Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν παραγγείλα το κινητό μου είπαν να παω παρασκευή από τα ελτα να το παραλάβώ. Θα μου έρθει αύριο κάποιο χαρτί από τα ελτα;

 

Εγω ξερω οτι ολες οι αποστολες για προιοντα κινητης στελνονται μονο με κουριερ.

Σε εμενα ετσι εχουν ερθει οι παραγγελιες μου 3 φορες απο βοντα και κοσμο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

νομιζω χειριστες iphone δε μπορουν να σου απαντησουν σε αυτο. γιατι δε ρωτας στα ελτα?

 

Τέτοια ώρα είναι κλειστα. Εγώ θα παω κατά της 11 το πρωί μια από τα ελτα για καλό και για κακό

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έρχεται με το κούριερ των ΕΛΤΑ; Την ταχυμεταφορικη όπως λέγεται νομίζω...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

ρωτα ελτα γιατι εγω εχω παρει απο εξωτερικο μια μπλουζα καποτε..και ηταν ξεχασμενη σε αποθηκες των ελτα..την πηρα μετα απο καιρο πολυ και δεν ειχαν περασει ποτε να αφησουν χαρτι..
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς στο θεμα αναπαραγωγή βιντεου? θέλω να μάθω την διάφορα που έχει με το 3Gs

 

Αν θες να πεις αν μπορεις να περάσεις με το itunes video ναι και φυσικά μπορείς σε ότι μορφή και να είναι με ένα κατάληλο πρόγραμμα το μετατρέπεις σε iphone H.264 Video και είσαι έτοιμος..

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω το 4αρι εδω και 3-4 μερες και δεν εχω κανενα προβλημα με το θεμα σηματος και ακομα ψαχνομαι...προσπαθω να το κανω να πεσει..αλλα αυτο εκει...αν βαλω 3g βεβαια πεφτει 1 γραμμη απο την στιγμη που το ενεργοποιησω αλλα μεχρι εκει...καμια σχεση "g-spot" κτλ...ειμαι τοσο τυχερος και μου δωσαν "ανωμαλο" Iphone? :)

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικότερό του πρόβλημα, όπως και σε κάθε κινητό όπου χρησιμοποιείται, είναι πως οι χάρτες είναι αποκλειστικά και μόνο online οπότε θέλει λίγο προσοχή στις χρεώσεις internet όταν χρησιμοποιείται για μεγάλες διαδρομές. :p

 

ΔΕΝ ξέρω αν ισχύει ακόμη... αλλά στη Vodafone αρχικά είχαν ανακοινώσει ότι το download χαρτών από Google maps ΔΕΝ χρεώνεται στον όγκο...

 

Βέβαια... και "δωρεάν" tethering είχαμε κάποτε... και το έκοψαν (εξού και άμεση μεταφορά σε cOTE με το 4 πλέον...). Οπότε...

 

Πάντως πάρτε ένα τηλ... θα σας απαντήσουν υπεύθυνα (ελπίζω) για το αν χρεώνονται πλέον.

 

Εμένα αυτό που μου "κάθεται εδώ" είναι ότι θα μου χρεώσουν 15 ευρώ για τη microsim όταν έρθει με το καλό το κινητό μου... και είμαι "νέα σύνδεση"... Δηλ... αν δεν δεχτώ να το πληρώσω... ΔΕ θα μπω στο δίκτυο;... κουλό...

 

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

εγω τι να κανω που οταν χασω σημα δεν το βρισκω με τπτ? πρεπει να ανοιγωκλεισω το κινητο....
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ξέρω αν ισχύει ακόμη... αλλά στη Vodafone αρχικά είχαν ανακοινώσει ότι το download χαρτών από Google maps ΔΕΝ χρεώνεται στον όγκο...

 

Βέβαια... και "δωρεάν" tethering είχαμε κάποτε... και το έκοψαν (εξού και άμεση μεταφορά σε cOTE με το 4 πλέον...). Οπότε...

 

Πάντως πάρτε ένα τηλ... θα σας απαντήσουν υπεύθυνα (ελπίζω) για το αν χρεώνονται πλέον.

 

Εμένα αυτό που μου "κάθεται εδώ" είναι ότι θα μου χρεώσουν 15 ευρώ για τη microsim όταν έρθει με το καλό το κινητό μου... και είμαι "νέα σύνδεση"... Δηλ... αν δεν δεχτώ να το πληρώσω... ΔΕ θα μπω στο δίκτυο;... κουλό...

 

Ανδρέας

 

Όσοι έχουν δωρεάν δεδομένα θα τραβάει απο εκεί ή θα χρεώνει ανεξάρτητα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν δωρεάν δεδομένα θα τραβάει απο εκεί ή θα χρεώνει ανεξάρτητα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όπως σου είπα... είχαν πει ότι δε θα χρεώνονται ΚΑΘΟΛΟΥ... αλλά δεν ξέρω αν ισχύει πλέον. Πάντως ΑΝ δεν ισχύει και "χρεώνεται"... τραβάει ΦΥΣΙΚΑ από το πρόγραμμά σου... "Δωρεάν" δεν υπάρχει τίποτα... το έχεις ΠΛΗΡΩΣΕΙ και μάλιστα ακριβά... εξού και τα μπιμπίκια που έβγαλα με την κίνηση της Vodafone να χρεώνει ξεχωριστά το Tethering...

 

cOTE και πάλι cOTE... και αν κάνει κανένα αστείο και αυτή... θα τους τρέξω... επιτέλους δεν μπορεί να πηγαίνει ο κόσμος μπροστά και αυτοί απλά να προσπαθούν να ξεζουμίζουν τους "χαζούς"...

 

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

εγω τι να κανω που οταν χασω σημα δεν το βρισκω με τπτ? πρεπει να ανοιγωκλεισω το κινητο....

 

Μήπως να πεταχτείς μεχρι το μαγαζι που το πηρες και να κανεις ενα demonstration μπροστα τους??? Να χασει το σημα και να μην επανέρχεται

Link to comment
Share on other sites

εγω τι να κανω που οταν χασω σημα δεν το βρισκω με τπτ? πρεπει να ανοιγωκλεισω το κινητο....

Αν αυτό συμβαίνει σε περιοχή με αποδεδειγμένα καλό σήμα και μετά από μετάπτωση από 3g σε gprs ή απλό gsm και δεν επανέρχεται τότε έχεις να κάνεις δύο πράγματα:

1. restore μέσω iTunes και εάν πάλι δεν γίνει τίποτα τότε

2. το πας για αντικατάσταση ή service

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να πεταχτείς μεχρι το μαγαζι που το πηρες και να κανεις ενα demonstration μπροστα τους??? Να χασει το σημα και να μην επανέρχεται

 

Αν αυτό συμβαίνει σε περιοχή με αποδεδειγμένα καλό σήμα και μετά από μετάπτωση από 3g σε gprs ή απλό gsm και δεν επανέρχεται τότε έχεις να κάνεις δύο πράγματα:

1. restore μέσω iTunes και εάν πάλι δεν γίνει τίποτα τότε

2. το πας για αντικατάσταση ή service

 

να πεταχτω στο μαγαζι λιγο δυσκολο γιατι ειναι απο Αμερικη. και δυσκολο να κανω demostration γτ το χανω σε ανυποπτες στιγμες.

 

αμα κανω restore θα μου το επαναφερει σε ποια εκδοση? σερβις στην Ελλαδα που μπορω να κανω στο iphone?

Link to comment
Share on other sites

αμα κανω restore θα μου το επαναφερει σε ποια εκδοση? σερβις στην Ελλαδα που μπορω να κανω στο iphone?

Το επίσημο service για την Ελλάδα το έχουν οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας που το διαθέτουν δηλ. COSMOTE και VODAFONE.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να συνδέσω το 4αρι με το wifi μου.

Ενω του δηλώνω το address του ,βάζω το κωδικό αυτό αρνείτε να συνδεθεί.

 

Καμιά ιδέα ?(το router είναι αυτό που δίνει η HOL ένα netfaster)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να συνδέσω το 4αρι με το wifi μου.

Ενω του δηλώνω το address του ,βάζω το κωδικό αυτό αρνείτε να συνδεθεί.

 

Καμιά ιδέα ?(το router είναι αυτό που δίνει η HOL ένα netfaster)

Κάνε reset networks από το settings και βλέπεις!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα... είχαν πει ότι δε θα χρεώνονται ΚΑΘΟΛΟΥ... αλλά δεν ξέρω αν ισχύει πλέον. Πάντως ΑΝ δεν ισχύει και "χρεώνεται"... τραβάει ΦΥΣΙΚΑ από το πρόγραμμά σου... "Δωρεάν" δεν υπάρχει τίποτα... το έχεις ΠΛΗΡΩΣΕΙ και μάλιστα ακριβά... εξού και τα μπιμπίκια που έβγαλα με την κίνηση της Vodafone να χρεώνει ξεχωριστά το Tethering...

 

cOTE και πάλι cOTE... και αν κάνει κανένα αστείο και αυτή... θα τους τρέξω... επιτέλους δεν μπορεί να πηγαίνει ο κόσμος μπροστά και αυτοί απλά να προσπαθούν να ξεζουμίζουν τους "χαζούς"...

 

Ανδρέας

 

χαζοι θα ειναι αυτοι φιλε μου αν δεν το κανουν. να το περιμενεις. Οπως πολυ σωστα ειπες τιποτε δεν ειναι δωρεαν, και μεταξυ μας, χρηση ιντερνετ δεν κανεις και στο Tethering? γιατι να μη στη χρεωσουν? για να κανεις οικονομια? δε νομιζω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

και εγω που το εχω παρει απ'εξω θα μπορεσω να το κανω σερβις εδω?

 

Και ποιος θα το φτιαξει εδω στην Ελλαδα? Εδω δεν ξερουνε να φτιαχνουν ουτε παλια νοκια. Αυτη ειναι η βλακεια με τις συσκευες απο εξωτερικο. Αν ηταν Ελληνικο θα το πηγαινες στο σερβις δεν θα στο εφτιαχναν και επειδη ειναι στην εγγυηση θα σου εδιναν καινουργιο ;)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστος :)

το σερβις ειναι ενα θεμα, και σε τι χερια θα πεσει βεβαιως..

φανταζομαι ωστοσο οτι θαχουν μια σχετικη εκπαιδευση οι μαστορες;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

χαζοι θα ειναι αυτοι φιλε μου αν δεν το κανουν. να το περιμενεις. Οπως πολυ σωστα ειπες τιποτε δεν ειναι δωρεαν, και μεταξυ μας, χρηση ιντερνετ δεν κανεις και στο Tethering? γιατι να μη στη χρεωσουν? για να κανεις οικονομια? δε νομιζω..

 

Συμφωνα με ενα tweet της Cosmote οταν πρωτοαρχισε, εγραφε οτι δεν θα το αλλαξουν...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστος :)

το σερβις ειναι ενα θεμα, και σε τι χερια θα πεσει βεβαιως..

φανταζομαι ωστοσο οτι θαχουν μια σχετικη εκπαιδευση οι μαστορες;)

 

Ποιοι μαστορες? Παρακαλατε να μην σας χαλασει συσκευη ανεξαρτητος μαρκας. Δεν μπορουν να φτιαξουν τπιποτα και εγω για αυτον τον λογο οταν ειχα ενα diamond htc και δεν δουλευε το wifi δεν το πηγα καν στο σερβις

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορούμε να μεταφέρουμε τις φωτογραφίες που έχουμε τραβήξει σε υπολογιστή? Μόνο με μαιλ και με μήνυμα βρήκα ότι μπορείς να τις πάρεις. Μαζικά κάπως?
Link to comment
Share on other sites

δε μπορεις να τις εναποθεσεις στο itunes και μετα να κανεις sync? κυκλοφορουν και διαφορα προγραμματα απο third parties ενα καλο πχ ειναι το filemagic, μεταφερεις τα παντα σε δευτερολεπτα μεσω wifi.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...