Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάποια εφαρμογή σου δημιουργεί αυτό το πρόβλημα, μήπως έχεις εγκαταστήσει την εφαρμογή Vodafone Info;

οχι εχω μια για να μη πεφτει γρηγορα η μπαταρια..λες να φταει αυτη?

Edited by solnes
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

.@Jim

Πολύ καλή η μετάφραση

Αν και διέκρινα 3 κενά παραπάνω..

Δεν λέω ποιος φταίει..:secret:

 

Σημειωματάριο? :-P

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

 

εχω ενα προβλημα με το x8...οταν μου στελνουν μηνυματα δεν ερχονται καθολου η ερχονται μετα απο πολλες ωρες...οταν βαζω την σιμ σε αλλο κιν δεν υπαρχει αυτο το προβλημα...αρα δεν ειναι προβλημα της εταιριας..υπαρχη καποια λυση για αυτο?

 

Έχεις βάλει κανένα task killer και τερματίζεις τα μηνύματα;;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως πάει;

 

Δεν βλέπω διαφορά στην μπαταρία. Απλά έχει περισσότερα εφέ από άλλους launcher

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

 

εχω ενα προβλημα με το x8...οταν μου στελνουν μηνυματα δεν ερχονται καθολου η ερχονται μετα απο πολλες ωρες...οταν βαζω την σιμ σε αλλο κιν δεν υπαρχει αυτο το προβλημα...αρα δεν ειναι προβλημα της εταιριας..υπαρχη καποια λυση για αυτο?

 

πιθανοτατα δεν εχεις αρκετη ελευθερη ραμ και ετσι αναγκαστικα το κινητο για να ελευθερωσει περισσοτερη κλεινει τα μηνυματα και δεν σου ερχονται στην ωρα τους..το μονο που μπορω να σου πω ειναι αν εχεις καποιον task killer καλο θα ηταν να τον σβησεις..

Link to comment
Share on other sites

Σημειωματάριο? :-P

 

Sent from my X8 using Tapatalk

 

Αμέσως..:D

 

1. ...σί γαση

2. ...α κύρωση :rtfm:

3.επανεκκ ίνηση

 

:whistle::baby:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας χιλια ευχαριστω στον Rafinos και στον Alkis_7 που μου ανοιξατε τα ματια και επιτελους καταλαβα καποια πραγματα! Αντιμετωπισα ομως ενα σοβαροτατο προβλημα μετα το root που εκανα. Εφτιαξα εναν φακελο στην καρτα μου να αποθηκευω φωτογραφιες. Απο εκεινη την στιγμη καθε φορα που ανοιγω της φωτο μου οι φωτογραφιες πολλαπλασιαζονται με απιστευτους ρυθμους και ο φακελος δεν διαγραφεται! Και δευτερο... εχουν διαγραφει ολοι οι ηχοι μου απο τα ξυπνιτιρια! Τι να κανω??? Και υπαρχει καποια σταυθερη rom που δεν βγαζει προβληματα και δουλευουν τα παντα στο κινιτο?
Link to comment
Share on other sites

Αμέσως..:D

 

1. ...σί γαση

2. ...α κύρωση :rtfm:

3.επανεκκ ίνηση

 

:whistle::baby:

 

Ενημέρωσα τον developer και θα το διορθώσει ;)

 

Edit: Διορθώθηκε ;)

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά χρησιμοποιεί κάποιος το go keyboard η το multiling.? Δεν μπορώ να βρω πως προσθέτω λέξη κατά την πληκτρολόγηση

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_x8-3403.php

 

παντως εξακολουθει να λεει upgradable to 2.3...ακομα τυπογραφικο λαθος??δεν θα το ειχαν διορθωσει??

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_x8-3403.php

 

παντως εξακολουθει να λεει upgradable to 2.3...ακομα τυπογραφικο λαθος??δεν θα το ειχαν διορθωσει??

 

Λογικά θα εννοούν τις custom roms δεν παίζει να είναι official αφού η sony ericsson μας δουλεύει......

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας χιλια ευχαριστω στον Rafinos και στον Alkis_7 που μου ανοιξατε τα ματια και επιτελους καταλαβα καποια πραγματα! Αντιμετωπισα ομως ενα σοβαροτατο προβλημα μετα το root που εκανα. Εφτιαξα εναν φακελο στην καρτα μου να αποθηκευω φωτογραφιες. Απο εκεινη την στιγμη καθε φορα που ανοιγω της φωτο μου οι φωτογραφιες πολλαπλασιαζονται με απιστευτους ρυθμους και ο φακελος δεν διαγραφεται! Και δευτερο... εχουν διαγραφει ολοι οι ηχοι μου απο τα ξυπνιτιρια! Τι να κανω??? Και υπαρχει καποια σταυθερη rom που δεν βγαζει προβληματα και δουλευουν τα παντα στο κινιτο?

Σου κάνει και reboots;

Έχω μία μικρή υποψία ότι έχεις έναν ιό των windows στην sd..

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Μια πρωτη μου ξαδερφη εχει το x8 και εχει το εξης θεμα. 2 μηνων συσκευη κολλουσε συνεχεια, δεν ανοιγε η καμερα (εβγαζε μαυρη οθονη), εκλεινε μονο του στο ασχετο και δεν το παιρνε και χαμπαρι κι εχανε κλησεις. Δε συνδεοταν ευκολα με wifi. Το στειλε στη Vodafone για service, της το γυρισαν μεσα σε μια βδομαδα αλλα τωρα δε συνδεεται καν με android market και καθε ενα λεπτο κλεινει το wifi την πεταει εξω και ξανασυνδεεται μονο του και τα ιδια μετα απο ενα λεπτο παλι. Το ξαναπηγε και της ειπαν παρε sony ericsson. Καμια ιδεα; Κανενας με τα ιδια συμπτωματα; Καμια λυση; Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω 2 ερωτησεις

 

α) επειδη λογο δουλειας πρεπει να εχω το κινητο συνεχεια ανοιχτο υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορω να διαλεγω ποια επαφη μπορει μονο να με καλεσει και στισ αλλες να δειχνει κλειστο ? γιατι μερικες φορες θελω να το κλεισω να κοιμηθω πρωινες ωρες και χτυπαει συνεχεια .

αλλα θα ηθελα να το εχει δοκιμασει καποιος μην βαλω την εφαρμογη και μου μπλοκαρει και το νουμερο που θα βαλω να δεχομαι κλησεις απο την δουλεια. επισης θα δειχνει μετα τις χαμενες κλησεις και μηνυματα ?

β) εδω και μερικους μηνες κανει ενα γγκλιν!! ( μια φορα τις 10 μερες πχ) και δειχνει το κινητο οτι πρεπει να βαλω το πιν . χωρις να κανει επανεκινηση η να το πειραξω καθολου. ξαφνικα εκει που ειναι ακουμπισμενο.

επισης σημαντικο προβλημα αυτο να μην δεχετε κλησεις εαν δεν ακουσω τον θορυβο και νομιζω οτι λειτουργει κανονικα.

οποιος μπορει ας με βοηθησει.εχω το μαυρο 2.1 οχι ροοτ αν καπου παιζει ρολο .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Μια πρωτη μου ξαδερφη εχει το x8 και εχει το εξης θεμα. 2 μηνων συσκευη κολλουσε συνεχεια, δεν ανοιγε η καμερα (εβγαζε μαυρη οθονη), εκλεινε μονο του στο ασχετο και δεν το παιρνε και χαμπαρι κι εχανε κλησεις. Δε συνδεοταν ευκολα με wifi. Το στειλε στη Vodafone για service, της το γυρισαν μεσα σε μια βδομαδα αλλα τωρα δε συνδεεται καν με android market και καθε ενα λεπτο κλεινει το wifi την πεταει εξω και ξανασυνδεεται μονο του και τα ιδια μετα απο ενα λεπτο παλι. Το ξαναπηγε και της ειπαν παρε sony ericsson. Καμια ιδεα; Κανενας με τα ιδια συμπτωματα; Καμια λυση; Ευχαριστω!

Προσπάθησε να περάσεις το επίσημο update μέσο pc companion ή μέσο Seus Και αν δεν στρώσει, είναι πρόβλημα hardware φίλε μου...

Και εφόσον το κινητό είναι και branded από επώνυμη εταιρεία, και έχει εγγύηση από αυτή, νομίζω ότι είναι υποχρεωμένη για τυχών προβλήματα της συσκευής, να αναλάβει τα πάντα για αυτήν,επειδή έχει παρέμβει στο software της συσκευής..

edit: το κινητό έχει ενσωματωμένες εφαρμογές της συγκεκριμένης εταιρίας ή όχι;

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους .

μόλις πήρα την έγκριση από την σύζυγο να περιποιηθώ το κινητάκι ......

έχει μια microSD 8 gb formatted σε FAT

θα πρέπει να την κάνω repartition ώστε να μπορεί να εγκαθιστά εκεί τις εφαρμογές ;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να περάσεις το επίσημο update μέσο pc companion ή μέσο Seus Και αν δεν στρώσει, είναι πρόβλημα hardware φίλε μου...

Και εφόσον το κινητό είναι και branded από επώνυμη εταιρεία, και έχει εγγύηση από αυτή, νομίζω ότι είναι υποχρεωμένη για τυχών προβλήματα της συσκευής, να αναλάβει τα πάντα για αυτήν,επειδή έχει παρέμβει στο software της συσκευής..

edit: το κινητό έχει ενσωματωμένες εφαρμογές της συγκεκριμένης εταιρίας ή όχι;

 

Σ' ευχαριστω εκ μερους της παρα πολυ. Μου στειλε οτι εκανε κατι μεσω pc sompanion και ειναι καλυτερα. Δε λεω μεγαλες κουβεντες μη γινει καμια στραβη! Να σαι καλα παντως!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους .

μόλις πήρα την έγκριση από την σύζυγο να περιποιηθώ το κινητάκι ......

έχει μια microSD 8 gb formatted σε FAT

θα πρέπει να την κάνω repartition ώστε να μπορεί να εγκαθιστά εκεί τις εφαρμογές ;

 

ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294953

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

πιθανοτατα δεν εχεις αρκετη ελευθερη ραμ και ετσι αναγκαστικα το κινητο για να ελευθερωσει περισσοτερη κλεινει τα μηνυματα και δεν σου ερχονται στην ωρα τους..το μονο που μπορω να σου πω ειναι αν εχεις καποιον task killer καλο θα ηταν να τον σβησεις..

 

Το ίδιο εκανε και το τηλ.του γιου μου,οποτε σε επικοινωνια με την S.E με ρωτησαν ποση ελευθερη μνημη εχει (ειχε μονο 20 mb),οποτε μου ειπαν να διαγραψω εφαρμογες που ειχα εγκαταστησει,το εκανα και ολα οκ.Ομως εκνευριστηκα επειδη δεν μπορουσα να εχω πανω απο 4-5 παιχνιδια και μετα απο μια κουραστικη μερα(Κυριακή!!!) στο pc καταφερα και το εκανα root και του εβαλα μια εκδοση gingerbread 2.3.9 καθως και την app 2 sdk και τωρα ολα τελεια(25 παιχνιδια so far) μεχρι να γεμισει η external sd(4g).

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο εκανε και το τηλ.του γιου μου,οποτε σε επικοινωνια με την S.E με ρωτησαν ποση ελευθερη μνημη εχει (ειχε μονο 20 mb),οποτε μου ειπαν να διαγραψω εφαρμογες που ειχα εγκαταστησει,το εκανα και ολα οκ.Ομως εκνευριστηκα επειδη δεν μπορουσα να εχω πανω απο 4-5 παιχνιδια και μετα απο μια κουραστικη μερα(Κυριακή!!!) στο pc καταφερα και το εκανα root και του εβαλα μια εκδοση gingerbread 2.3.9 καθως και την app 2 sdk και τωρα ολα τελεια(25 παιχνιδια so far) μεχρι να γεμισει η external sd(4g).

 

gingerbread 2.3.9??:wacko:ποια ρομ περασες??

 

και εφτασε λοιπον η ωρα να αλλαξω και εγω με την σειρα μου καρτα μνημης!!οπως βλεπετε και απο την υπογραφη εχω custom rom..θα χρειαστει καποια αλλαγη με την καινουργια καρτα μνημης??θα χρειαστει να την ξαναφλασαρω??τα backup μου τα εχω στην τωρινη καρτα μου!!με την αλλαγη πως θα γινει να μην χασω τιποτα??σιγουρα θα μου ερθουν κι'αλλες ερωτησεις αλλα για αρχη αν μπορειτε απαντηστε σε αυτες!!:-P

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Είναι τρομερά απλό! Αντιγραφεις τα πάντα από την παλιά κάρτα στην καινούρια! Τίποτα άλλο! Αν δεν έχεις partition στην παλιά, καλώς. Αν έχεις, πρέπει να το δημιουργήσεις στην καινούρια.

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

gingerbread 2.3.9??:wacko:ποια ρομ περασες??

 

και εφτασε λοιπον η ωρα να αλλαξω και εγω με την σειρα μου καρτα μνημης!!οπως βλεπετε και απο την υπογραφη εχω custom rom..θα χρειαστει καποια αλλαγη με την καινουργια καρτα μνημης??θα χρειαστει να την ξαναφλασαρω??τα backup μου τα εχω στην τωρινη καρτα μου!!με την αλλαγη πως θα γινει να μην χασω τιποτα??σιγουρα θα μου ερθουν κι'αλλες ερωτησεις αλλα για αρχη αν μπορειτε απαντηστε σε αυτες!!:-P

 

Περασα την Floyo 025

Link to comment
Share on other sites

Είναι τρομερά απλό! Αντιγραφεις τα πάντα από την παλιά κάρτα στην καινούρια! Τίποτα άλλο! Αν δεν έχεις partition στην παλιά, καλώς. Αν έχεις, πρέπει να το δημιουργήσεις στην καινούρια.

 

Sent from my X8 using Tapatalk

 

ααα..τοσο απλα!!δηλαδη μεσω pc κανω τα παντα αντιγραφη απο την πρωτη sd,και μετα τα κανω ολα επικολληση στη δευτερη,ετσι??

Edited by alkis_7
μικρη απορια!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...