Jump to content

Απόψεις: Πόσο... «πιστοί» είσαστε στο δίκτυό σας;


TN97
 Κοινοποίηση

Πόσο... «πιστοί» είσαστε στο δίκτυό σας;  

902 members have voted

  1. 1. Πόσο... «πιστοί» είσαστε στο δίκτυό σας;

    • Έχω Cosmote και θα παραμείνω στην Cosmote
      317
    • Έχω Cosmote αλλά θα πάω στην Vodafone
      19
    • Έχω Cosmote αλλά θα πάω στην Wind
      22
    • Έχω Vodafone αλλά θα πάω στην Cosmote
      43
    • Έχω Vodafone και θα παραμείνω στην Vodafone
      243
    • Έχω Vodafone αλλά θα πάω στην Wind
      17
    • Έχω Wind αλλά θα πάω στην Cosmote
      14
    • Έχω Wind αλλά θα πάω στην Vodafone
      9
    • Έχω Wind και θα παραμείνω στην Wind
      219


Recommended Posts

2 ερωτήσεις.

1) Υπάρχει περίπτωση να αλλάξουν τα συμβόλαια μια εταιρίας προς το χειρότερο ή ο ανταγωνισμός δεν το επιτρέπει αυτό; Θέλω να πω ότι έχω βρει αυτή την εποχή ένα συμβόλαιο πάρα πολύ καλό που θα με βόλευε, αλλά η αίτηση φορητότητας μπορεί να γίνει στα τέλη του Σεπτεμβρίου. Υπάρχει περίπτωση να έχουν αλλάξει τότε τα δεδομένα προς το χειρότερο; Τι λέει η εμπειρία σας;

2) Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη χρονική περίοδος που συμφέρει να κάνουμε αίτηση φορητότητας, γιατί τότε γίνονται οι πιο πολλές και θα υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός;

1. Οχι

2. Χριστούγεννα - Πάσχα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 117
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

cosmote και δυσκολα την αλλαζεις. αν και το μονο μελανο σημειο της ειναι η εξυπηρετηση πελατων,, κατα τα αλλα οκ
Link to comment
Share on other sites

Παραμένω cosmote διότι οι περισσότεροι γνωστοί μου εχουν και αυτοι cosmote και μιλάω "απεριόριστα" μαζι τους. Επίσης στους χώρους που κινούμε δεν έχω καποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με το σήμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
H vodafone ποτέ δεν μου άρεσε, δεν παρείχε αυτά που ήθελα και την θεωρώ και ακριβή εταιρεία ακόμα. Άργησε πολύ να ρίξει τις τιμές και να βάλει το Unlimited γιατί φαντάζομαι πως έχασε πελάτες (νεολαία κυρίως) λόγω της ακρίβειας. What's up και πάλι what's up. Με έχει σώσει απο την οικονομική κρίση :p
Link to comment
Share on other sites

Vodafone από παντα και δεν βλέπω να αλλάζω εκτός και αν ... κλείσει.

 

Το μοναδικό δίκτυο που μπορεί να υποστηρίξει το iPhone και με σοβαρή εξυπηρέτηση πελατών.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδες απο το 95 που ειχα telestet ακομα στην wind ειμαι,ειναι βεβαια αλλοπροσαλλοι σε σχεση με το παρελθον που ηταν κορυφη,αλλα δεν την αλλαζω,μαλιστα εκανα οικογενειακο με την συζυγο(εχουμε 10 τοις εκατο εκπτωση στο παγιο)εκανα και συνδιαστικο πακετο TELLAS DOUBLE PLAY(εχω αλλα 10.33 ευρω επιπλεον εκπτωση)και βρηκαμε την υγεια μας.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πεντε χρονια εχω vodafone και περυσι πηγα να αλλαξω σε cosmote αλλα μου τριπλασιασαν την επιδοτηση και μου εκαναν εκπτωση καθε μηνα στο παγιο και παρεμεινα....:lol::lol::lol:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα 7 χρόνια vodafone αλλά δεν μου έκαναν καλή προσφορά και πήγα wind!σε αυτή που δεν θα πάω είναι η κοσμοτέ γιατί στην περιοχή μου έχει σήμα μπανάνα!!
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα vodafone μεχρι το 2002-2003 απο το 2003 ειμαι cosmote δεν ξαναγυρναω στην vodafone για τους εξης λογους. Την περιοδο που ημουν σε αυτην ειχα καποιες κρυφες χρεωσεις, ενα αλλο μεγαλο προβλημα της vodafone ειναι οι branded συσκευες που βγαζει με πετσοκομμενες δυνατοτητες. οσο για την wind θεωρω οτι εχει χασει το παιχνιδι και εχει μεινει πολυ πισψ σε σχεση με τον ανταγωνισμο σε ολους τους τομεις
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 10 months later...
cosmote είχα 11 χρόνια. ποτέ ξανά. παραμένω Wind εκτός κι αν βγάλει πιο δελεαστικές προσφορές η Vod
Link to comment
Share on other sites

Πιο άχρηστη εταιρεία απο την cosmote δεν είχα ποτε μου,Vodafone και παλι Vodafone.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote εδώ και χρόνια αν και μπήκα με Vodafone (Panafon τότε..!) στον κόσμο της κινητής τηλεφωνίας. Κάποια στιγμή πέσανε τα εταιρικά, πήραμε ένα πακέτο όλη η οικογένεια κι έμεινε έτσι χρόνια τώρα.

 

Είμαι αρκετά ικανοποιημένος αν και είναι φορές που αναρρωτιέμαι αν βρίσκομαι τόσο συχνά μέσα σ'αυτό το 2% που δεν πιάνει σήμα, αφού -σύμφωνα με τα λεγόμενα της εταιρίας πάντα- στο 98% υπάρχει κάλυψη..:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Είμαι στη wind από τα Χριστούγεννα του 2007 έως τώρα.

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Στη WIND είμαι από το 2007 (έχω ακόμη την πορτοκαλί SIM της TIM) και στην Cosmote είμαι από το Δεκέμβρη του 2009 με μία διακοπή ενός μήνα φέτος το καλοκαίρι στη Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

vodafone γιατι με ειχε βολεψει πολυ το συμβολαιο οσο ειχα το ΒΒ, και εχει μεινει ακομα και what's up για να μιλαω με ολους τους αλλους
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ άλλη εταιρία εκτός Vodafone και δεν βρίσκω λόγους να το κάνω. Ίσως να ανήκω σε προνομιακή ομάδα, αλλά εδώ και 13 χρόνια, με συμβόλαιο και κανά δυο χρόνια διάλειμμα με κάρτα, δεν αισθάνθηκα ποτέ την ανάγκη να αλλάξω δίκτυο. Πρόβλημα με χρεώσεις δεν είχα ποτέ, με το σήμα ελάχιστες φορές, με το λογαριασμό μου όλα ήταν καλά. Επιδοτήσεις έχω πάρει 3 φορές μόνο γιατί προτιμώ να αγοράζω από αλλού συσκευές με δόσεις, το πάγιό μου με καλύπτει και σπανίως το ξεπερνάω. Πιο πολύ δουλεύω data παρά ομιλία/sms, οπότε δεν πληρώνω πολλά. Η εξυπηρέτηση δεν με νοιάζει, δεν τους χρειάστηκα και πολύ όλα αυτά τα χρόνια, ότι ήθελα το έκανα online και ζήτημα να έχω πάρει 3 φορές σε 10 χρόνια τηλέφωνο. Πάγια εντολή για να μην πατάω σε κατάστημα, οπότε 0 ταλαιπωρία και από εκεί. Τι λόγο θα είχα λοιπόν να πειράξω κάτι που δουλεύει ρολόι; Κι ελπίζω έτσι να συνεχιστεί. :happy:
Link to comment
Share on other sites

Wind εταιρικο και Q προσωπικο/backup γιατι ειναι αψογοι στην συνεργασια μεχρι στιγμης και στην περιοχη που κινουμαι εχει το καλυτερο σημα. Δεν βλεπω σοβαρο λογο να αλλαξω, ισως οταν ερθει το LTE (του saint tsiou)

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
δε θα ψηφίσω, καθώς έχω μόνο εταιρικό τηλέφωνο, αρα θα παραμείνω στην cosmote,αλλά όχι λόγω loyalty,απλά δεν πληρώνω εγώ...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

CU για περισσότερο από 8 χρόνια και συμβόλαιο Vodafone εδώ και ενάμιση χρόνο.

Ευχαριστημένος προς το παρόν, χωρίς όμως να χω και συναισθηματικούς δεσμούς, αν μου προτείνουν κάτι καλύτερο δεν έχω κανένα πρόβλημα ν αλλάξω πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...