Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

gratsias stendor

το ειχα απενεργοποιηση αλλα ξαναενεργοποιηθηκε.δεν ξερω γιατι

 

Λογικά από κάποια εφαρμογή που θα ζήτησε σύνδεση στο internet και δεν θα ήταν το κινητό σε WiFi θα ζήτησε άδεια και θα πάτησες ναι λογικά.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω μια βοήθεια έχω το 4 εδώ και 4 μήνες περίπου και το κεντρικό κουμπί μου κάνει διάφορα κόλπα πείρα τηλ στο istorm και μου είπαν για 300 ευρώ αλλά βρήκα μέσα στο ιντερνετ μαγαζιά που το αλλάζουν με 65 ευρώ . υπάρχει κάποιο κατάστημα που μου προτείνετε εσείς ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω μια βοήθεια έχω το 4 εδώ και 4 μήνες περίπου και το κεντρικό κουμπί μου κάνει διάφορα κόλπα πείρα τηλ στο istorm και μου είπαν για 300 ευρώ αλλά βρήκα μέσα στο ιντερνετ μαγαζιά που το αλλάζουν με 65 ευρώ . υπάρχει κάποιο κατάστημα που μου προτείνετε εσείς ?

 

Να μην πειραξεις τπτ στο τηλέφωνο!

Δεν φταίει η συσκευή και το home button , αλλα ποσά πράγματα έχεις εγκαταστήσει στο τηλ σου που το διαχειρίζονται ;)

 

Πριν το πας για σέρβις,συμβουλή μου να το έκανες ένα restore και μην βάλεις τπτ μέσα για να το δοκιμασεις.

 

Θα δεις μετα, ότι (99%) δεν θα έχει κανένα πρόβλημα ;)

 

 

From the best iPhone 4 32G ,using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εκτός ότι μπορει να συμβαίνει αυτο που λέει ο Ζαχαράκης, αν είναι θέμα hardware δεν καταλαβαίνω γιατί δεν περιλαμβάνεται στην εγγύηση και πρέπει να πληρώσεις 300€.

Τι ακριβώς σου είπαν, γιατί είναι δικη σου ευθύνη και δεν ισχύει η εγγύηση?

 

Αν θες πες μας λεπτομέρειες γιατί σε φίλο που είχε πρόβλημα στο home button του το αντικατέστησαν αμέσως στο apple store της Γαλλίας.

 

Υ.Γ. Δες εδω σε παρακαλώ.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παίρνω τηλ στο istorm και μου κάνει τηλεφωνική διάγνωση μου λέει ότι έχει πάρει υγρασία και η εγγύηση δεν το καλύπτει και το κουμπί παλαντζάρει , παίζει το νιώθω στο δάχτυλο. Σε πιο μαγαζί μπορώ να πάω και να το αλλάξω ?
Link to comment
Share on other sites

Παίρνω τηλ στο istorm και μου κάνει τηλεφωνική διάγνωση μου λέει ότι έχει πάρει υγρασία και η εγγύηση δεν το καλύπτει και το κουμπί παλαντζάρει , παίζει το νιώθω στο δάχτυλο. Σε πιο μαγαζί μπορώ να πάω και να το αλλάξω ?

Θα πας εδω. Η apple έχει εξουσιοδωτησει το συγκεκριμένο για τα service των συσκευών της.

 

Info-Quest

Αλεξάνδρου Πάντου 25

176 71, Αθήνα

t: +30 211 9991940

http://www.infoquest.gr

 

Καλα είναι να πας εκει. Αν έχει πάρει υγρασία αποδυκνειται αλλα ποτε τηλεφωνικως. Αν έγινε έτσι όπως λες είναι επιοικως απαραδεκτοι.

Πήγαινε λοιπόν στην info Quest και επέμεινε ότι στα apple store δίνουν νέα συσκευη σε αντίστοιχο πρόβλημα. Αρκεί βέβαια να μην έχει πάρει όντως υγρασία. Το λέω γιατί έχουν τροπο να το εξακριβωσουν μέσω ειδικού ανιχνευτη που υπάρχει στην υποδοχή του ακουστικου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , ειδα αυτο και ηθελα να μαθω ισχυ ? http://www.youtube.com/watch?v=OXrT7-qyXuE

 

δεν εχει ανακοινωθει τιποτα ακομα απο την Apple.... περιμενουμε να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

όντας χρήστης 3gs και εδώ και μερικές εβδομάδες 4 έχω να πώ οτι η διαφορά στην ταχύτητα είναι απλά ανύπαρκτη...

ακόμα και σε πρόσωπο με πρόσωπο αντιπαράθεση... (μην πω οτι πολλές φορές φόρτωνε πιο γρήγορα το 3gs)...

Link to comment
Share on other sites

όντας χρήστης 3gs και εδώ και μερικές εβδομάδες 4 έχω να πώ οτι η διαφορά στην ταχύτητα είναι απλά ανύπαρκτη...

ακόμα και σε πρόσωπο με πρόσωπο αντιπαράθεση... (μην πω οτι πολλές φορές φόρτωνε πιο γρήγορα το 3gs)...

 

καλημερα :)

 

εγω το μονο που σκεφτομαι σε αυτο που λες,ειναι οτι μαλλον δεν ξερεις τι να κανεις με το 4αρι σου...η το εχεις γονατισει απο δικα σου λαθη,η δεν μπορεις να ξεχωρισεις τις διαφορες στο θεμα της ταχυτητας ;)

 

μην βγαζετε συμπερασματα,που δεν ισχυουν :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , ειδα αυτο και ηθελα να μαθω ισχυ ? http://www.youtube.com/watch?v=OXrT7-qyXuE

 

δεν εχει ανακοινωθει τιποτα ακομα απο την Apple.... περιμενουμε να δουμε!

 

Παιδιά το συγκεκριμένο video παρουσιάζει ένα leaked prototype iPhone 4 χωρητικότητας 64GB το οποίο προφανώς και δεν οδηγήθηκε ποτέ σε ευρεία παραγωγή.

 

Ενδεχομένως να δούμε μοντέλο 64GB στο iPhone επόμενης γενιάς. Προς το παρόν δεν υπάρχει κάποια φήμη που να αναδεικνύει κάτι τέτοιο. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το συγκεκριμένο video παρουσιάζει ένα leaked prototype iPhone 4 χωρητικότητας 64GB το οποίο προφανώς και δεν οδηγήθηκε ποτέ σε ευρεία παραγωγή.

 

Ενδεχομένως να δούμε μοντέλο 64GB στο iPhone επόμενης γενιάς. Προς το παρόν δεν υπάρχει κάποια φήμη που να αναδεικνύει κάτι τέτοιο. ;)

 

χμ... και ποιος σου λεει οτι το Ασπρο που βγαινει πολυ συντομα, δεν θα εχει 64GB ?:)

Ειναι ολα θεμα Marketing και νομιζω θα ανεβασει πολυ τα χαρακτηριστικά του Ασπρου μοντελου, μιας και η Apple ξερει οτι ειναι καμένο χαρτί... Πρεπει να δωσει ενα extra incentive για την αγορα του, μιας και το iPhone 5 ειναι προ των πυλων... (βλεπε Ιουνιο 2011).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να ρωτησω στο μηλαρακι εκτος απο ραδιοφωνο μεσω ιντερνετ δεν γινεται με κανενα εξωτερικο εξαρτημα ? δεν μπορει τοσα και τοσα εχουν βγαλει για αυτο .

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

όντας χρήστης 3gs και εδώ και μερικές εβδομάδες 4 έχω να πώ οτι η διαφορά στην ταχύτητα είναι απλά ανύπαρκτη...

ακόμα και σε πρόσωπο με πρόσωπο αντιπαράθεση... (μην πω οτι πολλές φορές φόρτωνε πιο γρήγορα το 3gs)...

 

Υπο συγκεκριμένες συνθήκες,μπορει να ισχύει αυτο που γράφεις,αλλα παντοτε θα πρεπει να λαμβάνονται υποψιν οι ειδικοι παράγοντες κάθε σύγκρισης.

 

Για παράδειγμα στο τυποποιημένο τεστ γραφικών "Egypt" του GLBenchmark 2.0 το 3GS φαίνεται να κατατροπώνει το 4ρι

 

http://img571.imageshack.us/img571/1743/354177802608.png

 

Φυσικά,όμως η σύγκριση δεν έχει νόημα,αν δεν λάβουμε υποψιν οτι το 4ρι εχει 4πλασια native ανάλυση και το ίδιο υποσύστημα γραφικών με το 3GS.

 

Οπότε,σε κάθε περίπτωση,θα πρεπει να εξηγησεις,τι εννοείς με το "ταχύτητα";)

 

 

Παιδια καλησπερα να ρωτησω στο μηλαρακι εκτος απο ραδιοφωνο μεσω ιντερνετ δεν γινεται με κανενα εξωτερικο εξαρτημα ? δεν μπορει τοσα και τοσα εχουν βγαλει για αυτο .

 

Αν κάνεις τον κόπο ν'αναζητήσεις στα θέματα των αξεσουαρ θα βρεις αρκετές προτάσεις :)

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα :)

 

εγω το μονο που σκεφτομαι σε αυτο που λες,ειναι οτι μαλλον δεν ξερεις τι να κανεις με το 4αρι σου...η το εχεις γονατισει απο δικα σου λαθη,η δεν μπορεις να ξεχωρισεις τις διαφορες στο θεμα της ταχυτητας ;)

 

μην βγαζετε συμπερασματα,που δεν ισχυουν :!:

 

δεν θα έγραφα κάτι αν δεν ήμουν σίγουρος...

και τα 2 τηλέφωνα ήταν μετά από ρεστόρ με τις τελευταίες εκδόσεις λογισμικού...

η ταχύτητα αναφέρεται στο άνοιγμα σελίδων με τη χρήση wifi...

και εκεί είτε ανοίγαν μαζί , είτε ήταν ελάχιστα μποστά το 3gs...

νομίζω οτι είναι αρκετά αντιπροσωπευτικό τέστ από κάτοχο, εκτός αν έχεις πιο ορθολογικό τρόπο ρεαλιστικής τους σύγκρισης...

αν δεις το παραπάνω τεστ που παραθέτει ο φίλος μάλλον έχουν κάποια λογικά τα γραφόμενά μου...

και ξέρω τι να κάνω το 4αρη και μπορώ να ξεχωρίσω την διαφορά στην ταχύτητα και μπορώ να ξεχωρίσω τους κολλημένους ανθρώπους...

Edited by red_monster
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να ρωτησω στο μηλαρακι εκτος απο ραδιοφωνο μεσω ιντερνετ δεν γινεται με κανενα εξωτερικο εξαρτημα ? δεν μπορει τοσα και τοσα εχουν βγαλει για αυτο .

Είχα βρει στο internet σε ένα eshop ένα γκατζετάκι που το σύνδεες εκεί που συνδέεις το καλώδιο και παίρνει μπαταρία από το iPhone και λειτουργεί σαν κανονικό ραδιόφωνο ..και μπορείς να συνδέσεις εκεί πάνω (ΑΝ θυμάμαι καλα ) τα ακουστικά.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν ξέρω αν στο browsing έχουν την ίδια ταχύτητα. Αυτο όπως και πολλά αλλα πρέπει να τα δεις συνολικά. Δηλαδή σε κανονική χρήση που θα είναι πολλά πράγματα ανοιχτά, θα τα βγάλει πέρα το ίδιο καλά η θα γονατισει λόγο έλειψης ram?

 

Το iPad1 για παράδειγμα είναι πολύ πιο γρήγορο στο browsing απο το iphone 4 γιατί είναι η μοναδική συσκευή iOS χρονισμενη στο 1GHz.

Όμως σε πλήρη λειτουργία multi tasking γίνεται πιο αργό.

 

Δυστυχώς όλες οι CPU είναι υποχρονισμενες χάρη της καλύτερης αυτονομίας.

Επίσης το 1-2 δευτερόλεπτα πιο γρήγορο η πιο αργο δεν λέει και πολλά πράγματα.

 

Αν δεν σ ενδιαφέρει η καλύτερη οθόνη η καλύτερη κάμερα η εμπρός κάμερα η ξεκουραστη λειτουργία κλπ τότε μένεις στο 3GS.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν ξέρω αν στο browsing έχουν την ίδια ταχύτητα. Αυτο όπως και πολλά αλλα πρέπει να τα δεις συνολικά. Δηλαδή σε κανονική χρήση που θα είναι πολλά πράγματα ανοιχτά, θα τα βγάλει πέρα το ίδιο καλά η θα γονατισει λόγο έλειψης ram?

 

Το iPad1 για παράδειγμα είναι πολύ πιο γρήγορο στο browsing απο το iphone 4 γιατί είναι η μοναδική συσκευή iOS χρονισμενη στο 1GHz.

Όμως σε πλήρη λειτουργία multi tasking γίνεται πιο αργό.

 

Δυστυχώς όλες οι CPU είναι υποχρονισμενες χάρη της καλύτερης αυτονομίας.

Επίσης το 1-2 δευτερόλεπτα πιο γρήγορο η πιο αργο δεν λέει και πολλά πράγματα.

 

Αν δεν σ ενδιαφέρει η καλύτερη οθόνη η καλύτερη κάμερα η εμπρός κάμερα η ξεκουραστη λειτουργία κλπ τότε μένεις στο 3GS.

 

 

το θέμα είναι οτι είμαι κάτοχος και των 2...

και το γεγονός οτι έχω ζήσει και με τα 2 με οδηγεί σε αυτό το συμπέρασμα...

η διαπίστωση μου είναι η διαπίστωση ενός καταναλωτή που σέβεται τον εαυτό του ... και μπορεί να κρίνει τα προιόντα και τις υπηρεσίες που του πουλάνε...

η διαφορά μεταξύ 3g και 3gs ήταν μεγάλη, μεταξύ 4 και 3gs από ελάχιστη εώς ανύπαρκτη...

δεν νομίζω οτι είναι λόγος για προσωπικές διαμάχες...:)

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να παρω με το tinyumbrela τα shsh.

εψει καποιο προβλημα απο την apple?

κανω κατι λάθος? καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

δεν θα έγραφα κάτι αν δεν ήμουν σίγουρος...

και τα 2 τηλέφωνα ήταν μετά από ρεστόρ με τις τελευταίες εκδόσεις λογισμικού...

η ταχύτητα αναφέρεται στο άνοιγμα σελίδων με τη χρήση wifi...

και εκεί είτε ανοίγαν μαζί , είτε ήταν ελάχιστα μποστά το 3gs...

νομίζω οτι είναι αρκετά αντιπροσωπευτικό τέστ από κάτοχο, εκτός αν έχεις πιο ορθολογικό τρόπο ρεαλιστικής τους σύγκρισης...

αν δεις το παραπάνω τεστ που παραθέτει ο φίλος μάλλον έχουν κάποια λογικά τα γραφόμενά μου...

και ξέρω τι να κάνω το 4αρη και μπορώ να ξεχωρίσω την διαφορά στην ταχύτητα και μπορώ να ξεχωρίσω τους κολλημένους ανθρώπους...

 

Συνεπώς η ένστασή σου εντοπίζεται στο άνοιγμα σελίδων.Απο την ίδια σειρά δοκιμών παραθέτω τ'αντίστοιχα (ορθολογικά) τεστ,

 

http://img864.imageshack.us/img864/7477/354153585884ln.png

 

http://img153.imageshack.us/img153/262/354163626309.png

 

Το iphone 4 προηγείται έστω και με βραχεία κεφαλή του 3GS.Ακόμα κι έτσι δε μιλάμε γι αυτοκίνητα,οπου συγκρίνουμε 0-100,ρεπριζ,τελικές και...ξεμπερδεύουμε.Ακόμα και τα τεστ δίνουν μια ξεκάθαρη,τελική εικόνα.Απαιτείται λοιπόν μια πιο sophisticated προσέγγιση,λαμβάνοντας υπόψιν όλους τους πιθανούς παράγοντες(π.χ router,παρεμβολές δικτύου κτλ).Και πάλι μπορεί η αίσθηση που αποκομίζει κανείς,να είναι διαφορετική απο την πραγματικότητα που φανερώνουν οι αριθμοί.

 

Σε κάθε περίπτωση εκτός απο τα παραπάνω(Browsermark & SunSpider JavaScript Benchmark) υπάρχουν κι άλλα benchmark tests,που μπορείς να τρέξεις κι ο ίδιος στις συσκευές σου για να βγάλεις απτά και μετρήσιμα συμπεράσματα.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ σε αυτά που λες, ωστόσο το μονο που έκανα είναι να αποτυπώσω την παρατηρησή μου...έτσι και αλλιώς το *3gs είναι αρκούντως γρήγορο...

το 4αρη έχει βελτιωθεί σε τομείς που το 3 πονούσε...

μπαταρία

κάμερα

φλας

οθόνη

wifi

Link to comment
Share on other sites

Να και το δικό μου 4άρι:X

 

Πολυ ωραίο αλλα μην το δείχνεις στα HTC φόρουμ.:happy:

Πλάκα κάνω είναι όμορφο και σοβαρό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...