Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κι ομως αν και πολυ καλο ,λειπουν ακομα καποια πραγματακια....ευτυχως που ειπαρχει το JB...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν να πω κι εγώ τη γνώμη μου για το 4.

Η ποιότητα κατασκευής είναι σε επίπεδο κορυφής. Η οθόνη επίσης αν και γέρνω υπερ του galaxy σε αυτόν τον τομέα. Καμερούλα αναβαθμισμένη me flas και secondary και όπως προείπα έχει το ιδανικό μέγεθος για μένα.Κατά τα υπόλοιπα είναι 3gs. ΑΛΛΑ δεν κάνει αυτό για το οποίο πωλείται. Την Παρασκευή το πήρα και σήμερα το έδωσα. Δεν κατάφερα να ολοκληρώσω κλήση. Κάθε άγγιγμα στο κάτω μέρος της συσκευής πέθαινε το σήμα του τηλεφώνου και μη βιαστείται να μου πείτε τίποτα γιατί δοκίμασα και δεύτερο iphone 4.Από τις δοκιμές που έκανα για την εξασθένιση του σήματος απογοητεύτηκα. Το πρόβλημα σημειώνω δεν προκύπτει αν κάποιος "χουφτώσει" το κάτω μέρος της συσκευής,αρκεί να αγγίζεται το κάτω μεταλλικό τμήμα της συσκευής.Ειλικρινά με βαριά καρδιά το έδωσα....θα το ξανα αγοράσω σε κάποια μετέπειτα παρτίδα αν έχει λυθεί το πρόβλημα.

Aυτά προς ενημέρωση των ενδιαφερομένων για αγορά.

:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

κριμα φιλε....

δεν πειραζει...

ασχετο αλλα τι θα παρεις τωρα...;

 

Προς το 3gs τείνω πάλι αλλά και κανά android δεν θα με χάλαγε....αν και τα έχω δοκιμάσει όλα....οτι βρω πρώτο από την αγγελία θα το χτυπήσω.

Ξέρω οτι η apple από παρτίδα σε παρτίδα κάνει βελτιώσεις οπότε ευελπιστώ κάπου παρακάτω να έρθει το 4 χωρίς το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιμένω πως τα 3 που εχω πιάσει είναι οκ και συμπεριφέρονται σαν το 3GS.
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιμένω πως τα 3 που εχω πιάσει είναι οκ και συμπεριφέρονται σαν το 3GS.

 

Δεν υποστηρίζω οτι είναι καθολικό το πρόβλημα,απλά την εμπειρία μου λέω....

Link to comment
Share on other sites

Από αναπαραγωγή βιντεου πως τα παει?

 

Πάντως είναι αρκετά ακριβώ το 4 σε σχέση με το 3Gs τουλάχιστον να πέσουν λίγο οι τιμές.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα πλοήγησης του έχει περάσει κανείς να μας πει πως τα πάει το gps του?

Το Navigon χειρίζομαι εγώ, το οποίο θεωρώ κορυφαίο πλέον για Ελλάδα με τους τελευταίους ανανεωμένους χάρτες. Πάει πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία.. δεν το έχω δουλέψει ποτέ το Navigon μιας και είμαι πρώην χρήστης nokia και χρησιμοποιούσα το NokiaMaps και το ΝDrive! θα το δοκιμάσω όμως στο iphone :)
Link to comment
Share on other sites

Και ξαναρωταω υπαρχει σε ολα η ειναι λαχειο ?

Τα παιδια που ΔΕΝ εχουν προβλημα ειναι κατοχοι του 32 η του 16 ?

Τα gb τι σχεση μπορει να εχουν με το αν εχει θεμα με το σημα;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Και ξαναρωταω υπαρχει σε ολα η ειναι λαχειο ?

Τα παιδια που ΔΕΝ εχουν προβλημα ειναι κατοχοι του 32 η του 16 ?

 

Σε όλα υπάρχει. Με το bumper, βέβαια, το πρόβλημα εξαλείφεται.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί σας παρακαλώ να μας πεί κάποιος σίγουρα, αν όντως έχει πρόβλημα με το σήμα ή όχι; Εννοώ να έχει πάει με το κινητό σε σημεία που πριν είχε πάει με άλλο κινητό και να κάνει συγκρίσεις. Το πιο απλό στο σπίτι, στη δουλειά κτλ. Και να ρωτήσω όσοι έχουν πρόβλημα, τι εταιρεία έχουν vodafone η κοσμοτέ; Συγνώμη για όλες τις ερωτήσεις αλλά το έχω παραγγέλει από το site της vodafone και περιμένω άυριο να με πάρουν για επιβεβαίωση. Να μας πεί κάποιος σίγουρα, προσωπικά μένω στο κέντρο αθήνας και δεν ξέρω κατά πόσο αυτό επηρεάζει :cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως παιδια δεν βαζω ουτε bumper ουτε τιποτα,το θεωρω περιτο και ασχημο,δεν λεω οτι εχω το super μοναδικο τηλεφωνο,απλα δεν εχω κανενα προβλημα,και να εχει δεν το εχω καταλαβει ποτε σε καμια κληση

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα στο σημα για καποιο περιεργο τροπο, εχουν αυτοι που δεν εχουν αγορασει το iPhone 4 και λενε οτι το εχουν και τους παρουσιαζει προβλημα. Αντε πια με τη παραπληροφορηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ολα τα βιντεο που παιζουν στο youtube και βλεπουμε οτι οντως υπαρχει προβλημα με το σημα τι ειναι ψευτικα?

Και μην πειτε για αμερικη με τη at&t γιατι υπαρχουν και απο αγγλια με orange η ακομα και εδω ολλανδια με tmobile ;)

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη, αλλα ειλικρινα εχει εξαντληθει το θεμα σηματος μεσα στις τοσες σελιδες για να απαντησω ξανα. Ας το κανει καποιος αλλος αν θελει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

16αρι vodafone.πριν σπτι και μαγαζί σήμα

καμπάνα.τώρα σπίτι πάλι φουλ,μαγαζί 4 γραμμές.

3 ημέρες δεν έχω χάσει ούτε έχει διακοπή κάποια μου

κλήση.Γενικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα στο σημα για καποιο περιεργο τροπο, εχουν αυτοι που δεν εχουν αγορασει το iPhone 4 και λενε οτι το εχουν και τους παρουσιαζει προβλημα. Αντε πια με τη παραπληροφορηση.

 

Καλά εισαι εντελώς off και η απάντηση σου με εκνευρίζει.

Έχω αγοράσει iphone 4 16gb και εννοείτε οτι το σήμα είναι πάντα μικρότερο σε σχέση με το παλιότερο 3g μου κατά 1-2 μπάρες (vodafone)

Διπλά διπλά μιλάμε τώρα.

Αν δεν ήταν ΔΕΝ θα το έψαχνα.

 

Επειδη το τηλέφωνο κατα αλλα ειναι super σε θεμα οθονης και ταχυτητας θα πάω σήμερα να αγοράσω και 2ρο μπας και είναι λαχείο αφού δεν έχω κανένα λόγο να μην πιστέψω οτι κάποιοι δεν έχουν πρόβλημα και εχει την ιδια συμπεριφορα με το παλιοτερο iphone τους.

Δεν ειπα οτι έχω χάσει κλήση απλα το να το βλέπω 1-2 μπαρες κατω δεν ειναι οτι καλύτερο.

 

Λεγε μου τώρα εσυ για παραπληροφόρηση.

Edited by tasoik
Link to comment
Share on other sites

Καλά εισαι εντελώς off και η απάντηση σου με εκνευρίζει.

Έχω αγοράσει iphone 4 16gb και εννοείτε οτι το σήμα είναι πάντα μικρότερο σε σχέση με το παλιότερο 3g μου κατά 1-2 μπάρες.

Διπλά διπλά μιλάμε τώρα.

Αν δεν ήταν ΔΕΝ θα το έψαχνα.

 

Επειδη το τηλέφωνο κατα αλλα ειναι super σε θεμα οθονης και ταχυτητας θα πάω σήμερα να αγοράσω και 2ρο μπας και είναι λαχείο αφού δεν έχω κανένα λόγο να μην πιστέψω οτι κάποιοι δεν έχουν πρόβλημα.

Δεν ειπα οτι έχω χάσει κλήση απλα το να το βλέπω 1-2 μπαρες κατω δεν ειναι οτι καλύτερο.

 

Λεγε μου τώρα εσυ για παραπληροφόρηση.

 

μην δωσεις τζαμπα τα λεφτα σου μονο και μονο για να δεις εαν ή οχι θα εχει προβλημα. Το σιγουρο ειναι οτι θα ειναι ιδιο με αυτο που εχεις.

 

Αυτοι που λενε οτι δεν εχουν προβλημα ειναι πολυ κοντα στην κεραια. Οταν πανε λιιιιγο πιο μακρυα απο την κεραια τοτε το προβλημα θα υπαρχει , οχι οτι θα πεφτει η γραμμη κτλ απλως θα μπορουν να ριξουν τις μπαρες 1-2 ακουμπωντας το σημειο...

 

Προσωπικά εγω δεν ειχα ποτε χαμενη κληση και ουτε μπορεσα να το κανω να γραψει "No service" και οταν ημουν σε χαλια καλυψη με 1-2 μπαρες το πολυ!!!

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και η μπαταρία είναι καλύτερη από το 3gs αλλά όχι και 1% όλο το βραδυ! Το πιο πιθανό είναι να μην μετρούσε απόλυτα την ένδειξη όσο ήταν σε sleep mode! Σε μένα που το τσεκάρα σήμερα το πρωί από το 65% περίπου που ήταν το βράδυ, το πρωί 9 ώρες μετά ήταν στο 52% με όλα ανοιχτά (3g, wifi και εφαρμογές όπως το im+ , fb κλπ συνεχώς ανοιχτά).

:)

 

 

Τελικα ουτε εγω το πιστευα για το 1% το βραδυ αλλα μολις την επαθα κ εγω! :lol:

 

11 το βραδυ 100% μπαταρια

 

06:30 το πρωι 99% !! :X

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...