Jump to content

[Επίσημο] HTC Aria


zzzzz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To θεωρώ πολύ καλύτερη πρόταση συγκριτικά με το wildfire, από εκεί και πέρα θεωρώ πολύ μείον το ότι είναι ολόιδιο με το hd mini, μπορούσαν να βγάλουν κάτι διαφορετικό.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το αντιστοιχο Aria θα ερθει στις αγορες της Ευρωπης, συμπεριλαμβανομενης της Ελλαδας, τον Νοεμβριο με την ονομασια Gratia και θα φοραει Froyo.

 

Πάντως στο ευρωπαϊκό site της HTC... σαν Aria το έχει παρουσιάσει και στα χαρακτηριστικά μιλάει για Android™ 2.1 (Éclair).

 

http://www.htc.com/www/product/aria/overview.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο ευρωπαϊκό site της HTC... σαν Aria το έχει παρουσιάσει και στα χαρακτηριστικά μιλάει για Android™ 2.1 (Éclair).

 

http://www.htc.com/www/product/aria/overview.html

 

http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/htc-gratia-announced-for-europe-901516

Link to comment
Share on other sites

H ίδια η εταιρία το δείχνει να φοράει την έκδοση 2.1, οπότε τα άλλα ίσως να είναι απλές φήμες και εννοούν ότι ίσως αργότερα να δεχτεί την froyo.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Εσύ ποιο από τα δύο link εμπιστεύεσαι περισσότερο; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έρθει σε καλή τιμή στην Ευρώπη το Gratia (το Aria στην ουσία, για τους Ευρωπαίους). Με τιμή μέχρι 350 και καλύτερα specs από το wildfire, το βλέπω για best seller! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχει βγει ΔΤ απο την HTC που γραφει για 2.2

 

Λογικα, θα το λαβετε κι εσεις :)

 

Από που θα το λάβουμε; Από την HTC; :confused:

 

Δεν μας το στέλνεις; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημερα παιδια...

 

p.s. athanasso ευχαριστω. δεν το ειχα δει..και εκανα και search αλλα δε μου το εβγαλε... :confused:

 

 

τελικα δεν υπάρχει το ARIA ε ακομα ελλαδα ?

 

ηθελα να αλλαξω επιτελους το αθανατο Diamond αλλα δεν ηθελα καποιο μεγαλυτερο σε διαστασες . απο ενα γρηγορο ψαξιμο που εκανα στα ιδια κυβικα ειναι το ARIA, GRATIA kai to HD MINI.

 

ποιο απο αυτα υπάρχει ? το gratia einai για ευρωπη αντικαταστατης του ARIA ?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ηθελα να αλλαξω επιτελους το αθανατο Diamond αλλα δεν ηθελα καποιο μεγαλυτερο σε διαστασες . απο ενα γρηγορο ψαξιμο που εκανα στα ιδια κυβικα ειναι το ARIA, GRATIA kai to HD MINI.

 

Καλύτερα να πας σε ένα Desire.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ πιο ψηλο και μου τη σπαει. το diamond ειναι οι τελειες διαστασεις για μενα...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειναι πολυ πιο ψηλο και μου τη σπαει. το diamond ειναι οι τελειες διαστασεις για μενα...

 

Τότε δες το Legend με την κορυφαία ποιότητα κατασκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Tέτοιες συζητήσεις καλύτερα να μη συνεχιστούν εδώ...

Εδώ είναι η θέση τους ;)

Ας συνεχίσουμε στα του Aria! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μολις παρελαβα απο αγγλικο ebay το ARIA, καινουριο στα 280€ με τα μεταφορικα (συστημενο δεμα). Ειχα καποιους ενδιασμους αν το 3G θα παιξει στο δικτυο μας, αν και ο πωλητης αναφερει ξεκαθαρα οτι το συγκεκριμενο μοντελο (Α6380) ειναι συμβατο με τα ευρωπαικα δικτυα. Πραγματι, κλειδωσε HSDPA κανονικα.

 

Ερχεται με android 2.2, παροτι στο ebay μιλαει για 2.1, σε κομπλε συσκευασια με ακουστικα htc innovation, 2gb microSD Samsung, καλωδια, φορτιστη για αγγλικη μπριζα με τους 3 ακροδεκτες.

 

Ερχομαι απο SE xperia x10 mini. Πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες, αρκετα στοιβαρη κατασκευη, φωτεινοτατη οθονη, ανταποκρινεται αμεσα, εχει και pinch to zoom που μου ειχε λειψει (ειχα iphone πιο παλια). Οσον αφορα τις επαφες, τις ειχα κανει export στην παλια μου microSD, και με ενα import τις περασα στο καινουριο τηλεφωνο.

 

Ημουν αναμεσα στο Aria και στο Wildfire S, μου αρεσε ομως πιο πολυ το πρωτο που ειναι πιο τετραγωνισμενο και βαριομουνα να περιμενω το 2ο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
παιδιά είμαι καινούργιος στο HTC μόλις πριν μια εβδομάδα αγόρασα το πρώτο μου.Εβαλα μια μνήμη 4 GB που συμφωνα με τα χαρακτηριστικα την έπερνε.Κατεβασα και απο το market εφαρμογεσ οπως viber,uno,angry birds και απο την πρώτη μέρα μου βγάζει το ίδιο πρόβλημα.Δηλαδη μετα απο ενα αριθμό ωρών μου βγάζει μήνυμα πως δεν υπάρχει μνήμη ή πρέπει να κανω προσεκτική αφαίρεση της μνημης.Εκανα μια διαμόρφωση της μνήμης οπως μουπανε στο τηλέφωνο εκανα μια και τις εργοστασιακες ρυθμισεις ξανα και τπτ,το πρόβλημα παρέμενε.Το ιδιο κι χωρις εφαρμογες με μόνο να βγάζω φωτογραφιες και να αποθηκευονται στην μνημη.Ξέρει κανείς που μπορεί να οφείλεται?και αν ξέρει απο πρώτο χέρι τι ζημιά είναι σε ευρώ αν το πάω στην αντιπροσωπία?γιατί το αγόρασα απο εξωτερικό και δεν εχω εγγυηση.Ευχαριστώ πολύ παιδιά εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η συσκευή (πλέον) είναι πολύ περιορισμένων δυνατοτήτων και δεν σηκώνει πολλά πράγματα. Θέλει λίγες εφαρμογές και με προσοχή για να δουλέψει σωστά. Από εκεί και πέρα δεν έχει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ποιό είναι το πρόβλημα ?

μα βρε συ δεν σηκώνει ούτε 2 εφαρμογές? :(

μηπως είναι θέμα memory?είχα βάλει μια 8gb toshiba..μετα εβαλα και μια 2 αλλα πάλι το ιδιο πρόβλημα.και στην 2 είχα μόνο τραγούδια και μετα απο κάποιες ώρες μου έλεγε το ιδιο ότι βγήκε η μνήμε και δεν υπάχρχει μέσα!!

Edited by gemario2007
Link to comment
Share on other sites

To μήνυμα που σου βγάζει δεν έχει να κάνει με την κάρτα μνήμης, αλλά με την εσωτερική μνήμη του κινητού. Μετέφερες από τη διαχείριση εφαρμογών όσες εφαρμογές γίνεται στην κάρτα μνήμης; Έχεις σβήσει την προσωρινή μνήμη των εφαρμογών (cache); Επίσης αν μετά από hard reset στο κάνει με 2 εφαρμογές, τότε ναι, έχεις πρόβλημα...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...