Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sos sos....

Το έχω απο την Παρασκευή απόγευμα το 4g το έχω φορτίσει μια φορά μόνο και εκεί που ήταν στο 30% έκλεισε η οθόνη μαύρη μαυρίλα πλάκωσε!!!:cry::cry::cry:

Δεν ανοίγει βάζω βίσμα για φόρτισει και δεν κανει τίποτα!!!

Εχει απο Γερμανο DOA 3 μέρες, αύριο το πάω πίσω, αλλα γιατι ρε γαμότο τι στο καλό έπαθε!!

 

Φυσικά θα το πας πίσω! Έχω ακούσει και άλλες περιπτώσεις από Γερμανό και μαζί με τη δικιά μου αρχίζω να πιστεύω ότι δεν είναι τυχαίο...

Ακριβώς το ίδιο έπαθα: νεκρό τελείως, το πήγα πίσω και επειδή δεν είχαν να μου δώσουν άλλο κομμάτι τους ζήτησα τα λεφτά μου πίσω (όπως και έγινε!).

 

PS. Τσέκαρε πρώτα όμως μήπως σου ανοίξει με DFU ή Restore Mode ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όπως έχω ξανά πει άπειρες φορές... κάθε μεθεπόμενο iphone, όχι κάθε επόμενο.

 

Το 3g μου όταν το πούλησα μετά από 2 χρόνια λιωσίματος (σε χρήση όχι φθοράς) για να πάρω το 4άρι και δεν το λυπήθηκα και είδα τεράστια διαφορά.

 

Ειδικά σε κάθε μεγάλη αλλαγή όπως έγινε στο 4, η επόμενη αλλαγή θα είναι μικρή (αυτό για το επόμενο)

Link to comment
Share on other sites

Καλα μην πας κι εσυ πριν πιουνε καφε οι ανθρωποι...να πας λιιιγο πιο αργα να τους πετυχεις και πιο ευδιαθετους να σε εξυπηρετησουν και καλυτερα. Αλλωσε μονο αυτοι δε φταινει για τα ελλατωματικα κομματια. Οχι δεν ειμαι πωλητης:D Απλα χρειαζεται και λιγη ψυχραιμια και διπλωματια σε τετοις περιπτωσεις

 

Απλα δουλεύω το πρωι (κανω πρακτικη) και θα πω καμια δικαιολογια για να καθυστερησω, γιαυτο θελω να παω πουρνο πουρνο..

Σιγουρα δεν φταινε οι πολητες ουτε το καταστημα, με καλη διαθεση θα παω απλα ξενερωσα..

Το αγόρασα Παρασκευη εχει DOA 3 μερες δν πιστευω να μου πουν οτι δν προλαβα, γιατι μετρουν και την ημερα αγορας,

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξανά πει άπειρες φορές... κάθε μεθεπόμενο iphone, όχι κάθε επόμενο.

 

Το 3g μου όταν το πούλησα μετά από 2 χρόνια λιωσίματος (σε χρήση όχι φθοράς) για να πάρω το 4άρι και δεν το λυπήθηκα και είδα τεράστια διαφορά.

 

Ειδικά σε κάθε μεγάλη αλλαγή όπως έγινε στο 4, η επόμενη αλλαγή θα είναι μικρή (αυτό για το επόμενο)

 

Τις προηγούμενες φορές ξέραμε ότι 2 βασικά πράγματα που έλειπαν ήταν η καλή κάμερα και μια υψηλής ανάλυσης οθόνη (εδώ και τα φτηνά symbian είχαν 640x320)

Πριν κάν βγει ήμουν σίγουρος ότι αυτά τα 2 θα άλλαζαν.

 

Τώρα με το iphone 4, δυσκολεύομαι να βρω πράγματα που λείπουν... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Απλα δουλεύω το πρωι (κανω πρακτικη) και θα πω καμια δικαιολογια για να καθυστερησω, γιαυτο θελω να παω πουρνο πουρνο..

Σιγουρα δεν φταινε οι πολητες ουτε το καταστημα, με καλη διαθεση θα παω απλα ξενερωσα..

Το αγόρασα Παρασκευη εχει DOA 3 μερες δν πιστευω να μου πουν οτι δν προλαβα, γιατι μετρουν και την ημερα αγορας,

 

η κυριακη δεν μετραει οποτε εισαι μεσα στο οριο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με το iphone 4, δυσκολεύομαι να βρω πράγματα που λείπουν... :confused:

 

Προς το παρών και εγώ... θα μου πει όμως τον Ιούνιο/Ιούλιο ο Steve τι του έλειπε και έβαλε στο καινούριο :p

Link to comment
Share on other sites

η κυριακη δεν μετραει οποτε εισαι μεσα στο οριο.

ουφ, παλι καλα γιατι με το 3gs την ειχα πατησει με τις 3 μερες και με τα χιλια ζορια το δεχτηκαν την 4 μερα..

Οκ ευχαριστω πολυ..

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ο γερμανος εχει doa μονο 3 μερες; Δεν εχει 7;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

αγόρασα αυτή την ζελατίνα για το κινητό http://www.egalaxy.gr/zagg-invisibleshield-for-apple-iphone-4-maximun.html, απο οτι διαβασα ειναι κομπλε, εχει κανεις προσωπικη αποψη?

 

Σαν ζελατινα ειναι πραγματικα καταπληκτικη το κινητο σου απο γρατζουνιες δεν εχει να παθει τιποτα οσο την φοραει .. αλλα απαλη αισθηση που εχει η οθονη με την ζελατινα χανεται....Εγω την φορεσα κανενα 3μηνο αλλα την βαρεθηκα και την εβγαλα..Οσο για την τιμη της ειναι λιγο ακριβη αλλα κανει δουλεια.Μπορεις να την αγορασεις ειτε μονο για την μπρος οψη... η full body ...για ολο το κινητο.Επισης στο περασμα θελει προσοχη να διαβασεις τις οδηγιες οπωσδηποτε :)

Link to comment
Share on other sites

Επισης θα ηθελα να μαθω, οταν κανει συγχρονισμο το itunes τη στιγμη που συνδεουμε το κινητο, τι ακριβως συγχρονιζει; Οσα εχει το κινητο τα περνα στο πισι ή οσα εχει το πισι τα περνα στο κινητο; Ή και τα 2; Γιατι εγω οσες φορες εκανα συγχρονισμο, δε μου τα δειχνει ολα. Εχω πχ κατεβασει κατι εφαρμογες, και δεν τις δειχνει. Οι εφαρμογες βεβαια ειναι απο το αλλο μαγαζακι... Το μυστικο... Λετε γι αυτο να μην εμφανιζονται στα apps του library;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Σαν ζελατινα ειναι πραγματικα καταπληκτικη το κινητο σου απο γρατζουνιες δεν εχει να παθει τιποτα οσο την φοραει .. αλλα απαλη αισθηση που εχει η οθονη με την ζελατινα χανεται....Εγω την φορεσα κανενα 3μηνο αλλα την βαρεθηκα και την εβγαλα..Οσο για την τιμη της ειναι λιγο ακριβη αλλα κανει δουλεια.Μπορεις να την αγορασεις ειτε μονο για την μπρος οψη... η full body ...για ολο το κινητο.Επισης στο περασμα θελει προσοχη να διαβασεις τις οδηγιες οπωσδηποτε :)

 

Εγώ σκεφτόμουν να πάρω την full body και αν δεν μου κάνει στην υφή η μπροστινή (μιας και σε όλα τα forum λένε πώς δεν γλιστρούν τα δάχτυλα πάνω της) να αλλάξω την μπροστινή και να βάλω άλλης εταιρίας.. αξίζει πιστεύεις? έχει κανείς καμιά καλή μεμβράνη για την οθόνη υπόψιν του? που να την προστατεύει μεν αλλά να μην αλλάζει τραγικά την υφή της?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με τιμαει που το εχω ακομα με τις ζελατινες??? Αυριο 6η μερα..χαχαχαχ. μιλαω με hands free γιατι απ το τηλεφωνο δεν ακουω σχεδον καθολου λογω ζελατινας!!! Δε βρισκω πουθενα screen protector και ομορφη θηκη. Ας με βοηθησει καποιος....Οχι ebay γιατι θελω καμια 10αρια μερες στο νερο
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με τιμαει που το εχω ακομα με τις ζελατινες??? Αυριο 6η μερα..χαχαχαχ. μιλαω με hands free γιατι απ το τηλεφωνο δεν ακουω σχεδον καθολου λογω ζελατινας!!! Δε βρισκω πουθενα screen protector και ομορφη θηκη. Ας με βοηθησει καποιος....Οχι ebay γιατι θελω καμια 10αρια μερες στο νερο

Εγω τα ειχα παρει κανα μηνα πριν παρω το κινητο για να τα εχω ετοιμα!!! Οχι οτι μ αρεσουν αυτα που εχω, αλλα τα πηρα φθηνα ωστε μεχρι να βρω κατι να μ αρεσει πολυ να εχω κατι να το κυκλοφορω.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

ως πρώην κάτοχος 3gs και νυν κάτοχος 4αριού, κλαίω τα λεφτά μου ... αλλά καλά να πάθω με την γκατζετολαιμαργία μου!

 

αν υπάρχει κάποιος κάτοχος 3gs που σκέφτεται να αγοράσει το 4άρι όχι απλώς γιατί "πρέπει" αλλά γιατί πιστεύει ότι θα δει κάτι καλύτερο ας με διαβάσει....

 

α) οθόνη.... χα!.... λοιπόν η οθόνη είναι η μεγαλύτερη "απάτη" για μένα.... ναι έχει πολύ καλύτερη ευκρίνια.... αυτό φαίνεται πολύ καθαρά σε κείμενο, αν κοιτάξεις από πολύ κοντά ... αλλά εδώ είναι και το catch... στο 3gs τα pixels ήταν μεγαλύτερα, δημιουργούσαν σε κάποιες ακραίες περιπτώσεις ενοχλητικό aliasing φαινόμενο στα γράμματα, αλλά τελικά στο 3gs τα γράμματα ήταν μεγαλύτερα και πιο ευανάγνωστα από συνήθη απόσταση. Tα fonts στο 4άρι αντίθετα είναι κυριολεκτικά "νηματώδη", πολύ ψιλά και τελικά πιο δυσανάγνωστα από συνήθη απόσταση, κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον.... προσωπικά νοσταλγώ την οθόνη του 3gs ειδικά όταν διαβάζω ειδησεογραφικά Sites.

 

 

σχετικά με το πρώτο ...

δοκίμασες να αλλάξεις την επιλογή για μεγαλύτερα γράμματα ή το'χεις στο off ?

 

Settings -> General -> Accessibility -> Large Text -> και διάλεξε μέχρι και 56pt text.

 

αυτο θα κάνω αλλα μην μου πουν οτι δεν εχουν διαθεσιμο και τετοια και περιμενω να φερουν αλλο..

Το αλλο ειναι οτι ειχα κατεβασει κανα 4αρι εφαρμογεσ δν ειχα κανει sync και δεν θυμαμαι ποιες ειναι..

τι ωρα ανοιγουν τα καταστηματα το πρωι για να παω στον Γερμανο 8:30?

 

δεν σου ήρθε απόδειξη στο mail όταν τις κατέβασες; αν ναι, τσέκαρε από κει και κατέβασε τες ξανά.

αν ήταν επί πληρωμή, μην σε αγχώνει το αν θα ξαναπληρώσεις ... και να τις κατεβάσεις ξανά, δεν θα χρεωθείς δεύτερη φορά ..

Edited by mariel19

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Απο περιέργεια σε τι επίπεδα αυτονομίας μπαταρίας κυμαίνεστε παιδιά ?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

οθόνη.... χα!.... λοιπόν η οθόνη είναι η μεγαλύτερη "απάτη" για μένα.... ναι έχει πολύ καλύτερη ευκρίνια.... αυτό φαίνεται πολύ καθαρά σε κείμενο, αν κοιτάξεις από πολύ κοντά ... αλλά εδώ είναι και το catch... στο 3gs τα pixels ήταν μεγαλύτερα, δημιουργούσαν σε κάποιες ακραίες περιπτώσεις ενοχλητικό aliasing φαινόμενο στα γράμματα, αλλά τελικά στο 3gs τα γράμματα ήταν μεγαλύτερα και πιο ευανάγνωστα από συνήθη απόσταση. Tα fonts στο 4άρι αντίθετα είναι κυριολεκτικά "νηματώδη", πολύ ψιλά και τελικά πιο δυσανάγνωστα από συνήθη απόσταση, κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον.... προσωπικά νοσταλγώ την οθόνη του 3gs ειδικά όταν διαβάζω ειδησεογραφικά Sites.

Αν εξαιρέσεις το υποκειμενικό κριτήριο που σέβομαι όπως οφείλω, όχι απλά διαφωνώ πέρα για πέρα με τα παραπάνω αλλά θα πρέπει μάλλον να έχουμε εντελώς διαφορετικά μάτια και όραση, αλλιώς δεν δικαιολογείται η διαφορά απόψεων. Τώρα πως γίνεται να βλέπεις μικρότερα τα fonts την στιγμή που η αναλογία DPI 1:2 με τον ταυτόχρονο διαπλασιασμό της ανάλυσης αφήνουν ακριβώς ίδια σε μέγεθος τα fonts; Και αν σε αυτά συνυπολογίσεις πως τα μικρότερα των 8pt fonts ήταν αδύνατον να διακριθούν στο 3GS ενώ τώρα διαβάζονται άριστα ακόμα και τα πεντάρια, συν την αντικατάσταση του κάκιστου TN panel από IPS με κορυφαίες γωνίες θέασης και χρωματική απόδοση, τότε τα πράγματα γίνονται ακόμα πιο "περίεργα".

 

ταχύτητα.... η επιπλέον ταχύτητα του 4 δεν ξέρω που φαίνεται... το περιορισμένο multitasking του iOS4 ίσως δεν επιτρέπει την ανάδειξη της έξτρα ταχύτητας και τουλάχιστον εγώ δεν παίζω 3d games στις 3 ίντσες....... το μόνο πραγματικά που είδα πρακτικά ως multitasking στο νέο iOS4 ( το οποίο τρέχει και στο 3gs) είναι η δυνατότητα εκτός από την ενσωματωμένη ipod εφαρμογή πλέον και τα internetoραδιόφωνα να παίζουν στο υπόβαθρο... αλλά αυτό το κάνει και το 3gs αψογα με το νέο iOS....

Για το multitasking δεν θα πω πολλά πράγματα καθώς τα ίδια ισχύουν και για το 3GS με το iOS4. Ωστόσο δεν θα έλεγα πως η χρησιμότητά του εξαντλείται όπως είπες στα interneto-ραδιόφωνα. Από τους messengers, τα calendars αλλά και κάθε άλλη εφαρμογή που εμπλουτίζεται με local notifications, τα GPS και τα trackers που τρέχουν εξαιρετικά ομαλά σε background, μέχρι το task completion και το state saving κατά το switching, όλα τους δεν είναι internetο-ραδιόφωνα αλλά εκμεταλεύονται πλήρως το multitasking ή όπως αλλιώς θες να το ονομάσεις προσφέροντας στο users experience.

 

γυροσκόπια και γκαρσιλαμάδες.... δεν ξέρω, ήδη το είπα προσωπικά δεν βλέπω το νόημα ενός 3d action / driving παιχνιδιού στις 3-4 ίντσες.... ίσως τελικά το iphone 4 εστιάζει σε 3D mobile gamers.... αλλά με τόσο μικρή οθόνη και πλήρη απουσία hardware controls.... δεν ξέρω αν θα τα καταφέρει ακόμα και με αυτές τις βελτιώσεις..

Εδώ δεν θα διαφωνήσω καθώς δεν έχω και πολλά πάρε - δώσε με παιχνίδια οπότε με αφήνει αδιάφορο το θέμα. Όμως για τα sensors έχω αντίθετη άποψη. Μπορεί να μην παίζω games αλλά δεν με χαλάει καθόλου να έχω ένα γυροσκοπικό γωνιόμετρο όπως αυτό στην τσέπη μου. Σίγουρα θα μπορούσα να ζήσω και χωρίς αυτό, αλλά με την ίδια λογική θα ζούσα και χωρίς accelerometer, χωρίς κάμερα, χωρίς GPS ίσως και χωρίς smartphone επί το γενικότερο. Συνεπώς δεν βλέπω γιατί θα πρέπει να με ενοχλεί η προσθήκη του γυροσκόπιου. Το αντίθετο μάλιστα, μπορώ να φανταστώ δεκάδες χρήσεις του που δεν θα αργήσουμε να τις δούμε υλοποιημένες σε επερχόμενες revisions εφαρμογών.

 

τα πλεονεκτήματα του iphone 4 συνεπώς κατά τη γνώμη μου περιορίζονται στα εξής: wifi κατηγορίας N, καλύτερη εξοικονόμιση ενέργειας (λέει η apple), καλύτερη ποιότητα τηλεφωνικής συνομιλίας (αν βάλεις και την θήκη φυσικά), μια σχεδόν άχρηστη μπροστινή κάμερα...

Για να λέμε όλα, καλύτερη εξοικονόμηση ενέργειας ή μάλλον σαφώς μεγαλύτερη αυτονομία που δεν το λέει απλά η Apple αλλά νομίζω όλοι μας το διαπιστώνουμε καθημερινά, πολύ καλύτερη ποιότητα ήχου και όχι μόνο συνομιλίας, μεγαλύτερη ταχύτητα που σε συνδυασμό με την διπλάσια RAM ήταν τουλάχιστον για εμένα μεγάλο ζητούμενο, τρομερά και θα το ξαναπώ τρομερά καλύτερος δέκτης GPS σε τέτοιο βαθμό που κάνει το 3GS να φαντάζει ...εφιάλτης, καθόλου άχρηστη μπροστινή κάμερα μια και κάνει θαυμάσια τη δουλειά για την οποία προορίζεται και σίγουρα είναι καλύτερη από το καθόλου, εξαιρετική πίσω κάμερα, HD video recording, κλπ...

Και ας μην ξεχνούμε το σπουδαιότερο, τουλάχιστον για κάποιους από εμάς τους αγοραστές του iPhone 4. Κορυφαία από κάθε άποψη ποιότητα κατασκευής, η οποία επίσης με τη σειρά της κάνει το 3GS αλλά και κάθε άλλο smartphone να φαντάζει εφιαλτικά κακό.

 

όμως αξίζουν 780 ευρώ για κάποιον που ήδη έχει 3gs απλώς για μια καλύτερη κάμερα?

Όχι δεν αξίζουν εφόσον κάποιος αδιαφορεί για όλα αυτά. Όταν όμως τα χρειάζεται ή απλά τα επιθυμεί; Προσωπικά και έχοντας πληρώσει και το μεν (iPhone 4) και το δε πέρισυ (3GS) και προηγουμένως το 3G, μόνο στην περίπτωση του iPhone 4 αισθάνθηκα πως πραγματικά τα αξίζει τα χρήματά του. Αν μη τι άλλο, τουλάχιστον δεν παίρνεις ένα από τα φτηνότερα και χειρότερα TN panels της αγοράς, ένα από τα πλέον "καθυστερημένα" και "αναίσθητα" GPS, ούτε και βλέπεις καθημερινά το πλαστικό βαμμένο faux-chrome frame του 3GS ή τα μετριότατα λίαν επιεικώς πλαστικά του.

 

Κατά τα άλλα, περί ορέξεως λόγος ουδείς. :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιες ειναι η must have εφαρμογες για iphone?

 

Για ποιά χρήση;

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Για ποιά χρήση;

 

γενικα ποιες ειναι oi must εφαρμογες που πρεπει να εχεις στο iphone

Link to comment
Share on other sites

γενικα ποιες ειναι oi must εφαρμογες που πρεπει να εχεις στο iphone

 

Εξαρτάται από το τι χρειάζεσαι. Για εμένα π.χ. must είναι ένα πολύ καλό turn-to-turn navigation (Navigon με κλειστά μάτια) αλλά όταν κάποιος ακούσει 90€ μπορεί να πηδήξει. :lol:

Must είναι επίσης ένα καλό GPS tracker όπως το MotionX, ένα Office suite όπως Documents 2 Go, ένα καλό file viewer-manager-archiver όπως το AirSharing Pro, ένα καλό PDF viewer όπως το GoodReader, μια καλή relational database όπως το TapForms, ένα καλό αστρονομικό όπως το StarWalk, ένας messenger όπως το BeeJiveIM, ένα IRC client όπως το Colloquy, το DropBox αν έχεις σχετικό account, το WunderRadio για ιντερνετικό ραδιόφωνο, το NewsRack για RSS reader, το Apple iMovie για την επεξεργασία των videos, το ScannerPro για το σκαννάρισμα και δημιουργία PDF εγγράφων, το PCalc για επιστημονικό calculator, το American Heritage Deluxe για Αγγλο-Αγγλικό λεξικό, το iWiki για το Wikipedia, το WolframAlpha για έρευνα και μελέτη συνδυαστικών δεδομένων, το tChess Pro για σκάκι, το Backgammon NJ ως το καλύτερο τάβλι σε iPhone, τα SpaceTime και Graphing Calc για μαθηματική ανάλυση και γραφικές παραστάσεις, το AutoDesk Sketchbook Mobile για ελεύθερη σχεδίαση, το PhotoGene για επεξεργασία φωτογραφιών και ένα σωρό άλλα που όλα τους είναι must-have εφόσον κάποιος ασχολείται με το αντίστοιχο αντικείμενο.

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το τι χρειάζεσαι. Για εμένα π.χ. must είναι ένα πολύ καλό turn-to-turn navigation (Navigon με κλειστά μάτια) αλλά όταν κάποιος ακούσει 90€ μπορεί να πηδήξει. :lol:

Must είναι επίσης ένα καλό GPS tracker όπως το MotionX, ένα Office suite όπως Documents 2 Go, ένα καλό file viewer-manager-archiver όπως το AirSharing Pro, ένα καλό PDF viewer όπως το GoodReader, μια καλή relational database όπως το TapForms, ένα καλό αστρονομικό όπως το StarWalk, ένας messenger όπως το BeeJiveIM, ένα IRC client όπως το Colloquy, το DropBox αν έχεις σχετικό account, το WunderRadio για ιντερνετικό ραδιόφωνο, το NewsRack για RSS reader, το Apple iMovie για την επεξεργασία των videos, το ScannerPro για το σκαννάρισμα και δημιουργία PDF εγγράφων, το PCalc για επιστημονικό calculator, το American Heritage Deluxe για Αγγλο-Αγγλικό λεξικό, το iWiki για το Wikipedia, το WolframAlpha για έρευνα και μελέτη συνδυαστικών δεδομένων, το tChess Pro για σκάκι, το Backgammon NJ ως το καλύτερο τάβλι σε iPhone, τα SpaceTime και Graphing Calc για μαθηματική ανάλυση και γραφικές παραστάσεις, το AutoDesk Sketchbook Mobile για ελεύθερη σχεδίαση, το PhotoGene για επεξεργασία φωτογραφιών και ένα σωρό άλλα που όλα τους είναι must-have εφόσον κάποιος ασχολείται με το αντίστοιχο αντικείμενο.

 

ευχαριστω.

αν και δεν μπορω να αγορασω ακομα εφαρμογές ησουν κατατοπιστικός.

 

για rss reader κατεβασα το free rss reader πολυ καλο ειναι και ελευθερος χωρις λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή εφαρμογή για όσους από εμάς παίζουμε στοίχημα είναι το livescore.com,για σκορ κτλ.Είναι δωρεάν. Ωραίο application είναι και του gazzetta.gr ,και τέλος το f1racing για τους φίλους της formula 1.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή εφαρμογή για όσους από εμάς παίζουμε στοίχημα είναι το livescore,για σκορ κτλ.Είναι δωρεάν. Ωραίο application είναι και του gazzetta.gr ,και τέλος το f1racing για τους φίλους της formula 1.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ο free rss ειναι κορυφη παντος.

το gazzetta.gr το εχω πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

Απο μένα το google earth. Όταν δεν μπορείς να πας παντού, τουλάχιστον ας τα βλέπεις!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.

αν και δεν μπορω να αγορασω ακομα εφαρμογές ησουν κατατοπιστικός.

 

Να'σαι καλά αδελφέ. Αυτό που θα σου πρότεινα να προσέξεις, είναι μην μπεις στην λογική "και αυτό το θέλω - και αυτό - και αυτό" γιατί θα ξεγελαστείς από τις χαμηλές τιμές και σύντομα θα φτάσεις να δίνεις καμμιά τριακοσάρα χωρίς να πάρεις χαμπάρι. :lol:

 

Αγόραζε ένα - ένα και μόνον εφόσον χρειάζεσαι κάτι πραγματικά και έχεις διαβάσει δεκάδες απόψεις γύρω από αυτό. Όχι τόσο για λόγους οικονομίας, αλλά για να αποφύγεις τις τρεις αρρώστιες του AppStore. Πρώτον την αγορά σκουπιδοεφαρμογών που ναι υπάρχουν πολλές για να μην πω οι περισσότερες, δεύτερον τις pileup εφαρμογές, τις υπερκαλυπτόμενες δηλαδή όπου οι δυνατότητές 3-4 εφαρμογών θα μπορούσαν να αντικατασταθούν με μόνο μία από αυτές, και τέλος τρίτον την αγορά καλών και must have εφαρμογών που όμως εσύ ίσως δεν χρησιμοποιήσεις ποτέ. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...