Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μην δωσεις τζαμπα τα λεφτα σου μονο και μονο για να δεις εαν ή οχι θα εχει προβλημα. Το σιγουρο ειναι οτι θα ειναι ιδιο με αυτο που εχεις.

 

Αυτοι που λενε οτι δεν εχουν προβλημα ειναι πολυ κοντα στην κεραια. Οταν πανε λιιιιγο πιο μακρυα απο την κεραια τοτε το προβλημα θα υπαρχει , οχι οτι θα πεφτει η γραμμη κτλ απλως θα μπορουν να ριξουν τις μπαρες 1-2 ακουμπωντας το σημειο...

 

Προσωπικά εγω δεν ειχα ποτε χαμενη κληση και ουτε μπορεσα να το κανω να γραψει "No service" και οταν ημουν σε χαλια καλυψη με 1-2 μπαρες το πολυ!!!

 

Καλημέρα.

Θα αγοράσω 2ρο διοτι όντως και στο εξωτερικό και εδω λενε κάποια άτομα οτι ΔΕΝ έχουν πρόβλημα.

Εγω τους πιστεύω .... δεν μπορεί να λένε ψέματά ....

Ίδωμεν.

 

Άσχετα αν νοιώθω κορόιδο ..... που θα τα ξανασκασω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί σας παρακαλώ να μας πεί κάποιος σίγουρα, αν όντως έχει πρόβλημα με το σήμα ή όχι; Εννοώ να έχει πάει με το κινητό σε σημεία που πριν είχε πάει με άλλο κινητό και να κάνει συγκρίσεις. Το πιο απλό στο σπίτι, στη δουλειά κτλ. Και να ρωτήσω όσοι έχουν πρόβλημα, τι εταιρεία έχουν vodafone η κοσμοτέ; Συγνώμη για όλες τις ερωτήσεις αλλά το έχω παραγγέλει από το site της vodafone και περιμένω άυριο να με πάρουν για επιβεβαίωση. Να μας πεί κάποιος σίγουρα, προσωπικά μένω στο κέντρο αθήνας και δεν ξέρω κατά πόσο αυτό επηρεάζει :cry::cry:

 

Δεν έχει σχέση η εταιρία και τις δοκιμές που λες,αυτές έχουμε κάνει και λέμε για πρόβλημα. Αν έχω καταλάβει και αντιληφθεί σωστά η κεραία είναι το μεταλλικό κάτω μέρος της συσκευής και είναι δηλαδή εκτός του κινητού. Για να σου δώσω να καταλάβεις γίνεται κάτι σαν γείωση. Φαντάσου το στην τηλεόραση να παίζει ένα κανάλι τζάμι και με το που πιάνεις την κεραία με γυμνό χέρι να κάνει παράσιτα ή και να το χάνεις εντελώς. Αλλά τι να σου πω, κάποιοι άλλοι υποστηρίζουν πως δεν υπάρχει πρόβλημα....it's up to you.:cool:

Πάντως αν το πάρεις τώρα δεν νομίζω οτι θα δυσκολευτείς να το δώσεις αν πέσεις κι εσύ στην περίπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελενεσαι με τις μπάρες.την δουλειά σου κοιτά να κανείς,αν δεν χάνεις κλήσεις μην σε απασχολεί τόσο.
Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω κι εγώ για μία έως δύο μπάρες πιο κάτω στο σήμα. Αλλά κανένα θέμα με τις κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...έκανα παραγγελία oteshop.gr την Παρασκευή, μου ήρε μειλ με αριθμό παραγγελίας και ότι θα με έπαιρναν σήμερα 8-10...

Έβαλα απογευματινή βάρδια γι αυτό το λόγο αλλά τηλέφωνο κανένα...Αν βρει κανένας iphone 4 σε oteshop ας το γράψει σε κάποιο σημείο του φόρουμ...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

.......Έχω αγοράσει iphone 4 16gb και εννοείτε οτι το σήμα είναι πάντα μικρότερο σε σχέση με το παλιότερο 3g μου κατά 1-2 μπάρες (vodafone) Διπλα διπλα μιλάμε τώρα. Αν δεν ήταν ΔΕΝ θα το έψαχνα.

Επειδη το τηλέφωνο κατα αλλα ειναι super σε θεμα οθονης και ταχυτητας θα πάω σήμερα να αγοράσω και 2ρο μπας και είναι λαχείο αφού δεν έχω κανένα λόγο να μην πιστέψω οτι κάποιοι δεν έχουν πρόβλημα και εχει την ιδια συμπεριφορα με το παλιοτερο iphone τους. Δεν ειπα οτι έχω χάσει κλήση απλα το να το βλέπω 1-2 μπαρες κατω δεν ειναι οτι καλύτερο ..........

 

...........Αυτοι που λενε οτι δεν εχουν προβλημα ειναι πολυ κοντα στην κεραια. Οταν πανε λιιιιγο πιο μακρυα απο την κεραια τοτε το προβλημα θα υπαρχει , οχι οτι θα πεφτει η γραμμη κτλ απλως θα μπορουν να ριξουν τις μπαρες 1-2 ακουμπωντας το σημειο... Προσωπικά εγω δεν ειχα ποτε χαμενη κληση και ουτε μπορεσα να το κανω να γραψει "No service" και οταν ημουν σε χαλια καλυψη με 1-2 μπαρες το πολυ!!!

 

Καλημερα @ALL. Για να καταλαβω βρε παιδια : το προβλημα ειναι που δειχνει αρχικα 1-2 μπαρες λιγοτερο σε σχεση με παλια χωρις να το ακουμπαμε, που πεφτει 1-2 μπαρες οταν ακουμπαμε το "επιμαχο" σημειο, η οτι χανει κλησεις ? :worry:

Αν ειναι το 1ο, ειπαμε με την 4.0.1 η Apple επαναπροσδιορισε τον αλγοριθμο του σηματος και ετσι δειχνει ακριβως την ενταση του σηματος που λαμβανει η συσκευη. Αν με το 3G ο φιλος εβλεπε ποιο πολλες μπαρες στο σημα ηταν γιατι μαλλον δεν φορουσε 4.0.1 iOS. Αρα αυτο δεν ειναι προβλημα. :)

Αν ειναι το 2ο, ναι πεφτει κανα 2 μπαρες οταν ακουμπαμε το "επιμαχο" σημειο, οπως βεβαια και καθε αλλο κινητο. Ο φιλος με το 3G το δοκιμασε να το κανει να μας πει ? Γιατι και εγω και αλλοι φιλοι το εχουμε κανει με διαφορες συσκευες και ολες χανουν απο 1-2 μπαρες στο σημα. Αλλα ποτε χαμενη κληση. Αρα αυτο δεν ειναι προβλημα. :)

Αν ειναι το 3ο και χανει κλησεις, τοτε ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Τα πραγματα ειναι απλα και δεν χρειαζεται να εκνευριζομαστε και να προχωραμε σε αντεγκλισεις. Αν δεν εχουμε προβλημα, αν δηλαδη δεν επηρεαζεται η λειτουργια της συσκευης μας, αυτο δηλ για το οποιο το πληρωσαμε να κανει, τοτε ειμαστε μια χαρα. Μιλαμε για μια καταπληκτικη συσκευη απο ολες τις αποψεις. Αν εχουμε προβλημα, δηλ επηρεαζεται η λειτουργια της συσκευης μας μια και χανουμε κλησεις, τοτε μιλαμε για προβληματικη συσκευη οντως. Και τι κανουμε ? Εγω θα την επεστρεφα πισω. Αυτο δεν μας ειπε ο θειος Steve ? Δεν παιζει κατι αλλο.

Αυτα απο μενα :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...έκανα παραγγελία oteshop.gr την Παρασκευή, μου ήρε μειλ με αριθμό παραγγελίας και ότι θα με έπαιρναν σήμερα 8-10...

Έβαλα απογευματινή βάρδια γι αυτό το λόγο αλλά τηλέφωνο κανένα...Αν βρει κανένας iphone 4 σε oteshop ας το γράψει σε κάποιο σημείο του φόρουμ...

 

Μόλις τώρα με πήραν τηλ από οτε σοπ ν.Σμύρνης

για μια κράτηση που είχα κάνει την Παρασκευή. Όμως το βρήκα την ίδια μέρα από αλλού,οπότε μπορείς να τηλ στο μαγαζί μήπως το έχουν ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο apple store και εκεί που λέει featured δεν μπαίνει. Γράφει ότι δεν μπορεί να διεκπαιρεωση αυτή την ενέργεια. Επίσης διαβάζω ότι μπαίνουν νέες κατηγορίες στο app store και δεν τις βλέπω. Πχ το "on the grid"
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

μόλις το παράγγειλα απο το oteshop και θα μου έρθει την παρασκευή με ελτα.

 

Αντε με το καλο να σου ερθει γιατι εσυ το περιμενες πολυ καιρο. :)

 

Οσο για το θεμα του σηματος το οποιο πια το εχουμε εξαντλησει, ας διαβασουν ξανα οι ενδιαφερομενοι... για αλλη μια φορα... ξανα και ξανα... τα παρακατω links απο τον καλυτερο και πιο ειλικρινη reviewer. Και για οσους δεν γνωριζουν ποιος ειναι ο Anand Lal Shimpi, ας κανουν μια αναζητηση στο Google.

 

The Real Story on iPhone 4's Antenna

 

The iPhone 4 Redux: Analyzing Apple's iOS 4.0.1 Signal Fix & Antenna Issue

Edited by energetic

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο να σου ερθει γιατι εσυ το περιμενες πολυ καιρο. :)

 

Οσο για το θεμα του σηματος το οποιο πια το εχουμε εξαντλησει, ας διαβασουν ξανα οι ενδιαφερομενοι... για αλλη μια φορα... ξανα και ξανα... τα παρακατω links απο τον καλυτερο και πιο ειλικρινη reviewer. Και για οσους δεν γνωριζουν ποιος ειναι ο Anand Lal Shimpi, ας κανουν μια αναζητηση στο Google.

 

The Real Story on iPhone 4's Antenna

 

The iPhone 4 Redux: Analyzing Apple's iOS 4.0.1 Signal Fix & Antenna Issue

 

ναι οντως αρκετο καιρο.

ευχαριστω το περιμενο πως και πως το πρωτο μου iphone 4

Link to comment
Share on other sites

Ω ρε γλεντια, δε το πιστευω το τι εγινε μολις τωρα. :happy:

 

Παιρνει τηλεφωνο μια υπαλληλος απο Cosmote και τσουπ: "Γεια σας, ειχατε δηλωσει ενδιαφερον για το iPhone 4 μεσω του site μας, σας ενδιαφερει ακομα?" Την απαντηση, την ξερετε πιστευω! :D

 

Ε λοιπον δεν περιμενα τετοια προσφορα, οποτε δεν μπορεσα να αρνηθω. Βασικα λογω μεγαλων και παρα-φουσκωμενων λογαριασμων η επιδοτηση μου ξεκιναει σχεδον παντα στο 8μηνο με τη Cosmote. Οποτε η αρχικη επιδοτηση ηταν στα 220 Εuro. :)

 

Ειχα χωνεψει στο μυαλο μου οτι θα σκασω τα υπολοιπα 439 Euro και θα παρω το iPhone 4 τον Οκτωβρη περιπου. Ελα ντε ομως που μου λεει οτι η επιδοτηση μου θα παει στα 455 Euro αν πατε σε Cosmote απεριοριστα. Να μη τα πολυ λεω, κατεληξα στο Cosmote απεριοριστα 45 (τις λεπτομερειες τις ξερετε, να μη τα λεμε σε ασχετο τοπικ). Με συμφερει, διοτι οπως ειπα και πριν οι λογαριασμοι που κανω πανε ψηλα. :wacko:

 

Και ενω ειχα αποφασισει να παρω το 16αρι, μου αναφερει οτι "Η επιδοτηση σας μπορει να ανεβει κι αλλο αν κανετε συμβολαιο 18 μηνων". Ενταξει, δεν εχω παραπονο με Cosmote για να φυγω οποτε λεω με ενδιαφερει και τη ρωταω "Δηλαδη ποσο θα ανεβει η επιδοτηση?" και μου απανταει "Στα 680 Euro"! Εδω κανουμε παυση και σκεφτομαι "δεν μπορει, καποιος λαθος θα εκανε η κοπελα ή εγω δεν ακουω καλα τελικα". :blink:

 

Κι ομως, η επιδοτηση πηγε στα 680 Euro οποτε επελεξα να παρω τελικα το 32αρι iPhone 4 και θα μου το φερουν τη Τεταρτη το πρωι! Με λιγα λογια θα δωσω 99 Εuro και ολα κομπλε! :D

 

Μπορω να πω τωρα οτι ειμαι αρκετα ενθουσιασμενος! :happy:

 

Κατι ακομα που μου ειπε ειναι σχετικα με τη SIM card οτι θα πρεπει να παω σε καταστημα Γερμανος για να παρω τη σχετικη microSIM για την οποια θα χρεωθω 14.50 Euro απ'οτι μου ειπε. Απλα ανεφερε οτι δεν θα μπορεσω να χρησιμοποιησω τη καρτα αυτη σε κανενα αλλο κινητο. Τη ρωτησα αν εννοει λογω μεγεθους ή και για καποιο αλλο λογο? Για αλλο λογο τελικα δεν γνωριζε αν και απ'οτι καταλαβα θα δουλευει και η microSIM με το σχετικο adapter και σε αλλα κινητα, ετσι δεν ειναι?

 

Ουφ ουφ, σας κουρασα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

παιδες ξερει κανεις αν υπαρχει κανενα κομματι σε μαγαζι στην αθηνα,για ενα φιλο που ψαχνει

 

στο http://www.you.gr εχουν απ οσο ακουσα τυχαια σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Ω ρε γλεντια, δε το πιστευω το τι εγινε μολις τωρα. :happy:

 

Παιρνει τηλεφωνο μια υπαλληλος απο Cosmote και τσουπ: "Γεια σας, ειχατε δηλωσει ενδιαφερον για το iPhone 4 μεσω του site μας, σας ενδιαφερει ακομα?" Την απαντηση, την ξερετε πιστευω! :D

 

Ε λοιπον δεν περιμενα τετοια προσφορα, οποτε δεν μπορεσα να αρνηθω. Βασικα λογω μεγαλων και παρα-φουσκωμενων λογαριασμων η επιδοτηση μου ξεκιναει σχεδον παντα στο 8μηνο με τη Cosmote. Οποτε η αρχικη επιδοτηση ηταν στα 220 Εuro. :)

 

Ειχα χωνεψει στο μυαλο μου οτι θα σκασω τα υπολοιπα 439 Euro και θα παρω το iPhone 4 τον Οκτωβρη περιπου. Ελα ντε ομως που μου λεει οτι η επιδοτηση μου θα παει στα 455 Euro αν πατε σε Cosmote απεριοριστα. Να μη τα πολυ λεω, κατεληξα στο Cosmote απεριοριστα 45 (τις λεπτομερειες τις ξερετε, να μη τα λεμε σε ασχετο τοπικ). Με συμφερει, διοτι οπως ειπα και πριν οι λογαριασμοι που κανω πανε ψηλα. :wacko:

 

Και ενω ειχα αποφασισει να παρω το 16αρι, μου αναφερει οτι "Η επιδοτηση σας μπορει να ανεβει κι αλλο αν κανετε συμβολαιο 18 μηνων". Ενταξει, δεν εχω παραπονο με Cosmote για να φυγω οποτε λεω με ενδιαφερει και τη ρωταω "Δηλαδη ποσο θα ανεβει η επιδοτηση?" και μου απανταει "Στα 680 Euro"! Εδω κανουμε παυση και σκεφτομαι "δεν μπορει, καποιος λαθος θα εκανε η κοπελα ή εγω δεν ακουω καλα τελικα". :blink:

 

Κι ομως, η επιδοτηση πηγε στα 680 Euro οποτε επελεξα να παρω τελικα το 32αρι iPhone 4 και θα μου το φερουν τη Τεταρτη το πρωι! Με λιγα λογια θα δωσω 99 Εuro και ολα κομπλε! :D

 

Μπορω να πω τωρα οτι ειμαι αρκετα ενθουσιασμενος! :happy:

 

Κατι ακομα που μου ειπε ειναι σχετικα με τη SIM card οτι θα πρεπει να παω σε καταστημα Γερμανος για να παρω τη σχετικη microSIM για την οποια θα χρεωθω 14.50 Euro απ'οτι μου ειπε. Απλα ανεφερε οτι δεν θα μπορεσω να χρησιμοποιησω τη καρτα αυτη σε κανενα αλλο κινητο. Τη ρωτησα αν εννοει λογω μεγεθους ή και για καποιο αλλο λογο? Για αλλο λογο τελικα δεν γνωριζε αν και απ'οτι καταλαβα θα δουλευει και η microSIM με το σχετικο adapter και σε αλλα κινητα, ετσι δεν ειναι?

 

Ουφ ουφ, σας κουρασα?

 

Μπράβο φίλε! Κάτι ανάλογο μου συνέβη και εμένα με την Vodafone καθώς είχα επιδότηση 105 ευρώ και αλλάζοντας συμβόλαιο στο vodafone unlimited 55 πήρα επιδότηση 330 ευρώ για 12 μήνες συμβόλαιο. Η αλήθεια είναι πως και οι δύο εταιρίες υπερεπιδοτούν τα unlimited προγράμματα για τον προφανή λόγο πως θέλουν να σε κάνουν να μιλάς με συσκευές του ιδίου δικτύου όλο και περισσότερο αναγκάζοντας τους αντίστοιχους χρήστες να κάνουν φορητότητα στην δική τους εταιρία. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε! Κάτι ανάλογο μου συνέβη και εμένα με την Vodafone καθώς είχα επιδότηση 105 ευρώ και αλλάζοντας συμβόλαιο στο vodafone unlimited 55 πήρα επιδότηση 330 ευρώ για 12 μήνες συμβόλαιο. Η αλήθεια είναι πως και οι δύο εταιρίες υπερεπιδοτούν τα unlimited προγράμματα για τον προφανή λόγο πως θέλουν να σε κάνουν να μιλάς με συσκευές του ιδίου δικτύου όλο και περισσότερο αναγκάζοντας τους αντίστοιχους χρήστες να κάνουν φορητότητα στην δική τους εταιρία. ;)

Εκανες παραγγελια απο το site;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ω ρε γλεντια, δε το πιστευω το τι εγινε μολις τωρα. :happy:

 

Παιρνει τηλεφωνο μια υπαλληλος απο Cosmote και τσουπ: "Γεια σας, ειχατε δηλωσει ενδιαφερον για το iPhone 4 μεσω του site μας, σας ενδιαφερει ακομα?" Την απαντηση, την ξερετε πιστευω! :D

 

Ε λοιπον δεν περιμενα τετοια προσφορα, οποτε δεν μπορεσα να αρνηθω. Βασικα λογω μεγαλων και παρα-φουσκωμενων λογαριασμων η επιδοτηση μου ξεκιναει σχεδον παντα στο 8μηνο με τη Cosmote. Οποτε η αρχικη επιδοτηση ηταν στα 220 Εuro. :)

 

Ειχα χωνεψει στο μυαλο μου οτι θα σκασω τα υπολοιπα 439 Euro και θα παρω το iPhone 4 τον Οκτωβρη περιπου. Ελα ντε ομως που μου λεει οτι η επιδοτηση μου θα παει στα 455 Euro αν πατε σε Cosmote απεριοριστα. Να μη τα πολυ λεω, κατεληξα στο Cosmote απεριοριστα 45 (τις λεπτομερειες τις ξερετε, να μη τα λεμε σε ασχετο τοπικ). Με συμφερει, διοτι οπως ειπα και πριν οι λογαριασμοι που κανω πανε ψηλα. :wacko:

 

Και ενω ειχα αποφασισει να παρω το 16αρι, μου αναφερει οτι "Η επιδοτηση σας μπορει να ανεβει κι αλλο αν κανετε συμβολαιο 18 μηνων". Ενταξει, δεν εχω παραπονο με Cosmote για να φυγω οποτε λεω με ενδιαφερει και τη ρωταω "Δηλαδη ποσο θα ανεβει η επιδοτηση?" και μου απανταει "Στα 680 Euro"! Εδω κανουμε παυση και σκεφτομαι "δεν μπορει, καποιος λαθος θα εκανε η κοπελα ή εγω δεν ακουω καλα τελικα". :blink:

 

Κι ομως, η επιδοτηση πηγε στα 680 Euro οποτε επελεξα να παρω τελικα το 32αρι iPhone 4 και θα μου το φερουν τη Τεταρτη το πρωι! Με λιγα λογια θα δωσω 99 Εuro και ολα κομπλε! :D

 

Μπορω να πω τωρα οτι ειμαι αρκετα ενθουσιασμενος! :happy:

 

Κατι ακομα που μου ειπε ειναι σχετικα με τη SIM card οτι θα πρεπει να παω σε καταστημα Γερμανος για να παρω τη σχετικη microSIM για την οποια θα χρεωθω 14.50 Euro απ'οτι μου ειπε. Απλα ανεφερε οτι δεν θα μπορεσω να χρησιμοποιησω τη καρτα αυτη σε κανενα αλλο κινητο. Τη ρωτησα αν εννοει λογω μεγεθους ή και για καποιο αλλο λογο? Για αλλο λογο τελικα δεν γνωριζε αν και απ'οτι καταλαβα θα δουλευει και η microSIM με το σχετικο adapter και σε αλλα κινητα, ετσι δεν ειναι?

 

Ουφ ουφ, σας κουρασα?

 

κοβεις τη sim σου για να μπαινει στο iphone4...αγοραζεις adaptor πχ: http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=43446

βαζεις την κομμενη sim και μπορεις να τη χρησιμοποιησεις σα κλασσικη sim.

Link to comment
Share on other sites

Εκανες παραγγελια απο το site;

 

Ναι. Και μάλιστα έχεις έκπτωση 50 ευρώ εάν το παραγγείλεις από το site. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και μάλιστα έχεις έκπτωση 50 ευρώ εάν το παραγγείλεις από το site. ;)

Το ωραιο ξερεις ποιο ειναι; Με επιδοτηση μου βγηκε 381, τη στιγμη που αν εκανα νεο συμβολαιο θα ηταν 376... Τραγικο;;; Ειμαι ενα τσακ πριν ακυρωσω παραγγελια και καταργησω και τη γραμμη.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Τη ρωτησα αν εννοει λογω μεγεθους ή και για καποιο αλλο λογο? Για αλλο λογο τελικα δεν γνωριζε αν και απ'οτι καταλαβα θα δουλευει και η microSIM με το σχετικο adapter και σε αλλα κινητα, ετσι δεν ειναι?

 

 

Ναι είναι αναμενόμενο να δουλεύει με το ανταπτοράκι.

 

Αν και φαντάζομαι πως δε θα χρειαστείς άλλο κινητό για καιρό ;)

 

Με γειές!

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Το ωραιο ξερεις ποιο ειναι; Με επιδοτηση μου βγηκε 381, τη στιγμη που αν εκανα νεο συμβολαιο θα ηταν 376... Τραγικο;;; Ειμαι ενα τσακ πριν ακυρωσω παραγγελια και καταργησω και τη γραμμη.

 

Δεν σε αντιλαμβάνομαι. Μπορείς να μου εξηγήσεις την ένσταση σου? :confused:

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε αντιλαμβάνομαι. Μπορείς να μου εξηγήσεις την ένσταση σου? :confused:

Οτι εκανα χρηση επιδοτησης και αλλαγη συμβολαιου στο unlimited 45 με internet και θα δωσω 381€ για το κινητο, τη στιγμη που αν το αγοραζα απο το site σα νεος χρηστης θα εδινα 376€.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

κοβεις τη sim σου για να μπαινει στο iphone4...αγοραζεις adaptor πχ: http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=43446

βαζεις την κομμενη sim και μπορεις να τη χρησιμοποιησεις σα κλασσικη sim.

Ευχαριστω που ανεφερες τo adapter αν και εχω ηδη τη καβαντζα μου. Θα κανω ξανα κοψε-ραψε οπως εκανα για τo iPad.

Μπράβο φίλε! Κάτι ανάλογο μου συνέβη και εμένα με την Vodafone καθώς είχα επιδότηση 105 ευρώ και αλλάζοντας συμβόλαιο στο vodafone unlimited 55 πήρα επιδότηση 330 ευρώ για 12 μήνες συμβόλαιο. Η αλήθεια είναι πως και οι δύο εταιρίες υπερεπιδοτούν τα unlimited προγράμματα για τον προφανή λόγο πως θέλουν να σε κάνουν να μιλάς με συσκευές του ιδίου δικτύου όλο και περισσότερο αναγκάζοντας τους αντίστοιχους χρήστες να κάνουν φορητότητα στην δική τους εταιρία. ;)

 

Μια χαρα μας βλεπω. Να κανουν παντα τετοια! :D

 

Ναι είναι αναμενόμενο να δουλεύει με το ανταπτοράκι.

 

Αν και φαντάζομαι πως δε θα χρειαστείς άλλο κινητό για καιρό ;)

 

Με γειές!

 

Ειμαι σιγουρος οτι δεν θα χρειαστει αλλο. Με το 2G και το 3GS δεν ειχα κανενα παραπονο. Και να μη ξεχασω να παρω το free bumper. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...