Jump to content

Απόψεις: Πόσο... «πιστοί» είσαστε στο δίκτυό σας;


TN97
 Κοινοποίηση

Πόσο... «πιστοί» είσαστε στο δίκτυό σας;  

902 members have voted

  1. 1. Πόσο... «πιστοί» είσαστε στο δίκτυό σας;

    • Έχω Cosmote και θα παραμείνω στην Cosmote
      317
    • Έχω Cosmote αλλά θα πάω στην Vodafone
      19
    • Έχω Cosmote αλλά θα πάω στην Wind
      22
    • Έχω Vodafone αλλά θα πάω στην Cosmote
      43
    • Έχω Vodafone και θα παραμείνω στην Vodafone
      243
    • Έχω Vodafone αλλά θα πάω στην Wind
      17
    • Έχω Wind αλλά θα πάω στην Cosmote
      14
    • Έχω Wind αλλά θα πάω στην Vodafone
      9
    • Έχω Wind και θα παραμείνω στην Wind
      219


Recommended Posts

Απλά προς ενημέρωση

 

-Το δείγμα είναι πολύ μικρο για ασφαλη συμπεράσματα σε σύγκριση με τους συνδρομητές

 

-Τα αποτελέσματα του δείγματος δεν λένε τίποτα απολύτως

 

-Στην στατιστική αυτά τα (αν)ασφαλή συμπεράσματα διαγράφονται προς αποφυγή παραπληροφόρησης του κοινού

 

 

Με λίγα λόγια, αναξιόπιστα τα αποτελέσματα λυπάμαι, μια συμβουλή από ειδικό θα σας πείσει

 

 

Φιλικά

 

Πολύ σωστά αναφέρεις φίλε τα στατιστικά συμπεράσματα δεν είναι αξιόπιστα,

το δείγμα είναι πάρα πολύ μικρό και δεν είναι αντιπροσωπευτικό.Επιπλέον,

το δείγμα επιλέγεται αυθαίρετα χωρίς να ληφθεί υπόψην καμία μέθοδος δειγματοληψίας που

ενδεχόμενα να οδηγούσε σε πιο ασφαλή συμπεράσματα.

Edited by Panos_theo_
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 117
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εγω εχω cosmote (Aπεριοριστα 35) εχω συμβολαιο μεχρι τον Νοεμβριο του 2010.Αλλα δεν σκοπευω να φυγω γιατι ολοι οι φιλοι μου εχουν what's up και το σημα ειναι αρκετα καλο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Vodafone από το 2000.

 

Πλέον το καλύτερο σήμα στις πόλεις αλλά αυτό κυρίως που με ενδιαφέρει, δίκτυο αξιόπιστο (όχι πλασματικό σήμα) και το πιο σημαντικό: υψηλού επιπέδου υπηρεσίες data, μεγάλα datarates και χαμηλά latencies, με χαώδη διαφορά από τις άλλες εταιρείες.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Απλά προς ενημέρωση

 

-Το δείγμα είναι πολύ μικρο για ασφαλη συμπεράσματα σε σύγκριση με τους συνδρομητές

 

-Τα αποτελέσματα του δείγματος δεν λένε τίποτα απολύτως

 

-Στην στατιστική αυτά τα (αν)ασφαλή συμπεράσματα διαγράφονται προς αποφυγή παραπληροφόρησης του κοινού

 

 

Με λίγα λόγια, αναξιόπιστα τα αποτελέσματα λυπάμαι, μια συμβουλή από ειδικό θα σας πείσει

 

 

Φιλικά

 

Πολύ σωστά αναφέρεις φίλε τα στατιστικά συμπεράσματα δεν είναι αξιόπιστα,

το δείγμα είναι πάρα πολύ μικρό και δεν είναι αντιπροσωπευτικό.Επιπλέον,

το δείγμα επιλέγεται αυθαίρετα χωρίς να ληφθεί υπόψην καμία μέθοδος δειγματοληψίας που

ενδεχόμενα να οδηγούσε σε πιο ασφαλή συμπεράσματα.

Αυτό έλειπε να περιμένουμε μια δημοσκόπηση σε ένα forum για να εξάγουμε έγκυρα συμπέρασματα.

Γι' αυτό το λόγο υπάρχουν οι εταιρίες δημοσκοπήσεων, εδώ απλά ζητάμε τη γνώμη των μελών.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον η δημοσκόπηση στο φόρουμ μας είναι ανιδιοτελής... σε αντίθεση με εκείνες των εταιριών δημοσκοπήσεων! Πάντως αποτυπώνει ένα δείγμα, μια εικόνα και αυτό είναι εξίσου σημαντικό για ένα φόρουμ :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Cosmote από το 2004.... Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Έχω Vodafone συμβόλαιο. Λόγω κρίσης και ανεργίας μου, πήγα τον περασμένο μήνα που έληγε ο χρόνος, να το γυρίσω σε καρτοκινητό καθώς δεν είχα και καμιά μεγάλη επιδότηση.

Αφού όμως έκανα την αίτηση μετά απο λίγες ώρες μου τηλεφώνησαν κάνοντας μου μια γενναία προσφορά για να ανανεώσω. Και έτσι έμεινα για 4η χρονιά στην Vodafone.

 

Αν του χρόνου δεν μου γίνει κάποια συμφέρουσα επιδότηση έφυγα για Wind Medium λόγω οικονομίας (εκτός αν βγάλει κάποιο καλό πακέτο με data η Cosmote).

Robotech
Link to comment
Share on other sites

Παραμένω στη Vodafone για ομιλία, αλλά εδώ και 2 μήνες άλαξα το Mobile broadband μου με Cosmote Internet on the go λόγω του 3G που ως γνωστών ... υπάρχει σε περισσότερα σημεία στην υπόλοιπη ελλάδα.
Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Απλά προς ενημέρωση

 

-Το δείγμα είναι πολύ μικρο για ασφαλη συμπεράσματα σε σύγκριση με τους συνδρομητές

 

-Τα αποτελέσματα του δείγματος δεν λένε τίποτα απολύτως

 

-Στην στατιστική αυτά τα (αν)ασφαλή συμπεράσματα διαγράφονται προς αποφυγή παραπληροφόρησης του κοινού

 

 

Με λίγα λόγια, αναξιόπιστα τα αποτελέσματα λυπάμαι, μια συμβουλή από ειδικό θα σας πείσει

 

 

Φιλικά

 

Πολύ σωστά αναφέρεις φίλε τα στατιστικά συμπεράσματα δεν είναι αξιόπιστα,

το δείγμα είναι πάρα πολύ μικρό και δεν είναι αντιπροσωπευτικό.Επιπλέον,

το δείγμα επιλέγεται αυθαίρετα χωρίς να ληφθεί υπόψην καμία μέθοδος δειγματοληψίας που

ενδεχόμενα να οδηγούσε σε πιο ασφαλή συμπεράσματα.

 

Δεν εξάγουμε συμπεράσματα για όλη την Ελλάδα, αλλά μόνο για τα μέλη του myphone που επιλέγουν να συμμετέχουν στη δημοσκόπηση.

Νομίζω είναι προφανές αυτό και δε χρήζει ιδιαίτερης μνείας.

 

Σε αυτή, όπως και σε όλες τις δημοσκοπήσεις που εμφανίζονται στην κεντρική σελίδα του myphone.gr καταγράφουμε απλώς μία τάση.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 2 χρόνια περίπου έκανα φορητότητα από vodafone σε cosmote μετά από πάρα πολλά προβλήματα που είχα (και πάρα πολλά χρόνια). Με την cosmote γενικά είμαι ικανοποιημένος και δεν σκοπεύω να φύγω.

 

Όσο για τα περί δείγματος και στατιστικής, είναι προφανές ότι όλες οι δημοσκοπήσεις στο forum γίνονται για τα μέλη του και δείχνουν τη γνώμη τους και τίποτα περισσότερο. Αυτό δεν είναι κάτι που χρειάζεται να το εξηγούμε κάθε φορά, θα έπρεπε να είναι προφανές για όλους. Ποτέ δεν εξάγουμε συμπεράσματα για τον γενικό πληθυσμό βάσει των δημοσκοπήσεων στο myphone, ούτε πρόκειται να το κάνουμε τώρα.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Ή θα παραμείνω με 2 συμβόλαια και 1 καρτοκινητό ή θα μεταφέρω το βασικό μου νούμερο από Vodafone σε Cosmote γιατί οι περισσότεροι με τους οποίους επικοινωνώ έχουν Cosmote. Είδωμεν.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κατά λάθος wind ---> wind ενώ ήθελα wind ---> vodafone. Υπάρχει η αφαίρεση ψήφου και μετά η αλλαγή;
http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

εγω ημουν 12 χρονια συνδρομητης στην Cosmote! το μονο παραπονο που ειχα ητανε οτι δεν μου ειχαν δωσει ποτε επιδοτηση καλη.(περισσοτερο απο 35-50 ευρο δεν ειχα παρει).

εδω και 6 μηνες ειμαι στην wind και ο λογος που την επελεξα ηταν καθαρα θεμα επιδοτησεως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ψηφίζω γιατι δεν ξέρω αν θα παραμείνω στην εταιρία που είμαι. Πηγαίνω όπου με συμφέρει. Δεν είμαι ευχαριστημένος απο καμία εταιρία. Τυχαίο; Δεν νομίζω...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι συνδρομητής της Vodafone εδώ και δέκα χρόνια περίπου και θα παραμείνω καθότι είμαι ικανοποιημένος. Πολύ καλό σήμα όπου και αν έχω πάει, έχει τις γρηγορότερες ταχύτητες σε 3G, gprs καθώς και εξαιρετική εξυπηρέτηση πελατών συν οτι συνήθως διαθέτει πρώτη στην Ελλάδα κάποιες από τις πιο "καυτές" συσκευές της αγοράς. Όσο τίποτα από τα παραπάνω δεν αλλάζει θα παραμένω σε αυτήν.:)
Link to comment
Share on other sites

Έχω Wind και είμαι πολύ ικανοποημένος, από σήμα, υπηρεσίες, ταχύτητα κτλ κτλ. Οι τιμές για τη χρήση που κάνω εγώ είναι και στους 3 ίδιες. Παρόλο που η Cosmote δίνει καλύτερες επιδοτήσεις σε παρόμοια προγράμματα, δεν σκοπεύω να αλλάξω.
Link to comment
Share on other sites

Απλά προς ενημέρωση

 

-Το δείγμα είναι πολύ μικρο για ασφαλη συμπεράσματα σε σύγκριση με τους συνδρομητές

 

-Τα αποτελέσματα του δείγματος δεν λένε τίποτα απολύτως

 

-Στην στατιστική αυτά τα (αν)ασφαλή συμπεράσματα διαγράφονται προς αποφυγή παραπληροφόρησης του κοινού

 

 

Με λίγα λόγια, αναξιόπιστα τα αποτελέσματα λυπάμαι, μια συμβουλή από ειδικό θα σας πείσει

 

 

Φιλικά

 

Πολύ σωστά αναφέρεις φίλε τα στατιστικά συμπεράσματα δεν είναι αξιόπιστα,

το δείγμα είναι πάρα πολύ μικρό και δεν είναι αντιπροσωπευτικό.Επιπλέον,

το δείγμα επιλέγεται αυθαίρετα χωρίς να ληφθεί υπόψην καμία μέθοδος δειγματοληψίας που

ενδεχόμενα να οδηγούσε σε πιο ασφαλή συμπεράσματα.

 

Σε κάθε δημοσκόπηση πρέπει να επαναλαμβάνουμε τα ίδια. Ας τα πούμε άλλη μια φορά λοιπόν.

 

Η παρούσα δημοσκόπηση ΔΕΝ είναι επιστημονική και ΠΡΟΦΑΝΩΣ τα άτομα τα οποία συμμετέχουν δεν αντιπροσωπεύουν τον πληθυσμό της χώρας μας. Απλά είναι ένα poll στο οποίο ψηφίζουν τα μέλη του myphone.gr και αυτό είναι όλο.

 

Είναι ηλίου φαεινότερο ότι επιστημονικές δημοσκοπήσεις ΔΕΝ μπορούν να γίνουν σε ένα forum.

 

Αυτά από έναν επίσης ειδικό, απόφοιτο του Πανεπιστημίου Πειραιώς και του τμήματος Στατιστικής & Ασφαλιστικής Επιστήμης.

 

Και μιας και τα ξεκαθαρίσαμε για πολλοστή φορά, θα παρακαλέσω από εδώ και στο εξής όποιον θέλει να σχολιάσει την εγκυρότητά των δημοσκοπήσεων που κάνουμε εδώ, να μου στέλνει ΠΜ.

 

Στο θέμα μας παρακαλώ. :)

Edited by TN97
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις.

1) Υπάρχει περίπτωση να αλλάξουν τα συμβόλαια μια εταιρίας προς το χειρότερο ή ο ανταγωνισμός δεν το επιτρέπει αυτό; Θέλω να πω ότι έχω βρει αυτή την εποχή ένα συμβόλαιο πάρα πολύ καλό που θα με βόλευε, αλλά η αίτηση φορητότητας μπορεί να γίνει στα τέλη του Σεπτεμβρίου. Υπάρχει περίπτωση να έχουν αλλάξει τότε τα δεδομένα προς το χειρότερο; Τι λέει η εμπειρία σας;

2) Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη χρονική περίοδος που συμφέρει να κάνουμε αίτηση φορητότητας, γιατί τότε γίνονται οι πιο πολλές και θα υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός;

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Από την δημοσκόπηση βγαίνει και ένα ακόμα συμπέρασμα: Ότι πλέον οι εταιρίες δεν θα πρέπει μόνο να κάνουν προσφορές για να προσελκύσουν συνδρομητές από τον ανταγωνισμό (αφού οι περισσότεροι είναι "πιστοί") αλλά κυρίως προσφορές πρός τους ήδη συνδρομητές τους για να μένουν ικανοποιημένοι και να παραμένουν εκεί :)

 

ΣΩΣΤΟΣ!!!!!!!:cool::cool:

 

cosmote και παλι cosmote

η μονη αξιοπιστη :happy:

 

ΠΕΣΤΑ ΠΕΣΤΑ!

 

COSMOTE και ξερό ψωμί!

Απλά προγράμματα, αξιόπιστη εταιρία, δεν σου λει ποτε κατι που δεν ισχύει!!!!!

Σήμα καμπάνα κ πολλαααααα ά'λλα!!!!!!

Edited by TN97
Συνένωση μηνυμάτων. Να χρησιμοποιείς την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ αν θέλεις να προσθέσεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

cosmote δαγκωτο..φουλ σημα στα περισσοτερα μερη που συχναζω και μ εκαναν καλη επιδοτηση.δε την αλλαζω.
Link to comment
Share on other sites

telestet-tim-wind apo to 1996 δεν εχω σκοπο να φυγω, παιρνω τα τελευταια χρονια εκπτωση αντι επιδοτησης και αγοραζω συσκευες μονος μου απο το εξωτερικο σε πολυ χαμηλες τιμες. καθομαι στο δικτυο της wind γιατι εχω εμπιστσυνη στην wind, εχει πολλα προνομια που δεν εχει αναφερει κανενας εδω, π.χ avantage, wallet, tellas, μειωνουν τον μηνιαιο λογαριασμο σου μεχρι και 60% για πολλους μηνες τον χρονο.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Κάνω πολύ δυνατούς λογαριασμούς στην Wind, και μου έδιναν 320ευρω επιδότηση, τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα, εάν μέχρι άυριο ΔΕΝ με καλέσετε να μου πείτε να πάω σε οποιοδίποτε κατάστημα να πάρω όποια συσκευή θέλω (ΧΩΡΙΣ ΟΡΙΟ) θα κάνω άμεση πάυση λαγαριασμού...

 

και όντως την ίδια ημέρα με κάλεσαν να πάω σε όποιο κατάστημα ήθελα να πάρω το Xperia - x10... :lol:

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κατά λάθος wind ---> wind ενώ ήθελα wind ---> vodafone. Υπάρχει η αφαίρεση ψήφου και μετά η αλλαγή;

 

Δυστυχώς όχι φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω πολύ δυνατούς λογαριασμούς στην Wind, και μου έδιναν 320ευρω επιδότηση, τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα, εάν μέχρι άυριο ΔΕΝ με καλέσετε να μου πείτε να πάω σε οποιοδίποτε κατάστημα να πάρω όποια συσκευή θέλω (ΧΩΡΙΣ ΟΡΙΟ) θα κάνω άμεση πάυση λαγαριασμού...

 

και όντως την ίδια ημέρα με κάλεσαν να πάω σε όποιο κατάστημα ήθελα να πάρω το Xperia - x10... :lol:

 

καλά με 320 επιδότηση πρέπει να κάνεις πολύ δυνατούς λογαριασμούς... κατά την γνώμη μου λίγα σου δώσανε για να μην κάνεις παύση λογαριασμού, θα μπορούσες να πάρεις περισσότερα. (το έχω κάνει και μου δίνανε δωρεάν πάγια για πολλούς μήνες και συσκευές τζάμπα και χρόνους ομιλίας κτλ κτλ)

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...