Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σχετικα με το facetime εκανα σημερα μια κληση εγω ειχα wifi

ο φιλος μου ομως δεν ειχε ητανε μεσο 3g γινεται αυτο??

δεν πρεπει και οι 2 να ειναι μεσο wifi??

αμα καλεσω χωρις wifi σε iphone 4 χρεωνομαι απο τα λεπτα μου??

ευχαριστω!!:O

 

Το facetime βασίζεται 100% σε Wifi και δεν έχει καμία σχέση με το χρόνο ομιλίας του δικτύου.

Τώρα αν ήταν ο φίλος σου με jb iphone πιθανόν να γίνεται. Σε αυτή την περίπτωση θα του έτρωγε MB από το πακέτο του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σχετικα με το facetime εκανα σημερα μια κληση εγω ειχα wifi

ο φιλος μου ομως δεν ειχε ητανε μεσο 3g γινεται αυτο??

δεν πρεπει και οι 2 να ειναι μεσο wifi??

αμα καλεσω χωρις wifi σε iphone 4 χρεωνομαι απο τα λεπτα μου??

ευχαριστω!!:O

 

Γίνεται μέσω του προγράμματος 3g unrestrictor για jb συσκευές.

Σου καταναλώνει mb απο το πρόγραμμα σου.

ΓΙα το τελευταίο αν ρωτάς για το παραπάνω app δεν χρεώνεσαι απο τα λεπτά σου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω αρχισει και απογοητευομαι , εχω κανει την παραγγελια στο τοπικο καταστημα της vodafone στη Νεα Σμυρνη εδω και 4 βδομαδες και αφαντη η συσκευη ακομα, εχει κανενας αλλος παρομιο προβλημα η με κοροϊδευουν απο το καταστημα που το εχω παραγγειλει?? δεν ξερω τη να πω σκεφτομαι να ακυρωσω την παραγγελια και να το παρω απο το 13830 απο οτι εχω ακουσει απο εκει κανει 1-2 βδομαδες.
Link to comment
Share on other sites

Εχω αρχισει και απογοητευομαι , εχω κανει την παραγγελια στο τοπικο καταστημα της vodafone στη Νεα Σμυρνη εδω και 4 βδομαδες και αφαντη η συσκευη ακομα, εχει κανενας αλλος παρομιο προβλημα η με κοροϊδευουν απο το καταστημα που το εχω παραγγειλει?? δεν ξερω τη να πω σκεφτομαι να ακυρωσω την παραγγελια και να το παρω απο το 13830 απο οτι εχω ακουσει απο εκει κανει 1-2 βδομαδες.

 

Πάρ το από το http://www.vodafone.gr που έρχεται μέσα σε λίγες μέρες. Βέβαια μόνο για σύνδεση όχι σκέτη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις να μου πει ποιο τυπο αρχειου βιντεο διαβαζει το iphone4;

Εχω ενα avi το μετετρεψα σε mov και σε mp4 και το itunes δεν μου το μεταφερει μεσα στο κινητο γιατι λεει δεν μπορει να το κανει αναπαραγωγη.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε 2 μέρες ήταν σπίτι σε μένα,λογικά αύριο θα σε πάρουν τηλέφωνο να κανονίσετε για ώρα παραλαβής

 

Όντως έτσι έγινε είχες δίκιο. Αύριο το πρωί μου είπαν θα το φέρουν.. Πολύ γρήγορα... σε 1,5 μέρα δηλαδή αν σκεφτείς ότι την παραγγελία την έκανα χθες το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις να μου πει ποιο τυπο αρχειου βιντεο διαβαζει το iphone4;

Εχω ενα avi το μετετρεψα σε mov και σε mp4 και το itunes δεν μου το μεταφερει μεσα στο κινητο γιατι λεει δεν μπορει να το κανει αναπαραγωγη.

Νομίζω mp4...

Πας Itunes ->Add file ,και απο εκεί drag & drop στο Iphone.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Όντως έτσι έγινε είχες δίκιο. Αύριο το πρωί μου είπαν θα το φέρουν.. Πολύ γρήγορα... σε 1,5 μέρα δηλαδή αν σκεφτείς ότι την παραγγελία την έκανα χθες το βράδυ.

 

Ωραίος!!!Η πιο εύκολη λύση είναι το myaccount και γρήγορη...Καλό λιώσιμο τώρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μερικές ερωτήσεις για το iPhone 4 γιατί πρόκειται να μου το φέρει ο αδελφός μου από Αγγλία αυτές τις μέρες γι' αυτό παρακαλώ όποιος ξέρει ας απαντήσει.

 

1ον) Απ'όσο διάβασα στην Αγγλία πωλείται official ξεκλείδωτο(δηλαδή να μπορώ να βάλω οποιαδήποτε κάρτα sim άλλης χώρας π.χ. Ελλάδα). Αληθεύει όντως? Θα ρωτήσει και ο αδελφός στο κατάστημα που θα το αγοράσει απλά για να ξέρω και εγώ απο κάποιον που ξέρει σίγουρα ή το έχει αγοράσει απο Αγγλία.

2ον) Με το σήμα λίγο που έχει τύχει να πιάσω στα χέρια μου το iPhone 4 δεν συνάντησα πρόβλημα. Είναι το πρόβλημα τόσο μεγάλο ώστε να μην αγοράσω το iPhone 4 ή όχι? Δεν σκοπέυω να αγοράσω θύκη εξωτερική παρα μόνο ζελατίνη για την οθόνη γι' αυτό ρωτάω. Αν είναι να χάνω κλήσεις όπως το κρατάω τότε δεν το αγοράζω.

3ον) Η προθεσμία με τις τσάμπα θήκες αν τα λέω καλά τελείωσε. Έχουν βγάλει πλέον νέες παρτίδες διορθωμένες ή αναμένονται? Ίσως και το άσπρο ακόμα γι' αυτό να μην έχε βγεί για να διορθώσουν το πρόβλημα.

4ον) Το πρόβλημα με το proximity sensor λύνεται με την αναβάθμιση του iOS 4.1 όντως? Διάβασα ότι σε άλλους παραμένει. Τι γίνεται?

 

Σας ευχαριστώ!

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια! Μάλλον θα περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.

 

Αρχικα ενδιαφερομουν για το κινητο,επιλεγοντας μαλλον φορητοτητα απο κοσμοτε σε βονταφον & εχοντας μια καλη επιδοτηση.Ειπα να διαβασω ολες τις σελιδες του thread (ειμαι ηδη στην 163 :D) για να εχω μια σφαιρικη αποψη,αλλα νομιζω πως πολλοι αναλωθηκαν σε spam-flame & ασχετες πληροφοριες.Επισης πολλοι ισχυριζονται πως καταφεραν να ριξουν το σημα σε διαφορες συσκευες και πως δεν ισχυει αυτο μονο στο μηλο.Βεβαια,ξεχνανε πως οι κεραιες στα αλλα κινητα βρισκονται στο πανω μερος της συσκευης,και εχοντας τοσα χρονια νοκια διαβαζα καθε φορα στο manual να μην ακουμπαω την κεραια.Στο iPhone αυτο ειναι καπως...χμμ..αδυνατο να το πω ??Αρα ατοπο αυτο που λετε.

 

Επισης πολλοι που θεωρησαν πως ειναι χαλασμενο το κινητο (οθονη,σημα κτλ) ισχυριστηκαν πως το ιδιο θα επαιρναν ξανα και ξανα.Και μετα οσοι λενε για προβληματα κατηγορουνται για ιεροσυλια και προσυλητισμο προς τα αλλα μοντελα.Ενω οσοι εχουν την συσκευη αντιδρουν φανατικα.Δε λεω πως το κινητο δεν ειναι καλο,απλα καπου επεμβαινει και η κοινη λογικη(αν βαλεις το χερι σου σε ζεστο νερο και καεις,δεν το ξαναβαζεις,ετσι ? ^^).Εγω μονο νοκια ειχα στη ζωη μου,αλλα δεν πληρωνομαι απο τη νοκια για να χαρακτηριστω εχθρος του iPhone(ισα ισα που της δινω χρηματα,οπως θα εδινα και στην apple).

 

Anyway,τουλαχιστον προς το παρον δεν προτιθεμαι να αγορασω την συσκευη,γιατι βασικα ηθελα το λευκο και δεν ξερω αν εν τελει θα το κανω.Γιατι για μενα εστω και αναφορες σε τυχοντα προβληματα να γινονται,δεν μπορω να τις παρω αψηφιστα γιατι μιλαμε για μια ακριβη συσκευη.

 

Αυτα ηθελα να πω,γιατι μετα απο τοσο διαβασμα ηθελα να γραψω και κατι :O:O

 

Το part 2 οταν τελιωσω ολες τις σελιδες :p:p

 

Καλο μεσημερι ;);)

Edited by KoKi_RuNNeR_125

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να διαβασω ολες τις σελιδες του thread (ειμαι ηδη στην 163 :D) για να εχω μια σφαιρικη αποψη

 

Επιτελους και ενα ατομο που καθεται και το κανει...

 

Γιατι για μενα εστω και αναφορες σε υπαρχοντα προβληματα να γινονται,δεν μπορω να τις παρω αψηφιστα γιατι μιλαμε για μια ακριβη συσκευη.

 

Ολες οι εταιριες που βγαζουν κινητα, ολες ομως, βγαζουν και ελλατωματικα μοντελα που φτανουν στον καταναλωτη. Γι αυτο εξαλλου και δοθηκαν τα doa κλπ πολυ πριν την apple. Απλα στην περιπτωση αυτη, μιλαμε για 1 εταιρια που βγαζει ενα πολυ καλο κινητο, και εχουν πεσει ολες οι αλλες να της κανουν "πολεμο" βασιζομενοι σε ενα προβλημα που εμφανιζεται σε ενα μικρο και αποδεκτο ποσοστο των συσκευων που θα βγαλουν προβλημα αφου αφησουν το εργοστασιο.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ολες οι εταιριες που βγαζουν κινητα, ολες ομως, βγαζουν και ελλατωματικα μοντελα που φτανουν στον καταναλωτη. Γι αυτο εξαλλου και δοθηκαν τα doa κλπ πολυ πριν την apple. Απλα στην περιπτωση αυτη, μιλαμε για 1 εταιρια που βγαζει ενα πολυ καλο κινητο, και εχουν πεσει ολες οι αλλες να της κανουν "πολεμο" βασιζομενοι σε ενα προβλημα που εμφανιζεται σε ενα μικρο και αποδεκτο ποσοστο των συσκευων που θα βγαλουν προβλημα αφου αφησουν το εργοστασιο.

 

Το πρόβλημα με το σήμα δεν το έχουν μερικά κινητά αλλά όλα. Και όταν λέω πρόβλημα δε λέω μόνο αν ρίχνει τις κλίσεις αλλά τη μεταφορά δεδομένων μέσω 3g. Δεν έχω δει iphone 4 που να μην έχει πρόβλημα(μαζί και το δικό μου) όταν θέλεις να σερφάρεις μέσω 3g κρατώντας το με το αριστερό χέρι(το 99% το δεξιόχειρων;).

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ήμουν το καλοκαίρι στο χοριό μου με το iphone 4 και για μια ώρα το βραδυ ήμουν με 3g στο internet και το κρατούσα από εκείνο το σημείο,δεν παρατήρησα κανένα πρόβλημα στα δεδομένα και στο σήμα τι να πω δε ξέρω πραγματικά τι γίνετε!!!

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ήμουν το καλοκαίρι στο χοριό μου με το iphone 4 και για μια ώρα το βραδυ ήμουν με 3g στο internet και το κρατούσα από εκείνο το σημείο,δεν παρατήρησα κανένα πρόβλημα στα δεδομένα και στο σήμα τι να πω δε ξέρω πραγματικά τι γίνετε!!!

 

και εγω εχω δει πολλα να χανουν σημα και πολλα να μη χανουν..για μενα η apple πρεπει να συνεχισει(και μετα τις 30/9) να δεχεται πισω συσκευες για αντικατασταση εφοσον χανεται το σημα..ειναι σιγουρα ελαττωματικες αφου παιζουν πολλες συσκευες που δεν παρουσιαζουν το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το σήμα δεν το έχουν μερικά κινητά αλλά όλα. Και όταν λέω πρόβλημα δε λέω μόνο αν ρίχνει τις κλίσεις αλλά τη μεταφορά δεδομένων μέσω 3g. Δεν έχω δει iphone 4 που να μην έχει πρόβλημα(μαζί και το δικό μου) όταν θέλεις να σερφάρεις μέσω 3g κρατώντας το με το αριστερό χέρι(το 99% το δεξιόχειρων;).

Μαλλον πρεπει να εχεις πεσει σε προβληματικα κινητα. Υπαρχουν παμπολες αναφορες εδω μεσα (μαζι με τη δικη μου), οτι σε θεμα σημα και ο,τι αυτο συνεπαγεται, οι συσκευες που κραταμε στα χερια μας ειναι μια χαρα. Οποτε δεν εχουν ολα θεμα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

ναι δε θα διαφωνήσω ότι κάποια έχουν πρόβλημα μάλλον είναι σχεδόν σίγουρο πλέον!

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την 4.1 ακόμα καλύτερο έχει γίνει το σήμα...

Επίσης ότι δείχνει η μπάρα ισχύει ,γιατί ας πούμε σε πολλά κινητά (ονόματα δεν λέμε,υπολήψεις δεν ....:lol:)μπορεί να σου δείχνει ότι έχει 2 μπάρες και να μην μπορείς να πάρεις τηλέφωνο...

 

Το δικό μου πάντως μάλλον είναι από τα καλά γιατί ακόμα και σε υπόγειο έχω σήμα και μιλάω!!!:confused::O

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τελικα με flash βρεθηκε καμια λυση;καμια πατεντα της προκοπης εγινε;

 

 

 

 

υ.γ ρε παιδια οποιος μπορει να κανει ενα τεστ...να μπει betfair και τσεκαρει αν η σελιδα ανοιγει η οχι.Αν μπορει δηλαδη να την διαβασει το iphone.Δε μιλαω για το app αλλα για την κανονικη σελιδα.

Edited by partakias80
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν είναι συμβατό με bluetooth αυτοκινήτου ή σε μένα ετυχε το ελατωματικό. Μία συνδέετε , δέκα δεν συνδέετε, μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Μιλάμε για ραδιο cd pioneer και μέχρι τώρα όλα μου τα τηλέφωνα λειτουργούσαν άψογα εκτός από το i phone 4.

p.a.l.m.o.s
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν είναι συμβατό με bluetooth αυτοκινήτου ή σε μένα ετυχε το ελατωματικό. Μία συνδέετε , δέκα δεν συνδέετε, μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Μιλάμε για ραδιο cd pioneer και μέχρι τώρα όλα μου τα τηλέφωνα λειτουργούσαν άψογα εκτός από το i phone 4.

Εγω που εχω το ford fiesta που εχει εγκατεστημενο συστημα bluetooth και το συνδεω εκει οποτε θελω, δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα μεχρι στιγμης.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Και κάποια καλά νεά για όσους ενδιαφέρονται για JB:

 

P0sixninja has announced that the Greenpois0n jailbreak will be released on October 10th at 10:10:10AM GMT.

 

Things have progressed to the point where we don't expect anymore roadblocks. ETA for greenpois0n is 10/10/10 at 10:10:10AM

 

The jailbreak is based on the SHAtter exploit found by pod2g. It will likely be released at http://greenpois0n.com/ and will include the ability to hacktivate.

 

We will be posting tutorials on how to jailbreak your specific device as soon as the jailbreak is available. Remember there is no unlock yet for iOS 4.1, so if needed, be sure to follow our instructions to insure you remain unlocked.

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε τι θα δουμε γιατι με τρωει να το κανω jb οταν βγει για την 4.1!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν είναι συμβατό με bluetooth αυτοκινήτου ή σε μένα ετυχε το ελατωματικό. Μία συνδέετε , δέκα δεν συνδέετε, μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Μιλάμε για ραδιο cd pioneer και μέχρι τώρα όλα μου τα τηλέφωνα λειτουργούσαν άψογα εκτός από το i phone 4.

 

Έχεις αναβαθμίσει σε 4.1 το iphone; Νομίζω η προηγούμενη είχε ενα θέμα με το Bluetooth...

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας ειναι δυσκολο καποιος να δει αυτο που εγραψα 3-4 σχολια πιο πανω;ειναι σημαντικο για μενα και για σας ειναι 30 δευτερα δουλεια.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Δεν γνωρίζω αν κάνω κάτι λάθος εγώ ή είναι γενικά κάποιο πρόβλημα αλλά όταν πηγαίνω στις ρυθμίσεις και στους ήχους ώστε να ορίσω την ένταση που θα χτυπά το τηλέφωνο, μετά από κάποιες ήμερες επανέρχεται μόνο του στη πολύ χαμηλή ένταση. Υπάρχει κάποιος τρόπος για να ορίσω κάποιο προεπιλογή για σταθερή ένταση; Να σημειώσω πως εχθές το αναβάθμισα στο 4.1 ορίζοντας εκ νέου τον ήχο και ένταση και το πρωί σήμερα το "γύρισε" πάλι στο χαμηλό.

 

Ευχαριστώ!

Edited by tonykerys
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...