Jump to content

iGO Primo


odytsak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το ανωτερω GPS και εχει μεσα το IGO 9 PRIMO.Απο ελεγχο που εκανα στα POI ειδα οτι εχει της TOM TOM.αν θελησω να βαλω καποια POI που θα βρω κανενα τυφλοσουρτη για το πως θα τα βαλω και αν πρεπει να ειναι της TOM TOM?Και αν θελησω να τα βαλω στην καρτα micro sd τι κανω?:(ευχαριστω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα βρίσκεις στα "γνωστά" μέρη,έχουν κατάληξη αρχείου .poi και τα βάζεις στο φάκελο poi που βρίσκεται στη διαδρομή igo/content/poi
Link to comment
Share on other sites

Και πως κανω καταγραφη διαδρομης,και μετα να την βαλω στα αγαπημενα?(IGO PRIMO)

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδια καλησπερα εχω μια οθονη στο αυτοκινητο την 7021g και εβαλα το igo primo και θελω να βαλω ελληνικους χαρακτηρες στον χαρτη και στο πληκτρολογιο γενικα το ελληνικο μενου ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω μια οθονη στο αυτοκινητο την 7021g και εβαλα το igo primo και θελω να βαλω ελληνικους χαρακτηρες στον χαρτη και στο πληκτρολογιο γενικα το ελληνικο μενου ευχαριστω

 

Είναι θέμα iGo

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει άλλη πηγή για αρχείο καμερών μιας και το http://index.pois.gr/SpeedCameras_primo.aspx δεν λειτουργεί πια

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Ξερετε τον κωδικα του sys ετσι ωστε το zoom και η κλιση του χαρτη να γινεται με βαση την αποσταση απο τον επομενο ελιγμο και οχι βαση της ταχυτητας;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

 

υπάρχουν ποιο πρόσφατη χάρτες......MAP Europe HERE_2017.Q3_170728

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπαρχει τροπος η επανω μπαρα στο primo2 να γινει διαφανη

 

Τα πάντα αλλαζουν στο iGO. ;) πειράζεις το color ini όπου βρίσκετε στο scheme που χρησιμοποιείς..!

Ψάχνω να σου βρω απο που, έχω πάρα πολύ καιρό να ασχοληθώ με της ''λεπτομέρειες''.........ανάμενε...!;:D

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενω το ταμπλετ σε landscape γυριζει κανονικα η εφαρμογη μενει οπως ειναι..καμια ιδεα??Ευχαριστω

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μιλάμε για igo primo2 σε συσκευή pna με windows ce?

Nαι υπάρχει αυτή η δυνατότητα στα σκιν που μπορει να δεχθεί η εφαρμογή. Ψάξε στις ρυθμίσεις για την επιλογή που αλλάζει τα σκιν και σε κάποιο απο αυτά θα βρεις και τις ρυθμίσεις διάφανειας. Δεν έχω την έκδοση για wince για να βοηθήσω περισσότερο αλλά στην έκδοση για android η ρύθμιση αυτή βρίσκεται στο ρυθμίσεις-->ρυθμίσεις-->θέμα εμφάνισης ημέρας και νύχτας. Και μετά έχω την ελληνική έκδοση του doupas για android με skin v8.6 που έχει αυτή την ρύθμιση και πολλές ακόμη.

Αν δε σου βλέπει καθόλου σκιν βάλε την ελληνική έκδοση του doupas https://www.navimania.gr/showthread.php?t=30113&page=38&p=348758&viewfull=1#post348758 και όλο και κάποιο σκιν θα βρεις που θα σου κάνει την δουλειά που θες

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Το igo primo2 το εχω σε μια συσκευή για το αυτοκίνητο με οθόνη 2din με windows ce και δεν χρησιμοποιω κανενα skin .Αν θυμαμαι καλα πειράζεις το color ini που βρίσκετε στο scheme που χρησιμοποιείς δεν θυμαμαι πια εντολη ειναι
Link to comment
Share on other sites

Xμ.. λίγο που κοίταξα τώρα ένα color.ini δεν έχει μέσα εντολές για transparent οπότε δεν γίνεται από εκεί.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα, έχει κανείς το primo για κινέζικη συσκευή 800Χ480 windows ce 6 να το ανεβάσει κάπου?αν έχει και link για να εγκαταστήσω το navigon για την ίδια συσκευή ακόμα καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Για όσους ενδιαφέρονται ,το igo primo σε Android 8 oreo δεν λειτουργεί.Θέλει αναβάθμιση σε έκδοση Ιgo nextgen.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα . Κανεις που να γνωριζει η επανω μπαρα στο igo primo στην πλοηγηση πως μπορει να γινει διαφανη

 

αν ενοεις την μπαρα που γρφει μεσα τον δρομο πανω πανω

ρυθμισεις>διαφανεια και την βαζεις στο 0..

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξερετε τον κωδικα του sys ετσι ωστε το zoom και η κλιση του χαρτη να γινεται με βαση την αποσταση απο τον επομενο ελιγμο και οχι βαση της ταχυτητας;

 

Αν αναφαιρεσε στο skin toy Doupas

ρυθμισεις>ρυθμισεις χαρτη>ζουμ χρηστη

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το hnr είναι οι επιλογές για τις διαδρομές. Πχ ταχυτερες/οικονομικοτερες / πράσινες και όλα αυτά. Δε νομίζω πως χρειάζεται αναγκαστικά. Το θέμα με το iGO είναι πως αν βάλεις διαδρομή από Ελλάδα πχ στην Γερμανία, θα αργήσει παρά πολύ να δείξει την προεπισκοπηση, και γενικά όποτε πατάς την επισκοπηση της διαδρομης θα αργεί παρά πολύ λόγω της μεγάλης διάδρομης..

 

Εμενα παντως στο skin του Doupa_V93D (τελευταιο) μου βγαζει την διαδρομη σε 1,5" (android)

εκτος και αν λες για wince..?

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια εχω χασει απο το τηλ μου το android auto.απο που θα το κατεβασω?ευχαριστω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδιά εδώ και 2 μέρες χωρίς να αλλάξω κάτι δεν μου δείχνει δεδομένα κίνησης! τι να κοιτάξω; άλλαξε κάτι στους σερβερ που παίρνει τα δεδομένα κίνησης ;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εδώ και 2 μέρες χωρίς να αλλάξω κάτι δεν μου δείχνει δεδομένα κίνησης! τι να κοιτάξω; άλλαξε κάτι στους σερβερ που παίρνει τα δεδομένα κίνησης ;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

avic και world δουλευουν μια χαρα τα δεδομενα κινησης

Edited by tsiou55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...