Jump to content

Καθυστέρηση κυκλοφορίας του HTC Desire


bouss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λύθηκε και ο γρίφος της καθυστέρησης με τη χειρότερη απάντηση. Απλά το εργοστάσιο της samsung που φτιάχνει τις οθόνες δεν "προλαβαίνει" την παραγωγή που ζητάει η htc, ή απλά καθυστερεί επίτηδες για να προλάβει την αγορά με το δικό της galaxy. Το ίδιο πρόβλημα υπάρχει στην αμερική με το incredible και το nexus one και η κανονική κυκλοφορία αναμένεται στα μέσα ιουνίου στην καλύτερη περίπτωση... Τυχαία, λίγο μετά την παρουσίαση του galaxy...
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λύθηκε και ο γρίφος της καθυστέρησης με τη χειρότερη απάντηση. Απλά το εργοστάσιο της samsung που φτιάχνει τις οθόνες δεν "προλαβαίνει" την παραγωγή που ζητάει η htc, ή απλά καθυστερεί επίτηδες για να προλάβει την αγορά με το δικό της galaxy. Το ίδιο πρόβλημα υπάρχει στην αμερική με το incredible και το nexus one και η κανονική κυκλοφορία αναμένεται στα μέσα ιουνίου στην καλύτερη περίπτωση... Τυχαία, λίγο μετά την παρουσίαση του galaxy...

 

Εαν οντως ισχυει κατι τετοιο τοτε πραγματικα ντροπη τους . ΞΕφτυλα τελειως ! :mad:

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Οποτε οποιος προλαβει ας το παρει απ οπου βρει:D

 

Έχουμε συλλεκτική συσκευή πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε και ο γρίφος της καθυστέρησης με τη χειρότερη απάντηση. Απλά το εργοστάσιο της samsung που φτιάχνει τις οθόνες δεν "προλαβαίνει" την παραγωγή που ζητάει η htc, ή απλά καθυστερεί επίτηδες για να προλάβει την αγορά με το δικό της galaxy. Το ίδιο πρόβλημα υπάρχει στην αμερική με το incredible και το nexus one και η κανονική κυκλοφορία αναμένεται στα μέσα ιουνίου στην καλύτερη περίπτωση... Τυχαία, λίγο μετά την παρουσίαση του galaxy...

 

Από πού το έμαθες αυτό ?

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε και ο γρίφος της καθυστέρησης με τη χειρότερη απάντηση. Απλά το εργοστάσιο της samsung που φτιάχνει τις οθόνες δεν "προλαβαίνει" την παραγωγή που ζητάει η htc, ή απλά καθυστερεί επίτηδες για να προλάβει την αγορά με το δικό της galaxy. Το ίδιο πρόβλημα υπάρχει στην αμερική με το incredible και το nexus one και η κανονική κυκλοφορία αναμένεται στα μέσα ιουνίου στην καλύτερη περίπτωση... Τυχαία, λίγο μετά την παρουσίαση του galaxy...

 

Λίγο δύσκολο να υπάρχει σκοπιμότητα από πίσω γιατί σε τέτοιου μεγέθους συμβόλαια, μεταξύ άλλων, υπάρχουν και ρήτρες για μη συμμόρφωση με τους στόχους στις παραδόσεις.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Το Incredible χρησιμοποιεί την ίδια οθόνη με το Desire και όπως γράφει το άρθρο υπάρχει έλλειψη στις οθόνες αυτές που παράγει η Samsung. Την είδηση αυτή τη βρήκα σε 3 site, όλα αμερικάνικα (το Desire δεν θα πωλείται στην αμερική)

 

http://www.androidpolice.com/2010/05/26/droid-incredible-delays-continue-due-to-shortage-of-amoled-displays/

 

Υ.Γ. Τα σχόλια για την Samsung είναι δικά μου και μπορείτε να τα αγνοήσετε (απλά μετά απ'αυτή την είδηση όταν τις διάβαζα, είχε την είδηση της παρουσιάσης στην Ασια του galaxy την πρώτη Ιουνίου και λίγες μέρες μετά στον υπόλοιπο κόσμο, όπως και το σχόλιο στο τέλος στο άρθρο στο Engadget : since Samsung is using a ton of AMOLED displays in its own devices, doesn't this all seem like a conflict of interest?)...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν αμφισβητώ τα σχόλια σου, γιατί και η samsung πιθανώς έχει τρόπους ώστε να αντικρούσει τα όποια αιτήματα από τους θιγμένους πελάτες της.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Το Incredible χρησιμοποιεί την ίδια οθόνη με το Desire και όπως γράφει το άρθρο υπάρχει έλλειψη στις οθόνες αυτές που παράγει η Samsung. Την είδηση αυτή τη βρήκα σε 3 site, όλα αμερικάνικα (το Desire δεν θα πωλείται στην αμερική)

 

http://www.androidpolice.com/2010/05/26/droid-incredible-delays-continue-due-to-shortage-of-amoled-displays/

 

Υ.Γ. Τα σχόλια για την Samsung είναι δικά μου και μπορείτε να τα αγνοήσετε (απλά μετά απ'αυτή την είδηση όταν τις διάβαζα, είχε την είδηση της παρουσιάσης στην Ασια του galaxy την πρώτη Ιουνίου και λίγες μέρες μετά στον υπόλοιπο κόσμο, όπως και το σχόλιο στο τέλος στο άρθρο στο Engadget : since Samsung is using a ton of AMOLED displays in its own devices, doesn't this all seem like a conflict of interest?)...

Καταρχήν, ας είχαν και άλλοι την τεχνογνωσία και το εργοστάσιο να φτιάξουν οθόνες. Και όχι να συναρμολογούν κινητά "φασόν".

Δεύτερον, τη samsung την ενδιαφέρει να πουλάει. Μα οθόνες, μα κινητά, να πουλάει την ενδιαφέρει. Δεν νομίζω ότι παίζει κάτι πονηρό.

Αν δεν τους αρέσει πάλι, υπάρχει και η sharp , αλλά είναι πιο ακριβή φαντάζομαι (και πιο ποιοτική).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της τεχνογνωσίας των εταιριών που λες άλλα και τη δυνατότητα κατασκευής ΟΛΩΝ των τμημάτων των συσκευών τους. Αν όλοι φρόντιζαν να έχουν την τεχνογνωσία τότε κάθε συσκευή θα κόστιζε τουλάχιστον τα διπλάσια απ'ότι τώρα.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της τεχνογνωσίας των εταιριών που λες άλλα και τη δυνατότητα κατασκευής ΟΛΩΝ των τμημάτων των συσκευών τους. Αν όλοι φρόντιζαν να έχουν την τεχνογνωσία τότε κάθε συσκευή θα κόστιζε τουλάχιστον τα διπλάσια απ'ότι τώρα.

Ίσα ίσα, θα τους κόστιζε φτηνότερα η κατασκευή των κινητών...

Αλλά ας μην βγούμε εκτός θέματος...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα, θα τους κόστιζε φτηνότερα η κατασκευή των κινητών...

 

τι λετε ρε παιδια...?

ξερετε τι κοστος χρειαζεται για να ξεκινησεις σχεδον απο το 0 να φτασεις σε επιπεδο να κατασκευαζεις οθονες αφης (η οτιδηποτε αλλο)?

 

γι αυτο αγοραζεις σαν εταιρεια ετοιμα καποια κοματια του κινητου που θες να διαθεσεις...

 

αλλιως η καθε Apple-HTC-Nokia-SE θα ειχε τους δικους της επεξεργαστες-οθονες κτλ..

 

λετε να εχουν τοσο χαζους ανθρωπους να δουλευουν εκει...?

Link to comment
Share on other sites

τι λετε ρε παιδια...?

ξερετε τι κοστος χρειαζεται για να ξεκινησεις σχεδον απο το 0 να φτασεις σε επιπεδο να κατασκευαζεις οθονες αφης (η οτιδηποτε αλλο)?

 

γι αυτο αγοραζεις σαν εταιρεια ετοιμα καποια κοματια του κινητου που θες να διαθεσεις...

 

αλλιως η καθε Apple-HTC-Nokia-SE θα ειχε τους δικους της επεξεργαστες-οθονες κτλ..

 

λετε να εχουν τοσο χαζους ανθρωπους να δουλευουν εκει...?

 

Για να ξεκινήσεις από το μηδέν, φυσικά και θέλεις του κόσμου τα λεφτά και πολλά χρόνια, ώστε να φτάσεις σε ένα επίπεδο. Μετά όμως έχεις πολύ μικρότερο κόστος παραγωγής, αφού τα φτιάχνεις μόνος σου και δεν τα αγοράζεις από αλλού. Επίσης, έχεις και καλύτερο έλεγχο της παραγωγής.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκινήσεις από το μηδέν, φυσικά και θέλεις του κόσμου τα λεφτά και πολλά χρόνια, ώστε να φτάσεις σε ένα επίπεδο. Μετά όμως έχεις πολύ μικρότερο κόστος παραγωγής, αφού τα φτιάχνεις μόνος σου και δεν τα αγοράζεις από αλλού. Επίσης, έχεις και καλύτερο έλεγχο της παραγωγής.

 

Χμ ναι αλλά με ένα πολύ ΜΕΓΑΛΟ ίσως. Είναι τελείως διαφορετικό να παράγεις 100.000 κομμάτια π.χ. για τις δικές σου ανάγκες και αλλιώς 1.000.000 για να καλύψεις ένα κομμάτι της οποιασδήποτε αγοράς. Μόνο και μόνο τις αποσβέσεις των επενδύσεων που κάνεις για νέο εξοπλισμό φτάνει να καταλάβεις ότι είναι ασύμφορο να είσαι παραγωγός για μερικά ακριβά σου εξαρτήματα και κυρίως προϊόντα αιχμής.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το thread συζητάμε για τις πιθανές ημερομηνίες κυκλοφορίας και τους λόγους για την καθυστέρηση κυκλοφορίας του HTC Desire.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο 13830 της Vodafone μου είπαν ότι στο σύστημα έχει αναμονή για 21/6. Εδώ και πολύ καιρό παίζουν σε διάφορα ξένα site φημολογίες για την έλλειψη του κινητού στην παγκόσμια αγορά ( google "HTC Desire shortage"), έλλειψη επάρκειας οθονών amoled, κακή εκτίμηση της ζήτησης, πρόβλημα με wifi ......
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο 13830 της Vodafone μου είπαν ότι στο σύστημα έχει αναμονή για 21/6. Εδώ και πολύ καιρό παίζουν σε διάφορα ξένα site φημολογίες για την έλλειψη του κινητού στην παγκόσμια αγορά ( google "HTC Desire shortage"), έλλειψη επάρκειας οθονών amoled, κακή εκτίμηση της ζήτησης, πρόβλημα με wifi ......

 

Ναι και εμένα δυστυχώς το ίδιο μου επιβεβαίωσαν χθες που είχα παρει τηλεφωνο..

Ελπίζω κατι να κανει η htc με τους συνεργάτες της και να το ρυθμίσουν το θέμα..

Τελικά επιβεβαιώνεται ο Βαγγελης..

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Eγω το εχω παραγγειλει απο το 247play και ολο μου λενε αργησε και την αλλη εβδομαδα.Ετσι πηρα τηλεφωνα σε ολα τα ηλεκτρονικα καταστηματα και πηγα και ρωτησα σε καταστηματα.Οι ημερομηνιες κυμαινονται,αλλοι μου λεγανε απο 7 Ιουνιου,αλλοι 10,12.11 δεν μου ειπαν παντως και το σιγουρο οτι θα ειναι πολυ πιο περισσοτερα απο 500 ευρω στα καταστηματα και θα ειναι μονο κατοπιν παραγγελιας λενε.Τωρα το ποτε θα ερθει τελικα ενας θεος ξερει.Εγω πιστευω οτι ειναι μεγαλη αδικια να ερχονται στην Ελλαδα μετα απο 2-3 μηνες.Μετα διερωτιουνται γιατι δεν εχουν δουλεια και ολοι ψωνιζουν απο το Ιντερνετ πλεον,ας κανουν κατι για να ειναι ευχαριστημενοι και αυτοι και εμεις.
Link to comment
Share on other sites

Αοριστη απαντηση ειχα παρει και'γω απο τον παροχο μου(voda) ρωτωντας πριν απο μερικες μερες για την διαθεσιμοτητα της συγκεκριμενης συσκευης.Κριμα που θα καθυστερησει τοσο,μιας και ημουν διατεθειμενος να περιμενω λιγακι και κριμα που απ'οτι φαινεται μετα απο 4 και πλεον χρονια συμβιωσης με τα wm κινητα θα στραφω στα μηλα....
www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

παντος εγω αυτη την στηγμη που βρισκομαι στην ασια και συγκεκριμενα στην ταιλανδη υπαρχη στα πολυκαταστηματα και με τιμη 410€ περιπου αναλογα που θα τον πιασεις γιατι εδω οπως ξερετε ειναι η χωρα των παζαριων.στην επισημη htc εχει 510€
koKVod
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου δημιουργηθηκε ενα ερωτημα.Αν αγορασεις την συσκευη απο expansys,καλυπτεσαι με εγγυηση απο την εδω αντιπροσωπεια;Το ρωταω γιατι οπως ξερετε,τα τηλεφωνα της expansys ειναι εφοδιασμενα με αγγλικες rom και παλιοτερα ειχα ακουσει οτι δεν τα καλυπταν για αυτον ακριβως τον λογο.
www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου δημιουργηθηκε ενα ερωτημα.Αν αγορασεις την συσκευη απο expansys,καλυπτεσαι με εγγυηση απο την εδω αντιπροσωπεια;Το ρωταω γιατι οπως ξερετε,τα τηλεφωνα της expansys ειναι εφοδιασμενα με αγγλικες rom και παλιοτερα ειχα ακουσει οτι δεν τα καλυπταν για αυτον ακριβως τον λογο.

 

σε προσφατη επικοινωνια που ειχα με το συγκεκριμενο καταστημα, μου ειπαν πως η εκδοση ειναι πανευρωπαικη και η ελληνικη αντιπροσωπεια δεν εχει κανενα λογο να μην αναλαβει το τηλεφωνο σε περιπτωση βλαβης...

και σε περιπτωση που αρνηθει θα αναλαβουν αυτοι να προωθησουν τη συσκευη σε service του εξωτερικου...

 

τιποτα παραπανω δεν ξερω να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

σε προσφατη επικοινωνια που ειχα με το συγκεκριμενο καταστημα, μου ειπαν πως η εκδοση ειναι πανευρωπαικη και η ελληνικη αντιπροσωπεια δεν εχει κανενα λογο να μην αναλαβει το τηλεφωνο σε περιπτωση βλαβης...

και σε περιπτωση που αρνηθει θα αναλαβουν αυτοι να προωθησουν τη συσκευη σε service του εξωτερικου...

 

τιποτα παραπανω δεν ξερω να σου πω...

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου.Παρολα αυτα μαλλον ενα τηλεφωνημα στην αντιπροσωπεια θα μου λυσει την απορια αυριο.Θα ποσταρω νεοτερα....

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ κύριε,

 

Σχετικά με την ερώτηση που μας κάνατε θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι το HTC Desire έχει πανευρωπαίκή εγγύηση απο την κατασκευάστρια εταιρεία ο επισήμος διανομέας οφείλει να σας αναλάβει αλλά μπορούμε και εμέις να προωθήσουμε προς την κατασκευάτρια τη συσκευή . Μπορείτε να ενεργοποιήσετε τα ελληνικά με την εισαγωγή ελληνικής κάρτας SIM η έκδοση είναι αγγλική .

 

Είμαστε στη διάθεσή σας για oποιαδήποτε πληροφορία χρειαστείτε.

 

 

το σχετικο mail απο το expansys...

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι γινεται ομως;Τα ελληνικα μπορεις να τα ενεργοποιησεις σαφως,αλλα η rom σου δεν ειναι ελληνικη(εξαλλου το λενε οι ανθρωποι,δεν το κρυβουν).Απλως κανεις change language...

 

Μαλλον θα καταφυγω προς expansys Μερια....

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...