιασμο που ειχα με τον ογκο σε σχεση με το χ8 και τα παλια μου κινητα (σαν οθονη μιλαω ) το ξεπερασα.

για να μην σας κουραζω ενα τελευταιο. εαν με καποιο τροπο το κανω jb εχω 2 αποριες. α)υπαρχουν πολλα ειδη jb ? η ενας οδηγος εγκαταστσσης και μια ομαδα-εταιρια που το βγαζει ? η cyndia ti einai ?

β) μπορω καπως να το επαναφερω εαν χαλασει σε μη jb πριν το παω στο service ωστε να εχω εγγυηση παλι ?

Link to comment
Share on other sites

εαν με καποιο τροπο το κανω jb εχω 2 αποριες. α)υπαρχουν πολλα ειδη jb ? η ενας οδηγος εγκαταστσσης και μια ομαδα-εταιρια που το βγαζει ? η cyndia ti einai ?

β) μπορω καπως να το επαναφερω εαν χαλασει σε μη jb πριν το παω στο service ωστε να εχω εγγυηση παλι ?

α) Κάθε έκδοση firmware (λογισμικού) έχει το δικό της τρόπο για jailbreak (μπορεί να είναι και πολλοί, άλλοι είναι εύκολοι και άλλοι δυσκολότεροι). Το αποτέλεσμα πάντως είναι το ίδιο: αποκτάς πλήρη πρόσβαση/δυνατότητα επεξεργασίας στα αρχεία του συστήματος (του iOS δηλαδή) και την εφαρμογή Cydia. Είναι κάτι σαν το Android Market και το AppStore μόνο που εκεί ανεβάζουν οι διάφοροι developers εφαρμογές που η Apple δεν επέτρεπε να ανεβούν στο official AppStore λόγω του ότι η λειτουργία τους απαιτεί όσα σου παρέχει το Jailbreak. Υπάρχουν και Paid και free εφαρμογές όπως και το AppStore.

β) Κάνεις restore στο official firmware της Apple μέσω iTunes.

Edited by MaXAiRO
Μπερδεύτηκα... xD

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω οσους μου απαντησαν. απο οτι καταλαβα με το jb μονο θα εχω αυτα που θελω.

για τον φιλο που ειπε οτι δεν εχω ασχολιθει πολυ με το x8 για το ροοτ εχει δικιο παλια περναγα ωρες με το να σκαλιζω τον υπολογιστη (εαν τοτε υπηρχαν smartpohne θα εκανα το ιδιο )αλλα τωρα δεν εχω χρονο.

για οσους ειπανε οτι παω να ξεκινησω flame ειλικρινα δεν ξερω καν τι σημαινει αλλα υποθετω αντιπαραθεση (αναβεις φωτιες κατι τετοιο).ουτε οτι δεν εψαξα στο ιντερνετ η ρωτησα για το κινητο. συγκεντρωσα τις αποριεσ μου. δεν ειπα πουθενα οτι ειναι καλυτερο το δικο μου η καποιο αλλο κινητο αλλα ειπα οτι αγορασα να φτηνο smartphone για να εξικοιωθω και το iphone4 ειναι απο το πιο ομορφα ποιοτικα τηλεφωνα . αλλα αν δεν μπορω να κανω καποια πραγματα που θελω τι να το κανω.ενα ενδιασμο που ειχα με τον ογκο σε σχεση με το χ8 και τα παλια μου κινητα (σαν οθονη μιλαω ) το ξεπερασα.

για να μην σας κουραζω ενα τελευταιο. εαν με καποιο τροπο το κανω jb εχω 2 αποριες. α)υπαρχουν πολλα ειδη jb ? η ενας οδηγος εγκαταστσσης και μια ομαδα-εταιρια που το βγαζει ? η cyndia ti einai ?

β) μπορω καπως να το επαναφερω εαν χαλασει σε μη jb πριν το παω στο service ωστε να εχω εγγυηση παλι ?

 

Α) jb υπαρχουν καμποσα αναλογα την εκδοση λογισμικου, αλλα ειναι μια ευκολη διαδιακασια σχετικα. Την κανει ο οποιοσδηποτε που απλα θα διαβασει προσεκτικα!

Β) γινεται μ ενα απλο και πανευκολο restore!

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!!Μια ερωτησουλα μηπως εχετε να μου προτείνεται handsfree για το iphone εκτος απο τα δικα του?????Κ κατι αλλο...:rolleyes:αυτη η εκδοση ποτε βγαινει??

http://www.greek-iphone.com/20110607/apple-releases-ios-5-beta-1/

κ κατι τελευταιο..:D υπαρχει καποια εφαρμογη που να στελνει φωτο βιντεο κτλ μεσω bluetooth?? ;)

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι "καθαρός" από τότε που πήρα το 4αρι.

Είχα JB από εποχές 2G (που ήταν κ απαραίτητο για Ελλάδα) και στο 3G.

Στο 4αρι, με παίδεψε λίγο τον πρώτο καιρό η απουσία του SBSetting (ακόμα το νοσταλγώ καμιά φορά :p), αλλά η ευκολία του update χωρίς να περνάω τπτ από την αρχή υπερίσχυσε!!

 

(κ κάπου εδώ θα πεταχθεί ο zaharakis να με βάλει στη θέση μου :) )

 

οχι φιλε μου,εχεις απολυτο δικιο,αν εσυ εισαι ευχαριστημενος,δεν μπορει κανενας "Ζαχαρακης" να σε βαλει πουθενα!αυτο που αναφερεις για την ευκολια των updates ειναι κ το μεγα συν για να μεινεις "καθαρος"..κ μενα μου λειεπει καποιες φορες,αλλα ευτυχως το ξεπερναω αμεσα :lol:

 

Πέρα από την πλάκα, το jb είναι χρήσιμο για ένα ακόμα πράμα.

Δοκιμή Εφαρμογών!

Και ίσως περισσότερο για τις ακριβές και που μπορεί σε κάποιον να είναι χρήσιμες.

Μακάρι να περάσει παντού ότι έγινε στην Ταϋλάνδη, όπου ανάγκασε η κυβέρνηση την Apple, να δίνει το αντίτιμο τηςς εφαρμογής πίσω, σε περίπτωση που δεν είναι κάποιος ευχαριστημένος.

 

το φωναζω Σακη,ανεκαθεν αυτο!ειναι σπαστικο να πρεπει να αγορασεις πρωτα για να μπορεις να δοκιμασεις στο app store!!:mad:

 

εχω ουτως η αλλως σχεδον το 95% των εφαρμογων μου (Cydia + appstore) αγορασμενες..απλα οταν θελω,κατεβαζω την "free" εκδοση μιας εφαρμογης που με ενδιαφερει,την δοκιμαζω κ αν θεωρηθει must have,παω κ την αγοραζω απο το app store.

 

Καλησπερα!!!!Μια ερωτησουλα μηπως εχετε να μου προτείνεται handsfree για το iphone εκτος απο τα δικα του?????Κ κατι αλλο...:rolleyes:αυτη η εκδοση ποτε βγαινει??

http://www.greek-iphone.com/20110607/apple-releases-ios-5-beta-1/

κ κατι τελευταιο..:D υπαρχει καποια εφαρμογη που να στελνει φωτο βιντεο κτλ μεσω bluetooth?? ;)

 

εγω χρησιμοποιω αυτα κ κουμπωνω οτι ψυρα (εχω της samsung) θελω κ με βολευει!!ακομα κ εξωτερικα ηχεια,η οτι αλλο μπορεις να φανταστεις!τα ασπρα εχουν συνηθως περισσοτερη αντοχη στην χρηση αντιθετα απο τα μαυρα που παντα,καποια στιγμη,παρουσιαζουν θεμα επαφης στην βαση του καλωδιου κοντα στο jack που κουμπωνει στο τηλ.

 

παντα οποτε παραγγελνω,παιρνω 3-4 κομματια για να μην μεινω περιμενοντας την νεα αφιξη..η αντοχη τους σε καθημερινη χρηση μπορει να φτασει κ τα 2 χρονια!

 

 

 

Stereo Headphone Adapter For HTC Touch HD / Touch2 - White

 

 

Stereo Headphone Adapter For HTC Touch HD / Touch2 - Black

 

για το bl φυσικα υπαρχει το Celeste,που στην 4.3.3 που εχω,δουλευει απροβληματιστα κ τελεια!!!

ενοειται θελεις jb κ να το αγορασεις μεσω Cydia.;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου,εχεις απολυτο δικιο,αν εσυ εισαι ευχαριστημενος,δεν μπορει κανενας "Ζαχαρακης" να σε βαλει πουθενα!αυτο που αναφερεις για την ευκολια των updates ειναι κ το μεγα συν για να μεινεις "καθαρος"..κ μενα μου λειεπει καποιες φορες,αλλα ευτυχως το ξεπερναω αμεσα :lol:

 

 

 

Έτσι, έτσι ;)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποια εφαρμογη αναγνωριζει σε ποιο δικτυο ειναι αυτος που καλουμε?

 

λέγεται doublecheck!

Link to comment
Share on other sites

λέγεται doublecheck!

 

Σε ευχαριστω την βρηκσ αλλα δεν θυμομουν οτι πρεπει να πληρωσεις γισ πσνω σπο 10 σριθμους.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω την βρηκσ αλλα δεν θυμομουν οτι πρεπει να πληρωσεις γισ πσνω σπο 10 σριθμους.

Φίλε μου αν είναι φτηνή και έχει καλές κριτικές να την αγοράσεις. Πρέπει να στηρίζουμε τους έλληνες developers (και γενικά τους developers). Σκέψου το αυτό την επόμενη φορά που θα βγεις για καφέ και θα δώσεις 3+ ευρώ.

 

Οι τιμές στο App Store είναι τόσο χαμηλές που δεν υπάρχει λόγος να μην πληρώσεις...

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμαται κανείς με ποιο πρόγραμμα από το cydia μπορεί να φαίνεται το μηλόγωνο σαν εξωτερικός σκληρός δίσκος από τον υπολογιστή (Νομίζω ότι κάπου το είχε αναφέρει ο Ζαχαράκης)?
Link to comment
Share on other sites

[quote name=εγω χρησιμοποιω αυτα κ κουμπωνω οτι ψυρα (εχω της samsung) θελω κ με βολευει!!ακομα κ εξωτερικα ηχεια,η οτι αλλο μπορεις να φανταστεις!τα ασπρα εχουν συνηθως περισσοτερη αντοχη στην χρηση αντιθετα απο τα μαυρα που παντα,καποια στιγμη,παρουσιαζουν θεμα επαφης στην βαση του καλωδιου κοντα στο jack που κουμπωνει στο τηλ.

 

παντα οποτε παραγγελνω,παιρνω 3-4 κομματια για να μην μεινω περιμενοντας την νεα αφιξη..η αντοχη τους σε καθημερινη χρηση μπορει να φτασει κ τα 2 χρονια!

 

 

 

Stereo Headphone Adapter For HTC Touch HD / Touch2 - White

 

 

Stereo Headphone Adapter For HTC Touch HD / Touch2 - Black

 

για το bl φυσικα υπαρχει το Celeste,που στην 4.3.3 που εχω,δουλευει απροβληματιστα κ τελεια!!!

ενοειται θελεις jb κ να το αγορασεις μεσω Cydia.;)

 

 

καποια εφαρμογη που να μην χρειαζεται jb ??γιατι δεν θελω να το σπασω..:(

κ μηπως ξερει καποιος τι ακριβως ειναι αυτο??:rolleyes:

http://www.greek-iphone.com/20110607/apple-releases-ios-5-beta-1/

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα..απο Δευτερα πιστευω να το εχω στα χερια μου και γω...Θα ηθελα να περιμενω το 5 αλλα αφου τωρα πετυχα προσφορα ειπα να το παρω...Διαβαζοντας και ακουγοντας διαφορα,νομιζω οτι κανω την καλυτερη επιλογη,και επιτελους θα εχω και γω ενα iphone για παρτη μου...Με τον καιρο θα ρωταω διαφορες ερωτησεις,απλα θα ηθελα να μου πειτε αν προτεινετε να κανω απτν αρχη jailbreak ή να το χαρω τωρα και απο Σεπτεμβρη βλεπουμε??

 

Eπισης υπαρχει καμια "τεχνικη" διαφορα το ασπρο απτο μαυρο,γιατι καπου διαβασα οτι εχιε καλυτερη κεραια κλπ...

Edited by andreas1022
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκαλιζα διαφορα θεματα winterboard και στο τελος τα εβγαλα ολα αλλα μου προεκυψαν αυτα τα εικονιδια στο keyboard.Ξερεις κανεις πως εγινε αυτο και πως θα τα βγαλω? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα..απο Δευτερα πιστευω να το εχω στα χερια μου και γω...Θα ηθελα να περιμενω το 5 αλλα αφου τωρα πετυχα προσφορα ειπα να το παρω...Διαβαζοντας και ακουγοντας διαφορα,νομιζω οτι κανω την καλυτερη επιλογη,και επιτελους θα εχω και γω ενα iphone για παρτη μου...Με τον καιρο θα ρωταω διαφορες ερωτησεις,απλα θα ηθελα να μου πειτε αν προτεινετε να κανω απτν αρχη jailbreak ή να το χαρω τωρα και απο Σεπτεμβρη βλεπουμε??

 

Eπισης υπαρχει καμια "τεχνικη" διαφορα το ασπρο απτο μαυρο,γιατι καπου διαβασα οτι εχιε καλυτερη κεραια κλπ...

 

Το αν θα κανεις η οχι jailbreak εξαρταται απο εσενα και μονο δηλαδη εχει να κανει με το τι χρηση το προοριζεις και τι ζητας να εχει το τηλεφωνο σου. Δουλεψε το λιγες μερες ετσι χωρις jailbreak και αν διαπιστωσεις οτι σου λειπουν καποια παραγματα τοτε προχωρας σε jailbreak. Με το jailbreak αξιοποιεις τις μεγαλες δυνατοτητες του κινητου στο επακρο. Οσο για την κεραια του ασπρου δεν το νομιζω αλλα ας σου πει καλύτερα καποιος πιο σχετικος.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμαται κανείς με ποιο πρόγραμμα από το cydia μπορεί να φαίνεται το μηλόγωνο σαν εξωτερικός σκληρός δίσκος από τον υπολογιστή (Νομίζω ότι κάπου το είχε αναφέρει ο Ζαχαράκης)?

 

Pwntunes :)

 

Είναι μόνο payed κ κάνει γύρω στα 12$ αν θυμάμαι καλα.

Για υπολογιστές με xp έχει μέσα στον φάκελο misc ένα patch (εκτελεσιμο αρχειο) για να είναι συμβατό κ με αυτα.

 

Μόνο με mac δεν είναι ακόμη συμβατό,αλλα κάποιος φίλος είχε αναφέρει σε ένα άλλο φόρουμ ότι κάτι είχε βρει,χωρίς όμως να το δοκιμάσει μιας κ δεν είχε αγοράσει την εφαρμογη.

 

 

Written from the best iPhone 4G 32g via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καποια εφαρμογη που να μην χρειαζεται jb ??γιατι δεν θελω να το σπασω..:(

κ μηπως ξερει καποιος τι ακριβως ειναι αυτο??:rolleyes:

http://www.greek-iphone.com/20110607/apple-releases-ios-5-beta-1/

 

Το ΒΤ ειναι κλειδωμένο για μεταφορά τραγουδιών.

Το iOS 5 beta ειναι η δοκιμαστική έκδοση του νέου λογισμικού της Apple. Θα μπορείς να την εγκαταστήσεις στο iPhone 4 μετα τον Σεπτέμβριο.

 

υγ. είμαστε στην Beta2 για την ωρα. Σύντομα βγαινει η beta3.

Link to comment
Share on other sites

Pwntunes :)

 

Είναι μόνο payed κ κάνει γύρω στα 12$ αν θυμάμαι καλα.

Για υπολογιστές με xp έχει μέσα στον φάκελο misc ένα patch (εκτελεσιμο αρχειο) για να είναι συμβατό κ με αυτα.

 

Μόνο με mac δεν είναι ακόμη συμβατό,αλλα κάποιος φίλος είχε αναφέρει σε ένα άλλο φόρουμ ότι κάτι είχε βρει,χωρίς όμως να το δοκιμάσει μιας κ δεν είχε αγοράσει την εφαρμογη.

 

 

Written from the best iPhone 4G 32g via Tapatalk

 

Χρησιμοποιωντας το συγκεκριμενο προγραμμα, θα εχουμε τη δυνατοτητα να βαζουμε και να βγαζουμε αρχεια (φωτο, τραγουδια κλπ) απο ή προς ενα pc χωρις τη χρηση itunes? Αυτο κανει; Μου εξηγειτε γιατι μπερδευτηκα; :O

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα..απο Δευτερα πιστευω να το εχω στα χερια μου και γω...Θα ηθελα να περιμενω το 5 αλλα αφου τωρα πετυχα προσφορα ειπα να το παρω...Διαβαζοντας και ακουγοντας διαφορα,νομιζω οτι κανω την καλυτερη επιλογη,και επιτελους θα εχω και γω ενα iphone για παρτη μου...Με τον καιρο θα ρωταω διαφορες ερωτησεις,απλα θα ηθελα να μου πειτε αν προτεινετε να κανω απτν αρχη jailbreak ή να το χαρω τωρα και απο Σεπτεμβρη βλεπουμε??

Πίστεψέ με, την καλύτερη επιλογή έκανες! Πριν λίγο ήμουν στα forums του Android και με αυτά που διάβασα ζαλίστηκα. Θα βρεις την υγειά σου με το μήλο. Άσε τους άλλους να ψάχνουνε για patches και hot-fixes...

 

Eπισης υπαρχει καμια "τεχνικη" διαφορα το ασπρο απτο μαυρο,γιατι καπου διαβασα οτι εχιε καλυτερη κεραια κλπ...

Καμία απολύτως απ' όσο ξέρω. Κι αν υπάρχει κάποια βελτίωση στο θέμα της κεραίας δεν θα έχει να κάνει με το χρώμα αλλά με την παρτίδα. Απλά το άσπρο είναι καινούριο φρούτο και εντυπωσιάζει. Εγώ βέβαια πήρα το μαύρο γιατί μου αρέσει πολύ περισσότερο και δεν το θέλω για μόστρα αλλά για χρήση.

 

Παρεμπιπτόντως, μια που αναφέρθηκα στο θέμα μόστρα/εντυπωσιασμός, έβλεπα ότι πάρα πολλές θήκες για iPhone 4 έχουν στην πλάτη τους μια τεράστια "τρύπα" για να φαίνεται το δαγκωμένο μήλο... Για μένα αυτό δείχνει την νοοτροπία πολλών κατόχων iPhone που θέλουν να φαίνεται ότι έχουν iPhone. Δεν τους κατηγορώ, ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ό,τι θέλει, απλά το θεωρώ θλιβερό για θήκη που είναι για να προστατεύει το κινητό να έχει μια τρυπάρα 2,5 πόντους διάμετρο από πίσω για να φαίνεται το μήλο... Κάτι τέτοια δίνουν το δικαίωμα σε πολλούς να μας κατηγορούν ως fashion victims, κάτι που δεν ισχύει για πολλούς από εμάς, αλλά δυστυχώς ισχύει για αρκετούς άλλους και μας παίρνει όλους η μπάλα... :X

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψέ με, την καλύτερη επιλογή έκανες! Πριν λίγο ήμουν στα forums του Android και με αυτά που διάβασα ζαλίστηκα. Θα βρεις την υγειά σου με το μήλο. Άσε τους άλλους να ψάχνουνε για patches και hot-fixes...

 

 

Καμία απολύτως απ' όσο ξέρω. Κι αν υπάρχει κάποια βελτίωση στο θέμα της κεραίας δεν θα έχει να κάνει με το χρώμα αλλά με την παρτίδα. Απλά το άσπρο είναι καινούριο φρούτο και εντυπωσιάζει. Εγώ βέβαια πήρα το μαύρο γιατί μου αρέσει πολύ περισσότερο και δεν το θέλω για μόστρα αλλά για χρήση.

 

Παρεμπιπτόντως, μια που αναφέρθηκα στο θέμα μόστρα/εντυπωσιασμός, έβλεπα ότι πάρα πολλές θήκες για iPhone 4 έχουν στην πλάτη τους μια τεράστια "τρύπα" για να φαίνεται το δαγκωμένο μήλο... Για μένα αυτό δείχνει την νοοτροπία πολλών κατόχων iPhone που θέλουν να φαίνεται ότι έχουν iPhone. Δεν τους κατηγορώ, ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ό,τι θέλει, απλά το θεωρώ θλιβερό για θήκη που είναι για να προστατεύει το κινητό να έχει μια τρυπάρα 2,5 πόντους διάμετρο από πίσω για να φαίνεται το μήλο... Κάτι τέτοια δίνουν το δικαίωμα σε πολλούς να μας κατηγορούν ως fashion victims, κάτι που δεν ισχύει για πολλούς από εμάς, αλλά δυστυχώς ισχύει για αρκετούς άλλους και μας παίρνει όλους η μπάλα... :X

Είχα και το λευκό για ένα φεγγάρι. Παιδιά, καμία σχέση. Προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου... Σαν ψεύτικο παιχνιδάκι μου φαινόταν...το μαύρο είναι άλλη κλάση!!

Όσο για τη θήκη που λες και τα fashion victims, τι να σου πω... δεν ξέρω τι είναι καλύτερο να σε λενε, fashion victim ή tech freak? Δεν ξέρω... και τα 2 πολυδάπανα είναι:p

Έχουν σταματήσει να με ενδιαφέρουν τέτοιες φιλοσοφικές αναζητήσεις, ούτε και ενοχλούμαι από χαρακτηρισμούς πλέον:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιωντας το συγκεκριμενο προγραμμα, θα εχουμε τη δυνατοτητα να βαζουμε και να βγαζουμε αρχεια (φωτο, τραγουδια κλπ) απο ή προς ενα pc χωρις τη χρηση itunes? Αυτο κανει; Μου εξηγειτε γιατι μπερδευτηκα; :O

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

 

Μου αρέσει που στα έχω πει κ ιδιαιτέρως :p

 

Μέσω ifile μεταφέρεις ότι ΕΣΥ θέλεις στον φάκελο documents που "διαβάζει" το pc που συνδέεται το τηλ μέσω pwntunes και φυσικά κ αντίστροφα!

 

Έτσι μπορείς να μεταφερεις/σωσεις ότι ΕΣΥ θέλεις απο κ προς το τηλ ανα πάσα στιγμη !

Τωρα για το θέμα music/iTunes υπάρχουν καθαροτατες οδηγίες κ στο cydia αλλα κ στο site του developer ;)

 

 

 

Written from the best iPhone 4G 32g via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...