Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα. λοιπόν τα βελάκια θα στα δείξει μόλις επιλέξεις Internet & mms.. αν στα δείξει σημαίνει ότι χρεώνεσαι :) το quick settings είναι αυτό με το πράσινο εικονίδιο!

 

Οταν παταω στο MMS και μπαινω μεσα τα περισσοτερα λενε "Δεν εχει ρυθμιστει". Τις ρυθμισεις αυτες απο που θα τις βρω? η τις φτιαχνει η Cosmote μετα απο εντολη μου? Για παραδειγμα μια απο αυτες τις μερες θα παω να βαλω ενα προγραμμα με ιντερνετ. Μολις ενεργοποιηθει θα εχουν ρυθμιστει και οι ρυθμισεις αυτοματα?

 

Συγνωμη αν σε εχω ζαλισει αλλα με αυτες τις χρεωσεις εχω ακουσει πολλα και δεν ξερεις τι σε ξημερωνει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους,

ξανακανω την ερωτηση γιατι 2 φορες δεν πηρα καμια απαντηση,μηπως μπορει καποιος ν βοηθησει...!!!!

Αντιμετωπιζω προβλημα με το Kies.Εχω κανει εγκατασταση αλλα δεν μου βρισκει την συσκευη οταν την συνδεω με το usb . Εχω βαλει την ρυθμιση απο τις ''Ρυθμισεις usb'' στο Samsung Kies. Υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να κάνω???

Επισης με το που εβαλα την sim στο τηλεφωνο μου ηρθε ενα μηνυμα απο τηλεφωνητη ''555'' το οποιο εμφανιζει μονοστις ειδοποιησεις και οχι στα μηνυματα και δεν μπορω να το σβησω (ειναι σπαστικο γιατι εχει το φακελακι μονιμα στην οθονη).

Ευχαριστω εκ τον προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν παταω στο MMS και μπαινω μεσα τα περισσοτερα λενε "Δεν εχει ρυθμιστει". Τις ρυθμισεις αυτες απο που θα τις βρω? η τις φτιαχνει η Cosmote μετα απο εντολη μου? Για παραδειγμα μια απο αυτες τις μερες θα παω να βαλω ενα προγραμμα με ιντερνετ. Μολις ενεργοποιηθει θα εχουν ρυθμιστει και οι ρυθμισεις αυτοματα?

 

Συγνωμη αν σε εχω ζαλισει αλλα με αυτες τις χρεωσεις εχω ακουσει πολλα και δεν ξερεις τι σε ξημερωνει.

 

δεν με ζαλίζεις ρεε :P

λοιπόν σχετικά με τις ρυθμίσεις μπορείς να δεις το post του τυχεράκια (που είναι για galaxy s αλλά θα κάνει και για galaxy 3) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3335607#post3335607

 

 

Καλησπερα σε ολους,

ξανακανω την ερωτηση γιατι 2 φορες δεν πηρα καμια απαντηση,μηπως μπορει καποιος ν βοηθησει...!!!!

Αντιμετωπιζω προβλημα με το Kies.Εχω κανει εγκατασταση αλλα δεν μου βρισκει την συσκευη οταν την συνδεω με το usb . Εχω βαλει την ρυθμιση απο τις ''Ρυθμισεις usb'' στο Samsung Kies. Υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να κάνω???

Επισης με το που εβαλα την sim στο τηλεφωνο μου ηρθε ενα μηνυμα απο τηλεφωνητη ''555'' το οποιο εμφανιζει μονοστις ειδοποιησεις και οχι στα μηνυματα και δεν μπορω να το σβησω (ειναι σπαστικο γιατι εχει το φακελακι μονιμα στην οθονη).

Ευχαριστω εκ τον προτερων!!!

 

καλησπέρα...

δεν απάντησε κανείς γιατί κανείς δεν έχει λύση... πάντως με μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα στρώσει σίγουρα αλλά χάνεις όλα σου τα δεδομένα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το samsung h1 vodafone 360 αλλα ειναι μουφα θελω να ρωτησω αν σε αυτο το galaxy μπορω να βαλω το skype ωστε να μπορω να κανω τηλεφωνα στο εξωτερικο που χρειαζομαι

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το samsung h1 vodafone 360 αλλα ειναι μουφα θελω να ρωτησω αν σε αυτο το galaxy μπορω να βαλω το skype ωστε να μπορω να κανω τηλεφωνα στο εξωτερικο που χρειαζομαι

ευχαριστω

 

ναι μπορείς... όπως σε όλα σχεδόν τα τηλέφωνα που έχουν λειτουργικό android!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Σκεφτομαι να το πάρω αύριο στα 159€.

Να ρωτήσω:

1. Πως είναι η οθονη σε "νταλα" μεσιμερι?

2. Για σμσ εχει το 9ρι πληκτρολογιο κ κανονικο Τ9 Ελληνικό?

3. Απο μπαταρία πως είναι?

Ευχαριστώ!!!

Edited by hpapagigr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Σκεφτομαι να το πάρω αύριο στα 159€.

Να ρωτήσω:

1. Πως είναι σε "νταλα" μεσιμερι?

2. Για σμσ εχει το 9ρι πληκτρολογιο κ κανονικο Τ9 Ελληνικό?

3. Απο μπαταρία πως είναι?

Ευχαριστώ!!!

 

καλησπέρα.

 

1. σε ντάλα μεσημέρι δεν είναι και το καλύτερο αλλά με λίγη προσπάθεια βλέπεται :)

2. Για sms υπάρχει το

, το qwerty, και το 9αρι με ελληνικό τ9.

3. Από μπαταρία ανάλογα με την χρήση. Με βαριά χρήση (wifi, gps, gaming, εφαρμογές) μια μέρα. Λίγη με μέτρια χρήση 2 μέρες και κάτι παραπάνω..

 

από που το βρήκες 159€?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, σε κάνα μήνα με το καλό θα βγεί το update 2.2.. ας ελπίσουμε να γίνει κάτι καλύτερο με την μπαταρία.

άκου κάτι δεν ξέρω αν θα πετύχει. άδειασε τελείως την μπαταρία, φόρτισε το κινητό με κλειστό τηλέφωνο, μόλις δείξει 100% βγάλε τον φορτιστή, άνοιξε το κινητό και σε 2 λεπτά ξαναβάλτο για φόρτιση, μόλις δείξει 100% κλείστο, βγάλε το κινητό και άνοιξε το...

επίσης μπορείς να μειώσεις και την φωτεινότητα λίγο, επειδή η οθόνη καίει την περισσότερη μπαταρία. αν είναι 100% η φωτεινότητα καίει περίπου το 80% της μπαταρίας.. αν είναι 10% καίει το 50-60%..

 

σορρυ πρέπει να πάω για ύπνο. απαντάω αύριο. καληνύχτα :)

Kyrille13 σ ευχαριστωωω!

Η μπαταρια εστρωσε νομιζω!:))

Τουλαχιστον για πρωτη φορα τα πηγε μια χαρα:)

 

Να σου πω,το γεγονος οτι το wifi,δεν πιανει δικτυο αν δεν εχει πανω απο 3-4 γραμμες σημα στο pc,ειναι φυσιολογικο ?και αν εχει 4 γραμμες στο pc στο κινητο το πιανει με 1.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

 

1. σε ντάλα μεσημέρι δεν είναι και το καλύτερο αλλά με λίγη προσπάθεια βλέπεται :)

2. Για sms υπάρχει το

, το qwerty, και το 9αρι με ελληνικό τ9.

3. Από μπαταρία ανάλογα με την χρήση. Με βαριά χρήση (wifi, gps, gaming, εφαρμογές) μια μέρα. Λίγη με μέτρια χρήση 2 μέρες και κάτι παραπάνω..

 

από που το βρήκες 159€?

εκπτωσεις!!

wind στον Αλμυρό βολου.

Ειναι καλή επιλογή? Να το πάρω ??

Link to comment
Share on other sites

Kyrille13 σ ευχαριστωωω!

Η μπαταρια εστρωσε νομιζω!:))

Τουλαχιστον για πρωτη φορα τα πηγε μια χαρα:)

 

Να σου πω,το γεγονος οτι το wifi,δεν πιανει δικτυο αν δεν εχει πανω απο 3-4 γραμμες σημα στο pc,ειναι φυσιολογικο ?και αν εχει 4 γραμμες στο pc στο κινητο το πιανει με 1.

 

φυσιολογικό είναι...

 

εκπτωσεις!!

wind στον Αλμυρό βολου.

Ειναι καλή επιλογή? Να το πάρω ??

 

πολύ καλή επιλογή για 159 ευρώ :) πάρτο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.μηπως ξερετε πως μπορω να "συνδεσω¨τα στοιχεια του facebook με τις επαφες και το ημερολογιο μου?δηλαδη, στο ημερολογιο να δειχνει ποτε εχει γενεθλια καποιος φιλος μου στο fb και στις επαφες να αντιστοιχησω τα προφιλ του facebook?θελει συγκεκριμενη εφαρμογη απο το android market?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.μηπως ξερετε πως μπορω να "συνδεσω¨τα στοιχεια του facebook με τις επαφες και το ημερολογιο μου?δηλαδη, στο ημερολογιο να δειχνει ποτε εχει γενεθλια καποιος φιλος μου στο fb και στις επαφες να αντιστοιχησω τα προφιλ του facebook?θελει συγκεκριμενη εφαρμογη απο το android market?

 

γίνεται, το έχω κάνει. δεν ξέρω αν χρειάζεται αλλά κατέβασε την εφαρμογή facebook από το market. μόλις την εγκαταστήσεις πάτα παρατεταμένα σε μια επαφή, πάτα σύνδεση επαφής (Link contact) --> get friends --> facebook --> και επιλέγεις!

(το έχω στα αγγλικά το τηλέφωνο και δεν ξέρω στα ελληνικά ακριβώς πως είναι οι επιλογές) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

ξανακανω την ερωτηση γιατι 2 φορες δεν πηρα καμια απαντηση,μηπως μπορει καποιος ν βοηθησει...!!!!

Αντιμετωπιζω προβλημα με το Kies.Εχω κανει εγκατασταση αλλα δεν μου βρισκει την συσκευη οταν την συνδεω με το usb . Εχω βαλει την ρυθμιση απο τις ''Ρυθμισεις usb'' στο Samsung Kies. Υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να κάνω???

Επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα, πήρα όλα τα αρχεία backup της κάρτας sd στον υπολογιστή για να μην τα χάσω και μετέ της έκανα format από το τηλέφωνο και όχι από τον υπολογιστή και μετά δοκίμασα και δουλεψε αμέσως...

Link to comment
Share on other sites

γίνεται, το έχω κάνει. δεν ξέρω αν χρειάζεται αλλά κατέβασε την εφαρμογή facebook από το market. μόλις την εγκαταστήσεις πάτα παρατεταμένα σε μια επαφή, πάτα σύνδεση επαφής (Link contact) --> get friends --> facebook --> και επιλέγεις!

(το έχω στα αγγλικά το τηλέφωνο και δεν ξέρω στα ελληνικά ακριβώς πως είναι οι επιλογές) :)

Κυριλλε αυτα που λες τα βρηκα κι εγω και πηγα να το κανω,αλλα εγινε μονο με μια επαφη μου.

Με τις υπολοιπες,παω να κανω τη συνδεση,ανακαλυπτω οτι τελικα δεν εχει γινει,προσπαθω να την ξανακανω μηηπως και,αλλα τη δευτερη φορα εχει εξαφανισει το ονομα του συγκεκριμενου φιλου απο τη λιστα του facebook friends.Ξερεις τι μπορει να παιζει ?

 

Και επισης,αν μπορω να συνδεσω επαφες με το IM τους στο skype και το mail τους οπως το εχω στο google account μου?

Link to comment
Share on other sites

Κυριλλε αυτα που λες τα βρηκα κι εγω και πηγα να το κανω,αλλα εγινε μονο με μια επαφη μου.

Με τις υπολοιπες,παω να κανω τη συνδεση,ανακαλυπτω οτι τελικα δεν εχει γινει,προσπαθω να την ξανακανω μηηπως και,αλλα τη δευτερη φορα εχει εξαφανισει το ονομα του συγκεκριμενου φιλου απο τη λιστα του facebook friends.Ξερεις τι μπορει να παιζει ?

 

Και επισης,αν μπορω να συνδεσω επαφες με το IM τους στο skype και το mail τους οπως το εχω στο google account μου?

 

για το τελευταίο δεν ξέρω, αλλά μόλις επιλέξεις τον facebook friend σου, αποθηκεύεται η επαφή στο κινητό σου, οπότε μόλις είσαι στις επαφές πάτα το αριστερό κουμπί --> more --> display options --> και κάνε τικ στο facebook... έτσι θα στην εμφανίσει και θα τις συνδέσεις.

και κάτι άλλο, μόλις πάς στο facebook και αποθηκεύσεις την επαφή μετά πατάς πάνω της (λογικά θα στην έχει πάνω πάνω) και συνδέονται.

Link to comment
Share on other sites

για το τελευταίο δεν ξέρω, αλλά μόλις επιλέξεις τον facebook friend σου, αποθηκεύεται η επαφή στο κινητό σου, οπότε μόλις είσαι στις επαφές πάτα το αριστερό κουμπί --> more --> display options --> και κάνε τικ στο facebook... έτσι θα στην εμφανίσει και θα τις συνδέσεις.

και κάτι άλλο, μόλις πάς στο facebook και αποθηκεύσεις την επαφή μετά πατάς πάνω της (λογικά θα στην έχει πάνω πάνω) και συνδέονται.

Ναι,τα εκανα ολα αυτα,αλλα το προβλημα που εχω ειναι στο τελευταιο που λες.

"μόλις πάς στο facebook και αποθηκεύσεις την επαφή μετά πατάς πάνω της (λογικά θα στην έχει πάνω πάνω) και συνδέονται."

αυτο μου το εκανε μονο σε μια επαφη. σε ολες τις υπολοιπες,επελεγα την επαφη απο τη λιστα,αλλα μετα δε μου την εμφανιζε για να κανω τικ πανω της και να πατησω αποθηκευση. και οταν πηγαινα να το ξανακανω,δε μου την εμφανιζε ουτε καν στη λιστα των facebook friends.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,τα εκανα ολα αυτα,αλλα το προβλημα που εχω ειναι στο τελευταιο που λες.

"μόλις πάς στο facebook και αποθηκεύσεις την επαφή μετά πατάς πάνω της (λογικά θα στην έχει πάνω πάνω) και συνδέονται."

αυτο μου το εκανε μονο σε μια επαφη. σε ολες τις υπολοιπες,επελεγα την επαφη απο τη λιστα,αλλα μετα δε μου την εμφανιζε για να κανω τικ πανω της και να πατησω αποθηκευση. και οταν πηγαινα να το ξανακανω,δε μου την εμφανιζε ουτε καν στη λιστα των facebook friends.

 

περίμενε μια να το δοκιμάσω να σου πω ακριβώς τι να κάνεις.. :)

 

1) παρατεταμένο πάτημα στην επαφή και επέλεξε το join contact

2) πάνω-πάνω πάτα get friends, πάτα facebook..

3) επέλεξε την επαφή που θες, πάτα save και μετά επέλεξε πάλι την επαφή του facebook που μόλις αποθήκευσες! (συνήθως είναι πρώτη στη λίστα και έχει και το σήμα του fb δίπλα). Σου εμφανίζει ένα μήνυμα "contacts joined" :)

 

αυτό ισχύει σε android 2.2.. και σε 2.1 τα ίδια είναι απ ότι θυμάμαι

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

περίμενε μια να το δοκιμάσω να σου πω ακριβώς τι να κάνεις.. :)

 

1) παρατεταμένο πάτημα στην επαφή και επέλεξε το join contact

2) πάνω-πάνω πάτα get friends, πάτα facebook..

3) επέλεξε την επαφή που θες, πάτα save και μετά επέλεξε πάλι την επαφή του facebook που μόλις αποθήκευσες! (συνήθως είναι πρώτη στη λίστα και έχει και το σήμα του fb δίπλα). Σου εμφανίζει ένα μήνυμα "contacts joined" :)

 

αυτό ισχύει σε android 2.2.. και σε 2.1 τα ίδια είναι απ ότι θυμάμαι

Ναι,ειναι το ιδιο που λεγαμε και πριν.Αλλα οταν φτανουμε στο σημειο να επιλεξω την επαφη με το σημα facebook διπλα ...δε μου την εμφανιζειιιι! :/

και δε ξερω τι αλλο να κανω..

σ ευχαριστω παντως :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι,ειναι το ιδιο που λεγαμε και πριν.Αλλα οταν φτανουμε στο σημειο να επιλεξω την επαφη με το σημα facebook διπλα ...δε μου την εμφανιζειιιι! :/

και δε ξερω τι αλλο να κανω..

σ ευχαριστω παντως :)

 

οκ λοιπόν άκου, μόλις αποθηκεύσεις την επαφή πάτα κάτω που λέει show all contacts και θα στην εμφανίσει. επίσης αφού την αποθήκευσες πχ μετά μπορείς να την επιλέξεις και από της επαφές, γιαυτό και δεν στην ξαναεμφανίζει στο get friends, γιατί την έχεις αποθηκεύσει ήδη...

σιγουρέψου ότι έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή να σου εμφανίζει της επαφές του facebook (αριστερό κλικ -> more -> display options)

Link to comment
Share on other sites

οκ λοιπόν άκου, μόλις αποθηκεύσεις την επαφή πάτα κάτω που λέει show all contacts και θα στην εμφανίσει. επίσης αφού την αποθήκευσες πχ μετά μπορείς να την επιλέξεις και από της επαφές, γιαυτό και δεν στην ξαναεμφανίζει στο get friends, γιατί την έχεις αποθηκεύσει ήδη...

σιγουρέψου ότι έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή να σου εμφανίζει της επαφές του facebook (αριστερό κλικ -> more -> display options)

NAIIII

Εγινε:)

Ευχαριστώωωω!

 

(Υ.Γ. Δώρο θα σου παρω στο τελος μου φαινεται!Με τοσα που με βοηθας:) )

Link to comment
Share on other sites

NAIIII

Εγινε:)

Ευχαριστώωωω!

 

(Υ.Γ. Δώρο θα σου παρω στο τελος μου φαινεται!Με τοσα που με βοηθας:) )

 

hahahahah τίποτα.. αν έχεις καμιά άλλη ερώτηση/απορία πες.. καλή συνέχεια :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

ξανακανω την ερωτηση γιατι 2 φορες δεν πηρα καμια απαντηση,μηπως μπορει καποιος ν βοηθησει...!!!!

Αντιμετωπιζω προβλημα με το Kies.Εχω κανει εγκατασταση αλλα δεν μου βρισκει την συσκευη οταν την συνδεω με το usb . Εχω βαλει την ρυθμιση απο τις ''Ρυθμισεις usb'' στο Samsung Kies. Υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να κάνω???

Επισης με το που εβαλα την sim στο τηλεφωνο μου ηρθε ενα μηνυμα απο τηλεφωνητη ''555'' το οποιο εμφανιζει μονοστις ειδοποιησεις και οχι στα μηνυματα και δεν μπορω να το σβησω (ειναι σπαστικο γιατι εχει το φακελακι μονιμα στην οθονη).

Ευχαριστω εκ τον προτερων!!!

 

ειχα ενα θεμα κι εχω με το KIES.. με τον συνχρονισμο...

μετα απο πολυ ψαξιμο και καψιμο εγκεφαλου, εκανα το εξης απλο.

επανεκινηση PC και επανεκινηση κινητου χωρις καρτα, και συνδεση με το ΚΙΕS.

μετα εκανε κανονικα συνχρονισμο με outlook.

 

με το μνμ που σου ειρθε, παρε καλυτερα ενα τηλεφωνο να μαθεις. εμενα δεν μου ειρθε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παίδες για τα greeklish ...τώρα το είδα , αλλά θα κλείσει η σύνδεση και δε θα προλάβω να τα ξαναγράψω:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παίδες για τα greeklish ...τώρα το είδα , αλλά θα κλείσει η σύνδεση και δε θα προλάβω να τα ξαναγράψω:wacko:

 

Το πρόβλημά σου υπήρχε στις παλιές εκδόσεις του Galaxy S... δεν ξέρω αν είναι το ίδιο στο Galaxy 3... είχα βρει τότε τη λύση και την πόσταρα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3309650#post3309650

 

Χρειάζεται να είσαι root για να φτιάξει. Εναλλακτικά φτιάχνει με factory reset.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...