Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι αλλο μπορει να φταιει;;

 

Να αναφερω πως το κατεβασα απο το source ihacksrepo αν αυτο παιζει καποιο ρολο..

 

μου αρεσει που το λες κιολας... και ρωτας...

 

καποια πραγματα πρεπει να τα πληρωσει ο κοσμος για να δουλευουν σωστα φιλε μου ;)

 

οι developers δεν θα γινουν κλεφτες...περιμενουμε τοσο καιρο μια εφαρμογη που θα κανει το αυτονοητο για ολα τα υπολοιπα κινητα....και δεν φτανει που επιτελους καποιοι τα καταφεραν,την ψαχνετε ολοι "δωρεαν" και να δουλευει και καλα....

 

συζηταγα τωρα τελευταια με τον developer του iBlacklist κ CallControler (απο Βραζιλια) και μου ειπε το παληκαρι,οτι δεχεται παρα πολλα μειλ για λυσεις κ προβληματα απο χρηστες που δεν εχουν αγορασει καν καποια εφαρμογη του,αλλα του ζηταγαν λυσεις για σπ@σμενες εκδοσεις αυτων!! :blink::blink:

 

τετοιο θρασσος μιλαμε.....

καλο το τζαμπα δεν λεω,αλλα σκεφτειτε οτι αν κανεις δεν πληρωνει,ποιος developer,τελικα,θα συνεχισει την εξελιξη των εφαρμογων του?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σωστο αυτο για το τζαμπα αλλα επειδη αυτο το διαστημα τρεχω και δεν φτανω και δεν προλαβαινω να παω να βγαλω προπληρωμενες και τετοια για να μπορω να το αγορασω μιας και το ειδα τζαμπα ειπα θα με γλυτωνε απο την αναμονη. Ετσι και αλλιως για να υπαρχει εκει δεν θα επρεπε να δουλευει; Δηλαδη φταιει το οτι δεν ειναι πληρωμενο και δεν προκειται να δουλεψει;
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera..mia "xazi"erwtisi apo 1an asxeto..

sxetika me to 1o fortisma..pou se lene na to afiseis na teleiwsei k meta na to fortiseis 8 wres sinexomena..toulaxiston emena etc mou eipane apo vodafone..

an kata tin diarkeia auth..to anoi3eis k to kliseis..2-3 fores..."xalaei tin zwh"tis mpatarias..??i einai to idio...??

 

 

 

p.s sorry gia ta greeklish..alla apo edw p eimai dn exei ta ellinika.

 

μην ανυσηχεις καθολου με τετοιες "οδηγιες" που πηρες απο τους παντογνωστες που στο ειπαν.

απλα φορτισε το κινητο σου απο οπου θελεις για οσο θελεις.δεν παθαινει τπτ μην ανυσηχεις.

αν σε ενδιαφερει η υγεια της μπαταριας σου,προσπαθησε να το φορτιζεις απο τον υπολογιστη σου,μεσω usb..:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Σωστο αυτο για το τζαμπα αλλα επειδη αυτο το διαστημα τρεχω και δεν φτανω και δεν προλαβαινω να παω να βγαλω προπληρωμενες και τετοια για να μπορω να το αγορασω μιας και το ειδα τζαμπα ειπα θα με γλυτωνε απο την αναμονη. Ετσι και αλλιως για να υπαρχει εκει δεν θα επρεπε να δουλευει; Δηλαδη φταιει το οτι δεν ειναι πληρωμενο και δεν προκειται να δουλεψει;

 

δεν υπαρχει καμια περιπτωση να δουλεψει σωστα το σπασμενο.αφαιρεσε το οσο ειναι νωρις γιατι μπορει να καταληξεις με κανα restore στο τελος!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να ρωτησω κατι..εχω το Iphone 4 2 μερες τωρα ολα καλα ενα σημαδακι που βγαζει διπλα απο τη μπαταρια τι ειναι σα βελακι? ανοιξα τους χαρτες μου το εβγαλε και απο τοτε οταν ανοιγω καμερα η το facebook chat την εφαρμογη αναβει για λιγο..

 

επισης σκεφτομαι να βαλω το προγραμμα της βονταφον με 5 ευρω το μηνα για 100 Mb internet ειναι καλα? να μπαινω εστω οταν ειμαι σε ταξιδι να χαζευω λιγο :D

Edited by Gog7
Link to comment
Share on other sites

Το βελακι ειναι Υπηρεσιες τοποθεσιας, απενεργοποίησε το απο τις ρυθμισεις, να μην σου τρωει μπαταρια.

Για 100 mb καλυτερα να βαλεις τον opera mini και θα σερφαρεις με οικονομικη καταναλωση δεδομενων.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω σημερα και ειναι απιστευτο. απιστευτη ποιοτητα κατασκευης
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά με πήραν το απόγευμα από την wind και μου φέραν το iphone 4 που είχα παραγγείλει εδώ και 2 μήνες και...και τι μου λένε η τύποι ότι η επιδότηση μου από 590euro έπεσε στα 480euro και θα πρέπει να πληρώσω 178 euro για να το πάρω ενώ είχα κανονίσει όταν το παράγγειλα να πληρώσω 60 euro!!

Και για αυτό εγώ τους απείλησα ότι αν δεν το πάρω 60 euro όσο είχαμε κανονίσει θα κόψω την συνδέσει και θα πάω σε άλλη εταιρία που μου το δίνει δωρεάν καλά δεν τους είπα??? και μου είπαν ότι μέχρι την τρίτη θα μου απαντήσουν!!! ελπίζω να έχω καλά αποτελέσματα γιατί το περιμένω πως και πως!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά με πήραν το απόγευμα από την wind και μου φέραν το iphone 4 που είχα παραγγείλει εδώ και 2 μήνες και...και τι μου λένε η τύποι ότι η επιδότηση μου από 590euro έπεσε στα 480euro και θα πρέπει να πληρώσω 178 euro για να το πάρω ενώ είχα κανονίσει όταν το παράγγειλα να πληρώσω 60 euro!!

Και για αυτό εγώ τους απείλησα ότι αν δεν το πάρω 60 euro όσο είχαμε κανονίσει θα κόψω την συνδέσει και θα πάω σε άλλη εταιρία που μου το δίνει δωρεάν καλά δεν τους είπα??? και μου είπαν ότι μέχρι την τρίτη θα μου απαντήσουν!!! ελπίζω να έχω καλά αποτελέσματα γιατί το περιμένω πως και πως!!!

 

καλά τους είπες. δεν είσαι και κορόιδο αφου κανόνισες 60 θα στο δώσουν 60. δεν λένε και ξελένε μετά. δικό τους πρόβλημα

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά με πήραν το απόγευμα από την wind και μου φέραν το iphone 4 που είχα παραγγείλει εδώ και 2 μήνες και...και τι μου λένε η τύποι ότι η επιδότηση μου από 590euro έπεσε στα 480euro και θα πρέπει να πληρώσω 178 euro για να το πάρω ενώ είχα κανονίσει όταν το παράγγειλα να πληρώσω 60 euro!!

Και για αυτό εγώ τους απείλησα ότι αν δεν το πάρω 60 euro όσο είχαμε κανονίσει θα κόψω την συνδέσει και θα πάω σε άλλη εταιρία που μου το δίνει δωρεάν καλά δεν τους είπα??? και μου είπαν ότι μέχρι την τρίτη θα μου απαντήσουν!!! ελπίζω να έχω καλά αποτελέσματα γιατί το περιμένω πως και πως!!!

 

εμ wind ηθελες κι εσυ..τετοια κανει και ειναι τελευταια και καταιδρωμενη.

Link to comment
Share on other sites

ειχα ενα samsung omnia και το εδωσα για να παρω κινητο με android .τελικα πηρα ενα htc desire ,αλλα το προβλημα μου ειναι οτι με τις εφαρμογες που εχω και χρησιμοποιω η μπαταρια του τελειωνει σε λιγοτερο απο 20 ωρες .Αυτο απ οτι μου ειπαν οφειλεται στον τροπο λειτουργιας του android .το iphone 4 πως συμπεριφερεται ; Καταρχην ειναι multitasking ?αν το φορτωσω με εφαρμογες η μπαταρια του ποσο περιπου θα κραταει ; αναφερομαι σε εφαρμογες οι οποιες χρησιμοποιουν wifi κ λιγο gps περιπου μιση ωρα τη μερα.
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θελω να ρωτησω αν ξερει καποιος αν υπαρχει ετοιμοπαραδοτο 16αρι iphone σε καποιο καταστημα γτ voda και cosmote κανει κανα μηνα να στο φερουν

 

Χθες ημουν στην κοσμοτε στα Τρικαλα και πηγα να ρωτησω για τις νεες τιμες και το ειχαν, το ειδα...περιεργο να μην το βρισκεις

Link to comment
Share on other sites

ειχα ενα samsung omnia και το εδωσα για να παρω κινητο με android .τελικα πηρα ενα htc desire ,αλλα το προβλημα μου ειναι οτι με τις εφαρμογες που εχω και χρησιμοποιω η μπαταρια του τελειωνει σε λιγοτερο απο 20 ωρες .Αυτο απ οτι μου ειπαν οφειλεται στον τροπο λειτουργιας του android .το iphone 4 πως συμπεριφερεται ; Καταρχην ειναι multitasking ?αν το φορτωσω με εφαρμογες η μπαταρια του ποσο περιπου θα κραταει ; αναφερομαι σε εφαρμογες οι οποιες χρησιμοποιουν wifi κ λιγο gps περιπου μιση ωρα τη μερα.

 

Φίλε μου η μέση αυτονομία ενός iphone 4,είναι απο επαρκής έως εντυπωσιακή.Δε θέλω να αναφερθώ σε συγκεκριμένες περιπτώσεις και προφιλ χρήσης,αλλα εύκολα θα μείνεις ικανοποιημένος.

 

Γενικά το multitasking στο iOS,υλοποιείται διαφορετικά,προς όφελος της αυτονομίας.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι αδυνατον να κατσω να διαβασω 475 σελιδες και με μια αναζητηση που εκανα δεν βρηκα ακρη ηθελα να μου πει καποιος την ρυθμιση που πρεπει να κανω στο κινητο οταν δεν πιανει διλτυο wifi να μην μου χρεωνει δεδομενα αυτοματα.
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι αδυνατον να κατσω να διαβασω 475 σελιδες και με μια αναζητηση που εκανα δεν βρηκα ακρη ηθελα να μου πει καποιος την ρυθμιση που πρεπει να κανω στο κινητο οταν δεν πιανει διλτυο wifi να μην μου χρεωνει δεδομενα αυτοματα.

 

Θα πρέπει να απενεργοποιήσεις τα Cellular Data από την διαδρομή Settings --> General --> Usage. ;)

 

Ελπίζω να βοήθησα. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Σκέφτομαι να το πάρω κ εγώ μέσω επιδότησης... Αλλα έχω μια απορία, έχω δύο αριθμούς σε μια κάρτα (κοσμοτέ) τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Σκέφτομαι να το πάρω κ εγώ μέσω επιδότησης... Αλλα έχω μια απορία, έχω δύο αριθμούς σε μια κάρτα (κοσμοτέ) τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

 

Νομιζω πως το Iphone δεν υποστηριζει αυτην την υπηρεσια.

Ρωτα σε καποιο oteshop, Γερμανος η' cosmote!

Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά με πήραν το απόγευμα από την wind και μου φέραν το iphone 4 που είχα παραγγείλει εδώ και 2 μήνες και...και τι μου λένε η τύποι ότι η επιδότηση μου από 590euro έπεσε στα 480euro και θα πρέπει να πληρώσω 178 euro για να το πάρω ενώ είχα κανονίσει όταν το παράγγειλα να πληρώσω 60 euro!!

Και για αυτό εγώ τους απείλησα ότι αν δεν το πάρω 60 euro όσο είχαμε κανονίσει θα κόψω την συνδέσει και θα πάω σε άλλη εταιρία που μου το δίνει δωρεάν καλά δεν τους είπα??? και μου είπαν ότι μέχρι την τρίτη θα μου απαντήσουν!!! ελπίζω να έχω καλά αποτελέσματα γιατί το περιμένω πως και πως!!!

 

Η αληθεια ειναι οτι η επιδότηση τροποποιητε, αν καθυστερησεις να την παρεις, αναλογα με τους λογαριασμους που θα κανεις καθε μηνα, θα μπορουσε να ειχε ανεβει κιόλας.

Εγω φιλε μου ειχα wind 10 χρονια περιπου, 2 γραμμες 120-150 λογαριασμο τον μηνα, η επιδοτηση που μου εδιναν φετος ηταν 150 ευρω περιπου, ηθελα να παρω το iphone 4 σχεδον τσαμπα επειδη ειμαι ανεργος και αν εκανα τετοια αγορα θα επερνα διαζυγιο, πηγα στην cosmote για φορητοτητα, εκανα τα ιδια ακριβως συμβολαια που ειχα στην wind (2χ45) για 18μηνο (μπορεις να αλλαξεις προγραμμα στο 9 μηνο) και μου βγηκε το Iphone 4 16g (αν μπορεις παρε το 32) 90ευρω.

Το ιδιο απογευμα με πηρε μια κυρια απο την wind, για να με ρωτησει για ποιο λογο θελω να φυγω, απο τα πολλα μου εκανε την ιδια προσφορα, με 99 ευρω το 4.

Σκευτομουν να μείνω wind, γιατι δεν ειχα πουθενα προβλημα με το σημα, αντιθετα με την cosmote ακουω τα χειροτερα.

Αποφασησα να παω cosmote επειδη το ειχε ετοιμοπαράδοτο, ενω στην wind θα έπρεπε να περιμενω 2 μηνες.

Παιξε και με της 2 εταιρειες, κερδισμενος θα βγεις.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να απενεργοποιήσεις τα Cellular Data από την διαδρομή Settings --> General --> Usage. ;)

 

Ελπίζω να βοήθησα. ;)

 

σευχαριστω φιλε μου.να εισαι καλα.

και για καποιον που το διαβαζει η διαδρομη ειναι setting-->general-->network-->cellular data. :D:D:D:D

και παλι ευχαριστω

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω φιλε μου.να εισαι καλα.

και για καποιον που το διαβαζει η διαδρομη ειναι setting-->general-->network-->cellular data. :D:D:D:D

και παλι ευχαριστω

 

Έχεις δίκιο φίλε μου. Εκ παραδρομής έγραψα λάθος το path. Καλά έκανες και με διόρθωσες. ;)

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να αποφασίσω να το πάρω η όχι... :worry: σίγουρα το οτι δεν δέχεται (μάλλον) δύο αριθμους σε μια sim είναι μείον για εμένα που έχω Whats up και συνδεση Cosmote αλλα και στο παρελθόν είχα δύο συσκευες... με χαλάνε λιγό και οι χαζές ελλείψεις του... αναφορά στα sms, οχι mp3, oxi αποστολή αρχείων με bluetooth (εκτος iphone) το ράδιο... αλλά αυτο που με ενδιαφέρει πιό πολύ είναι η πλοήγηση στο ιντερνετ πιστεύω οτι είναι η καλύτερη περίπτωση στην αγορά σωστά? και αλήθεια με ακουστικό BT συνδέεται? γιατί μόνο με ακουστικό μιλάω εδω κ χρόνια...

και τέλος (συγνώμη αν κούρασα αλλά είναι σημαντική αγορά :) )

μπορείτε οι κάτοχοι του να γράψετε τρία συν + και τρία μείον - του, κατα την άποψη σας? Θα βοηθήσετε πολύ... Ευχαριστώ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι η επιδότηση τροποποιητε, αν καθυστερησεις να την παρεις, αναλογα με τους λογαριασμους που θα κανεις καθε μηνα, θα μπορουσε να ειχε ανεβει κιόλας.

Εγω φιλε μου ειχα wind 10 χρονια περιπου, 2 γραμμες 120-150 λογαριασμο τον μηνα, η επιδοτηση που μου εδιναν φετος ηταν 150 ευρω περιπου, ηθελα να παρω το iphone 4 σχεδον τσαμπα επειδη ειμαι ανεργος και αν εκανα τετοια αγορα θα επερνα διαζυγιο, πηγα στην cosmote για φορητοτητα, εκανα τα ιδια ακριβως συμβολαια που ειχα στην wind (2χ45) για 18μηνο (μπορεις να αλλαξεις προγραμμα στο 9 μηνο) και μου βγηκε το Iphone 4 16g (αν μπορεις παρε το 32) 90ευρω.

Το ιδιο απογευμα με πηρε μια κυρια απο την wind, για να με ρωτησει για ποιο λογο θελω να φυγω, απο τα πολλα μου εκανε την ιδια προσφορα, με 99 ευρω το 4.

Σκευτομουν να μείνω wind, γιατι δεν ειχα πουθενα προβλημα με το σημα, αντιθετα με την cosmote ακουω τα χειροτερα.

Αποφασησα να παω cosmote επειδη το ειχε ετοιμοπαράδοτο, ενω στην wind θα έπρεπε να περιμενω 2 μηνες.

Παιξε και με της 2 εταιρειες, κερδισμενος θα βγεις.

 

Πήρα και στην κοσμοτέ και αυτή το ίδιο με σένα μου είπαν αλλα επειδή η δουλειά μου είναι συνεχεια στη θάλασσα και θέλω να έχω καλο σήμα η μονη που έχει το καλύτερο είναι η wind έτσι αποφάσισα να περιμένω να που μου το έφεραν και τώρα περιμένω απαντήσει την τρίτη για να το πάρω όσο μου είχα πει!!!

Edited by Fourtounas
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να αποφασίσω να το πάρω η όχι... :worry: σίγουρα το οτι δεν δέχεται (μάλλον) δύο αριθμους σε μια sim είναι μείον για εμένα που έχω Whats up και συνδεση Cosmote αλλα και στο παρελθόν είχα δύο συσκευες... με χαλάνε λιγό και οι χαζές ελλείψεις του... αναφορά στα sms, οχι mp3, oxi αποστολή αρχείων με bluetooth (εκτος iphone) το ράδιο... αλλά αυτο που με ενδιαφέρει πιό πολύ είναι η πλοήγηση στο ιντερνετ πιστεύω οτι είναι η καλύτερη περίπτωση στην αγορά σωστά? και αλήθεια με ακουστικό BT συνδέεται? γιατί μόνο με ακουστικό μιλάω εδω κ χρόνια...

και τέλος (συγνώμη αν κούρασα αλλά είναι σημαντική αγορά :) )

μπορείτε οι κάτοχοι του να γράψετε τρία συν + και τρία μείον - του, κατα την άποψη σας? Θα βοηθήσετε πολύ... Ευχαριστώ! ;)

 

φιλε μου αναφορα σε sms εχει αλλα πρεπει να γραψεις κατι πριν να στειλεις μηνυμα. θα ρωτησω αυριο και θα σου πω. το κανει φιλος μου σε 3g iphone. θα δω αν γινετε και στο 4αρι και θα σου πω

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Επίσης να σημειώσω ότι εφόσον το πάρω δεν θα το πειράξω καθόλου... Οπότε σε αυτά που ρώτησα σε πιο πάνω πόστ μού αναφέρονται σε iphone χωρίς πείραγμα... ;-)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...