Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι jailbroken το κινητο; Αν ναι, ριξε μια ματια στο cydia...

Edit: Δοκιμασα το poof. Γελιο εχει. Εξαφανιζει τα εικονιδια... Αυτο θα ειναι χρησιμο λογικα για οποιον εχει πολλα εικονιδια και δεν τον φτανει ο χωρος. Αφου εχει και φακελοποιηση.

 

Βρηκα το lockdown pro τελικα το εγκατεστησα αλλα μου δημιουργει προβλημα, με το που παω να ανοιξω οτιδηποτε κανει restart και μετα μπαινει σε safe mode και εμφανιζει αυτο στην οθονη. Ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

όλα καλά και όλα ωραία με το μηλαράκι.. είμαι καταενθουσιασμένος και ακόμα δεν έχω προβεί σε jailbreak (φαντάσου!) αλλά δεν μπορώ να διανοηθώ πως ένα τέτοιο προσεγμένο τηλέφωνο δεν διαθέτει μετρητή για το χρόνο ομιλίας εισερχόμενων και εξερχόμενων κλήσεων!! και δεν είμαι πλεονέκτης να ζητάω και για μηνύματα το βλέπετε! είναι πραγματικά τραγικό!! ποια η ουσία να στα βγάζει μόνο αθροιστικά?? μεγάλη παράλειψη!
Link to comment
Share on other sites

όλα καλά και όλα ωραία με το μηλαράκι.. είμαι καταενθουσιασμένος και ακόμα δεν έχω προβεί σε jailbreak (φαντάσου!) αλλά δεν μπορώ να διανοηθώ πως ένα τέτοιο προσεγμένο τηλέφωνο δεν διαθέτει μετρητή για το χρόνο ομιλίας εισερχόμενων και εξερχόμενων κλήσεων!! και δεν είμαι πλεονέκτης να ζητάω και για μηνύματα το βλέπετε! είναι πραγματικά τραγικό!! ποια η ουσία να στα βγάζει μόνο αθροιστικά?? μεγάλη παράλειψη!

 

Ρυθμίσεις -> γενικά -> χρήση

 

Φυσικά κ εχει μετρητή!!

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> γενικά -> χρήση

 

Φυσικά κ εχει μετρητή!!

 

Διάβασε καλύτερα τι γράφω! δεν μιλάω για χρόνο χρήσης της συσκευής από την τελευταία της φόρτιση! μιλάω για ξεχωριστό μετρητή για τις εισερχόμενες και τις εξερχόμενες κλήσεις όπως έχουν όλα τα κινητά τηλέφωνα!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε καλύτερα τι γράφω! δεν μιλάω για χρόνο χρήσης της συσκευής από την τελευταία της φόρτιση! μιλάω για ξεχωριστό μετρητή για τις εισερχόμενες και τις εξερχόμενες κλήσεις όπως έχουν όλα τα κινητά τηλέφωνα!

 

Αυτο που σου αναφέρει ο πιο πάνω έχει δίκιο. Μετρητή για εξερχομενες έχει. Για τις εισερχομενες τι να τον κανείς;;;

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Τελικα για οσοι εχουνε προβλημα με το ξυπνητηρι που χτυπαει μια ωρα μετα ειναι BUG που θα διορθωθει στο 4.2 upgrade

Περισσοτερα εδω

http://osxdaily.com/2010/11/06/the-iphone-daylight-savings-time-alarm-bug-and-how-to-fix-it/

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα για οσοι εχουνε προβλημα με το ξυπνητηρι που χτυπαει μια ωρα μετα ειναι BUG που θα διορθωθει στο 4.2 upgrade

Περισσοτερα εδω

http://osxdaily.com/2010/11/06/the-iphone-daylight-savings-time-alarm-bug-and-how-to-fix-it/

 

Εγώ φίλε προσωπικά ποτέ δεν το είχα με επανάληψη και έτσι δεν άργησα στην δουλειά, :p χτύπησε κανονικά!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

που τον εχει ρε παιδια τον μετρητη για τις εξερχομενες και δε μπορω να τον βρω..?

εχει μετρητη

χρονοι κλησεων:

Τρεχουσα περιοδος (ολες οι κλησεις εισε-εξε για την περιοδο που διανυουμε)

Συνολικη διαρκεια (ολες οι κλησεις γενικοτερα μετα το τελευταιο reset όποτε του κανουμε).

Λεπτομερη μετρητη για εξερχομενες κλησεις δεν εχει..

 

Προσωπικα παιρνω στη Vodafone Και απο αυτοματο ηχητικο μηνυμα μου λεει ποσο χρονο εχω εναπομειναντα.

"I'm all in favor of keeping dangerous weapons out of the hands of fools. Let's start with typewriters." (Frank Lloyd Wright)
Link to comment
Share on other sites

που τον εχει ρε παιδια τον μετρητη για τις εξερχομενες και δε μπορω να τον βρω..?

εχει μετρητη

χρονοι κλησεων:

Τρεχουσα περιοδος (ολες οι κλησεις εισε-εξε για την περιοδο που διανυουμε)

Συνολικη διαρκεια (ολες οι κλησεις γενικοτερα μετα το τελευταιο reset όποτε του κανουμε).

Λεπτομερη μετρητη για εξερχομενες κλησεις δεν εχει..

 

Προσωπικα παιρνω στη Vodafone Και απο αυτοματο ηχητικο μηνυμα μου λεει ποσο χρονο εχω εναπομειναντα.

Settings-General-Usage

 

;)

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

που τον εχει ρε παιδια τον μετρητη για τις εξερχομενες και δε μπορω να τον βρω..?

εχει μετρητη

χρονοι κλησεων:

Τρεχουσα περιοδος (ολες οι κλησεις εισε-εξε για την περιοδο που διανυουμε)

Συνολικη διαρκεια (ολες οι κλησεις γενικοτερα μετα το τελευταιο reset όποτε του κανουμε).

Λεπτομερη μετρητη για εξερχομενες κλησεις δεν εχει..

 

Προσωπικα παιρνω στη Vodafone Και απο αυτοματο ηχητικο μηνυμα μου λεει ποσο χρονο εχω εναπομειναντα.

 

Ο μέτρητης της τρέχουσας περιόδου μετράει μονο εξερχομενες

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το lockdown pro τελικα το εγκατεστησα αλλα μου δημιουργει προβλημα, με το που παω να ανοιξω οτιδηποτε κανει restart και μετα μπαινει σε safe mode και εμφανιζει αυτο στην οθονη. Ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο??

 

Εμένα μου δουλεύει τέλεια πάντως. Κανένα πρόβλημα. Σπασμένο εννοείται.

Και το συγκεκριμένο είναι αρκετά καλύτερο από το locktopus, έχει κάποιες πολύ ωραίες ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ο μέτρητης της τρέχουσας περιόδου μετράει μονο εξερχομενες

 

κάνεις λάθος φίλε μου! ο μετρητής τρέχουσας περιόδου μετρά εισερχόμενες και εξερχόμενες μαζί!!

 

@Icarus: όπως τα λες ακριβώς είναι... εμένα απλά λόγω αλλαγής προγράμματος δεν μου επιτρέπει ακόμα να στείλω μνμ και να μάθω οπότε περνά ο μήνας και δεν ξέρω πόσο χρόνο έχω μιλήσει με τους κληθέντες!

Edited by giannakiss
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το lockdown pro τελικα το εγκατεστησα αλλα μου δημιουργει προβλημα, με το που παω να ανοιξω οτιδηποτε κανει restart και μετα μπαινει σε safe mode και εμφανιζει αυτο στην οθονη. Ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο??

 

Για να μην σου βγαζει αυτο το μηνυμα στο κινητο κανε το lockdown unistall κ θα φυγει το μηνυμα μετα απο επανεκινηση κ προσπαθησε να το περασεις παλι..

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε καλύτερα τι γράφω! δεν μιλάω για χρόνο χρήσης της συσκευής από την τελευταία της φόρτιση! μιλάω για ξεχωριστό μετρητή για τις εισερχόμενες και τις εξερχόμενες κλήσεις όπως έχουν όλα τα κινητά τηλέφωνα!

 

call counter αλλα δεν ξερω αν δουλευει κ πως δουλευει..:p

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω ενα προβλημα το σημα στο iphone. γενικα στην περιοχη που μενω και ειδικα μεσα αστο σπιτι μερικες φορες χανω το σημα. Το προβλημα ομως ειναι οτι μετα οπου και να παω το τηλεφωνο δν το βρισκει με τιποτα παλι το σημα. Μηπως φταει το j/b σε αυτο? Το κινητο το εχω αγορασει απο Αμερικη απο επισημο καταστημα της Apple, αμα το παω εδω στο επισημο καταστημα της Apple στην Αθηνα θα μπορουν να μου το κοιταξουν η οχι? Γενικα αυτο που εχω ειναι προβλημα η ειναι κατι που το αντιμετωπιζουν και αλλοι?
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω ενα προβλημα το σημα στο iphone. γενικα στην περιοχη που μενω και ειδικα μεσα αστο σπιτι μερικες φορες χανω το σημα. Το προβλημα ομως ειναι οτι μετα οπου και να παω το τηλεφωνο δν το βρισκει με τιποτα παλι το σημα. Μηπως φταει το j/b σε αυτο? Το κινητο το εχω αγορασει απο Αμερικη απο επισημο καταστημα της Apple, αμα το παω εδω στο επισημο καταστημα της Apple στην Αθηνα θα μπορουν να μου το κοιταξουν η οχι? Γενικα αυτο που εχω ειναι προβλημα η ειναι κατι που το αντιμετωπιζουν και αλλοι?

 

κανονικα θα πρεπε να το βρει το σημα μονο του το τηλ οταν υπαρχει παλι διαθεσιμο. Μπορεις να ενεργοποιησεις και να απενεργοποιησεις το airplane mode, αυτο κανει ενα "reset" στο τηλεφωνο ως προς το συγκεκριμενο τομεα και ισως να εχεις αποτελεσμα - οχι οτι δινει τη λυση αλλα λεμε.

εγω στη θεση σου θα το γυρναγα εργοστασιακο και θα το πηγαινα να το κοιταξουν.

"I'm all in favor of keeping dangerous weapons out of the hands of fools. Let's start with typewriters." (Frank Lloyd Wright)
Link to comment
Share on other sites

Για να μην σου βγαζει αυτο το μηνυμα στο κινητο κανε το lockdown unistall κ θα φυγει το μηνυμα μετα απο επανεκινηση κ προσπαθησε να το περασεις παλι..

 

Το εκανα αρκετες φορες αλλα παλι τα ιδια.:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , μετα απο πολυ καιρο καταφερα και βρηκα τον κωδικο ασφαλειας που ηθελε για τον λογαριασμο του πατερα μου . Ολα καλα μεχρι εδω αν θυμαμαι καλα απο την στιγμη που η εφαρμογη ειναι πληρωμενη ξεκινησε κατευθιαν το κατεβασμα ελπιζω να μην εκανα καμια πατατα και να τον χρεωσα 70 ευρω τζαμπα :P . Τωρα το ερωτημα ειναι το εξης πως θα περασω το ναβιγκον στο μηλο μου

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...ειμαι σουηδια και ενδιαφερομαι να παρω το 4 απο ελλαδα αλλα πριν βαλω το φιλαρακι μου να το παραγγειλει θελω να σιγουρευτω οτι θα ειναι ξεκλειδωτο...

ισχυει κα με το 4 ετσι δεν ειναι??

καποια προταση για σχετικα αμεση παραδοση και καλη τιμη?

θελω να το αγορασω χωρις συνδεση.....

σας ευχαριστω εκ των προτερω για τις απαντησεις....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...ειμαι σουηδια και ενδιαφερομαι να παρω το 4 απο ελλαδα αλλα πριν βαλω το φιλαρακι μου να το παραγγειλει θελω να σιγουρευτω οτι θα ειναι ξεκλειδωτο...

ισχυει κα με το 4 ετσι δεν ειναι??

καποια προταση για σχετικα αμεση παραδοση και καλη τιμη?

θελω να το αγορασω χωρις συνδεση.....

σας ευχαριστω εκ των προτερω για τις απαντησεις....

 

Στην ελλαδα ναι ειναι ξεκλειδωτο...!Τωρα ομως οσο αναφορα με την διαθεσιμοτητα ειναι χλωμα τα πραγματα...!

Δεν ξερω κατα ποσο θα βρει(ειδικα για απλη αγορα χωρις νεα συνδεση ή ανανεωση)...!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...ειμαι σουηδια και ενδιαφερομαι να παρω το 4 απο ελλαδα αλλα πριν βαλω το φιλαρακι μου να το παραγγειλει θελω να σιγουρευτω οτι θα ειναι ξεκλειδωτο...

ισχυει κα με το 4 ετσι δεν ειναι??

καποια προταση για σχετικα αμεση παραδοση και καλη τιμη?

θελω να το αγορασω χωρις συνδεση.....

σας ευχαριστω εκ των προτερω για τις απαντησεις....

 

Εγώ το πήρα από το Γερμανό της γειτονιάς μου. Ούτε καν το παρήγγειλα, έχει απόθεμα. Τιμή πιασοκωλέ, όμως, μόνο 659 ευρώ. Φυσικά ξεκλείδωτο + χωρίς πρόβλημα στο ξυπνητήρι!

Καμία ιδέα για bluetooth? Γίνεται τίποτα στο 4?

Link to comment
Share on other sites

Στην ελλαδα ναι ειναι ξεκλειδωτο...!Τωρα ομως οσο αναφορα με την διαθεσιμοτητα ειναι χλωμα τα πραγματα...!

Δεν ξερω κατα ποσο θα βρει(ειδικα για απλη αγορα χωρις νεα συνδεση ή ανανεωση)...!

δηλ ποσο καιρο θα πρεπει να περιμενω περιπου???καποιος που το πηρε χωρις συνδεση η ανανεωση μπορει να βοηθησει...ενας γνωστος μου ειπε οτι στο πλαισιο κανει 2 με 3 μερες?ισχυει κατι τετοιο?

 

παιδια ενδιαφερομαι για το 32αρι....

Edited by pidas
εδιαφερομαι για το 32αρι
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που υπάρχει με τον σένσορα τι γινεται; είναι ενοχλητικό η παλεύεται;

 

σκέφτωμαι να το πάρω άλλα από ότι διαβάζω έχει σοβαρά προβλήματα.

 

τι να την κάνεις την αμαξάρα αν δεν έχει ρόδες. πάντως κρίμα

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που υπάρχει με τον σένσορα τι γινεται; είναι ενοχλητικό η παλεύεται;

 

σκέφτωμαι να το πάρω άλλα από ότι διαβάζω έχει σοβαρά προβλήματα.

 

τι να την κάνεις την αμαξάρα αν δεν έχει ρόδες. πάντως κρίμα

 

Σε ποιο πρόβλημα ακριβώς αναφερεσαι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...