Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια απορία.FM Ραδιόφωνο έχει αν το ξεκλειδωσεις με το jailbreak;

Αν δεν κανω λαθος, δεν εχει radio receiver για να πιανει σημα. Μονο μεσω διαδικτυου.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια απορία.FM Ραδιόφωνο έχει αν το ξεκλειδωσεις με το jailbreak;

 

Όχι δεν γίνεται αυτό...:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία.FM Ραδιόφωνο έχει αν το ξεκλειδωσεις με το jailbreak;

 

μονο μεσω καποιων προγραμματων που πεζουν ραδιο μεσω internet!!

Link to comment
Share on other sites

μονο μεσω καποιων προγραμματων που πεζουν ραδιο μεσω internet!!

 

Ειναι δυνατον σημερα να υπαρχει κινητο χωρις ραδιοφωνο?

Κριμα στην apple (μεγαλη κατα τα αλλα εταιρεια) :p :p :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον σημερα να υπαρχει κινητο χωρις ραδιοφωνο?

Κριμα στην apple (μεγαλη κατα τα αλλα εταιρεια) :p :p :p :p :p

 

αυτη ειναι η πολιτικη της εταιρειας..πως οτι θες να ακους στο κινητο θα περναει απ τα 'διοδια' του itunes και οχι απο δεκτες των fm κι ετσι..δε νομιζω να ενοχλει παντως η ελλειψη ραδιοφωνου τα εκατομμυρια χρηστων iphone ανα τον κοσμο:)

Link to comment
Share on other sites

μονο μεσω καποιων προγραμματων που πεζουν ραδιο μεσω internet!!

 

Ειναι δυνατον σημερα να υπαρχει κινητο χωρις ραδιοφωνο?

Κριμα στην apple (μεγαλη κατα τα αλλα εταιρεια) :p :p :p :p :p

 

αυτη ειναι η πολιτικη της εταιρειας..πως οτι θες να ακους στο κινητο θα περναει απ τα 'διοδια' του itunes και οχι απο δεκτες των fm κι ετσι..δε νομιζω να ενοχλει παντως η ελλειψη ραδιοφωνου τα εκατομμυρια χρηστων iphone ανα τον κοσμο:)

 

TuneIn Radio και ακούς τα πάντα, όλους τους σταθμούς απ' όλον τον κόσμο .. 3G & WiFi

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

TuneIn Radio και ακούς τα πάντα, όλους τους σταθμούς απ' όλον τον κόσμο .. 3G & WiFi

 

σιγουρα,ομως οι περισσοτεροι ακουνε ραδιο στο δρομο,οποτε wifi το ξεχναμε και οσο για 3G με την καλυψη που εχει εδω στο ελλαντα τυχερος θα εισαι αν καταφερεις και ακουσεις ενα κομματι ολοκληρο χωρις διακοπες:p

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα,ομως οι περισσοτεροι ακουνε ραδιο στο δρομο,οποτε wifi το ξεχναμε και οσο για 3G με την καλυψη που εχει εδω στο ελλαντα τυχερος θα εισαι αν καταφερεις και ακουσεις ενα κομματι ολοκληρο χωρις διακοπες:p

 

Αν θέλει κάποιος τόσο πολύ ραδιόφωνο με στενή έννοια του όρου δεν αγοράζει iphone απλά... ;)

Εφόσον το iPhone έχει ενσωματωμένο FM δέκτη, μπορεί σε οποιαδήποτε στιγμή η apple με ένα update να το ενεργοποιήσει.

Αλλά ποιος ο λόγος να το κάνει όταν βλέπει το iPhone να πουλάει τρελά όπως και οι πωλήσεις από το iTunes... Θα ήταν τρελή αν το έκανε! :p

Όταν δει όμως να πέφτουν κάπως οι πωλήσεις ίσως το σκεφτεί!

Το ίδιο έκανε και με τα iPods ;) (τυχαίο ότι έχουν ραδιόφωνο τώρα? δε νομίζω...)

 

Το TuneIn Radio πάντως είναι απίστευτη εφαρμογή για radio over the net, αν και για τη 3G καλυψη όπως είπες δεν φταίει ούτε η εφαρμογή ούτε η apple, αλλά το ελλαδιστάν (είχαν πολύ πλάκα οι διαφημίσεις για 3G στις απομακρυσμένες παραλίες, όταν μέσα στην Αθήνα καλά καλά όλες οι περιοχές δεν έχουν καλό σήμα...:p)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, μια πολυ επειγουσα ερωτηση για εναν φιλο: Γιατι οταν μπαινει στο Store, και παει να κατεβασει δωρεαν εφαρμογες, δεν του βγαζει πουθενα επιλογη γι το κατεβασμα της εφαρμογης;;; :wacko:

 

Λογαριασμό στο itunes έχει φτιάξει?

Ακόμα και για free εφαρμογές πρέπει να φτιάξει λογαριασμό δίνοντας κάποια έγκυρη πιστωτική κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Λογαριασμό στο itunes έχει φτιάξει?

Ακόμα και για free εφαρμογές πρέπει να φτιάξει λογαριασμό δίνοντας κάποια έγκυρη πιστωτική κάρτα.

Σωστό το πρώτο, λάθος το δεύτερο. Δεν χρειάζεται να δηλώσεις πιστωτική κατά την δημιουργία του λογαριασμού. Χρειάζεσαι όμως λογαριασμό για να κατεβάσεις τις free.

 

Create an iTunes App Store account without a credit card

http://support.apple.com/kb/ht2534

Edited by emeliss
Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η πολιτικη της εταιρειας..πως οτι θες να ακους στο κινητο θα περναει απ τα 'διοδια' του itunes και οχι απο δεκτες των fm κι ετσι..δε νομιζω να ενοχλει παντως η ελλειψη ραδιοφωνου τα εκατομμυρια χρηστων iphone ανα τον κοσμο:)

 

Αυτο το θεωρω "αρρωστια" και οχι ορθη πολιτικη εταιρειας.

Πολυ περισσοτερο αν εχει ενσωματωμενο δέκτη FM σε λανθανουσα μορφη... (αν και αμφιβαλλω για αυτο)

 

Με λιγα λογια η apple εχει "καβαλησει το καλαμι"

Περαστικα μας!

Edited by vchristo
Link to comment
Share on other sites

παιδια μερικες γρηγορες ερωτησουλες

1)αν ξεκλειδωθει θα περαστει το cydia αυτοματα???μετα θα κατεβαζω απο εκει εφαρμογες αντι για το app store οι οποιοες ειναι free και full version??

2)αν θελω να βαλω ringtone και να αλλαξω θεμα τι κανω???μπορουμε να βαλουμε θεμα με moving animated backround σαν τα android κινητα??εχω την 4.2 και δεν το εχω ξεκλειδωσει ακομα

3)αν ξεκλειδωθει θα μπορω να κατεβαζω και ringtones δωρεαν απο καπου και αν ναι απο που??

4)το ξυπνητηρι δουλευει αν ειναι κλειστο το τηλεφωνο???

5)κανα νεο για ξεκλειδωμα 4.2 εχουμε???

6)μου βγαζει αρκετα συχνα το μηνυμα ''ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΗ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ''γιατι??δεν εχω το wifi ανοικτο.ξερει κανεις κατι?

ευχαριστω ολους εκ των προτερων!

Edited by laios23

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

TuneIn Radio και ακούς τα πάντα, όλους τους σταθμούς απ' όλον τον κόσμο .. 3G & WiFi

 

Ειμαστε σοβαροι τωρα να λεμε για 3G σε περιοδο κρισης...

Οσο για το wifi πρεπει να εισαι πολυ τυχερος να βρεις ελευθερο!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μερικες γρηγορες ερωτησουλες

1)αν ξεκλειδωθει θα περαστει το cydia αυτοματα???μετα θα κατεβαζω απο εκει εφαρμογες αντι για το app store οι οποιοες ειναι free και full version??

2)αν θελω να βαλω ringtone και να αλλαξω θεμα τι κανω???μπορουμε να βαλουμε θεμα με moving animated backround σαν τα android κινητα??εχω την 4.2 και δεν το εχω ξεκλειδωσει ακομα

3)αν ξεκλειδωθει θα μπορω να κατεβαζω και ringtones δωρεαν απο καπου και αν ναι απο που??

4)το ξυπνητηρι δουλευει αν ειναι κλειστο το τηλεφωνο???

5)κανα νεο για ξεκλειδωμα 4.2 εχουμε???

6)μου βγαζει αρκετα συχνα το μηνυμα ''ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΗ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ''γιατι??δεν εχω το wifi ανοικτο.ξερει κανεις κατι?

ευχαριστω ολους εκ των προτερων!

 

anybody>?????

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Kαι τωρα εχει καποιος ιδεα γιατι δεν υπαρχει πουθενα η επιλογη για το download μιας δωρεαν εφαρμογης;;;; Εμφανιζονται ολες οι λεπτομερειες της εφαρμογης αλλα δεν υπαρχει τιποτε clickable!:dash:

Για αρχή να πάει settings-store να δει αν εκεί είναι όλα σωστά. Ας κάνει και ένα sign out - sign in.

 

Το έπαθε μετά από αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

παιδια μερικες γρηγορες ερωτησουλες

1)αν ξεκλειδωθει θα περαστει το cydia αυτοματα???μετα θα κατεβαζω απο εκει εφαρμογες αντι για το app store οι οποιοες ειναι free και full version??

2)αν θελω να βαλω ringtone και να αλλαξω θεμα τι κανω???μπορουμε να βαλουμε θεμα με moving animated backround σαν τα android κινητα??εχω την 4.2 και δεν το εχω ξεκλειδωσει ακομα

3)αν ξεκλειδωθει θα μπορω να κατεβαζω και ringtones δωρεαν απο καπου και αν ναι απο που??

4)το ξυπνητηρι δουλευει αν ειναι κλειστο το τηλεφωνο???

5)κανα νεο για ξεκλειδωμα 4.2 εχουμε???

6)μου βγαζει αρκετα συχνα το μηνυμα ''ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΗ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ''γιατι??δεν εχω το wifi ανοικτο.ξερει κανεις κατι?

ευχαριστω ολους εκ των προτερων!

1)με το JB περνιεται και το CYDIA

2)ηχο κλησεις αλλαζεις και βαζεις οποιν θελεις αρκει να ειναι σε .M4r, για θεματα θα κατεβασεις το winterboard ειναι free.

3) δεν χρειαζεται να κατεβαζεις τιποτα τα φταιχνεις μεσα απο το iTunes αλλα θα βρεις και στο cydia

4)οχι, μονο να το βαλεις σε λειτουργια πτησης

5)κατι γινετε, αν εχεις mac υπαρχει το greenpoison αν εχεις windows το περιμενουμε.

6)κανε ενα hard reset , αν δεν εχεις wifi και εχεις ενεργοποιημενες αυτοματες ενημερωσεις (καιρος, μαιιλ κ.α.) προσπαθει να συνδεθει, ενεργοποιησε δεδομενα δικτυου (αν εχεις προγραμμα με data).

 

για "free" φουλ εφαρμογες θα βαλεις το instalous οταν το κανεις JB.

Link to comment
Share on other sites

6)μου βγαζει αρκετα συχνα το μηνυμα ''ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΗ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ''γιατι??δεν εχω το wifi ανοικτο.ξερει κανεις κατι?

 

το 6ο δυστυχως λυνεται (αν δεν εχεις πακετο δεδομενων) μονο μετα απο jailbreak, πρεπει να βαλεις απο το cydia το popup blocker

Link to comment
Share on other sites

το εκανα JB περασα το cydia.απο εκει και μετα τι πρεπει να περασωαπο ολα αυτα που λεει???επισης ειναι ολα με αγορα αποτι βλεπω οποτε ποιο το νοημα για jb???εκτος αν κανω κατι λαθος

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το greenpoison jailbreak βγήκε και για windows για τη 4.2.1.Laois το jailbreak λειτουργεί βάση των sources που βάζεις στο cydia.Δοκίμασε το sbs settings,wififofum(βρίσκει πολλα περισοτερα δίκτυα) και το installous(για να δοκιμαζεις πρην αγοράζεις οποία εφαρμογη θες).Τώρα υπάρχουν αμέτρητα αλλα πράγματα που κάνει το iPhone χάρης στο jailbreak και η apple δεν δίνει.Έπρεπε να μείνω για λίγο χωρίς jailbreak για να καταλάβω την αξία του.Βασικά αν καταργηθεί το jailbreak δε πρόκειται να ξανά αγοράσω apple ποτε στον αιώνα τον απαντα.
Link to comment
Share on other sites

το εκανα JB περασα το cydia.απο εκει και μετα τι πρεπει να περασωαπο ολα αυτα που λεει???επισης ειναι ολα με αγορα αποτι βλεπω οποτε ποιο το νοημα για jb???εκτος αν κανω κατι λαθος

 

Υπάρχουν πολλές εφαρμογές και μάλιστα δωρεάν τις οποίες η Apple δεν την εγκρίνει στο AppStore.

 

Σιγά σιγά θα καταλάβεις την διαφορά μεταξύ των 2 "μαγαζιών"

Link to comment
Share on other sites

Καλή Κυριακή σε όλους..δυο ερωτήσεις σε σχέση με δυο εφαρμογές που αγόρασα.κατέβασα την SMS Reports έχω αριθμό Cosmote μου ήρθε αναφορά παράδοσης και θα ήθελα να ξέρω αν χρεώνεσαι κάθε φορά...και η άλλη είναι η Movie Player..δοκίμασα να την αξιοποιήσω μέσω του iTunes αλλά παρά τις οδηγίες που είχε η εφαρμογή δεν κατάφερα να κάνω κάτι..μπορώ δηλαδή να περάσω βίντεο και ταινίες που έχω εγκαταστήσει στο PC στο iPhone και να τις παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Αν κρατησω back up μεσω itunes, κανω restore στο κινητο και μετα κανω jailbreak, και μετα κανω restore το back up, θα περαστουν οι εφαργμογες πισω στο κινητο οπως ηταν;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

και η άλλη είναι η Movie Player..δοκίμασα να την αξιοποιήσω μέσω του iTunes αλλά παρά τις οδηγίες που είχε η εφαρμογή δεν κατάφερα να κάνω κάτι..μπορώ δηλαδή να περάσω βίντεο και ταινίες που έχω εγκαταστήσει στο PC στο iPhone και να τις παίζει;

 

Για να παίξει ταινίες το iphone στο δικό του player πρέπει να τις κάνεις μετατροπή...

ΑΛΛΑ...υπάρχουν αρκετοί players που μπορούν να παίξουν διάφορους τύπους χώρις μετατροπές...εγώ έχω τον buzz player και είμαι υπέρ ευχαριστημένος!! :happy:

Απλός και εύκολος!!

 

http://itunes.apple.com/us/app/buzz-player/id389744738?mt=8

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δευτερο μικροφωνο του τηλεφωνου κανει φοβερη δουλεια. Το τεσταρα με το Desire HD και καμια σχεση στην ποιοτητα κλησης, οταν εχει πχ δυνατη μουσικη απο πισω!
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...