Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερω σας εχω ζαλισει με αυτο το θεμα αλλα πως γινεται να εχω ολεσ τισ εφαρμογεσ στην καρτα και να μου δειχνει γεματα 200mb και ελευθερα 62??τι πρεπει να σβησω ρε παιδια??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

atel μην ανησυχεις με τον καιρο το να σκοτωνεις apps θα σου γινει τροπος ζωης και δεν θα μπορεις να κοιμηθεις το βραδυ πριν βουρτσισεις τα δοντια σου βαλεις ξυπνητηρι και μετα ''kill apps''
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα!θέλω να βαλω την original λευκη status bar του android..πως μπορώ να το κάνω αυτό και απο που μπορω να την βρω?

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις προτασεις σας όλους. Αλλα βρε τιμολέων....ειναι δουλειά και αυτή? κάθε τόσο να σκοτώνω εφαρμογές? Υπάρχουν και άλλα πράγματα στην καθημερινότητα μας :)))

 

Τελος παντων θα δω τι θα κάνω με το task manager. Ελπίζω να πάει καλά και να μην χρειαστει να αλλάξω και πάλι συσκευή.

E\

Ειναι λίγο υπερβολικός ο φίλος με το kill apps..Η μπαταρία εξαρτάται από χίλιους 2 παράγοντες. Πάντως υπάρχουν και automatic task killers , το ρυθμίζεις μια φορά ποιες εφαρμογές θελεις να κλεινει και μετα δεν ξανασχολήσε.Τα κλεινει αυτόμτατα. Όπως και να εχει smartphone σημαινει φόρτιση κάθε 1-2 μέρες τουλάχιστον στο 90% των συσκευών. Εμένε προσωπικά μου βγάζει 2 μερες με μετρια χρήση.Βάλτο να φορτίζει πριν κοιμηθεις και είσαι εντάξει..

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να βαζουμε τονους;

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Απλά πατάς παρατεταμένα το γράμμα που θες να τονίσεις και σου βγάζει επιλογές.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ να προσθέσω το GoSMS, που προσωπικά πιστεύω ότι το έχει ξεπεράσει το Handcent. :)

Και στα 2 έχει επιλογή για Ελληνικά.

 

Μόλις το δοκίμασα και αυτό μου δείχνει 0/70 χαρακτήρες μόλις πάω να γράψω...

Link to comment
Share on other sites

η αδερφή μου έχει το galaxy 3

από τα χριστούγεννα . είναι με

έκδοση 2.1 . έχει βγει καμία επισημη

αναβάθμιση σε android 2.2 .και αν

ναι με ποιο τρόπο αναβαθμίζεται ?

έχει διαφορά με την προηγούμενη?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

 

μετα απο πολλα χρονια με windowsmobile ειπα να το γυρισω σε android. Η πιο μεγαλη μου ανησυχία ειναι με ποιο τροπο θα καταφερω να εχω τον ιδιο συγχρονισμο που πετύχαινα με τα windows τηλεφωνα και το microsoft outlook.

Εχω πολυ πραμα που θελω να μεταφερεται εκτος απο ολες τις λειτουργίες του outlook και onenote αλλα κυρίως αρχεια word excel που χρειαζομαι να συγχρονιζονται με το pc.

 

Το kies τα κανει ολα ? η να ψαξω εξ αρχης γαι thirdparty εφαρμογη?

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

 

μετα απο πολλα χρονια με windowsmobile ειπα να το γυρισω σε android. Η πιο μεγαλη μου ανησυχία ειναι με ποιο τροπο θα καταφερω να εχω τον ιδιο συγχρονισμο που πετύχαινα με τα windows τηλεφωνα και το microsoft outlook.

Εχω πολυ πραμα που θελω να μεταφερεται εκτος απο ολες τις λειτουργίες του outlook και onenote αλλα κυρίως αρχεια word excel που χρειαζομαι να συγχρονιζονται με το pc.

 

Το kies τα κανει ολα ? η να ψαξω εξ αρχης γαι thirdparty εφαρμογη?

 

Το kies τα κανει ολα ? χαχαχαχαχαχαχα καλό. Μ' άρεσε!

Το kies συγχρονίζει μόνο μουσική, όταν και αν συνδεθεί με το galaxy. Εμένα συνδέθηκε μόνο τις 2 πρώτες μέρες. Μετά είναι "ψυχραμένα" που λέει και ο Ζήκος.

Με αυτό το πρόγραμμα στον υπολογιστή σου και αυτό το app στο κινητό σου συγχρονίζεις galaxy με outlook. Για τα άλλα αρχεία που θες... δεν ξέρω, δεν με απασχόλησε ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και αυτό μου δείχνει 0/70 χαρακτήρες μόλις πάω να γράψω...

 

Όπως είπα πρέπει να ενεργοποιήσεις το ελληνικό setting.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το kies τα κανει ολα ? χαχαχαχαχαχαχα καλό. Μ' άρεσε!

Το kies συγχρονίζει μόνο μουσική, όταν και αν συνδεθεί με το galaxy. Εμένα συνδέθηκε μόνο τις 2 πρώτες μέρες. Μετά είναι "ψυχραμένα" που λέει και ο Ζήκος.

Με αυτό το πρόγραμμα στον υπολογιστή σου και αυτό το app στο κινητό σου συγχρονίζεις galaxy με outlook. Για τα άλλα αρχεία που θες... δεν ξέρω, δεν με απασχόλησε ως τώρα.

 

To kies συγχρονιζει κανονικα Outlook ,επαφες και ημερολόγιο. Δεν θα χρειαστείς κάτι άλλο.

Αυτο φυσικά αν συνδεθεί το kies γιατί έχει διαφορες ιδιορυθμίες. Εγω δεν κατάφερα να ξανασυνδεθω μετα απο αναβαθμιση

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Το kies τα κανει ολα ? χαχαχαχαχαχαχα καλό. Μ' άρεσε!

Το kies συγχρονίζει μόνο μουσική, όταν και αν συνδεθεί με το galaxy. Εμένα συνδέθηκε μόνο τις 2 πρώτες μέρες. Μετά είναι "ψυχραμένα" που λέει και ο Ζήκος.

Με αυτό το πρόγραμμα στον υπολογιστή σου και αυτό το app στο κινητό σου συγχρονίζεις galaxy με outlook. Για τα άλλα αρχεία που θες... δεν ξέρω, δεν με απασχόλησε ως τώρα.

Χμμ τώρα δοκίμασα και το προγραματάκι που αναφέρεις και φαίνεται πολύ καλό. Αν δεν σου δουλέψει το kies καλύτερα βάλε αυτό κατευθείαν να μην παιδέυεσαι

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πήραν πρέφα ότι όλοι έχουν βάλει την leaked τόσο καιρό και σου λέει ας βγάλουμε και manual

..:p:p

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις κι άδικο. Πάντως δείχνει να είναι καλό σημάδι. Ελπίζω σύντομα να τη βάλουν κ επισήμως
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

To kies συγχρονιζει κανονικα Outlook ,επαφες και ημερολόγιο. Δεν θα χρειαστείς κάτι άλλο.

Αυτο φυσικά αν συνδεθεί το kies γιατί έχει διαφορες ιδιορυθμίες. Εγω δεν κατάφερα να ξανασυνδεθω μετα απο αναβαθμιση

 

που υπάρχει επιλογή για συγχρονισμό με outlook/επαφές? τι έκδοση του kies έχεις; μόνο φωτογραφίες - τραγούδια συγχρονίζει θεωρητικά εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά πατάς παρατεταμένα το γράμμα που θες να τονίσεις και σου βγάζει επιλογές.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Θεός!! (με τόνο)

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το kies τα κανει ολα ? χαχαχαχαχαχαχα καλό. Μ' άρεσε!

Το kies συγχρονίζει μόνο μουσική, όταν και αν συνδεθεί με το galaxy. Εμένα συνδέθηκε μόνο τις 2 πρώτες μέρες. Μετά είναι "ψυχραμένα" που λέει και ο Ζήκος.

Με αυτό το πρόγραμμα στον υπολογιστή σου και αυτό το app στο κινητό σου συγχρονίζεις galaxy με outlook. Για τα άλλα αρχεία που θες... δεν ξέρω, δεν με απασχόλησε ως τώρα.

 

To kies συγχρονιζει κανονικα Outlook ,επαφες και ημερολόγιο. Δεν θα χρειαστείς κάτι άλλο.

Αυτο φυσικά αν συνδεθεί το kies γιατί έχει διαφορες ιδιορυθμίες. Εγω δεν κατάφερα να ξανασυνδεθω μετα απο αναβαθμιση

 

Χμμ τώρα δοκίμασα και το προγραματάκι που αναφέρεις και φαίνεται πολύ καλό. Αν δεν σου δουλέψει το kies καλύτερα βάλε αυτό κατευθείαν να μην παιδέυεσαι

 

 

 

 

Καταλαβα, ξεκιναω κατευθείαν με το "προγραμματακι" και βλεπουμε. Χθες το πηρα μήπως να το ρουταρω με τη μια να τελειωνουμε? Ευχαροστω για τις απαντησεις.

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Μετά από μια πολύμηνη (πολυετή για την ακρίβεια) παραμονή στην πλατφόρμα iOS, βρέθηκα με ένα Samsung i5800.

 

Διάβαζα εδώ το thread και παρατηρώντας τα πολύ καλά σχόλια για την ROM του kyrilos, αποφάσισα να «ξεσκονίσω» τις γνώσεις μου πάνω στο αντικείμενο (ακόμα παλαιότερος χρήσης Windows Mobile, και εξοικειωμένος με την τότε εμπειρία του flash-αρίσματος).

 

  1. Το τηλέφωνο είναι σε απόλυτα εργοστασιακή κατάσταση, με Firmware Version 2.1-update 1. Η σύνδεση με το Kies δεν μου βγάζει update. Έχω κατεβάσει έναν οδηγό του astronaytis σε word. Ό,τι χρειαστώ για την διαδικασία του rooting και του flashing θα το βρω εκεί, έτσι; Από εκεί και πέρα, υπάρχει κάποια διαφορά ανάμεσα στην v5.0RC και την v4.1 Ultimate Edition; Επίσης, στην 4.1 ποια η διαφορά μεταξύ OC και non OC;
     
  2. Υποψιάζομαι ότι οι συνέπειες του rooting είναι η ακύρωση της εγγύησης του τηλεφώνου, σωστά; Όχι ότι με πολυ-απασχολεί, αλλά καθαρά για να υπάρχει στο πίσω μέρος του μυαλού μου, μια επιστροφή στην «θαλπωρή» της εγγύησης θα γίνει από το Γ εδώ;
     
  3. Τέλος, θα ήθελα κάποιες συμβουλές σχετικά με κάποια προβλήματα που έχω αντιμετωπίσει. Αρχικά, το GPS είναι πολύ ανακριβές και σχεδόν ποτέ δεν βρίσκει ακριβώς το στίγμα μου. Ακόμα και σε ανοιχτή πλατεία με το κοντινότερο κτήριο να απέχει πάνω από 15μ., περίμενα 5 λεπτά χωρίς αποτέλεσμα. Υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει; Επίσης, δεν μπορώ να αλλάζω γλώσσα εύκολα και γρήγορα. Τέλος, κρίνετε απαραίτητη την ύπαρξη ενός Task Manager για να κλείνουν εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο;

Συγχωρέστε με για την άγνοια και τις βαρετές ερωτήσεις, αλλά είναι αρκετά χρονοβόρα η διαδικασία ανάγνωσης τόσων σελίδων. :O

Link to comment
Share on other sites

Edit:

 

Τελικά την έκανα την διαδικασία επιτυχώς, λίγο διαβάζοντας εδώ, λίγο διαβάζοντας εκεί!

 

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν με το rooting με το SuperOneClick. Απλά ήθελε με την έκδοση 1.7, όχι την 1.9.1.

 

Κατά τα άλλα, φορτώθηκε επιτυχώς η v5.0RC!

 

Περισσότερα εν ευθέτω χρόνω. :)

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετο καιρο που ειχα να μπω στο site της SAMSUNG εχθες 13-5-2011 με μεγαλη μου εκπληξη και οπως προαναφερθηκε ειδα οτι βγηκε το εγχειριδιο (froyo) για το Galaxy 3..μιπηκα στο KIES αλλα αναβαθμιση πουθενα...

 

πρωτα βγαινει το εχγειριδιο και μετα η αναβαθμιση??

 

ξερει κανεις περιπου τη συμβαινει??

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω να ελνξω ποσο γρηγορα τρεχει η cpu?????????????:blink:

 

Δοκίμασε κι ένα δικό μου πρόγραμμα. Θα το βρεις εδώ.

 

Αν το δοκιμάσεις πες μου τα αποτελέσματά σου. Επειδή συγκεντρώνω από διάφορα τηλέφωνα με διαφορετικούς kernel στοιχεία, υπάρχει περίπτωση να σε βοηθήσω να γίνει το τηλέφωνό σου γρηγορότερο. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες. έχω ένα θεματάκι. κανονικά είχα απενεργοποιημένο το internet από τον φορέα μου (cosmote) για να μην χρεώνομαι τζάμπα και έμπαινα internet μόνο μέσω wifi. επειδή έχω cosmote καρτοκινητή μου έδωσε με το reload it (δεν κάνω διαφήμιση, απλά πρέπει να τα πω όλα για να με βοηθήσετε) 60 mb δωρεάν internet για 7 μέρες. πήγα:

Ρυθμίσεις -> Ασύρματη επικοινωνία και ... -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> "τικ" στην περιαγωγή Δεδομένων, μπήκα στον explorer αλλα μου ειπε οτι δεν εντοπίστηκε δίκτυο. Πήγα ξανά στο παραπάνω route και στους Φορείς παροχής υπηρεσιών επέλεξα αυτόματο, στη Λειτουργία δικτύου είναι επιλεγμένο το GSM/WCDMA(αυτόματο) και στα Ονόματα σημείων πρόσβασης "τικ" στο Ιντερνετ. όμως μπήκα μέσα στην επιλογή Ιντερνετ να δω τι λεει και μου εχει όνομα Cosmote Internet, ApN internet κια ολα τα αλλα σχεδον: δεν έχει ρυθμιστεί. ομοια και στα mms. οταν πηρα το κινητο δεν νομιζω να ενεργοποιησα το ιντερνετ και τα mms αλλα νομιζα οτι εγινε αυτοματα. Αυτό φταίει που δεν μπορώ να συνδεθώ??μπηκα στη σελιδα της cosmote αλλα στα μοντελα δεν αναφερει το δικο μας. Μηπως μπορει να μου πει καποιος πως να εγκαταστησω τις ρυθμισεις για cosmote internet και mms??

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...