Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για μενα ειναι ΕΡΓΑΛΕΙΟ και μαλιστα πολυ φτηνο για αυτα που μου προσφερει....

 

????????????????????

 

δηλαδη αν ηταν "ακριβο" ας πουμε...στη ταξη των 800-1000 ευρω, τι θα επρεπε να κανει????

 

οχι και ΠΟΛΥ φτηνο ρε παιδια!

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι, γίνεται στο iPhone να έχω group στα contacts μου για τα οποία να μπορώ να επιλέγω να εμφανίζεται απενεργοποιημένο το κινητό μου (ή να τους στέλνει σε voicemail) όταν με καλούν συγκεκριμένες ημέρες και ώρες;

 

Ναι ειναι το iBlacklist.Φοβερο.Με εχει ξελασπωσει απειρες φορες.

Και αν εχεις βαλει καποια ατομα στη λιστα και σε καλεσουν στο δειχνει οτι σε καλουν αλλα σε αυτους φαινεται η οτι το εχεις κλειστο η οτι μιλας η ακομα μπορει να του πει οτι αυτος ο αριθμος δεν υπαρχει η οτι δεν χρησιμοποιειται.

 

Και κατι αντιστοιχο γινεται κ στα μηνυματα.Το διαβαζεις κανονικα αλλα σε αυτον δεν παει ουτε αναφορα ουτε τιποτα/Σαν να μην το εστειλε.

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους μετα απο την ποιοτικη υποβαθμιση με το 3g-3gs η apple πηρε μπρος.... το υπεροχο 2g θα παρει την θεση του στο συρταρι ...3 χρονια σχεδον βραχος σταθεροτητας ...το καλυτερο και ποιο εκπληκτικο κινητο που ειχα ποτε....

 

Το θεμα με την κεραια προσωπικα δεν με επηρεαζει τοσο πολυ διοτι θα μπει θηκη ...ουτε που με απασχολει... αν και με θλιβει σαν μηχανικο τηλεπικοινωνιων με ειδικευση στις κινητες επικοινωνιες.. αλλα καλυτερα να περιμενουμε να το δουμε στην πραξη ...

 

Επειδη κραταω τα κινητα minimum 25-30 μηνες δεν θα με πειραξει να τα σκασω ... για μενα ειναι ΕΡΓΑΛΕΙΟ και μαλιστα πολυ φτηνο για αυτα που μου προσφερει.... ειναι απιστευτο να βλεπεις τα mail σου παντου να κλεινεις δουλειες να στελνεις τα παντα ευκολα γρηγορα και πανω απο ολα σε κλασματα δευτερολεπτου... δεν το αλλαζω με τιποτα...ποιτητα ηχου απιστευτη και τα κλασικα ... αξιζει

 

Σαν διαφήμιση της Apple ακούγεται... Μετά το Death Grip άρχισαν τα viral :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λυστε μου μια απορια.

Το πρωτο iphone ειχε καλυτερη ποιοτητα κατασκευης απο τα επομενα?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λυστε μου μια απορια.

Το πρωτο iphone ειχε καλυτερη ποιοτητα κατασκευης απο τα επομενα?

 

Όχι γενικά καλύτερη ποιότητα, απλά είχε αλουμινένιο πίσω κάλυμμα ενώ τα επόμενα πλαστικό.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Όχι γενικά καλύτερη ποιότητα, απλά είχε αλουμινένιο πίσω κάλυμμα ενώ τα επόμενα πλαστικό.

 

Επειδή κ γω εχω μείνει τοσα χρόνια με το 2G κ εχω πιασει τα άλλα,νομιζω πως εχει καλύτερη ποιοτητα...σώζει πολυ το αλουμινένιο κάλυμμα...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

...σώζει πολυ το αλουμινένιο κάλυμμα...

 

Έτσι είναι. Δυστυχώς μετά την πρώτη γενιά του iPhone προτιμήθηκε το πλαστικό και μάλιστα σε μια πολύ μέτρια, "φτηνή" σε αίσθηση και αντοχή εκδοχή του. Ήρθε και το βαμμένο ψευτο-νίκελ πλαστικό frame και ολοκλήρωσε την κακή εικόνα. Ευτυχώς όμως με το iPhone η Apple κάνει ένα τεράστιο άλμα και από την μετριότητα περνά απέναντι, στην ποιοτικά - κατασκευαστικά καλύτερη συσκευή που κυκλοφορεί στην αγορά.

 

Για να πω την αλήθεια, όσο και αν συμπαθούσα το iPhone δεν επρόκειτο να αγοράσω το 4 αν δεν είχε βελτιωθεί κατασκευαστικά. Μιλώντας γενικότερα είναι πραγματικά "αμαρτία" να βλέπεις ποιοτικότατες κατά τα άλλα και πανάκριβες συσκευές όπως τα 3G/3GS, το Galaxy S, το Desire κλπ, να φαντάζουν σαν φτηνά κινεζοσκουπίδια εξαιτίας των φτηνών υλικών.

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Έτσι είναι. Δυστυχώς μετά την πρώτη γενιά του iPhone προτιμήθηκε το πλαστικό και μάλιστα σε μια πολύ μέτρια, "φτηνή" σε αίσθηση και αντοχή εκδοχή του. Ήρθε και το βαμμένο ψευτο-νίκελ πλαστικό frame και ολοκλήρωσε την κακή εικόνα. Ευτυχώς όμως με το iPhone η Apple κάνει ένα τεράστιο άλμα και από την μετριότητα περνά απέναντι, στην ποιοτικά - κατασκευαστικά καλύτερη συσκευή που κυκλοφορεί στην αγορά.

 

Για να πω την αλήθεια, όσο και αν συμπαθούσα το iPhone δεν επρόκειτο να αγοράσω το 4 αν δεν είχε βελτιωθεί κατασκευαστικά. Μιλώντας γενικότερα είναι πραγματικά "αμαρτία" να βλέπεις ποιοτικότατες κατά τα άλλα και πανάκριβες συσκευές όπως τα 3G/3GS, το Galaxy S, το Desire κλπ, να φαντάζουν σαν φτηνά κινεζοσκουπίδια εξαιτίας των φτηνών υλικών.

αρκει οταν το πιασουμε μην χασουμε το σημα:lol:αλλιως μια χαρα την παλευουμε με το 3gs;)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Χαχαχα καλο,πολυ καλο.
σε εσενα πηγαινε η απαντηση και κατα λαθος το εγραψα στον θανο:pμακαρι να λυθουν τα προβληματα που λενε με το σημα γιατι αλλιως δεν λεει να δωσω το 3gs μου που μου δουλευει jet και να μπλεξω;)
Link to comment
Share on other sites

τελικα γνωριζει κανεις αν γινεται να το αγορασουμε απο μηλοκαταστημα με 300$ και να κανουμε την "ενεργοποιηση" στο σπιτι μας μετα???
Link to comment
Share on other sites

:(

 

τι πρέπει να κάνουμε τελοσπάντων για να μας αγαπήσει λίγο περισσότερο η Apple και να μας φέρει και εμάς το 4 πριν το 2011? :mad:

 

:p

Link to comment
Share on other sites

τελικα γνωριζει κανεις αν γινεται να το αγορασουμε απο μηλοκαταστημα με 300$ και να κανουμε την "ενεργοποιηση" στο σπιτι μας μετα???

Με $300 δεν πρόκειται να το αγοράσεις ποτέ, εκτός και αν επιβαρυνθείς με ένα διετές συμβόλαιο της AT&T το οποίο και θα πληρώνεις σε μηνιαία βάση. Το πολύ που μπορείς να κάνεις είναι να το πάρεις χωρίς τη δέσμευση του συμβολαίου στα $699 αλλά και πάλι κλειδωμένο με άγνωστη προς το παρόν προοπτική ξεκλειδώματός του. Οπότε, η αγορά από Ελλάδα ή sim-free από Ευρώπη εξακολουθούν να είναι οι μόνες πρακτικές μέθοδοι αγοράς του. :)

 

τι πρέπει να κάνουμε τελοσπάντων για να μας αγαπήσει λίγο περισσότερο η Apple και να μας φέρει και εμάς το 4 πριν το 2011?

Δεν είναι θέμα "αγάπης" αλλά υπομονής. Μέσα στον Αύγουστο αναμένεται στην χώρα μας, συνεπώς κουράγιο κανένα μήνα και θα ..."αγαπήσει" και εσένα η Apple. :lol:

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το συγκεκριμενο θεμα ειναι λιγο θολο με αμερικη γι αυτο ρωταω μηπως και ειναι καποιος εκει και μπορει να μαθει...Γιατι αν ισχυει το ιδιο με το 2G μπορει να γινεται να το αγορασω απο μηλοκατασημα αλλα χωρις να κανω την ενεργοποιηση του συμβολαιου εκει αλλα στο σπιτι μετα....οποτε.....τουλαχιστον εγω ετσι ειχα κανει με το 2G..
Link to comment
Share on other sites

:(

 

τι πρέπει να κάνουμε τελοσπάντων για να μας αγαπήσει λίγο περισσότερο η Apple και να μας φέρει και εμάς το 4 πριν το 2011? :mad:

 

:p

 

Εγω δεν μπορω να καταλάβω γιατι γινεται αυτο κάθε χρόνο με την apple

Bλέπεις κυρια μου ολα σου τα προιοντα πουλάνε τρελλά σε όλον τον κόσμο γιατι δεν κανονιζεις την πορεία σου και οταν ανακοινώνεις ενα προιον να εισαι έτοιμη να καλύψεις όλη την ζήτηση??

Tα ιδια γίνανε πρόπερσυ με τα 3G,πέρυσι με τα 3GS και φέτος με ipad ,iphone 4,imac....με αποτέλεσμα αυτα που βιώνουμε ολοι μας (υπερτιμολογήσεις,απατεωνιές,πανικό)

Link to comment
Share on other sites

Το 4αρι φαινεται ποιοτικο...ασε να το πιασουμε στα χερια μας κ βλεπουμε.

 

Με το δεξί ε, μη ξεχαστείς.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλάβω γιατι γινεται αυτο κάθε χρόνο με την apple

Bλέπεις κυρια μου ολα σου τα προιοντα πουλάνε τρελλά σε όλον τον κόσμο γιατι δεν κανονιζεις την πορεία σου και οταν ανακοινώνεις ενα προιον να εισαι έτοιμη να καλύψεις όλη την ζήτηση??

Tα ιδια γίνανε πρόπερσυ με τα 3G,πέρυσι με τα 3GS και φέτος με ipad ,iphone 4,imac....με αποτέλεσμα αυτα που βιώνουμε ολοι μας (υπερτιμολογήσεις,απατεωνιές,πανικό)

 

επιτηδες το κανει...

keep tha hype...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλάβω γιατι γινεται αυτο κάθε χρόνο με την apple

Bλέπεις κυρια μου ολα σου τα προιοντα πουλάνε τρελλά σε όλον τον κόσμο γιατι δεν κανονιζεις την πορεία σου και οταν ανακοινώνεις ενα προιον να εισαι έτοιμη να καλύψεις όλη την ζήτηση??

Tα ιδια γίνανε πρόπερσυ με τα 3G,πέρυσι με τα 3GS και φέτος με ipad ,iphone 4,imac....με αποτέλεσμα αυτα που βιώνουμε ολοι μας (υπερτιμολογήσεις,απατεωνιές,πανικό)

 

Μα ήδη έχει ανακοινώσει επίσημα η Apple την διαθεσιμότητα στη χώρα μας η οποία συγκαταλέγεται στο λεγόμενο "worldwide roll out" που συμπεριλαμβάνει 88 χώρες παγκοσμίως και έχει προγραμματιστεί για το Σεπτέμβρη. Χώρες βέβαια με πολύ μεγαλύτερη αγορά όπως Αυστραλία, Βέλγιο, Αυστρία, Καναδάς, Ιρλανδία κλπ, θα το πάρουν τέλος Ιουλίου και φυσικά οι ΗΠΑ και η Αγγλία όπου ήδη πωλείται. Δυστυχώς δεν είμαστε η αγορά των κάποιων εκατοντάδων χιλιάδων κομματιών ώστε να ανήκουμε σε αυτές τις προνομιούχες χώρες, που όπως είναι αναμενώμενο προηγούνται.

 

http://www.apple.com/pr/library/2010/06/07iphone.html

 

Όσον αφορά τις "απατεωνιές", αυτό είναι γνωστό Ελληνικό (και όχι μόνο) φαινόμενο που δεν αφορά αποκλειστικά το iPhone αλλά κάθε νέο διάσημο προϊόν που εισάγεται πριν την επίσημη διαθεσιμότητά του, με αποκλειστικό σκοπό όπως είναι φανερό την κερδοσκοπία. Και καθώς "όποιος βιάζεται τον τρώνε", κάνε υπομονή απόλαυσε τις καλοκαιρινές σου διακοπές και λίαν συντόμως το iPhone θα είναι εδώ μετά βαϊων και κλάδων. :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

εχω εναν φιλο στην Αγγλια αλλα δεν ξερει απο αυτα. που να του πω να το αγορασει? να παει απο καποιο apple store? ποσο κανει σκετη η συσκευη απο εκει χωρις συμβολαιο για να του δωσω τα λεφτα?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εχω εναν φιλο στην Αγγλια αλλα δεν ξερει απο αυτα. που να του πω να το αγορασει? να παει απο καποιο apple store? ποσο κανει σκετη η συσκευη απο εκει χωρις συμβολαιο για να του δωσω τα λεφτα?

 

Μπορεί να πάει σε οποιοδήποτε Apple Store και να το αγοράσει Sim-Free (χωρίς συμβόλαιο και ξεκλείδωτο) στις 600 λίρες Αγγλίας. Να θυμάσαι βέβαια, πρώτον πως και στην Αγγλία υπάρχει προς το παρόν έλλειψη λόγω εξάντλησης της πρώτης εισαγωγής, και πως η εγγύηση ισχύει μόνο στην χώρα αγοράς συνεπώς σε οποιαδήποτε βλάβη θα πρέπει να το πας στην Αγγλία για τα περαιτέρω.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Να πάει σε οποιοδήποτε Apple Store και να το αγοράσει Sim-Free (χωρίς συμβόλαιο και ξεκλείδωτο) στις 600 λίρες Αγγλίας. Να θυμάσαι βέβαια πρώτον πως και στην Αγγλία υπάρχει προς το παρόν έλλειψη λόγω ξεπουλήματος, και πως η εγγύηση ισχύει μόνο για εκεί συνεπώς σε οποιαδήποτε βλάβη θα πρέπει να το πας εκεί για τα περαιτέρω.

 

Τo 16GB στοιχιζει 610€

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

επειδη βλεπω οτι θελει 3 εβδομαδες για να φερουν , μπορω να κανω εγω παραγγελεια απο το σαιτ της apple στην διευθυνση του και να του παει σπιτι του?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τo 16GB στοιχιζει 610€

730€ μου βγήκε εμένα Δημήτρη το 32GB από Λονδίνο, χωρίς έξοδα αποστολής μια και θα το φέρει συνεργάτης μου. Δύο ήθελα αλλά και ένα που βρήκα πάλι τυχερός είμαι. Το δεύτερο από Ελλάδα όταν με το καλό έρθει. :lol:

 

επειδη βλεπω οτι θελει 3 εβδομαδες για να φερουν , μπορω να κανω εγω παραγγελεια απο το σαιτ της apple στην διευθυνση του και να του παει σπιτι του?

Φαντάζομαι πως γίνεται αν και δεν το έχω δοκιμάσει. Πάντως καλύτερα να πεις στον φίλο σου να επισκευτεί αυτοπροσώπως κάποιο Apple Store. Πριν μια εβδομάδα περίπου πήρα το δικό μου και ενώ δεν υπήρχε διαθεσιμότητα στο online shop, ο συνεργάτης μου στο Λονδίνο το βρήκε σε ένα Apple Store.

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι το iBlacklist.Φοβερο.Με εχει ξελασπωσει απειρες φορες.

Και αν εχεις βαλει καποια ατομα στη λιστα και σε καλεσουν στο δειχνει οτι σε καλουν αλλα σε αυτους φαινεται η οτι το εχεις κλειστο η οτι μιλας η ακομα μπορει να του πει οτι αυτος ο αριθμος δεν υπαρχει η οτι δεν χρησιμοποιειται.

 

σε αυτο βγαζω το καπελο ως hater του iphone/ipad. η συγκεκριμενη εφαρμογη ειναι λογος να το αγορασεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω βιαστηκα και πουλησα το 3GS μου και τωρα ψαχνω 4αρι αλλα...δεν βρισκω.

Περιμενω να το παρω με την επιδοτηση αλλα βλεπω να πηγαινουμε τελος Αυγουστου.

Και παρεπιπτοντως περισυ η VODAFONE με υποχρεωσε να κανω το πακετο i για να παρω το 3GS ενω φετος με πηραν τηλ απο τα κεντρικα και μου ειπαν οτι θα το παρω με την επιδοτηση απο την αλλη συνδεση που εχω εδω και χρονια.Οπως τους βολευει.

 

Αφου θα το φερει και η Cosmote ...μην ανησυχεις...και μενα ετσι μου κανανε και πηγα τα εσκασα στην Cosmote και το πηρα σκετο ασχετα αν εχω βονταφον συμβολαιο τους θεωρω καρα απατεωνες..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...