Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καπου εδω μεσα στο forum ειχα βρει ποιοες ειναι οι ποιο διασημες απαραιτητες εφαρμογες ναχει καποιος....προσπαθω εδω και τρεις μερες να το ξαναβρω αλλα ματαια....μηπως τοχει καποιος προχειρο το θεμα αυτο???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Εδω και 2-3 μερες αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Εχω ενα iphone 4 με jb στην 4.1. Απο την Κυριακη ειμαι Βερολινο. Και εδω ξεκινησαν τα προβληματα. Οχι κατι τρομερο, αλλα τα push notifications σε ebuddy, pingchat και facebook δε λενε με τιποτα να λειτουργησουν. Μου στελνουν, και εμενα μου ερχονται οταν ανοιγω τις εφαρμογες. Ξερει κανεις τι μπορει να παιζει ή και καμια λυση;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εδω και 2-3 μερες αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Εχω ενα iphone 4 με jb στην 4.1. Απο την Κυριακη ειμαι Βερολινο. Και εδω ξεκινησαν τα προβληματα. Οχι κατι τρομερο, αλλα τα push notifications σε ebuddy, pingchat και facebook δε λενε με τιποτα να λειτουργησουν. Μου στελνουν, και εμενα μου ερχονται οταν ανοιγω τις εφαρμογες. Ξερει κανεις τι μπορει να παιζει ή και καμια λυση;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Καλησπέρα.

Δοκίμασε αυτό,αν δεν το έχεις κάνει ήδη:

Πήγαινε "Ρυθμίσεις"->"Γενικά"->Δίκτυο->Περιαγωγή Δεδομένων.

Το τελευταίο, Ρυθμισέ το σε Ναι.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δοκίμασε αυτό,αν δεν το έχεις κάνει ήδη:

Πήγαινε "Ρυθμίσεις"->"Γενικά"->Δίκτυο->Περιαγωγή Δεδομένων.

Το τελευταίο, Ρυθμισέ το σε Ναι.

 

Μια ερωτηση αν ξερει καποιος....σχετικα με το πληκτρολογιο.Θελω να γραφω μονο κεφαλαια,εκανα στις ρυθμισεις στο γενικα κλειδωμα κεφαλαιων on αλλα οταν παταω το βελακι στα μηνυματα γινεται κεφαλαια μονο για ενα γραμμα.Μπορει να βοηθησει καποιος?πρεπει να κανω κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αν ξερει καποιος....σχετικα με το πληκτρολογιο.Θελω να γραφω μονο κεφαλαια,εκανα στις ρυθμισεις στο γενικα κλειδωμα κεφαλαιων on αλλα οταν παταω το βελακι στα μηνυματα γινεται κεφαλαια μονο για ενα γραμμα.Μπορει να βοηθησει καποιος?πρεπει να κανω κατι αλλο?

 

να πατήσεις το κουμπί που πατάς (βελάκι) δύο φορές γρήγορα! θα γίνει μπλε και θα γράφεις μόνο με κεφαλαία! :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αν ξερει καποιος....σχετικα με το πληκτρολογιο.Θελω να γραφω μονο κεφαλαια,εκανα στις ρυθμισεις στο γενικα κλειδωμα κεφαλαιων on αλλα οταν παταω το βελακι στα μηνυματα γινεται κεφαλαια μονο για ενα γραμμα.Μπορει να βοηθησει καποιος?πρεπει να κανω κατι αλλο?

 

Πατα το 2 φορες και οχι 1

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πατα το 2 φορες και οχι 1

ενταξει οκ το παταγα 2 φορες αλλα ηθελε καλυτερη επαφη οκ τωρα ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταφέρω τα sms από το nokia n97 σε iphone πως μπορώ να το κάνω ? υπάρχει κανένα πρόγραμμα ?

 

Μια ερωτηση...οταν μας καλει καποιος υπαρχει τροπος να παταμε καποιο κουμπι να αρνηθουμε την κληση....το λεγομενο NO se αλλα κινητα?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...οταν μας καλει καποιος υπαρχει τροπος να παταμε καποιο κουμπι να αρνηθουμε την κληση....το λεγομενο NO se αλλα κινητα?

 

νομίζω πατας 2 φορές το κουμπί το επάνω...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δοκίμασε αυτό,αν δεν το έχεις κάνει ήδη:

Πήγαινε "Ρυθμίσεις"->"Γενικά"->Δίκτυο->Περιαγωγή Δεδομένων.

Το τελευταίο, Ρυθμισέ το σε Ναι.

Αν το κανω αυτο, δε θα ειναι σα να δεχομαι να χρεωθω για το roaming; Εγω εχω wifi εδω που ειμαι, και λειτουργει κανονικα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αν το κανω αυτο, δε θα ειναι σα να δεχομαι να χρεωθω για το roaming;

 

Εννοείται ναι.

Εγω εχω wifi εδω που ειμαι, και λειτουργει κανονικα.

Δεν το κατάλαβα το παραπάνω :O ,sorry !

Τι εννοείς , ότι με wifi λειτουργούν τα push notifications ,ενώ με την σύνδεση ,όχι?

Εάν ναι ,λογικό μου ακούγεται, σύμφωνα με τα παραπάνω.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ναι.

 

Δεν το κατάλαβα το παραπάνω :O ,sorry !

Τι εννοείς , ότι με wifi λειτουργούν τα push notifications ,ενώ με την σύνδεση ,όχι?

Εάν ναι ,λογικό μου ακούγεται, σύμφωνα με τα παραπάνω.

Οχι οχι... Δεν το εκανα σαφες... Δεδομενα δεν ανοιγω γιατι δε θελω να χρεωθω. Μεσα στο σπιτι, που εχω wifi, και τα push ανοιχτα, δεν ερχεται τιποτα. Και το δοκιμασα και με τα 3 προγραμματα. Κανενα δε μου στελνει, παρα μονο αν τα εχω ανοιχτα...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ανεβάσω φωτογραφία στο προφιλ μου στο Facebook μέσα απο την εφαρμογή επιλέγοντας κάποια φωτό που έχω βγάλει με το κινητό και δεν γίνεται, μου βγάζει το μήνυμα να αποθηκεύσω την φωτό και να ξαναπροσπαθήσω. Βρίσκομαι σε περιβάλλον wifi με καλό σήμα και μετά από λίγο ξαναδοκιμάζω αλλά δεν γίνεται τίποτα. Τώρα ενώ πάλι κάνω upload την φωτό με βγάζει στο προφιλ μου και δεν κανει τιποτα..μήπως υπάρχει κάποιο bug;
Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι... Δεν το εκανα σαφες... Δεδομενα δεν ανοιγω γιατι δε θελω να χρεωθω. Μεσα στο σπιτι, που εχω wifi, και τα push ανοιχτα, δεν ερχεται τιποτα. Και το δοκιμασα και με τα 3 προγραμματα. Κανενα δε μου στελνει, παρα μονο αν τα εχω ανοιχτα...

Και εχω να τονισω οτι δε μου δειχνει κανενα push. Εβαλα 1-2 εφαρμογες ακομα που στελνει push, και δεν ηρθε τιποτα...

Προσπαθώ να ανεβάσω φωτογραφία στο προφιλ μου στο Facebook μέσα απο την εφαρμογή επιλέγοντας κάποια φωτό που έχω βγάλει με το κινητό και δεν γίνεται, μου βγάζει το μήνυμα να αποθηκεύσω την φωτό και να ξαναπροσπαθήσω. Βρίσκομαι σε περιβάλλον wifi με καλό σήμα και μετά από λίγο ξαναδοκιμάζω αλλά δεν γίνεται τίποτα. Τώρα ενώ πάλι κάνω upload την φωτό με βγάζει στο προφιλ μου και δεν κανει τιποτα..μήπως υπάρχει κάποιο bug;

 

Ναι και εμενα το εκανε σημερα, αλλα με τη 2η προσπαθεια την ανεβασε μια χαρα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

@@areianos

 

Το πρόβλημα με τα push notifications οφείλεται στο router σου.

Χρειάζεται να ανοίξεις μέσω των ρυθμίσεων του την θύρα που επιτρέπει να περάσουν οι ειδοποιησεις.

 

Αυτο μπορει να γίνει μόνο μέσω υπολογιστή.

 

Αν συνδεθεις μέσω 3G θα δεις ότι δέχεσαι κανονικά ειδοποιησεις.

 

 

@@masstitan

Κλείσε την συσκευη σου και ξαναπροσπαθησε.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@@areianos

 

Το πρόβλημα με τα push notifications οφείλεται στο router σου.

Χρειάζεται να ανοίξεις μέσω των ρυθμίσεων του την θύρα που επιτρέπει να περάσουν οι ειδοποιησεις.

 

Αυτο μπορει να γίνει μόνο μέσω υπολογιστή.

 

Αν συνδεθεις μέσω 3G θα δεις ότι δέχεσαι κανονικά ειδοποιησεις.

 

 

@@masstitan

Κλείσε την συσκευη σου και ξαναπροσπαθησε.

 

Στο ίδιο ρουτερ, Κυριακή και Δευτέρα όλα ήταν καλα. Και εκτός αυτού, το iPhone της σχέσης μου λειτουργεί μια χαρα με αυτό το ρουτερ. Κανένα πρόβλημα δε βγάζει. Εμένα κάνει πρόβλημα εδώ και 2-3 μέρες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καπου εδω μεσα στο forum ειχα βρει ποιοες ειναι οι ποιο διασημες απαραιτητες εφαρμογες ναχει καποιος....προσπαθω εδω και τρεις μερες να το ξαναβρω αλλα ματαια....μηπως τοχει καποιος προχειρο το θεμα αυτο???

 

Κοιτα στο κομμάτι τοι iPhone software;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να μιλαμε με bluetooth στο skype? Υπαρχει καποια εφαρμογη/ρυθμιση για κατι τετοιο;

 

 

Sending via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να μου πεις καποιος ψαγμενος 5-10 εφαρμογες θα μπορουσαν να φανουν χρησιμες για το iPHONE στο παρον και στο μελλον κατα την χρηση της συσκευης???
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να μου πεις καποιος ψαγμενος 5-10 εφαρμογες θα μπορουσαν να φανουν χρησιμες για το iPHONE στο παρον και στο μελλον κατα την χρηση της συσκευης???

 

Το θεμα ειναι πως χρησιμοποιει κανεις την συσκευη του.

Π.χ. Αλλιως την χρησιμοποιω εγω αλλιως ενας δικηγορος και παει λεγοντας!

Link to comment
Share on other sites

γιαυτο ζηταω καμμια δεκαρια που χρησιμοποιει ενας μεσος χρηστης να ξεδιαλεξω 3-4 στο τελος.
Link to comment
Share on other sites

1. Documents to go - προγραμμα office

2. Push 3 - για να ενημερωνεσαι με rss

3. Ελculture - ψυχαγωγία

4. Wunderradio - ραδιόφωνο

5. Igo Europe - navigation

6. Itransit - δρομολόγια μετρό ηλεκτρικου και λεωφορείων

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να μου πεις καποιος ψαγμενος 5-10 εφαρμογες θα μπορουσαν να φανουν χρησιμες για το iPHONE στο παρον και στο μελλον κατα την χρηση της συσκευης???

 

Evernote, GoodReader, iFiles, DropBox, Toodledo, NoteTaker Lite, BoxCar, Torch Led, Twitter, AccuRadio, Ραδιοφωνο, Greece radio recorder, IMDB, ZumoCast, Meebo, yahoo messenger, Tapatalk, Pulse news, Data man, Viber.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...