Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας παιδιά .

Έχω μείνει χωρίς κινητό και θα ήθελα την βοήθεια σας πρίν πάω στην sony ericsson .

Διαθέτω ένα sony ericsson xperia x8 το οποίο χθές τα έφτυσε.

Του έβγαλα την μπαταρία μήπως και φταίει αυτό αλλά το μόνο που κάνει είναι όταν πατάω το πλήκτρο on/off να αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι και μερικές φορές να ανοίγει χωρίς να δείχνει γραφικά και να κάνει συνέχεια επανακκινήσεις.

Το άφησα χωρίς μπαταρία για μερικές ώρες και μετά για φόρτιση αλλά τίποτα.

Μήπως έχετε κάποια λύση να μου προτείνεται?ή τουλάχιστουν να μου πείτε ποιό είναι το πρόβλημα?

Θα χαρώ να τις ακούσω

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Κατ' εμέ αξίζει. Έχε υπόψη σου ότι χάνεις εγγύηση.

 

Εγώ δηλαδή που εχω 2.2 και του ξαναπερασω το 2.1 της Sony Ericsson μέσω του Service Update η το pc companion δεν θα είμαι και πάλι εντός εγγύησης;;

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε το στο service χωρίς να πειράξεις τίποτα :)

άν δεν έχεις επαφή με την τεχνολογία, καλύτερα κάνε αυτό που σε είπα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δηλαδή που εχω 2.2 και του ξαναπερασω το 2.1 της Sony Ericsson μέσω του Service Update η το pc companion δεν θα είμαι και πάλι εντός εγγύησης;;

 

Εφ'οσον φοράει την επίσημη έκδοση και δεν είναι root τότε είσαι εντός εγγύησης ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει κατι αναλογο με το nodata στα windows mobile που να δουλευει στα android?

 

https://market.android.com/details?id=net.maicas.android.apnoo&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να σας ρωτησω κατι. Εχει η κοπελα μου το X8 και ετσι στα ξαφνικα τωρα εδω και λιγες βδομαδες οταν της στελνω MMS το λαμβανει κενο. Τις εμφανιζει μονο το θεμα, αλλα το περιεχομενο ειναι κενο. Εσβησε τις ρυθμισεις και τις ξανα περασε απο την Vodafone αλλα δεν διορθωθηκε. Λιγο πριν το λαβει φαινεται να κανει download δεδομενα, αρα προφανως δεν ειναι προβλημα απο την εταιρια ουτε απο τις ρυθμισεις. Εχετε καμια ιδεα? Ευχαριστω.

 

(αα και κατι αλλο. Εχει βγει επισημα η εκδοση 2,2 για αναβαθμιση μεσω του PC Companion?)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρες.

 

Έχω το Χ8 με περασμένη την Srom-2.2.1FloyoX8-V3 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Στα καλά καθούμενα κι ενώ μέχρι τώρα το κινητό έπαιζε ρολόι, σταμάτησε να μου εμφανίζει τα διαθέσιμα wi-fi δίκτυα. Ενεργοποιώ το wifi πάει να κάνει σύνδεση (με πολλά δίκτυα γύρω γύρω, από το notebook μπήκα κανονικά δηλαδή) κάνει ότι ψάχνει και μετά πάει στο "Αποσυνδέθηκε" . Κάνω χειροκίνητα "Σάρωση" τίποτα πάλι.

 

Έκανα reset τις ρυθμίσεις, έκανα clear την cache μέχρι και τη rom ξανάβαλα από την αρχή...τίποτα. Πριν αναγκαστώ να κάνω full reset υπάρχει κάτι που θα μπορούσα να αλλάξω ώστε να παίξει πάλι κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρες.

 

Έχω το Χ8 με περασμένη την Srom-2.2.1FloyoX8-V3 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Στα καλά καθούμενα κι ενώ μέχρι τώρα το κινητό έπαιζε ρολόι, σταμάτησε να μου εμφανίζει τα διαθέσιμα wi-fi δίκτυα. Ενεργοποιώ το wifi πάει να κάνει σύνδεση (με πολλά δίκτυα γύρω γύρω, από το notebook μπήκα κανονικά δηλαδή) κάνει ότι ψάχνει και μετά πάει στο "Αποσυνδέθηκε" . Κάνω χειροκίνητα "Σάρωση" τίποτα πάλι.

 

Έκανα reset τις ρυθμίσεις, έκανα clear την cache μέχρι και τη rom ξανάβαλα από την αρχή...τίποτα. Πριν αναγκαστώ να κάνω full reset υπάρχει κάτι που θα μπορούσα να αλλάξω ώστε να παίξει πάλι κανονικά;

 

Διέγραψε όλες τις αποθηκευμένες διευθύνσεις των router στις ρυθμίσεις του wifi

Σε κάποια έχει σκαλώσει.το έχω πάθει και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε όλες τις αποθηκευμένες διευθύνσεις των router στις ρυθμίσεις του wifi

Σε κάποια έχει σκαλώσει.το έχω πάθει και εγώ

 

 

Να΄σαι καλά φίλε. Όλα ΟΚ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

(αα και κατι αλλο. Εχει βγει επισημα η εκδοση 2,2 για αναβαθμιση μεσω του PC Companion?)

 

Τσου, και σύμφωνα με την SE ούτε πρόκειται.

Philips Savvy -> Ericsson A2618 -> S.E. T630 -> Nokia 3510 -> S.E. K700 -> S.E. K800 -> S.E. XPERIA X1 -> S.E. C510 -> S.E. XPERIA X8->Samsung Galaxy S
Link to comment
Share on other sites

Τσου, και σύμφωνα με την SE ούτε πρόκειται.

 

Ευχαριστω, για το προβλημα που υπαρχει δεν ξερει κανεις? :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα το κινητό και είναι η πρώτη φορά που αγοράζω Android όμως ήμουν άτυχη… έχω καρτοκινητη κοσμοτε whats up και δεν μπορώ να στείλω μηνύματα μόνο να λάβω .:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά .

Έχω μείνει χωρίς κινητό και θα ήθελα την βοήθεια σας πρίν πάω στην sony ericsson .

Διαθέτω ένα sony ericsson xperia x8 το οποίο χθές τα έφτυσε.

Του έβγαλα την μπαταρία μήπως και φταίει αυτό αλλά το μόνο που κάνει είναι όταν πατάω το πλήκτρο on/off να αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι και μερικές φορές να ανοίγει χωρίς να δείχνει γραφικά και να κάνει συνέχεια επανακκινήσεις.

Το άφησα χωρίς μπαταρία για μερικές ώρες και μετά για φόρτιση αλλά τίποτα.

Μήπως έχετε κάποια λύση να μου προτείνεται?ή τουλάχιστουν να μου πείτε ποιό είναι το πρόβλημα?

Θα χαρώ να τις ακούσω

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Αν σε πρόλαβα και δεν το πήγες για service, υπάρχει λύση..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,για να μην ψαχνω μεχρι αυριο στο θεμα,υπαρχει καποια λυση στο προβλημα με τα SMS?Το εχει μια φιλη και δεν μπορει να στειλει μηνυμα.Να λαβει μπορει.Ξερουμε κατι?
Link to comment
Share on other sites

@AntreasM77 @fraulina

Αν δουλεύει με άλλες sim, ζητήστε από τον πάροχο σας να αντικαταστήσει την παλιά σας sim με μια καινούργια

Link to comment
Share on other sites

καταρχην,ευχαριστω για την απαντηση.Η σιμ ειναι καινουρια...Τιποτα αλλο υποψιν??

Άνοιξε το πληκτρολόγιο τηλεφώνου και πάτησε:

*#*#4636#*#*

Τίκαρε πληροφορίες τηλεφώνου και τέρμα κάτω έχει μία επιλογή ενημέρωση smsc και τίκαρε την.

Αν σου βγάλει error θα πρέπει να την βάλεις σε ένα άλλο τηλ και να κάνεις ενημέρωση του smsc

 

 

edit: αν δεν σου βγάλει error, κάνε μία επανεκκίνηση πρώτα και μετά δοκίμασε να στείλεις μήνυμα

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να σας ρωτησω κατι. Εχει η κοπελα μου το X8 και ετσι στα ξαφνικα τωρα εδω και λιγες βδομαδες οταν της στελνω MMS το λαμβανει κενο. Τις εμφανιζει μονο το θεμα, αλλα το περιεχομενο ειναι κενο. Εσβησε τις ρυθμισεις και τις ξανα περασε απο την Vodafone αλλα δεν διορθωθηκε. Λιγο πριν το λαβει φαινεται να κανει download δεδομενα, αρα προφανως δεν ειναι προβλημα απο την εταιρια ουτε απο τις ρυθμισεις. Εχετε καμια ιδεα? Ευχαριστω.

 

Καμια λυση για αυτο παρακαλω? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πριν 1 μήνα πήρα και εγώ το x8.Μου το πρότειναν κάποιοι γνωστοί μου και μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα.Ήταν ότι χρειαζόμουν σε ένα κινητό.Όταν όμως πάω να βάλω μια εικόνα για φόντο η εικόνα βγαίνει παραμορφωμένη.Δηλαδή πρέπει να σύρω την οθόνη με τα widgets για να δω την υπόλοιπη εικόνα .Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το διορθώνει?

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Πριν 1 μήνα πήρα και εγώ το x8.Μου το πρότειναν κάποιοι γνωστοί μου και μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα.Ήταν ότι χρειαζόμουν σε ένα κινητό.Όταν όμως πάω να βάλω μια εικόνα για φόντο η εικόνα βγαίνει παραμορφωμένη.Δηλαδή πρέπει να σύρω την οθόνη με τα widgets για να δω την υπόλοιπη εικόνα .Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το διορθώνει?

 

Σε όλα τα android γίνετε αυτό που λες.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ψάξει στο android market και καποιές εφαρμογές ελέγαν οτι αυτό μπορούν να το διορθώσουν.Παρόλο που τις δοκίμασα δεν έγινε τίποτα.Ευχαρίστω πάντος φίλε.Τώρα ξέρω ότι οχί μόνο οι κάτοχοι του x8 βασανίζονται με αυτό το πρόβλημα. :p

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να πει καποιος πως εισαγουμε αυτη την εντολη στο terminal emulator (dmesg | grep cyttsp-i2c )

γιατι κατι κανω λαθος κι εχω μπερδευτει πολυ...το γραφουμε ολο μαζι ;αυτη η καθετος πληκτρολογειται;πληκτρολογουνται ενα ενα;εχω δοκιμασει ολες τις εκδοχες και δεν βρισκω τι κανω λαθος..

αν μπορει καποιος να δωσει τα φωτα του...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...