Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω alkis_7 !!!

αν κανω αυτα δλδ ειμαι καλυμμενος αλλα ειναι ασφαλες για το κινητο η μπορει και να βγει εκτος λειτουργιας

γτ δν σκαμπαζω πολλα απο αυτα :(

 

μεχρι την εγκατασταση του xrecovery δεν κινδυνευεις καθολου!!και αν κανεις και το backup που σου ειπα με το xrecovery μολις το εγκαταστησεις εισαι ασφαλης..αλλα και να παθεις κατι (πραγμα δυσκολο,καθως ο οδηγος ειναι εξαιρετικα αναλυτικος και σωστος) υπαρχουν παιδια που ξερουν για ολα τις λυσεις!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μεχρι την εγκατασταση του xrecovery δεν κινδυνευεις καθολου!!και αν κανεις και το backup που σου ειπα με το xrecovery μολις το εγκαταστησεις εισαι ασφαλης..αλλα και να παθεις κατι (πραγμα δυσκολο,καθως ο οδηγος ειναι εξαιρετικα αναλυτικος και σωστος) υπαρχουν παιδια που ξερουν για ολα τις λυσεις!!

 

λοιπον αlkis _7 θα χρειαστω ενα καθοδηγητη προκειμενου να μην κανω καποιο λαθως ....

θα σου στελνω μυνηματα σε καθε βημα που κανω οκ ??

ααα και κατι αλλο πιο rom πρεπει να εγκαταστησω ποθ δν εχει κανενα προβλημα γτ βλεπω καποιια παιδια ποθ εχουν προβλημα με την καμερα με το ραδιο και κατι τετοια :/

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αlkis _7 θα χρειαστω ενα καθοδηγητη προκειμενου να μην κανω καποιο λαθως ....

θα σου στελνω μυνηματα σε καθε βημα που κανω οκ ??

ααα και κατι αλλο πιο rom πρεπει να εγκαταστησω ποθ δν εχει κανενα προβλημα γτ βλεπω καποιια παιδια ποθ εχουν προβλημα με την καμερα με το ραδιο και κατι τετοια :/

 

GingerDX..αυτη θα βαλουμε!!πολυ καλη και με καμερα 3mp!!καθε βημα που θα κανεις,γαφε το εδω σε περιπτωση που προκιψει κατι(πραγμα δυσκολο οπως σου ειπα) να υπαρχουν παιδια να βοηθησουν!!

Link to comment
Share on other sites

GingerDX..αυτη θα βαλουμε!!πολυ καλη και με καμερα 3mp!!καθε βημα που θα κανεις,γαφε το εδω σε περιπτωση που προκιψει κατι(πραγμα δυσκολο οπως σου ειπα) να υπαρχουν παιδια να βοηθησουν!![/QU

 

φιλε μου ποθ εγκαθιστω τον x recovery επειδη παω να πατησω εγκαταστασει και δν γινετε τιποτα σαν να μην πατησα το install ( το κατεβασα στο pc μου πρωτα και το μετεφερα μετα στην sd ston fakelo file expert καλα εκανα ??

 

επισης οταν μπαινω μεσα στο xrecovery στο κουμπι ινσταλλ x recovery εχει 3 κουτακια που μεσα εχουν ενα φακο( αναζητησης) το προτο λεει : cp/sdcard/android/data/com.zoz33.xrecoveryinstaller/chargemon/system/bin /chargemon

to 2 koutaki leei :cp/sdcard/android/data/com.zoz33.xrecoveryinstaller/busybox /system/bin/busybox

kai to 3 leei :cp/sdcard/android/data/com.zoz33.xrecoveryinstaller/xrecovery .tar/system/bin/xrecovery.tar

και οταν παω να πατησωinstall το x recovery αυτα τα 3 κουτακια απο φακο ( αναζητησησ) μετατρεπονται σε απαγορευτικα και δεν κανει κατι αλλο !!!

helppppppp!!!!

Edited by Giojose
Link to comment
Share on other sites

GingerDX..αυτη θα βαλουμε!!πολυ καλη και με καμερα 3mp!!καθε βημα που θα κανεις,γαφε το εδω σε περιπτωση που προκιψει κατι(πραγμα δυσκολο οπως σου ειπα) να υπαρχουν παιδια να βοηθησουν!!

 

φιλε μου ποθ εγκαθιστω τον x recovery επειδη παω να πατησω εγκαταστασει και δν γινετε τιποτα σαν να μην πατησα το install ( το κατεβασα στο pc μου πρωτα και το μετεφερα μετα στην sd ston fakelo file expert καλα εκανα ??

 

διαβασε καλα τις οδηγιες και μην βιαζεσαι!!χυμα στη sd περνα το(οχι σε φακελο) και καντο εγκατασταση με καποιον file manager!!το ρουταρες επιτυχως??εμφανιστηκε στο μενου ενα εικονιδιο που να λεει superuser??το busybox το εκανες εγκατασταση??για να γινει πρεπει να συνδεθεις στο ιντερνετ

 

ΔΕΝ εχεις κανει εγκατασταση το busybox installer!!!συνδεσου στο ιντερνετ και τοτε ανοιξε το και καντο εγκατασταση..μολις γινει αυτο,κανε αμεσως μετα εγκατασταση το xrecovery..θα γινει!!

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

διαβασε καλα τις οδηγιες και μην βιαζεσαι!!χυμα στη sd περνα το(οχι σε φακελο) και καντο εγκατασταση με καποιον file manager!!το ρουταρες επιτυχως??εμφανιστηκε στο μενου ενα εικονιδιο που να λεει superuser??το busybox το εκανες εγκατασταση??για να γινει πρεπει να συνδεθεις στο ιντερνετ

 

ναι φιλε ειμαι συνδεδεμενοσ μεσω wi fi !!!

εγκατεστησα το busybox kai μου λεει πως το κινητο ειναι rooted εμφανιστηκε και ο superuser ..περιμενε να το διαγραψω το x recovery και στη συνεχεια θα το εγκαταστησω χυμα στη sd

χρησιμοποιω το file expert !!

Edited by Giojose
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε ειμαι συνδεδεμενοσ μεσω wi fi !!!

εγκατεστησα το busybox kai μου λεει πως το κινητο ειναι rooted εμφανιστηκε και ο superuser ..περιμενε να το διαγραψω το x recovery και στη συνεχεια θα το εγκαταστησω χυμα στη sd

χρησιμοποιω το file expert !!

 

δεν το ξερω..εγω παντως χρησιμοποιησα τον astro file manager!

Link to comment
Share on other sites

δεν το ξερω..εγω παντως χρησιμοποιησα τον astro file manager!

 

θα κατεβασω το astro file και θα σου πω !!!

δεν γινεται τπτ αδερφε :( !!!!

Edited by Giojose
Link to comment
Share on other sites

θα κατεβασω το astro file και θα σου πω !!!

δεν γινεται τπτ αδερφε :( !!!!

 

λοιπον..παμε με τη σειρα!!!το εχεις ρουταρει επιτυχως,εκανες εγκατασταση το busybox installer κανονικα και τωρα εισαι στο xrecovery!!λοιπον..περνα το χυμα στη sd και μετα ανοιξε το astro και καντο εγκατασταση απο εκει!!μολις τελειωσει ανοιξε την εφαρμογη που σου εκανε εγκατασταση ο astro και κανε παλι install(αυτο αν θυμαμαι καλα λεει)..αν τα εχεις κανει ολα σωστα θα πρεπει να εγκαθισταται..

Link to comment
Share on other sites

λοιπον..παμε με τη σειρα!!!το εχεις ρουταρει επιτυχως,εκανες εγκατασταση το busybox installer κανονικα και τωρα εισαι στο xrecovery!!λοιπον..περνα το χυμα στη sd και μετα ανοιξε το astro και καντο εγκατασταση απο εκει!!μολις τελειωσει ανοιξε την εφαρμογη που σου εκανε εγκατασταση ο astro και κανε παλι install(αυτο αν θυμαμαι καλα λεει)..αν τα εχεις κανει ολα σωστα θα πρεπει να εγκαθισταται..

 

λοιπον .. δες το εχω ροοταρει επειδη πριν λιγεσ μερεσ εκανα αυτο στο να αποθηκευεις τισ εφαρμογεσ στη σδ οποτε εκανα ροοτ και αυτο φενεται επειδη οταν παω να το εγκαταστησω το busybox μου λεει device is rooted

... to thema ayto που με παρεξενευει ειναι αγοθ εχω εγκαταστησει το busybox οταν ξαναμπενω μεσα μου λεει παλι install και το ξανακανω και ξαναμπαινω αλλα παλι τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

λοιπον .. δες το εχω ροοταρει επειδη πριν λιγεσ μερεσ εκανα αυτο στο να αποθηκευεις τισ εφαρμογεσ στη σδ οποτε εκανα ροοτ και αυτο φενεται επειδη οταν παω να το εγκαταστησω το busybox μου λεει device is rooted

... to thema ayto που με παρεξενευει ειναι αγοθ εχω εγκαταστησει το busybox οταν ξαναμπενω μεσα μου λεει παλι install και το ξανακανω και ξαναμπαινω αλλα παλι τα ιδια

 

ωραια!!το busybox την πρωτη φορα που εκανες Install και ησουν συνδεδεμενος στο ιντερνετ θα επρεπε να σου λεει οτι κατεβαζει καποιο πακετο(downloading package η κατι τετοιο)..στο ελεγε αυτο??

Link to comment
Share on other sites

ωραια!!το busybox την πρωτη φορα που εκανες Install και ησουν συνδεδεμενος στο ιντερνετ θα επρεπε να σου λεει οτι κατεβαζει καποιο πακετο(downloading package η κατι τετοιο)..στο ελεγε αυτο??

 

οxx :wacko:φιλε δν το θυμαμαι υπαρχει καποιος τροπος να το τσεκαρω αν εχει κατεβει καποιο package??

το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ελεγε οτι installed busybox v1.19

Edited by Giojose
Link to comment
Share on other sites

οxx :wacko:φιλε δν το θυμαμαι υπαρχει καποιος τροπος να το τσεκαρω αν εχει κατεβει καποιο package??

το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ελεγε οτι installed busybox v1.19

 

διεγραψε το παλι με τον astro και ξανακαντο εγκατασταση..αν εχεις συνδεθει στο ιντερνετ θα πρεπει να σου κατεβαζει καποια δεδομενα!!

Link to comment
Share on other sites

διεγραψε το παλι με τον astro και ξανακαντο εγκατασταση..αν εχεις συνδεθει στο ιντερνετ θα πρεπει να σου κατεβαζει καποια δεδομενα!!

 

ωραια το διεεγραψα τελειως το ξαναεγκατεστησα στο κινητο

και μου ελεγε οτι κατεωαζει ενα πακετο!! τωρα??

Link to comment
Share on other sites

ωραια το διεεγραψα τελειως το ξαναεγκατεστησα στο κινητο

και μου ελεγε οτι κατεωαζει ενα πακετο!! τωρα??

 

για δοκιμασε τωρα να κανεις ξανα εγκατασταση το xrecovery!!

Link to comment
Share on other sites

Τότε όχι μόνο δεν έχεις 2.3.9 (Τώρα μόλις βγήκε η 2.3.6 και μόνο στο Nexus) αλλά ούτε κάν gingerbread! Ουσιαστικά είναι η 2.2.1 Froyo. Βάλε gingerdx γιατί είσαι λίγο πίσω :p

 

Sorry εκανα λαθος.....Εχω την 2.2.9 με εκδοση κernel2.6.29 floyo by Racht αρ.εκδοσης 0.25.......

Ξερεις αν εχει βγει καιναουργια;;Αν και ολα δουλευουν μια χαρα..

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε τωρα να κανεις ξανα εγκατασταση το xrecovery!!

 

αδερφε τπτ μια απο τα ιδια μπαινω μεσα στο xrecovery και μοθ εμφανιζει το ιδιο θεμα μα τα κουτακια που σου ειχα πει προτυτερα ( φακοσ αναζητησης ) και οταν παω να κσαναπατισω install το x recovery οι φακοι αναζητησης μετατρεπονται σε μπλοκαρισμενα και μ λεει τις διευθυνσεις που σου ειχα γραψει πριν ...

 

Δες κατι αλλο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=970842

Instructions:

1) Download the .apk file and install

2) Reboot and click a few times the back button to boot into xRecovery

 

*For those who can't install the xRecovery through the app, you may try to check if there's a xrecovery.tar in /system/bin/

Just delete it if found, so that you can install the correct xRecovery through the app

Link to comment
Share on other sites

αδερφε τπτ μια απο τα ιδια μπαινω μεσα στο xrecovery και μοθ εμφανιζει το ιδιο θεμα μα τα κουτακια που σου ειχα πει προτυτερα ( φακοσ αναζητησης ) και οταν παω να κσαναπατισω install το x recovery οι φακοι αναζητησης μετατρεπονται σε μπλοκαρισμενα και μ λεει τις διευθυνσεις που σου ειχα γραψει πριν ...

 

Δες κατι αλλο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=970842

Instructions:

1) Download the .apk file and install

2) Reboot and click a few times the back button to boot into xRecovery

 

*For those who can't install the xRecovery through the app, you may try to check if there's a xrecovery.tar in /system/bin/

Just delete it if found, so that you can install the correct xRecovery through the app

 

τι να σου πω ρε φιλε??με μπερδεψες και εμενα τωρα!!:p

ξαναδες βημα-βημα τις οδηγιες του superuser_78 μηπως κατι ξεχασες(αν και ολα μου φαινονται καλα)..δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν στο κανει εγκατασταση...

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω ρε φιλε??με μπερδεψες και εμενα τωρα!!:p

ξαναδες βημα-βημα τις οδηγιες του superuser_78 μηπως κατι ξεχασες(αν και ολα μου φαινονται καλα)..δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν στο κανει εγκατασταση...

 

:( To κοβω να μενω ακομα στο 2.1 .... Σε ευχαριστω για το χρονο σου παντως !!! Αν ξερεις κανεις καποια λυση ειναι ευπροσδεκτος!!

Link to comment
Share on other sites

:( To κοβω να μενω ακομα στο 2.1 .... Σε ευχαριστω για το χρονο σου παντως !!! Αν ξερεις κανεις καποια λυση ειναι ευπροσδεκτος!!

 

οχι ρε!!θα σου βρουνε τη λυση τα υπολοιπα παιδια που σιγουρα κατι παραπανω θα ξερουν!!εμενα παντως εγινε κανονικοτατα χωρις κανενα προβλημα..τι να πω..:/

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε!!θα σου βρουνε τη λυση τα υπολοιπα παιδια που σιγουρα κατι παραπανω θα ξερουν!!εμενα παντως εγινε κανονικοτατα χωρις κανενα προβλημα..τι να πω..:/

 

μακαρι φιλε μου !!!

Link to comment
Share on other sites

:( To κοβω να μενω ακομα στο 2.1 .... Σε ευχαριστω για το χρονο σου παντως !!! Αν ξερεις κανεις καποια λυση ειναι ευπροσδεκτος!!

 

υπαρχει βιντεο στο youtube πως να το κανεις...... εγω ετσι το εκανα .... ειναι πολυ αναλιτικο και σου τα δεινει ολα...... το εχω ποσταρει.και εδω αλλα δν θυμαμαι σε πια σελ ειναι απο την 140 και πανω..... αμα το ξαναβρω θα το βαλω παλι......

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις;

 

2.1 update 1 αυτι ειναι η εκδοση firmware ( αριθμος εκδοσης 2.1.1.Α.0.6)

ενω εχει και κατι που λεει εκδοση kernel : 2.6.29 semcuser@semchost #1

δεν ξερω αν σε καλυψα αν χρειαζεσαι κατι αλλο πες μου

Link to comment
Share on other sites

2.1 update 1 αυτι ειναι η εκδοση firmware ( αριθμος εκδοσης 2.1.1.Α.0.6)

ενω εχει και κατι που λεει εκδοση kernel : 2.6.29 semcuser@semchost #1

δεν ξερω αν σε καλυψα αν χρειαζεσαι κατι αλλο πες μου

 

το τελευταίο update έχεις

Περίεργο..

Προσπάθησες στο παρελθόν να περάσεις το xrecovery με άλλο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...