Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πηρα και εγω, 16αρι στη voda. Ξερω οτι εχει απαντηθει πολλες φορες αλλα ποσο το αφηνουμε στη φορτιση? τωρα μεσα στη μπαταρια μου δειχνει εναν κεραυνο..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πηρα και εγω, 16αρι στη voda. Ξερω οτι εχει απαντηθει πολλες φορες αλλα ποσο το αφηνουμε στη φορτιση? τωρα μεσα στη μπαταρια μου δειχνει εναν κεραυνο..

 

Μεχρι να σου βγαλει ενα εικονιδιο με μια πριζα μεσα στη μπαταρια. Επισης αν θες μπορεις να πας στα Settings > General > Usage και να επιλεξεις Battery Percentage στο ON. Υποψην οτι αν το κανεις αυτο, κι ας σου δειχνει 100% η μπαταρια θα σου ειναι full φορτισμενη οταν θα σου βγαλει το εικονιδιο με τη πριζα μεσα στη μπαταρια.

 

Καλοριζικο λοιπον! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να σου βγαλει ενα εικονιδιο με μια πριζα μεσα στη μπαταρια. Επισης αν θες μπορεις να πας στα Settings > General > Usage και να επιλεξεις Battery Percentage στο ON. Υποψην οτι αν το κανεις αυτο, κι ας σου δειχνει 100% η μπαταρια θα σου ειναι full φορτισμενη οταν θα σου βγαλει το εικονιδιο με τη πριζα μεσα στη μπαταρια.

 

Καλοριζικο λοιπον! :happy:

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση! :)

Link to comment
Share on other sites

Ελαβα κι εγω τη θηκη (απο το προγραμμα της apple). Pixelskin HD κι ειναι ο,τι πρεπει για spare για μια καλη που εχω ηδη προμηθευτει.

Εχει γινει μαζικη αποστολη για οσους εκαναν την αιτηση τις πρωτες ημερες κυκλοφοριας και κατα συνεπεια σημερα η τις αμεσως επομενες ημερες θα παραλαβουν κι αυτοι...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι????μπορω να αγορασω το Iphone 4 απο το πλαισιο????και ποτε περιμενουμε το λευκο????

 

Αν το βρεις στο Πλαισιο, και βεβαια μπορεις να το παρεις. Οσο για το λευκο δεν υπαρχει καμια ενημερωση ως τωρα για επισημη κυκλοφορια. Προσωπικα, υπολογιζω απο το 2011.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Αν το βρεις στο Πλαισιο, και βεβαια μπορεις να το παρεις. Οσο για το λευκο δεν υπαρχει καμια ενημερωση ως τωρα για επισημη κυκλοφορια. Προσωπικα, υπολογιζω απο το 2011.

 

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στο Πλαίσιο,αλλά την προηγούμενη εβδομάδα μου είχαν πει πώς τα δίνουν μόνο σε νέες συνδέσεις vodafone.Αργότερα θα τα δίνουν και για cosmote και πιο μετά σαν σκέτες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Ελαβα κι εγω τη θηκη (απο το προγραμμα της apple). Pixelskin HD κι ειναι ο,τι πρεπει για spare για μια καλη που εχω ηδη προμηθευτει.

 

Βαγγέλη σου έστειλαν την διορθωμένη; Εννοώ αυτή με το οβάλ άνοιγμα της κάμερας; Αν σου είναι επίσης εύκολο μπορείς να μου πεις το μοντέλο που γράφει στο κουτί και στην εσωτερική όψη της θήκης; Για να καταλάβεις μοιάζει κάπως SPPHD22 ή LAPHD211 κλπ.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη σου έστειλαν την διορθωμένη; Εννοώ αυτή με το οβάλ άνοιγμα της κάμερας; Αν σου είναι επίσης εύκολο μπορείς να μου πεις το μοντέλο που γράφει στο κουτί και στην εσωτερική όψη της θήκης; Για να καταλάβεις μοιάζει κάπως SPPHD22 ή LAPHD211 κλπ.

 

Με το οβαλ ανοιγμα, ναι. Αν κι ομολογω πως δε γνωριζω τη διαφορα με προηγουμενη... version :shifty::cry:

O σειριακος ειναι: SPKA0010.

Link to comment
Share on other sites

Με το οβαλ ανοιγμα, ναι. Αν κι ομολογω πως δε γνωριζω τη διαφορα με προηγουμενη... version :shifty::cry:

O σειριακος ειναι: SPKA0010.

 

Η συγκεκριμένη θήκη θεωρείται (και είναι) μία από τις 2-3 καλύτερες θερμοπλαστικές που υπάρχουν για iPhone 4. Το κακό είναι πως οι πρώτες φουρνιές είχαν το άνοιγμα της κάμερας σε σχήμα κλειδαριάς με αποτέλεσμα να εμφανίζεται flash haze στις έγχρωμες κυρίως θήκες. Στη συνέχεια η Speck "διόρθωσε" το καλούπι βάζοντας οβάλ κόψιμο αλλά για γνωστούς λόγους ($$$$) αντί TPU τις έφτιαχνε από απλό πλαστικό με αποτέλεσμα να μην έχουν πια flash haze αλλά να είναι για τα σκουπίδια σαν αίσθηση, προστασία, εφαρμογή των buttons και ελαστικότητα. Μετά από μαζικές επιστροφές έβγαλαν ξανά το διορθωμένο καλούπι αλλά με θερμοπλαστικό (TPU) αυτή τη φορά που διόρθωσε και τα δύο προηγούμενα προβλήματα.

 

Αυτά για το ιστορικό της συγκεκριμένης θήκης. Το κακό είναι πως αυτή τη στιγμή στην αγορά κυκλοφορούν 3-4 φουρνιές της κάποιες από τις οποίες είναι καλές, κάποιες άριστες και κάποιες απλά για τα σκουπίδια. Πάντως έτσι και κάποιος είναι τυχερός να αποκτήσει μια από τις "καλές" παρτίδες, θεωρείται και είναι μαζί με τις iSkin Solo και τις Incipio NGP ότι καλύτερο σε TPU για iPhone 4.

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα και εγώ σήμερα με απλό φάκελο και χωρίς mail ένα μαύρο bumper από την apple... του πάει απίστευτα και εφαρμόζει τέλεια...!!!! πάρα πολύ ωραίο... :p
Link to comment
Share on other sites

Ελαβα κι εγω τη θηκη (απο το προγραμμα της apple). Pixelskin HD κι ειναι ο,τι πρεπει για spare για μια καλη που εχω ηδη προμηθευτει.

Εχει γινει μαζικη αποστολη για οσους εκαναν την αιτηση τις πρωτες ημερες κυκλοφοριας και κατα συνεπεια σημερα η τις αμεσως επομενες ημερες θα παραλαβουν κι αυτοι...

 

Moυ ρθε κι εμενα το bumperακι (μαύρο )σήμερα...Τι ωραια αισθηση να γυρνας με νευρα απ τη δουλεια και να βρισκεις στην εισοδο φακελο απο apple...:)

 

Πραγματικά απίστευτη ποιοτητα και σε συνδιασμο με full body protector (οθονη και πλάτη)

ξενιάζεις μια για παντα. Ευχαριστουμε τη μαμά apple :D

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το CoPilot Greece και θα ήθελα μια βοήθεια στις 2 ερωτήσεις πριν προβώ στην αγορά του.

 

1. Έχει μενού και φωνή καθοδήγησης στα Ελληνικά;

2. Μπορείς να αγοράσεις εξτρά χάρτες άλλων χωρών;

Samsung Omnia ► HTC Topaz ► HTC HD2 ► HTC Desire ► iPhone 4
Link to comment
Share on other sites

Moυ ρθε κι εμενα το bumperακι (μαύρο )σήμερα...Τι ωραια αισθηση να γυρνας με νευρα απ τη δουλεια και να βρισκεις στην εισοδο φακελο απο apple...:)

 

Πραγματικά απίστευτη ποιοτητα και σε συνδιασμο με full body protector (οθονη και πλάτη)

ξενιάζεις μια για παντα. Ευχαριστουμε τη μαμά apple :D

 

Ποιο full body protector του έχεις βάλει?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο full body protector του έχεις βάλει?

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390227495505&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_1083wt_913

 

Στην τύχη τα πήρα και ψιλοβιαστικά αλλα μου βγηκανε πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

μην με φατε ...

 

θελουν καποιοι γνωστοί μου που δεν ξερουν που τους παν τα 4 να αγοράσουν...

 

http://www.dandgnetworksltd.page.tl/Apple-Iphone-4-32GB_400usd.htm

 

απο εκει 3 κινητα στην τιμη 900ευρο...

 

δεν γραφω να μου πειτε οτι ειναι μουφα η οχι...απλα κατι διαφορετικο απο τους 100 λογους που τους εχω πει να μην αγοράσουν...

Link to comment
Share on other sites

μην με φατε ...

 

θελουν καποιοι γνωστοί μου που δεν ξερουν που τους παν τα 4 να αγοράσουν...

 

http://www.dandgnetworksltd.page.tl/Apple-Iphone-4-32GB_400usd.htm

 

απο εκει 3 κινητα στην τιμη 900ευρο...

 

δεν γραφω να μου πειτε οτι ειναι μουφα η οχι...απλα κατι διαφορετικο απο τους 100 λογους που τους εχω πει να μην αγοράσουν...

 

Email επικοινωνίας σε hotmail.com;

Samsung Omnia ► HTC Topaz ► HTC HD2 ► HTC Desire ► iPhone 4
Link to comment
Share on other sites

ναι μου εχουν πει οτι μιλουν μεσω Hotmail..........

και του εχω πει 100 φορες ο καθενας ανοιγει ενα site και με mail εξαπατάει απο οποιοδήποτε σημείο του κοσμου...τους ζηταει μεσω westerneunion πληρωμή και μετα αντε να τον βρεις...

Link to comment
Share on other sites

ναι μου εχουν πει οτι μιλουν μεσω Hotmail..........

και του εχω πει 100 φορες ο καθενας ανοιγει ενα site και με mail εξαπατάει απο οποιοδήποτε σημείο του κοσμου...τους ζηταει μεσω westerneunion πληρωμή και μετα αντε να τον βρεις...

 

Εσυ θα τους πεις γιατι στην χωρα προελευσης της συγκεκριμενης συσκευης τα 16 γιγα πωλειται 599 δολαρια και τα 32 699?

http://www.pestaola.gr/iphone-4-price-in-usa/

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

ημουν σε εκεινη τη χωρα μια εβδομαδα πριν και τους τα εχω πει ...

απλα το ανεφερα στο φορυμ να μην την πατησει και καποιος αλλος οπος πανε να την πατησουν..αφου δεν ακουν... οι δικοί μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στις 28/8 πήρα κι εγώ το iphone4. Σήμερα εκδόθηκε ο λογαριασμός μου και βλέπω ότι εκείνη τη μέρα, έχουν αποσταλεί μηνύματα σε κινητό Μεγάλης Βρετανίας και συγκεκριμένα στον αριθμό 447786205094. Τι στο καλό έστελνε το άτιμο μόνο του? Δέκα μηνύματα έχει στείλει. Μπορεί να φανταστεί κανείς το λόγο?
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη θήκη θεωρείται (και είναι) μία από τις 2-3 καλύτερες θερμοπλαστικές που υπάρχουν για iPhone 4. Το κακό είναι πως οι πρώτες φουρνιές είχαν το άνοιγμα της κάμερας σε σχήμα κλειδαριάς με αποτέλεσμα να εμφανίζεται flash haze στις έγχρωμες κυρίως θήκες. Στη συνέχεια η Speck "διόρθωσε" το καλούπι βάζοντας οβάλ κόψιμο αλλά για γνωστούς λόγους ($$$$) αντί TPU τις έφτιαχνε από απλό πλαστικό με αποτέλεσμα να μην έχουν πια flash haze αλλά να είναι για τα σκουπίδια σαν αίσθηση, προστασία, εφαρμογή των buttons και ελαστικότητα. Μετά από μαζικές επιστροφές έβγαλαν ξανά το διορθωμένο καλούπι αλλά με θερμοπλαστικό (TPU) αυτή τη φορά που διόρθωσε και τα δύο προηγούμενα προβλήματα.

 

Αυτά για το ιστορικό της συγκεκριμένης θήκης. Το κακό είναι πως αυτή τη στιγμή στην αγορά κυκλοφορούν 3-4 φουρνιές της κάποιες από τις οποίες είναι καλές, κάποιες άριστες και κάποιες απλά για τα σκουπίδια. Πάντως έτσι και κάποιος είναι τυχερός να αποκτήσει μια από τις "καλές" παρτίδες, θεωρείται και είναι μαζί με τις iSkin Solo και τις Incipio NGP ότι καλύτερο σε TPU για iPhone 4.

 

Μαλιστα, σε ευχαριστω για τις πληροφοριες. Να σου πω την αληθεια, αν και γνωριζω την ποιοτητα της speck, θα προτιμουσα ενα black bumper να χρησιμοποιησω μελλοντικα σε συνδυασμο με full body screen protector. Οποτε αν ενδιαφερεται καποιος για ανταλλαγη με σφραγισμενη pixelskin hd ας με ενημερωσει.

 

Καλησπέρα. Στις 28/8 πήρα κι εγώ το iphone4. Σήμερα εκδόθηκε ο λογαριασμός μου και βλέπω ότι εκείνη τη μέρα, έχουν αποσταλεί μηνύματα σε κινητό Μεγάλης Βρετανίας και συγκεκριμένα στον αριθμό 447786205094. Τι στο καλό έστελνε το άτιμο μόνο του? Δέκα μηνύματα έχει στείλει. Μπορεί να φανταστεί κανείς το λόγο?

 

Το facetime στην εχει κανει τη δουλεια. Δωρεαν αφενος η υπηρεσια, εκνευριστικο,δε, το "κρυφο" μηνυμα που αποστελλει στους servers της apple (κεντρο μηνυματων σε Αγγλια η Γερμανια) για να κανει register την υπηρεσια (κι αν κολλησει συμβαινει αυτο που ειδες).

Εμενα με εχει εκνευρισει γενικα και το εχω απενεργοποιησει πλεον...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στις 28/8 πήρα κι εγώ το iphone4. Σήμερα εκδόθηκε ο λογαριασμός μου και βλέπω ότι εκείνη τη μέρα, έχουν αποσταλεί μηνύματα σε κινητό Μεγάλης Βρετανίας και συγκεκριμένα στον αριθμό 447786205094. Τι στο καλό έστελνε το άτιμο μόνο του? Δέκα μηνύματα έχει στείλει. Μπορεί να φανταστεί κανείς το λόγο?

 

Μόλις το πρόσεξα κι εγώ στο δικό μου λογαριασμό, έστειλε στο ίδιο νούμερο ένα μήνυμα την ημέρα ενεργοποίησης.

Samsung Omnia ► HTC Topaz ► HTC HD2 ► HTC Desire ► iPhone 4
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πρόσεξα κι εγώ στο δικό μου λογαριασμό, έστειλε στο ίδιο νούμερο ένα μήνυμα την ημέρα ενεργοποίησης.

 

Αν απενεργοποιησεις την υπηρεσια (facetime) και ακολουθως την ενεργοποιησεις και παλι η απλα αλλαξεις καρτα sim θα αποσταλλει το ιδιο μηνυμα ξανα.

Αν, δε, υπαρξει καποιο προβλημα με την υπηρεσια, μπορει να αποσταλλει παραπανω απο μια φορες.

Link to comment
Share on other sites

μην με φατε ...

 

θελουν καποιοι γνωστοί μου που δεν ξερουν που τους παν τα 4 να αγοράσουν...

 

http://www.dandgnetworksltd.page.tl/Apple-Iphone-4-32GB_400usd.htm

 

απο εκει 3 κινητα στην τιμη 900ευρο...

 

δεν γραφω να μου πειτε οτι ειναι μουφα η οχι...απλα κατι διαφορετικο απο τους 100 λογους που τους εχω πει να μην αγοράσουν...

Αν δεν σε ακούνε ,αστους να τα χάσουν τα λεφτά τους.Πολλές φορές η λαική ρίση "αν δεν πάθεις ,δεν θα μάθεις " ισχύει!

 

Στα 3 το ένα δώρο ,στα 5-2 ,σαν διαφήμιση πιτσαρίας είναι στης 3 πίτσες η μια δώρο!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...