Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά, μετά απο πολύ ψάξιμο ενδιαφέρομαι, πέρα απο το ZTE blade, και για το galaxy 3. Στο plaisio αμα το παραγγείλω απο ιντερνετ θα μου έρθει στα 140€. Τι λέτε για το κινητό είναι καλό? απο sar τι λέει? διότι το ZTE εχει 1,35w/kg , και δεν μου αρέσει να μου ζεσταίνεται κάθε φορά το αυτί μου. Το galaxy 3 το σκέφτομαι εδώ και δύο μήνες. Ti androit εχει τελικά?

 

edit: βρήκα οτι έχει sar 0,58w/kg , μεγάλη διαφορά πάντως

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by ZTE
Link to comment
Share on other sites

Εχει android 2.1 δε νομιζω να αναβαθμιστει σε επισημη 2.2 γιατι αλλιως δε θα πουλησουν τα νεα μοντελα της samsung. Πολυ καλη επιλογή να το πάρεις. το μονο που μου τη σπαει ειναι οτι οταν βλεπεις βιντεο δε συγχρονιζεται ο ηχος με την εικονα με αποτελεσμα να μιλαει καποιος και να ακους λιγο καθυστερημενα το διαλογο
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, μετά απο πολύ ψάξιμο ενδιαφέρομαι, πέρα απο το ZTE blade, και για το galaxy 3. Στο plaisio αμα το παραγγείλω απο ιντερνετ θα μου έρθει στα 140€. Τι λέτε για το κινητό είναι καλό? απο sar τι λέει? διότι το ZTE εχει 1,35w/kg , και δεν μου αρέσει να μου ζεσταίνεται κάθε φορά το αυτί μου. Το galaxy 3 το σκέφτομαι εδώ και δύο μήνες. Ti androit εχει τελικά?

 

edit: βρήκα οτι έχει sar 0,58w/kg , μεγάλη διαφορά πάντως

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Η γνώμη μου είναι να πάρεις το Galaxy, χωρίς βέβαια να υποτιμώ το ZTE. Απλώς, επειδή τα έχω δουλέψει και τα δυο, η προσωπική μου άποψη είναι ότι το Ι5800 είναι καλύτερο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχετική ερώτηση στη Wind για ρυθμίσεις Internet και ΜΜS μου έστειλαν:

Ρυθμίσεις Internet:

Ρυθμίσεις -> Ασύρματα δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Ονόματα σημείου πρόσβασης -> Μενού (ή επιλογές) Νέο APN:

Όνομα: WIND Internet

APN: gint.b-online.gr

MCC: 202

MNC: 10

Τύπος APN: Internet

Όλα τα άλλα στοιχεία μένουν κενά

Ρυθμίσεις WIND MMS:

Ρυθμίσεις -> Ασύρματα δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Ονόματα σημείου πρόσβασης -> Μενού (ή επιλογές) Νέο APN:

Όνομα: WIND MMS

APN: mnet.b-online.gr

MMSC: 192.168.200.95/servlets/mms

Διακομιστής μεσολάβησης ΜΜS: 192.168.200.11

Θύρα ΜΜS: 9401

MCC: 202

MNC: 10

Τύπος APN: MMS

Όλα τα άλλα στοιχεία μένουν κενά!

Για να δω βιντεάκια στο κινητό πρέπει να κανω μετατροπή;

Αν ναι με ποιό πρόγραμμα και τι ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Είναι εύκολο σε κάποιον που γνωρίζει να μας πει πως μπορούμε να έχουμε χάρτες (η GPS) στο κινητό χωρίς να χρειάζεται να χρησιμοποιούμε WiFi ή να χρεωνόμαστε; (δηλ. προγράμματα που πρέπει να έχουμε και να τρέχουμε και ρυθμίσεις που πρέπει να έχει το κινητό)

 

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα παιδιά. Έχει βρει κανείς κάτι καλό;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχετική ερώτηση στη Wind για ρυθμίσεις Internet και ΜΜS μου έστειλαν:

Ρυθμίσεις Internet:

Ρυθμίσεις -> Ασύρματα δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Ονόματα σημείου πρόσβασης -> Μενού (ή επιλογές) Νέο APN:

Όνομα: WIND Internet

APN: gint.b-online.gr

MCC: 202

MNC: 10

Τύπος APN: Internet

Όλα τα άλλα στοιχεία μένουν κενά

Ρυθμίσεις WIND MMS:

Ρυθμίσεις -> Ασύρματα δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Ονόματα σημείου πρόσβασης -> Μενού (ή επιλογές) Νέο APN:

Όνομα: WIND MMS

APN: mnet.b-online.gr

MMSC: 192.168.200.95/servlets/mms

Διακομιστής μεσολάβησης ΜΜS: 192.168.200.11

Θύρα ΜΜS: 9401

MCC: 202

MNC: 10

Τύπος APN: MMS

Όλα τα άλλα στοιχεία μένουν κενά!

Για να δω βιντεάκια στο κινητό πρέπει να κανω μετατροπή;

Αν ναι με ποιό πρόγραμμα και τι ρυθμίσεις;

Έψαξα και βρήκα λύση:

Ένας καλός Video Converter είναι το Handbrake.Έβαλα presets για Iphone Legacy στην ανάλυση ανέβασα το Width στο 720 με επιλεγμένο το aspect ratio.Στο subtitles import srt το default επιλεγμένο,srt language Modern greek,Char code ISO-8859-7.

Έβαλα και το mVideoPlayer 2.7.0 στο κινητό και βλέπω τώρα ταινία με ελληνικούς υπότιτλους.

Η ταινία ήταν μετατροπή απο 720p mkv.

Edited by atsele
Link to comment
Share on other sites

atel καλησπερα.πρωτον εχεις μειωσει τη φωτηνοτητα στο ελαχιστο.(διοτι μεσα στο σπιτι δεν χρειαζεται παραπανω και υπαρχει και widget ενεργειας το οποιο σου επιτρεπει να τη δυναμωσεις απο την αρχικη οθονη.)δευτερον εχεις βαλει προγραμμα για να κλεινει το 3g?εγω χρησημοποιω το mobile data control και τριτον εχεις task manager διοτι πολλες εφαρμογες δεν κλεινουν και σου τρωνε μπαταρια.oπως το advance task manager που με widget κανεις τη δουλεια σου με ενα αγγιγμα.το κινητο μας εχει πολυ καλη μπαταρια 1500μα την ιδια nexus s.(εμενα με την official βασταγε ανετα τρεις μερες με gaming internet και τηλεφωνο)

 

Λοιπόν....επείδη με μπαταρία στο 100% και ομιλία 5 λεπτών η ένδειξή της μπαταρίας έπεσε στο 60%, αναγκάστηκα και πήγα στο εξουσιοδοτημένο service. Επιβεβαιώθηκα ότι κάποιο πρόβλημα υπήρχε και τους το άφησα για να μου κάνουν αναβάθμιση και αντικατάσταση μπαταρίας. Θα σας πω αποτελέσματα όταν το πάρω πίσω την άλλη εβδομάδα. Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μου έκαναν δώρο την συγκεκριμένη συσκευή και γενικά με τέτοιου τύπου ειναι παντελώς άχετος. Εν πάση περιπτώσει, διάβασα το συνοπτικό εγχειρίδιο χρήσης της συσκευής και βρήκα μια άκρη. Θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε στα παρακάτω.

 

1. Πως μπορώ απο το εικονικό πληκτρολόγιο να κάνω αλλαγή γλώσσας? Οτι ενδειξεις οδηγούν μόνο σε μετατροπη πεζω κεφαλαιων και αριθμητικών χαρακτήρων. Οπότε για να αλλάξω γλώσσα πηγαίνω στο μενού της γλώσσας.

 

2. Μ' ενδιαφέρει να ρυθμίσω με προτεραιότητα τις ασυρματες διεπαφές της συσκευής. Δλδ προκειμένου να μην πληρωνω από αλογιστη χρήση την υπηρεσία wap θα ήθελα να ορισω πχ για την πλοηγηση στο ιντερνετ να γινει μεσω wifi κι εφόσον αυτό δεν ειναι εφικτό να "με ρωτάει" η συσκευή αν θέλω να κάνω χρήση της υπηρεσίας wap μέσω gprs. Το gprs δε ειναι διαρκώς ενεργοποιημένο, χωρίς φυσικά να υπάρχει πάντα traffic, πως το απενεργοποιώ τελειώς αν θέλω?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

..σχετικα με την επισημη αναβαθμιση (froyo 2.2) δεν υπαρχει κατι νεοτετρο,μιλησα με την αντιπροσωπια της SAMSUNG σημερα και δεν τους εχουν ενημερωσει ποτε θα βγει η αναβαθμιση και για το λογο που ανεβασαν το manual froyo δεν μου εξειγησαν το λογο.......αναμενουμε.........

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ.ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΤΑ ΕΞΗΣ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ:1)ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ 2)ΤΟ WatchDog Lite ΣΕ ΤΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΛΕΞΙΛΟΓΙΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΞΟΙΚΙΩΘΩ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα αλλα :

Δουλευει αν το pc και το κινητο δεν ειναι συνδεδεμενα στο ιδιο Wifi αλλα στο ιδιο δίκτυο? (Ασυρματα το κινητο, ενσυρματα μεσω αλλου router το pc) - προφανως δε παιζει τετοια περιπτωση

Περα απο επαφες και ημερολογιο τι γινεται με τα υπολοιπα του outlook?

 

Με συμβιβασμο για τα Notes και τα tasks του outlook :( νομίζω μια πολυ καλη περίπτωση απλής και ελαφριας εφαρμογής για USB συγχρονισμό χρησιμοποιώντας τα Built in ημερολογιο και επαφες εινα το http://www.android-sync.com :rolleyes:

 

για περισσοτερα δειτε : http://www.syncdroid.net/

Edited by elpa02
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν....επείδη με μπαταρία στο 100% και ομιλία 5 λεπτών η ένδειξή της μπαταρίας έπεσε στο 60%, αναγκάστηκα και πήγα στο εξουσιοδοτημένο service. Επιβεβαιώθηκα ότι κάποιο πρόβλημα υπήρχε και τους το άφησα για να μου κάνουν αναβάθμιση και αντικατάσταση μπαταρίας. Θα σας πω αποτελέσματα όταν το πάρω πίσω την άλλη εβδομάδα. Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις

Παιδιά για τη μπαταρία βάλτε το Juice defender.

 

Δε θα το πιστευετε πόσο θα αυξηθεί η ζωή της μπαταρίας.

 

Εγώ το έχω και στο 3 και στο streak και έχω μείνει ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπιζω ενα τεραστιο προβλημα... Ξαφνικα το κινητο μου σταματησε να συνδεεται σε WiFi. Συγκεκριμενα οταν το ενεργοποιω μου βγαζει ενεργοποιηση, σαρωση και μετα απενεργοποιειται βγαζοντας το μυνημα οτι δεν ειναι δυνατη η σαρωση δικτυων... Οπως εψαχνα να δω μηπως πειραχτηκε καμια ρυθμιση παρατηρησα οτι στις ρυθμισεις για προχωρημενους δεν εμφανιζεται διευθυνση MAC για το WiFi... Να τονισω οτι μεχρι κ χθες συνδεομουν κανονικα στο Wlan σπιτι μου, ενω τωρα οχι. Το κινητο ειναι καινουργιο (απο το Πασχα περιπου). Εχει καποιος καποια ιδεα τι μπορει να παιζει? Λογισμικο εχω το official 2.1 με το οποιο ερχεται το κινητο κ εφαρμογες εχω περασει μονο απο το market.

 

Help PLZ!

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπιζω ενα τεραστιο προβλημα... Ξαφνικα το κινητο μου σταματησε να συνδεεται σε WiFi. Συγκεκριμενα οταν το ενεργοποιω μου βγαζει ενεργοποιηση, σαρωση και μετα απενεργοποιειται βγαζοντας το μυνημα οτι δεν ειναι δυνατη η σαρωση δικτυων... Οπως εψαχνα να δω μηπως πειραχτηκε καμια ρυθμιση παρατηρησα οτι στις ρυθμισεις για προχωρημενους δεν εμφανιζεται διευθυνση MAC για το WiFi... Να τονισω οτι μεχρι κ χθες συνδεομουν κανονικα στο Wlan σπιτι μου, ενω τωρα οχι. Το κινητο ειναι καινουργιο (απο το Πασχα περιπου). Εχει καποιος καποια ιδεα τι μπορει να παιζει? Λογισμικο εχω το official 2.1 με το οποιο ερχεται το κινητο κ εφαρμογες εχω περασει μονο απο το market.

 

Help PLZ!

Άλλαξε κανάλι εκπομπής στον ρουτερ κανε του επανεκκίνηση και σβήσε και άναψε το κινητό.Μετά λογικά που θα έχεις συνδεθεί, όρισε στο ρούτερ στο ασύρματο δίκτυο κινητό να συνδέεται με συγκεκριμένη ΙP και στο κινητό πήγαινε ρυθμίσεις-> ασυρματη επικοινωνια-> ρυθμισεις wifi. Μετά πάτα το κάτω αριστερά menu κουμπι της συσκευης και βγαζει αλλες 2 επιλογες: σαρωση και για προχωρημενους. Διάλεξε το "για προχωρημενους" και εκει θα βρεις τις ρυθμίσεις για σταθερό ΙΡ του ρουτερ...

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα μου δεν ειναι να παρω ΙΡ απο το ρουτερ... Το θεμα ειναι οτι δεν μπορει να κανει σαρωση για δικτυα το κινητο... Δεν μου βγαζει καν τα υπαρχοντα δικτυα. Υπαρχει περιπτωση να καηκε το chip του WiFi και γι'αυτο να μην λειτουργει? Σκεφτομαι να κανω μια επαναφορα εργοστασιακων... Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο...

 

Με την επαναφορα ρυθμισεων στο κινητο ολα εστρωσαν... Το μονο σιγουρι ειναι οτι δν ξερω απο που μπορει να κρασαρε το WiFi του κινητου τοσο ασχημα... Δεν εκανα κ καποια ρυθμιση για να πω οτι εφταιξε αυτο ή το άλλο..

Edited by Psylos_

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

To τηλέφωνο κάνει κάτι κουλά.Κάνω μία δυο κλήσεις 2 -3 λεπτών και εκεί που η μπαταρία είναι στο 60% πάει στο 20% άλλες φορές στο 5%.Kάνω επανεκκίνηση το κινητό και η μπαταρία δείχνει πάλι 60%!

Αυτό το έκανε με την eclair και συνεχίζει να το κάνει και με την 2.2.Επίσης στην εξωτερική ακρόαση κάνει μικροδιακοπές και θορύβους.Αν είναι να το πάω για service πρέπει να ξαναβάλω την 2.1;

Edited by atsele
Link to comment
Share on other sites

To τηλέφωνο κάνει κάτι κουλά.Κάνω μία δυο κλήσεις 2 -3 λεπτών και εκεί που η μπαταρία είναι στο 60% πάει στο 20% άλλες φορές στο 5%.Kάνω επανεκκίνηση το κινητό και η μπαταρία δείχνει πάλι 60%!

Αυτό το έκανε με την eclair και συνεχίζει να το κάνει και με την 2.2.Επίσης στην εξωτερική ακρόαση κάνει μικροδιακοπές και θορύβους.Αν είναι να το πάω για service πρέπει να ξαναβάλω την 2.1;

 

ναι πρεπει να ξαναβαλεις την επισημη 2.1 ...διαβασε εδω

Link to comment
Share on other sites

Για να λυθεί το πρόβλημά σου πρέπει να απεγκαταστήσεις τους drivers και να βάλεις αυτούς. Μη φοβάσαι επειδή είναι για το Galaxy S. Κάντο άφοβα. :cool:

 

το ιδιο προβλημα εχω και εγω ...

 

oi drivers ειναι μονο για 64bit win ? η δουλευουν και σε 32 ?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και στο άλλο topic, το γράφω κ εδώ μήπως και έχει κάποιος απάντηση

Θα ήθελα τα φώτα σας για το calibration του g-sensor στο galaxy 3 μου (Froyo 2.2, XWJPF). Έχω δοκιμάσει τα πάντα και τζίφος. Τι έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα:

1) edit και πειραματισμός - σβήσιμο αλλαγές κλπ με το αρχείο /data/misc/akmd_set.txt

2) sensorcalibutil_yamaha. Δεν τρέχει με τίποτα (ούτε με σβήσιμο του /data/system/ms3c_yamaha.cfg. Δοκίμασα στο ίδιο αρχείο να το κάνω edit κλπ τίποτα. το παίξιμο με όλα αυτά τα αρχεία δεν έχει την παραμικρή επίδραση στις ρυθμίσεις του αισθητήρα.

3) Δοκίμασα και με άλλο firmware (πχ XXJPM) και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο

 

Να σημειώσω το εξής. Μπορώ να κάνω κανονικά calibrate από εφαρμογές όπως GPS Status. Χρειάζομαι όμως κάτι με το οποίο να κάνω calibrate ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ και όχι μόνο κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Μήπως ξέρετε αν γίνεται η εικόνα στο φοντο να φαίνεται όπως στο iphone, δηλαδή σε κάθε επιφάνεια να φαίνεται ολόκληρη η εικόνα? Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποια εφαρμογή? Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν και κάπως καθυστερημένα σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω, αξίζει το κόπο ?
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τη μπαταρία βάλτε το Juice defender.

 

Δε θα το πιστευετε πόσο θα αυξηθεί η ζωή της μπαταρίας.

 

Εγώ το έχω και στο 3 και στο streak και έχω μείνει ικανοποιημενος.

 

 

 

 

 

 

μπορεις να μας πεις φιλε τι επιλογες να βαλουμε στο προγραμματι. εχει πολλες επιλογες και τα αγγλικα μου ειναι χαλια.......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πεδια.. σημερα πηρα το galaxy 3 και εχω μεινει αρκετα ικανοποιημενος μεχρι τωρα

Λοιπων θα ηθελα αμα μπορειτε να μου απαντισετε σε καποιες ερωτησεις που μπορει να ειναι και λιγο χαζες αλλα τελως παντων καθε βοηθεια ειναι συμαντικη

1) χρειαζετε να κανω αναβαθμηση στο λογισμικο και αν χρειαζετε πως μπορω?

2) πως μπορω να βαλω ενα τραγουδι απο την καρτα μνημης μου ως ηχο ειδοποιησεων

3) πως μπορς να ανοιξω το android market

4) υπαρχουν κινουμενα θεματα για το galaxy 3 οπως υπαρχουν για αλλα κινιτα android

 

σας ευχαριστς πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο club του galaxy 3.

1)To κινητό δε μπορεί να αναβαθμιστεί ακόμα επίσημα,αν θες βέβαια και γνωρίζεις μπορείς να εγκαταστήσεις μια custom rom που έχει την αναβάθμιση σε 2.2

2)πρέπει να το βάλεις στο φάκελο /media/ringtones και μετά θα εμφανιστεί στους ήχους κλήσης σου

3)πατάς στο android Market όταν έχεις internet όταν έχεις συνδεθεί με το wifi σου πχ. και κάνεις login με το gmail account σου

4)Υπάρχουν live wallpaper αλλά το κινητό δε τα υποστηρίζει στη κανονική έκδοση του,πρέπει να κάνεις το κινητό root.

 

Για να μη σε χρεώνει το 3g-internet να κατεβάσεις όταν ενεργοποιήσεις το μαρκετ κατέβασε το apn on-off ,είναι widget το βάζεις στην επιφάνεια εργασίας σου και όταν το πατάς απενεργοποιείς το internet μέσω τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...