Jump to content

Απόψεις: Πόσο... «πιστοί» είσαστε στο δίκτυό σας;


TN97
 Κοινοποίηση

Πόσο... «πιστοί» είσαστε στο δίκτυό σας;  

902 members have voted

  1. 1. Πόσο... «πιστοί» είσαστε στο δίκτυό σας;

    • Έχω Cosmote και θα παραμείνω στην Cosmote
      317
    • Έχω Cosmote αλλά θα πάω στην Vodafone
      19
    • Έχω Cosmote αλλά θα πάω στην Wind
      22
    • Έχω Vodafone αλλά θα πάω στην Cosmote
      43
    • Έχω Vodafone και θα παραμείνω στην Vodafone
      243
    • Έχω Vodafone αλλά θα πάω στην Wind
      17
    • Έχω Wind αλλά θα πάω στην Cosmote
      14
    • Έχω Wind αλλά θα πάω στην Vodafone
      9
    • Έχω Wind και θα παραμείνω στην Wind
      219


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 117
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

telestet-tim-wind...11 χρόνια...τώρα θα φύγω;!Χλωμό,εκτός πια αν κάποια εταιρεία κάνει καμιά πολύ τρελή προσφορά...αν και πιστεύω πως θα ακολουθήσει ο Άραβας!

Μια χαρά με έχει βολέψει το F2G2 και με τις προσφορές των 2 τελευταίων ετών ειδικά...Από σήμα μόνο την vodafone αν θα μπορούσα να "ζηλέψω"...και σίγουρα στον ΟΤΕ χρήματα δε δίνω,αρκετά πήρανε τόσα χρόνια :)

wind και δεν αλλάζουμε ποτέ!!

Προστατέψτε το περιβάλλον.

 

Μηδενική ανοχή στο παθητικό κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

ειχα vodafone για αρκετα χρονια αλλα ολοι οι αλλοι ειχαν κοσμοτε και επειδη εχω καρτοκινητο αναγκάστηκα να αλλάξω δίκτυο για ελέυθερη εποικοινωνία γιατι αλλιως δεν γινόταν!αν αλλαξω σε συμβολαιο εννοείται vodafone
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι χρονιζω σε λιγο και περιμενω επιδοτηση

αν δεν εχω καποιο καλο ποσο θα παω αλλου

ετσι ακριβως εφυγα και απο την βοντα ετσι θα φυγω αν χρειαστει και απο την κοσμοτε

πανω απ ολα το συμφερον του πελατη...

απο βοντα εφυγα απογοητευμενος μετα απο 12 χρονια και μια χαζη επιδοτηση των 80 100 ευρω

αν κανει και η κοσμοτε τα ιδια θα φυγω και απο εκει

Edited by komos
Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο συνδέσεις, μια Cosmote VPN με μηδενικό πάγιο που μιλάω με πολύ κόσμο (+οικογένεια κτλπ) με το ίδιο πρόγραμμα και μια wind flexy. Σκέφτηκα να πάω στα απεριόριστα της cosmote και έκανα αίτηση, αλλά με πήρανε από τη wind προσφέροντάς μου επιδότηση 570€ και έτσι το δικό τους απεριόριστο Μ, μου βγαίνει σχεδόν 0,5€/μήνα για ένα χρόνο, οπότε δεν το πολυσκέφτηκα...:D

 

Αν όμως δεν μου είχαν κάνει τέτοια πρόταση θα είχα πάει στην cosmote. Κοινώς, σε αυτή που είμαι πιστός είναι η τσέπη μου :Ρ

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

f2g2, το φτηνότερο με διαφορά.

 

Η μεγαλύτερη προσφορα στην ιστορία της Ελληνικής καρτοκινητής!

0,10 ευρώ /λεπτό ομιλίας και 0,04 ευρώ / μήνυμα!!!!

Για απαντήστε μου τώρα και στην ερώτηση: Γιατί να αφήσω αυτές τις χρεώσεις και να πάω σε πακέτα με χρεώσεις ομιλάς από 0,25 ευρώ εώς και 0,35 ευρώ και με χρεώσεις μηνυμάτων στα 0,12 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να υπήρχε και μια επιλογή θα δούμε. Εγώ ψήφισα wind -> vodafone, γιατί αν ήταν να κάνω αυτήν την εποχή αλλαγή συμβολαίου θα πήγαινα στη vodafone. Η ερώτηση είναι γιατί θα πήγαινες στη vodafone; Μιλάω πάντα για σύνδεση (συμβόλαιο).

Προφανώς δεν είμαι η χαζογκόμενα που λέει: "Στη τάδε εταιρία είμαι γιατί...... είναι η καλύτερη", και η οποία δεν ξέρει την τύφλα της και ούτε ο Cosmote - ote παππούς στο χωριό που νομίζει ότι επειδή έχει ote και cosmote θα πάει στον παράδεισο μόλις πεθάνει.

Το μόνο πράγμα που κοιτάω εγώ είναι το πόσο ίντερνετ μου δίνει η εταιρία και σε ποια τιμή. Ας τα πάρουμε τα πράγματα ένα ένα.

Εδώ είναι τα προγράμματα συμβολαίου της wind.

Εδώ είναι τα προγράμματα συμβολαίου της cosmote με ίντερνετ.

Εδώ είναι τα προγράμματα συμβολαίου της vodafone με ίντερνετ.

Προφανώς για τις επιλογές που θέλω εγώ (ίντερνετ) η καλύτερη είναι η vodafone.

Με 178 Ευρώ το μήνα η wind μου δίνει 1400 MB.

Με 60 Ευρώ το μήνα η cosmote μου δίνει 1500 MB.

Με 56 Ευρώ τον μήνα η vodafone μου δίνει 3000 MB.

Αξίζει να σημειώσω κάποιες διευκρινήσεις:

1) Αυτές οι τιμές είναι οι επίσημες. Όπως θα ξέρετε οι πιο πολλοί, στην πιάτσα κυκλοφορούν κατώτερες τιμές, οι οποίες κινούνται περίπου αναλογικά.

2) Δεν με ενδιαφέρει τίποτε άλλο εκτός από το ίντερνετ. Όπως θα παρατηρήσατε όλες οι εταιρίες σου δίνουν την δυνατότητα 1500' - 1500 sms προς τηλέφωνα τις ίδια εταιρίας (και μερικές φορές σταθερά) και από εκεί και πέρα υπάρχουν τα επιπλέον λεπτά κλήσεων - βιντεοκλήσεων, sms- sms προς τα υπόλοιπα δίκτυα. Με το συμβόλαιο των 56 Ευρώ τις vodafone έχω 150' λεπτά προς τα υπόλοιπα δίκτυα, τα οποία δεν πρόκειται να ξεπεράσω για κανέναν λόγο. Επίσης ζήτημα είναι αν θα στείλω 10 sms όλο τον μήνα. Τέλος κάτι βιντεοκλήσεις - mms, είναι μλκς και τα θεωρώ απάτη παραπληροφόρησης.

Συνεπώς καταλήγουμε στο πρόγραμμα 55 τις vodafone που έχει πάγιο 56 Ευρώ τον μήνα. Ωστόσο κάποιος μπορεί να μου πει: "Καλά ρε φίλε. Κοιτάς μόνο πόσα MB σου δίνει η κάθε εταιρία; Δεν σε νοιάζει αν θα πιάνει και αν θα έχει γρήγορη ταχύτητα;"

Προφανώς και με νοιάζει αλλά δεν το έχω ψάξει. Αυτό θα το κοιτάξω τον Σεπτέμβρη που θα έχουν περάσει περίπου 12 μήνες από την αλλαγή του συμβολαίου μου.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Σε λάθος μέρη κοίταξες αν ενδιαφέρεσαι μόνο για ιντερνετ στις εταιρίες.

Ειδικα για vodafone κοίτα εδώ: http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1165

Και ειδικά εδώ: http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithRates-42062.action

για ιντερνετ με 5gb το μήνα αντί 1,4 ή 3gb το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Σε λάθος μέρη κοίταξες αν ενδιαφέρεσαι μόνο για ιντερνετ στις εταιρίες.

Ειδικα για vodafone κοίτα εδώ: http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1165

Και ειδικά εδώ: http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithRates-42062.action

για ιντερνετ με 5gb το μήνα αντί 1,4 ή 3gb το μήνα.

Όταν λέω ενδιαφέρομαι μόνο για ίντερνετ εννοώ ότι ψάχνω συμβόλαια τηλεφωνίας που δίνουν και ίντερνετ και τηλέφωνα και μηνύματα, αλλά κατά κύριο λόγο με νοιάζει μόνο το ίντερνετ.

Δηλαδή ουσιαστικά ψάχνω συμβόλαια κατά 99% για θέμα ίντερνετ και κατά 1% τα υπόλοιπα (τηλέφωνα, μηνύματα κ.τ.λ.) και όχι 100% ίντερνετ. Πιστεύω να με καταλαβαίνεις, εκτός αν έχω μπερδευτεί. Δηλαδή όταν λες ότι θα έχω 5Gb το μήνα τι εννοείς; Θα έχω στο κινητό μου (το diamond 2) 5GB το μήνα και ξεχωριστό λογαριασμό τηλεφώνου; Δεν συμφέρει να τα έχω όλα μαζί σε έναν λογαριασμό;

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Από την δημοσκόπηση βγαίνει και ένα ακόμα συμπέρασμα: Ότι πλέον οι εταιρίες δεν θα πρέπει μόνο να κάνουν προσφορές για να προσελκύσουν συνδρομητές από τον ανταγωνισμό (αφού οι περισσότεροι είναι "πιστοί") αλλά κυρίως προσφορές πρός τους ήδη συνδρομητές τους για να μένουν ικανοποιημένοι και να παραμένουν εκεί :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 5 χρόνια έχω Wind. Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. Έχω και σταθερή Tellas και με την έκπτωση στο πάγιο του κινητού είμαι ικανοποιημένος. Λίγο πρόβλημα με το σήμα έχω σε κάποια χωριά που πηγαίνω (Ν. Αχαΐας),αλλά μέσα στην Πάτρα δεν έχω πρόβλημα. Η δε εξυπηρέτηση πελατών είναι αρκετά καλή. Κατά την προσωπική μου γνώμη είναι καλύτερη από της Cosmote που είχα πριν από 5-6 χρόνια. Πριν 2 εβδομάδες έκανα αίτηση για διακοπή της σύνδεσης και μετατροπή σε καρτοκινητό για οικονομικούς λόγους και με πήραν την επομένη τηλ. Το αποτέλεσμα ήταν να μου κάνουν δώρο 2 πάγια
Link to comment
Share on other sites

Έχω Vodafone και θα παραμείνω στην Vodafone,αλλα και cosmote whats up.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω ενδιαφέρομαι μόνο για ίντερνετ εννοώ ότι ψάχνω συμβόλαια τηλεφωνίας που δίνουν και ίντερνετ και τηλέφωνα και μηνύματα, αλλά κατά κύριο λόγο με νοιάζει μόνο το ίντερνετ.

Δηλαδή ουσιαστικά ψάχνω συμβόλαια κατά 99% για θέμα ίντερνετ και κατά 1% τα υπόλοιπα (τηλέφωνα, μηνύματα κ.τ.λ.) και όχι 100% ίντερνετ. Πιστεύω να με καταλαβαίνεις, εκτός αν έχω μπερδευτεί. Δηλαδή όταν λες ότι θα έχω 5Gb το μήνα τι εννοείς; Θα έχω στο κινητό μου (το diamond 2) 5GB το μήνα και ξεχωριστό λογαριασμό τηλεφώνου; Δεν συμφέρει να τα έχω όλα μαζί σε έναν λογαριασμό;

 

A, τώρα έγινες κατανοητός.

Οπότε τα προγράμματα που κοιτάς είναι μια χαρά για το Ιντερνετ που ζητάς κατά κόρον. Άλλο αν δεν καταναλώνεις τον χρόνο ομιλίας και τα μηνύματα.

Αυτό που είπα εγώ ήταν μόνο για ίντερνετ διότι αυτό κατάλαβα με την λέξη "αποκλειστικα" που έγραψες για το ιντερνετ, οπότε δεν σε συμφέρει να ασχοληθείς με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ημουν πανω απο 12 χρόνια στην vodafone.

Τους έστειλα το παρακάτω φαξ.

ΚΥΡΙΟΙ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ.

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΓΙΝΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ HELLAS ON LINE (DOUBLE PLAY) KAI EKANA AIΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΤΗΝ ΕΚΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΣΥΝΔΥΑΣΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ VODAFONE – HOL ΣΥΜΦΩΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΣΑΣ

ΣΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8361

 

ΑΠΟ ΤΗΝ HOL ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΟΤΙ Η VODAFONE ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΚΠΤΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΓΙΟ ΑΝΩ ΤΩΝ 30 ΕΥΡΩ.

ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΤΕ ΕΧΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ UNLIMITED ΜΕ INTERNET ΤΩΝ 30 ΕΥΡΩ.

 

 

 

ΤΗΛΕΦΩΝΟΝΤΑΣ ΣΗΜΕΡΑ 29 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2010 11.44 πμ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ΣΑΣ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑΝ (ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΕΙΡΩΝΕΥΤΗΚΑΝ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕ ΝΑ ΕΓΓΡΑΦΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ) ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΤΗΣ ΕΚΠΤΩΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΦΩΝΗΣ UNLIMITED ΤΩΝ 20 ΕΥΡΩ ΣΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ INTERNET!!!!! ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΕΠΕΛΕΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ (UNLIMITED ME INTERNET 30) ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΑΝΕΓΡΑΦΕΤΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 30 ΕΥΡΩ ΑΛΛΑ 20 ΕΥΡΩ + 10 ΕΥΡΩ INTERNET. ΠΑΝΤΟΥ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΣΑΣ ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΕΝΙΑΙΟ ΚΑΙ ΣΑΝ ΤΕΤΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ Ο ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗΣ!!!!!!!!

ΘΕΩΡΩ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ AYTO ΣΥΝΙΣΤΑ ΚΑΤΑΦΩΡΗ ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ ΜΟΥ ΩΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ. Ο ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ <Μηνιαίο πάγιο 30 € - 34,99 €> . ΕΓΩ 30ΕΥΡΩ ΠΑΓΙΟ ΠΛΗΡΩΝΩ, ΑΝ ΕΣΕΙΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΧΩΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ 2 Ή 3 ΜΕΡΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!

ΕΤΣΙ ΠΡΙΝ ΒΡΕΘΩ ΣΤΗΝ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΣΕ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΟΥ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΥΖΥΓΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ DINERS – VODAFONE ΤΗΣ ΟΠΟΙΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΣΥΝΤΟΜΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ.

 

Με αγνόησαν πλήρως.

Για κακή τους τύχη και καλή δική μου, μου έγινε προσφορά απο την wind τηλεφωνικά για το wind M με έκπτωση 50% στο πάγιο για ένα χρόνο και 2 πάγια δώρο.

Έκανα αίτηση φορητότητας.

Με πήραν τηλέφωνο και μου πρόσφεραν 30% έκπτωση στο πάγιο μου - αρνήθηκα.

Τρεις μέρες πριν την φορητότητα με ξαναπήραν με πρόθεση όπως μου είπε ο υπάλληλος να κάνουν καλύτερη πρόταση αλλά όταν τους είπα ότι ήδη έχω υπογράψει συμβόλαιο και έχω παραλάβει sim έπεσε σιγή:lol: Τόσο άσχετοι είναι!

Αντί να μου κάνουν εξαρχής την ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ έκπτωση των 5 ΕΥΡΩ που είχα δικαίωμα ,πρώτα με ειρωνεύτηκαν και μετά κατέβασαν τα βρακιά τους:)

Από την πρώτη βδομάδα στη wind είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πολύ καλύτερο σήμα (και 3G που με την vodafone ήταν ανύπαρκτο ) στην Νέα Σμύρνη που μένω, πολύ καλύτερη εξυπηρέτηση,πολύ καλύτερο πρόγραμμα και επιπλέον μου έγινε επιπρόσθετη έκπτωση 10ΕΥΡΩ γιατι εχω tellas σπίτι :)

Link to comment
Share on other sites

Wind εδω και 4 περιπου χρονια καθως με καλυπτει για τη χρηση που κανω καθως ειναι και η μονη που πιανει φουλ σημα στο χωρο εργασιας μου. :p
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πιστός μονο στο δίκτυο που με συμφέρει (εκεί που είναι οι περισσότεροι φίλοι μου για να εκμεταλλεύομαι τα απεριόριστα προγράμματα).

 

Αυτό που με χάλασε στην cosmo είναι ότι κάνει πιστοληπτικό έλεεγχο μέσω τρίτης εταιρείας η οποία συγκεντρώνει στοιχεία μέσω δικηγορικών γραφείων και τηρεί αρχεία σε βάσεις δεδομένων και αν υπάρχει συνωνυμία με κάποιον που έχει κάνει απατεωνιά(άσχετα αν το ΑΦΜ σου δεν έχει καμία σχέση :blink: και δεν εισαι καν γραμμένος ΠΟΤΕ στον Τειρεσία:blink:) σου ζητά εγγύηση 500-600€!!!! Στην "τράπεζα πληροφοριών" όταν τους πήρα τηλ. για να περάσω και να τους αφήσω αίτηση για να μου γνωστοποιήσουν τα στοιχεία που τηρούν για εμένα στη βάση τους μου είπαν το απίστευτο ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ να μου δώσουν τη διεύθυνση από το τηλέφωνο (αν και το αναγράφουν στο site (http://www.trustsa.gr)). Το τι πλάτες έχει αυτή η εταιρεία και το από που έχει άδεια να φακελώνει κόσμο χωρίς να το γνωρίζει ο άμεσα ενδιαφερόμενος είναι αρκετά ύποπτο.

Την πρώτη φορά έπρεπε να πάω στον Τειρεσία για να μου ενεργοποιήσουν την σύνδεση, τη δεύτερη δεν ασχολήθηκα καν... Η voda για να κάνω σύνδεση μου έστειλε την αίτηση με courier και σε 10 μέρες ήμουν οκ με φορητότητα. Αν τόσο τη νοιάζει την cosmo, εμένα σκασίλα μου.:mad:

Όποιος γελάει όταν όλα πάνε στραβά, έχει βρει κάποιον να "του τα φορτώσει". :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 9 χρονια στη cosmote. Ολοι στην οικογενεια μου ακομη και η κοπελα μου εχουν vodafone και καποιες καρτες wind. Οσες φορες σκεφτηκα να φυγω για να παω στα νεα προγραμματα unlimited των αλλων η κατασταση που βιωνουν οι δικοι μου σε περιοχες που εγω εχω φουλ σημα με αποτρεπει .

 

Αλλα. ενω ειμαι πιστος στις πληρωμες μου η cosmote με ανταμοιβει με επιδοτησεις των 80€ ακομη και οταν εκανα λογαριασμους 100€. Περισυ με 40€ λογαριασμους πηρα επιδοτηση 80€ που την εκανα μειωση παγιου. Λεω ομως να εφαρμωσω την τακτικη ενος φιλου. Ειχε επιδοτηση 230€ απο vodafone με λογαριασμους 70€. Πηγε να το κανει whats up για να μειωσει το μηνιαιο κοστος και την ιδια μερα τον πηραν τηλεφωνο απο vodafone. Τον ρωτησαν τι θελει για να παραμεινει. Ειπε οτι δεν τον ικανοποιει η υπαρχουσα επιδοτηση και μετα απο 5 λεπτα η επιδοτηση εγινε 600€!!! Τωρα τριγυρναει με ενα HTC HD2 και εκπτωση παγιου...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η δημοσκόπηση είναι, σε σχέση με τις υπόλοιπες, αυτή στην οποία η ψήφος/γνώμη του καθενός μας μπορεί να αλλάξει μέσα σε μια ημέρα. Άρα και η πλέον μη έγκυρη σε ελάχιστο βάθος χρόνου.

Για τους παραπάνω λόγους απαντώ μεν, αλλά δε ψηφίζω.

 

Είμαι στη Wind και θα παραμείνω όσο οι χρεώσεις του f2g2 παραμένουν ως έχουν ή βελτιωθούν ακόμα περισσότερο. :cool::ninja:

Αν αλλάξουν, προς το χειρότερο για τη τσέπη μου, θα ψάξω και θα πάω σε όποια μου δίνει το καλύτερο πακέτο για τη χρήση που κάνω.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι μαθητης δευτερας γυμνασιου, και οταν τελειωσα το δημοτικο πηρα κινητο, και εβαλα vodafone CU. μεχρι τον μαρτιο του 2009 που εβαλα cosmote what's up χρεωνομουν απιστευτα. αναγκαζομουν καθε 3 μερες να βαζω καρτα! καλυτερα που αλλαξα δικτυο, και βρηκα την ησυχια μου. αν και τους πρωτους μηνες δεν ειχε αυτα τα δωρεαν πακετα, τωρα την εχω καταβρει με τα 1500' κ 1500 sms προς what's up, αφου ολοι οι φιλοι μου ακολουθωντας το παραδειγμα μου βαλαν what's up!!!
Link to comment
Share on other sites

Κάνω εναλλαγή μεταξύ Vodafone και Cosmote κάθε χρόνο, όποια μου δίνει μεγαλύτερη επιδότηση! Τώρα είμαι με Vodafone εταιρικό και Cosmote What's up.
Link to comment
Share on other sites

Απλά προς ενημέρωση

 

-Το δείγμα είναι πολύ μικρο για ασφαλη συμπεράσματα σε σύγκριση με τους συνδρομητές

 

-Τα αποτελέσματα του δείγματος δεν λένε τίποτα απολύτως

 

-Στην στατιστική αυτά τα (αν)ασφαλή συμπεράσματα διαγράφονται προς αποφυγή παραπληροφόρησης του κοινού

 

 

Με λίγα λόγια, αναξιόπιστα τα αποτελέσματα λυπάμαι, μια συμβουλή από ειδικό θα σας πείσει

 

 

Φιλικά

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Cosmote. Εγώ ήμουν, είμαι και θα είμαι στην Cosmote. Άριστο σήμα, στο Τμήμα Εξυπηρέτησης (1313) όσες φορές χρειάστηκα με βοήθησαν και με το παραπάνω. Τώρα όσο αφορά σε οικονομικά εγώ με όσους μιλάω έχουν What's Up οπότε και μου μένουν και 5 ή 10 ευρώ για να μιλάω και με άλλους.

Υ.Γ.:Vodafone δεν θα πάω ποτέ. Είναι του ολυμπιακού.:P (+ το ότι είναι πολύ πιο ακριβή από Cosmote και Wind).

Link to comment
Share on other sites

ειμαι εδω και 6 χρονια vodafone cu...

 

δεν εχω κανενα λογο να φυγω αφου με το Unlimited τη βγαζω με 10 ευρω το μηνα...

 

σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...