Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την τριτη θα ανεβει ο αδερφος μου στο manchester.Υπαρχει περιπτωση να βρει 4αρι?Αν δε βρει στα app store που αλλου μπορει να ψαξει?Απο ιδιωτες σε αγγελιες?

Από την χθεσινή μου επίσκεψη , αδύνατο να βρει, εγώ σε αγγελίες δεν έψαξα , αλλά γίνεται χαμός .

Ήμουν διατεθιμενος αν δω κάποιον να το κρατάει να του κάνω πρόταση να το αγοράσω αλλά δεν το ειχε και κανένας , δεν ξέρω τι γίνεται .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οποτε θα του πω να ξεκινησει απο τις αγγελιες.Πιστευω οτι θα πωλουνται αρκετα εκει και σφραγισμενα.
Link to comment
Share on other sites

Οποτε θα του πω να ξεκινησει απο τις αγγελιες.Πιστευω οτι θα πωλουνται αρκετα εκει και σφραγισμενα.

 

Έχω δει αγγελειες στο eBay uk η πλάκα είναι όμως ότι το στέλνουν μόνο Αγγλία δεν ξέρω τι τους έχει πιάσει !

Link to comment
Share on other sites

Μα οταν βρει καποιο σφραγισμενο να πωλειται θα παει να το παρει χερι με χερι.Αφου θα ειναι εκει.Ηταν πολλα χρονια UK και ξερει καλα τα κατατοπια.Αλλιως και απο ebay να βρει καποιο παλι θα παει να το παρει αυτοπροσωπως.
Link to comment
Share on other sites

Απο UK το εφερες?

 

Αγγλια μενω Λονδινο. Διαθεσιμοτητα περιορισμενη και το δινουν μονο με συμβολαιο. Εχει ελληνικο πληκτρολογιο!!! Μολις το συνηδητοποιησα.

 

Sent from my iphone 4

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Ναι αφου το λεει :P btw εχουμε το ιδιο φορητο υπολογιστη

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

To βρίσκεις στο eBay, gumtree κλπ αλλά πρέπει να δώσεις πολλά λεφτά. Δεν αξίζει. Καλύτερα να περιμένει κάποιος. Μιλούμε για 200, 300 λίρες πάνω απο την τιμή.
Link to comment
Share on other sites

To βρίσκεις στο eBay, gumtree κλπ αλλά πρέπει να δώσεις πολλά λεφτά. Δεν αξίζει. Καλύτερα να περιμένει κάποιος. Μιλούμε για 200, 300 λίρες πάνω απο την τιμή.

 

Αν είναι για +300 λίρες πουλάω το δικό μου :p

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη απο αγγελια απο ιδιωτη για τι ποσο μιλαμε να το παρει καποιος απο Αγγλια?

 

Ανοικτο ή σφραγισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη απο αγγελια απο ιδιωτη για τι ποσο μιλαμε να το παρει καποιος απο Αγγλια?

 

Ανοικτο ή σφραγισμενο.

 

Dkaralis μπες ebay και δες μονος σου τι διαθεσιμοτητα υπαρχει... http://www.ebay.co.uk

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Παντός βλέπω πολλά παράπονα στα φορουμ. Μάλλον είναι αποτυχημένο μοντέλο το φετινό
Link to comment
Share on other sites

To βρίσκεις στο eBay, gumtree κλπ αλλά πρέπει να δώσεις πολλά λεφτά. Δεν αξίζει. Καλύτερα να περιμένει κάποιος. Μιλούμε για 200, 300 λίρες πάνω απο την τιμή.

ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΤΕ ρε παιδια γιατι να το πληρωσετε χρυσαφι καντε λιγο υπομονη και γω θα το ηθελα αλλα δεν το χρυσοπληρωνω:)

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Dkaralis μπες ebay και δες μονος σου τι διαθεσιμοτητα υπαρχει... http://www.ebay.co.uk

 

Στο ebay εχω μπει,αστα.Εγω λεω για αγγελιες σε τοπικες εφημεριδες απο ιδιωτες.τι τιμες παιζουν και αν υπαρχει διαθεσιμοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Οι τίμες είναι περίπου στις 800-900 λίρες για το 32άρι. Είναι όσα και στο eBay περίπου, πολύ μικρή διαφορά έχουν.

 

Στο Apple Store Kingston άκουσα ότι υπάρχει μικρότερη αναμονή, αν γραφτείς στη λίστα λαμβάνεις το email 1-2 εβδομάδες μετά. Αν κάποιος ενδιαφέρεται είναι καλύτερη λύση το Kingston απο το Regent Street.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκεις εύκολα στο Λονδίνο εκτός και αν πας στις εταιρείες και υπογράψεις συμβόλαιο (και η συσκευή θα είναι κλειδωμένη).

 

Κάποιος φίλος μου ρώτησε σήμερα στο Regent Street και του είπαν ότι η λίστα είναι κοντα στα 9000 άτομα. Και προχτές που ήμουν εγώ έδιναν τηλέφωνα στα άτομα που γράφτηκαν στη λίστα στις 24, launch day δηλαδή. Οπόταν σκεφτείτε τι παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Οποτε εμενα αφου θα ανεβει ουτως η αλλως ο αδερφος μου την Τριτη στο Manchester θα ψαξει για καμια αγγελια και αν βρει τα φερνει κατω αλλιως...keep waiting..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα βολτίτσα στον Τύρναβο.

Το σήμα 3G της Q/Wind στο full όπου κι αν πήγαινα, προσπαθούσα να "πειράξω" την λήψη πιάνωντας το iphone 4 απο εδώ, απο εκεί, απο πιο πέρα, παραπέρα... αλλα τίποτα! Στο full ήταν όλη την ώρα!

Μέχρι που μου το πήραν απο τα χέρια και μου έβγαζαν φωτογραφίες.

 

Στον Βόλο πάντως το 3G σήμα είναι λιγάκι χάλια.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση προς τον ----dk79----

Πρωτα να το χαρεις το κινητο και να σου λησει τα χερια.

Θα ηθελα να μου πεις την ποιοτητα ηχου και την ενταση του ringtone σε σχεση με το 3gs.

Και μετα αν εχεις μιλησει με ανοιχτη ακροαση αν ακους δυνατα τον συνομιλητη σου,παντα σε σχεση με το 3gs και αν μπορουν και σε ακουνε οι συνομιλητες σου οταν μιλας με ανοιχτη ακροαση γιατι σε οσα iphone εχω δοκιμασει απο το 2g εως το 3gs που ειχα και σε φιλων iphone υπαρχει προλημα στο οτι δεν σε ακουει ο συνομιλητης σωστα και πρεπει να το εχεις διπλα στο στομα και οχι καποια αποσταση οπως μπορεις σε αλλες συσκευες.

Ευχαριστω.

 

Η ένταση του ringtone θα έλεγα ότι είναι σχεδόν η ίδια. Η ποιότητα της ανοιχτής συνομιλίας είναι κατα πολύ βελτιωμένη σε σχέση με το 3GS.

 

Ένα θετικό σε σχέση με το wifi. Εξαρτάται παρά πολύ από το router. Στο δικό μου router το iPhone 4 σέρνεται. Ενώ στο router ενός φίλου οι ταχύτητες είναι η ίδιες η το iphone 4 υπερέχει. Ευτυχώς γιατί είχα αρχίσει να απογοητευομαι.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το σήμα υπάρχει σε όλα τα τηλέφωνα αφού έχει να κάνει με τη συσκευή και με τον τρόπο που αποφάσισε η Apple να σχεδιάσει το τηλέφωνο.

 

Όπως είπα και πιο πάνω, αν το σήμα είναι δυνατό εξαρχής, τότε δεν βλέπεις τις μπάρες να πέφτουν ποτέ. Το θέμα στην Αμερική πήρες μεγάλες διαστάσεις επειδή η AT&T έχει γενικώς χάλια κάλυψη και πολύ αδύνατο σήμα. Ίσως γι' αυτό το λόγο έγινε και η "λαθος" φόρμουλα, για να βλέπουν οι Αμερικάνοι 5 μπάρες ενώ στην ουσία έπρεπε το τηλέφωνο να δείχνει 2-3.

 

Όσοι έχετε 3G ή 3GS, και δεν το αναβαθμίσατε στο 4.0, μπορείτε να δείτε το σήμα με ένα field test, να δείτε δηλαδή τα dB και όχι μπάρες. H Apple δυστυχώς με το iOS 4.0 δεν μας δίνει τη δυνατότητα να δούμε το καθαρό νούμερο. Θα λύνονταν όλες μας οι απορίες πολύ γρήγορα. Για το field test απλά καλουμε *3001#12345#*. Αντι για μπάρες πάνω αριστερά στην οθόνη θα εμφανιστεί ένα νούμερο: -51 dB είναι το καλύτερο σήμα που μπορούμε να δούμε και -113 το χειρότερο.

Edited by ChPhCh
Link to comment
Share on other sites

Η ένταση του ringtone θα έλεγα ότι είναι σχεδόν η ίδια. Η ποιότητα της ανοιχτής συνομιλίας είναι κατα πολύ βελτιωμένη σε σχέση με το 3GS.

 

Ένα θετικό σε σχέση με το wifi. Εξαρτάται παρά πολύ από το router. Στο δικό μου router το iPhone 4 σέρνεται. Ενώ στο router ενός φίλου οι ταχύτητες είναι η ίδιες η το iphone 4 υπερέχει. Ευτυχώς γιατί είχα αρχίσει να απογοητευομαι.

 

Eυχαριστω πολυ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...