Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά ρε παιδιά έχει ή δεν έχει πρόβλημα με την κεραία ?

 

να το αγοράσω ?

 

Tοσα εχεις διαβασει εδω μεσα και ακομα αναρωτιεσαι?

 

Σου φαινεται να εχει διαβασει τοσα απο την ερωτηση αυτη; 300 σελιδες και ακομα αυτη η ερωτηση κυριαρχει.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και πως να μην κανει?? Αν δεν το προσεχεις και διαμαντενιο να ειναι θα κανει. ακομα και τα rolex γρατσουνιουνται που εχουνε 5 χιλιαρικα.

 

Ο φιλος παραπανω ρωτησε αν πρεπει να προσεξει κατα το ανοιγμα του σφραγισμενου iphone μηπως βρει γρατσουνιες και οχι αν γρατσουνιεται γιενικα το iphone. Εννοειται οτι γρατσουνιεται με τη χρηση και την απροσεξια και προπαντων χωρις προστασια με θηκες, protectors κτλ

 

Θα προτιμούσα ένα ελαφρώς γραντζουνισμένο iphone που το χαίρομαι και είναι κόσμημα χωρίς θήκη, από ένα αγρατζούνιστο σε μια θήκη κουμούτσα ή μεσα σε πλαστικά που το ασχημαίνουν.

 

Εννοείται όμως ότι όταν δεν το δουλεύεις πρέπει να είναι σε μια μικρή μαλακή βαμβακερή θήκη και όχι χύμα στην τσάντα.

Link to comment
Share on other sites

Να το αγοράσεις.χωρίς 2η σκέψη.

Μπορεί να ακούσεις ότι βλακεία θες από διάφορους "παντογνώστες" !,μην δώσεις σημασία όμως !:happy:

 

ΤΟ κινητό είναι super ,και αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάτι πιο όμορφο,καλό και σταθερό (λειτουργικό)...

 

Βέβαια δεν ξέρω αν υπάρχει ετοιμοπαράδοτο.:confused:

 

Με το καλό να το πάρεις και εδώ είμαστε να ρωτήσεις ότι θες .

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα ένα ελαφρώς γραντζουνισμένο iphone που το χαίρομαι και είναι κόσμημα χωρίς θήκη, από ένα αγρατζούνιστο σε μια θήκη κουμούτσα ή μεσα σε πλαστικά που το ασχημαίνουν.

 

Εννοείται όμως ότι όταν δεν το δουλεύεις πρέπει να είναι σε μια μικρή μαλακή βαμβακερή θήκη και όχι χύμα στην τσάντα.

 

Θα συμφωνησω αλλα θα το προτιμησω και χωρις θηκη και χωρις γραντζουνια. :p

 

Παντως σκεφτομαι να αλλαξω τροπο προστασιας με το iPhone 4. Στο 2G ειχα τη Sena Ultraslim (pouch) και στο 3GS επεσε στα χερια μου μια Belkin σιλικονης και τη βολευτηκα. Τωρα στο iPhone 4 ενω εχω δυο θηκες, σκεφτομαι να επιστρεψω στην αρχικη λυση του pouch ωστε να την εχω υπο προστασια στη τσεπη οπως παντα αλλα οταν τη χρησιμοποιω να βγαινει εκτος pouch για να τη βλεπω.

 

Πρεπει να ομολογησω οτι το iPhone 4 ειναι παρα πολυ ομορφη συσκευη για να την εχω κρυμμενη. Περισσοτερα θα σας πω στο σχετικο τοπικ. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα ένα ελαφρώς γραντζουνισμένο iphone που το χαίρομαι και είναι κόσμημα χωρίς θήκη, από ένα αγρατζούνιστο σε μια θήκη κουμούτσα ή μεσα σε πλαστικά που το ασχημαίνουν.

 

Εννοείται όμως ότι όταν δεν το δουλεύεις πρέπει να είναι σε μια μικρή μαλακή βαμβακερή θήκη και όχι χύμα στην τσάντα.

 

εγω μονο full body protector του χω και σε συνδιασμο με το bumper δεν υπαρχει ουτε χιλιοστο που να ειναι εκτεθιμενο.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς συνδρομητές vodafone που έκαναν την αγορά online : Πόσος καιρός μεσολάβησε μέχρι την παράδοση της συσκευής;;Το ''έκλεισα'' χτες και περιμένω αγωνιωδώς...
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ομολογησω οτι το iPhone 4 ειναι παρα πολυ ομορφη συσκευη για να την εχω κρυμμενη.

Ελα τώρα με το μουφα κινητό .... (διαβάζω κράξιμο για το Ι4 ) και έχω λαλήσει αυτή τη στιγμή:lol::lol::lol::lol::lol:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Λεω να κανω αλλαγη πλευσης, δηλαδη να λεω οτι εχει προβλημα η συσκευη με το σημα για να τελειωνει η υποθεση. :D

 

Θα δεις δειγματα των απαντησεων μου σε επομενα ποστ μου. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς συνδρομητές vodafone που έκαναν την αγορά online : Πόσος καιρός μεσολάβησε μέχρι την παράδοση της συσκευής;;Το ''έκλεισα'' χτες και περιμένω αγωνιωδώς...
Έκανα παραγγελία την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας (Παρασκευή), με πήραν τηλέφωνο Δευτέρα για να κλείσουμε ραντεβού για την ερχόμενη Δευτέρα :wacko:

Όμως, νομίζω πως η καθυστέρηση οφειλόταν στο ότι είχαν πέσει μαζεμένες πολλές παραγγελίες... Λογικά θα παραλάβεις πιο σύντομα :)

Link to comment
Share on other sites

Λεω να κανω αλλαγη πλευσης, δηλαδη να λεω οτι εχει προβλημα η συσκευη με το σημα για να τελειωνει η υποθεση. :D

 

Θα δεις δειγματα των απαντησεων μου σε επομενα ποστ μου. :lol:

Και που το γραψες, μολις περασει η σελιδα αυτη, να δεις οτι παλι θα πεσει ερωτηση... :lol:

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας (Παρασκευή), με πήραν τηλέφωνο Δευτέρα για να κλείσουμε ραντεβού για την ερχόμενη Δευτέρα :wacko:

Όμως, νομίζω πως η καθυστέρηση οφειλόταν στο ότι είχαν πέσει μαζεμένες πολλές παραγγελίες... Λογικά θα παραλάβεις πιο σύντομα :)

 

οκ,ευχαριστώ για την πληροφορία...υπομονή τότε μέχρι να έρθει η ''άγια μέρα'' :)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς συνδρομητές vodafone που έκαναν την αγορά online : Πόσος καιρός μεσολάβησε μέχρι την παράδοση της συσκευής;;Το ''έκλεισα'' χτες και περιμένω αγωνιωδώς...

 

Μα όταν πήρες δεν σου είπαν ποια μέρα θα έρθει ο κουριερ για να είσαι σπίτι;

απ'οτι ξέρω έτσι κάνει η vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Μα όταν πήρες δεν σου είπαν ποια μέρα θα έρθει ο κουριερ για να είσαι σπίτι;

απ'οτι ξέρω έτσι κάνει η vodafone.

 

Στην αρχή πήρα τηλέφωνο αλλά μου είπαν ότι δεν γίνεται έτσι η ανανέωση συμβολαίου,μόνο από κατάστημα ή από myaccount.Εγώ επέλεξα την δεύτερη περίπτωση και έτσι περιμένω τώρα να με ειδοποιήσουν...

Link to comment
Share on other sites

Σου φαινεται να εχει διαβασει τοσα απο την ερωτηση αυτη; 300 σελιδες και ακομα αυτη η ερωτηση κυριαρχει.

Aκριβως εχουν γραφτει τοσα και εχουν απαντηθει αλλα τοσα δικαιολογημενα ερωτηματα.Το νοημα τοτε ποιο ειναι του να διαβαζουμε φιλε μου?Για να κυριαρχει οπως λες το ερωτημα?

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι κανεις δεν καθεται να διαβασει. Σελιδα παρα σελιδα απανταται το ιδιο ερωτημα. Το ερωτημα παντα θα υπαρχει, αλλα υπαρχει και η απαντηση παντου μεσα στο topic.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ιδέα: Μήπως να φτιάχναμε ένα τοπικ με ένα mini reviewαπό τον καθένα μας (Ι4 κάτοχοι ) ,ώστε να κάποιος να διαβάζει εκείνο το topic πρώτα ,και να μείνει κάπως πιο καθαρό αυτό ?

Γιατί στατιστικά κάθε 5 σελίδες θα ρωτήσουν για την micro sim και κάθε 1~2 σελίδες για το σήμα!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Ιδέα: Μήπως να φτιάχναμε ένα τοπικ με ένα mini reviewαπό τον καθένα μας (Ι4 κάτοχοι ) ,ώστε να κάποιος να διαβάζει εκείνο το topic πρώτα ,και να μείνει κάπως πιο καθαρό αυτό ?

Γιατί στατιστικά κάθε 5 σελίδες θα ρωτήσουν για την micro sim και κάθε 1~2 σελίδες για το σήμα!

 

με το θεμα σημα προβλημα δεν εχει...δεν ξερω αν ειχαν βγαλει ελλατωματικη παρτιδα η οχι,παντως ειναι σε ικανοποιητικα επιπεδα η ποιοτητα συνομιλιας.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ιδέα: Μήπως να φτιάχναμε ένα τοπικ με ένα mini reviewαπό τον καθένα μας (Ι4 κάτοχοι ) ,ώστε να κάποιος να διαβάζει εκείνο το topic πρώτα ,και να μείνει κάπως πιο καθαρό αυτό ?

Γιατί στατιστικά κάθε 5 σελίδες θα ρωτήσουν για την micro sim και κάθε 1~2 σελίδες για το σήμα!

 

Συμφωνω και το σκεφτομουνα και εγω για να μας ποσταρουν (με βιντεο αποδειξεις βεβαια) και ολοι αυτοι οι "οι γνωστοι του ξαδερφου καποιου φιλου μου" που εχουν τελικα προβλημα με το σημα......

Παντως εγω ετοιμαζω ενα βιντεακι με το 4 και το 3GS μου στο υπογειο, για να φανει το "προβλημα" του :p

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τώρα έχει περάσει κάμποσος καιρός από την κυκλοφορία του iphone 4 θα ήθελα να ρωτίσω τους ήδη κατόχους του τι έχουν να πουν σχετικά με την απόδοση του gps του!! Ξέρετε μήπως τι chipset χρησιμοποιεί?? Μπορεί να λειτουργήσει για αξιόπιστη πλοήγηση με γρήγορο επαναϋπολογισμό διαδρομής και τέτοια?? Θα μπορούσαμε να πούμε πως μπορεί να είναι αντικαταστάτης μιας συσκευής gps πάνω κάτω γιατί όταν κάτι βγαίνει να κάνει μόνο για να κάνει ένα πράμα είναι σαφώς κάπως καλύτερο.. Επίσης τι πρόγραμμα πλοήγησης προτείνετε ως καλύτερο?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς συνδρομητές vodafone που έκαναν την αγορά online : Πόσος καιρός μεσολάβησε μέχρι την παράδοση της συσκευής;;Το ''έκλεισα'' χτες και περιμένω αγωνιωδώς...

 

 

 

Την επόμενη εργάσιμη το στέλνου, υπολόγισε 3 εργάσιμες για να σου έρθει. Εγώ το παράγγειλα Πέμπτη βράδυ και ήρθε Τρίτη μεσημέρι.

Link to comment
Share on other sites

Σε iphone4 μολις 5 ημερων αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Οταν ανοιγω την καμερα χωρις να κανω καποια αλλη ενεργεια εγω, το τηλεφωνο νεταρει μονο του, μετα κολλαει και κανει restart. Καθε φορα. Δοκιμασα ολα τα γιατροσοφια που μου ειπαν απο την Vodafone. Reset, restore, τιποτα.

Το αντιμετωπιζουν και αλλοι αυτο το προβλημα? Λυνεται και πως?

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

 

2 μέρες και καμμιά απάντηση στο post μου. Για δείτε και το δικό μου πρόβλημα ρε παιδιά.

????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Δηλαδή σβήνει (βγάζει το μήλο ,κλείνει ) και ξανανοίγει ??

 

Τι έκδοση φοράς ?

Δεν δοκιμάζεις να περάσεις την 4.1 επάνω.

 

Αν δεν ξέρεις πως να δεις τι έκδοση φοράς Settings ->General->About (Version)

Edited by cellphone

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση οτι με την 4.1 το κινητό παραέγινε απαισιόδοξο στην ένδειξη σήματος...

Σαν επικοινωνία είναι καλύτερο απο οτιδήποτε είχα, σε σημεία που με άλλα τηλέφωνα έπεφτε η γραμμή αυτό συνεχίζει χωρίς διακοπή ακόμη και με ένδειξη 1 μπάρα. Στο ευαίσθητο σημείο πάσχει λίγο βέβαια σε περιοχές με ελάχιστο σήμα αλλα πρέπει να προσπαθήσεις, κανένα πρόβλημα στην καθημερινή χρήση.

 

Αλλά στο ψυχολογικό κομμάτι... είναι σχετικά λίγες οι φορές που δείχνει 5/5.

Ακόμα και με το VAG της vodafone, δηλαδή ουσιαστικά "κεραία" μέσα στο σπίτι μου, δεν είναι λίγες οι φορές που βλέπω την ένδειξη σήματος στα 4/5, χωρίς να ακουμπάω τη συσκευή.

 

Το αντίστοιχο σε νόκια Ε51 σε οποιοδήποτε σημείο του σπιτιού (για να μην πω και εξω απο το σπίτι) δεν πέφτει ούτε μισή γραμμή.

 

Και επαναλαμβάνω δεν αναφέρομαι σε death grip ή οτιδήποτε άλλο. Έτσι απλά στα 3 μέτρα απο το VAG καποιες φορές δεν δείχνει φούλ σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με προτείνει κάποιος εναν μετρητή εξερχόμενων κλήσεων (να δείνει συγκεντρωτικό αριθμό εξερχόμενων κλήσεων ) για iphone 4 Jb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...