Jump to content

Σχολιασμός και νέα για τη πλατφόρμα Symbian


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασα ότι κυκλοφορεί σε αραβικό site το Belle, αλλά ακόμα δημιουργεί προβλήματα στην εγκατάσταση. Ορίστε και μία φωτό του....

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=21601&stc=1&d=1313563209

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδεσ το εβαλα με πολυ κοπο το belle, οτι και να πω ειναι λιγο...τζαμι μιλαμε παει σφαιρα!!! μονο που θελει κατι κολπακια για να το εγκαταστησεισ,...

 

καλημερα. καποιες αποριες μου αν μπορεις να λυσεις :)

 

1. τις επαφες σου τις βλεπεις κανονικα?

2. οταν σε καλει καποιος απο τις επαφες σου, βλεπεις το ονομα του ή μονο τον αριθμο του?

3. το nokia maps σου δουλευει κανονικα? η αναζητηση οδων γινετε χωρις προβλημα?

4. η συνδεση στο ιντερνετ δουλευει? διαβασα στο daily mobile οτι καποιοι εχουνε προβληματα.

5. downgrade δοκιμασες να κανεις? στο daily mobile λενε πως με το σκανδιναβικο γινετε :)

εχω ηδη "μαγειρeψει" ενα δικο μου cfw με βαση την belle, αλλα δεν αποφασιζω να το περασω :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. καποιες αποριες μου αν μπορεις να λυσεις :)

 

1. τις επαφες σου τις βλεπεις κανονικα?

2. οταν σε καλει καποιος απο τις επαφες σου, βλεπεις το ονομα του ή μονο τον αριθμο του?

3. το nokia maps σου δουλευει κανονικα? η αναζητηση οδων γινετε χωρις προβλημα?

4. η συνδεση στο ιντερνετ δουλευει? διαβασα στο daily mobile οτι καποιοι εχουνε προβληματα.

5. downgrade δοκιμασες να κανεις? στο daily mobile λενε πως με το σκανδιναβικο γινετε :)

εχω ηδη "μαγειρeψει" ενα δικο μου cfw με βαση την belle, αλλα δεν αποφασιζω να το περασω :lol:

 

λοιπον νεκταρια τισ επαφεσ τισ βλεπει κανονικα και τα μηνυματα, δεν υπαρχει το προβλημα με την αννα που χανονταν,,δευτερον o browser δουλευει κανονικα, το nokia maps αψογα εβαλα και την πιο προσφατη εκδοση την 3.06 (688) ιντερνετ οσο μπηκα χτεσ απο τα λιγα mb που μου απεμηναν, ολα κομπλε, σου λεω προβληματα και bug δεν ειχα κανενα μεχρι τωρα το μονο προβλημα ασ το πουμε ειναι οτι δεν εχει ελληνικα , και θα θελα να ψαξω να δω πωσ μπαινουν αν ξερεισ κατι στειλε μου σε πμ, να δουμε τι θα κανουμε.¨-)

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ.σημερα διαβασα οτι η αννα θα κυκλοφορισει σημερα κ πηγα να μπω στο σιτε τισ νοκια κ δεν μπαινει μαλλον κανουν αναβαθμισι στισ σελιδα....ετοιμαστητε :)
Link to comment
Share on other sites

παιδεσ το εβαλα με πολυ κοπο το belle, οτι και να πω ειναι λιγο...τζαμι μιλαμε παει σφαιρα!!! μονο που θελει κατι κολπακια για να το εγκαταστησεισ,...

2 ερωτήσεις

 

τα μηνύματα τα βλέπεις κανονικά η μόνο σαν τσατ;

 

επίσης υπάρχουν κανονικά φάκελοι στο μενού; γιατί η αναζήτηση στο μενού μου χτυπά άσχημα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
παιδια ολα αυτα σχετικα με την αννα και την belle υπαρχουν μονο για ν8? εμεις οι καημενοι με το ε7 δεν εχουμε κατιτις???:worry:
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι αυτό που πουλάει κυρίως είναι το Ν8, οπότε πρώτα σε αυτό κυκλοφορούν τα "καινούργια παιχνίδια"....! ;)
Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
Η αλήθεια είναι ότι αυτό που πουλάει κυρίως είναι το Ν8, οπότε πρώτα σε αυτό κυκλοφορούν τα "καινούργια παιχνίδια"....! ;)

 

το ξερω αλλα ουτε την αννα δεν εχουμε παρει ως αναβαθμιση ανεπισημα

Link to comment
Share on other sites

 

τα ελληνικα πως τα εβαλες αφου εχει κυκλοφορησει αγγλικη αραβικη?

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ.σημερα διαβασα οτι η αννα θα κυκλοφορισει σημερα κ πηγα να μπω στο σιτε τισ νοκια κ δεν μπαινει μαλλον κανουν αναβαθμισι στισ σελιδα....ετοιμαστητε :)

 

τπτ ρε φιλε μονο για το c7 ειδα στο navifirm και στην ιδια την νοκια να μπεισ την 14.002 σαν τελευταια εχει,,οποτε πατατα...

 

2 ερωτήσεις

 

τα μηνύματα τα βλέπεις κανονικά η μόνο σαν τσατ;

 

επίσης υπάρχουν κανονικά φάκελοι στο μενού; γιατί η αναζήτηση στο μενού μου χτυπά άσχημα...

 

τα μηνυματα κανονικα ολα κοπλε.. τα μυνηματα σαν chat αλλα δεν το ψαξα σαν αλλη επιλογη , το μονο χαζο ασ το πουμε ειναι που εχει αγγλικα...ολα τα αλλα λειτουργουνε αψογα,,,

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

τα μηνυματα κανονικα ολα κοπλε.. τα μυνηματα σαν chat αλλα δεν το ψαξα σαν αλλη επιλογη , το μονο χαζο ασ το πουμε ειναι που εχει αγγλικα...ολα τα αλλα λειτουργουνε αψογα,,,

 

κανε μου μια χάρη αν μπορείς και δες αν υπάρχει και ο κλασσικός τρόπος της nokia όχι σαν τσατ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

κανε μου μια χάρη αν μπορείς και δες αν υπάρχει και ο κλασσικός τρόπος της nokia όχι σαν τσατ

 

εχει ναι μολισ το τωρα το εψαξα και εχει ..:)

 

ρε παιδια σημερα βγαινει τελικα το αννα.. ετσι διαβασα σε ολα τα φορουμ και μπηκα και στο navifirm, phoenix και εχει βγει αριθμοσ 22.014 αλλα αργει παραπολυ να συνδεθει και δεν εχουν ολα τα product codes.. δεν ξερω τι γινεται....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Ο οπερα λειτουργει κανονικα, γιατι κατι διαβασα οτι δεν λειτουργει με την belle. Απο τις βασικες εφαρμογες μονο ο οπερα δεν λειτουργει, ολα τα αλλα ειναι οκ?
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο είδα μέσω του Navifirm ότι η Nokia ανέβασε στους servers της την επίσημη Anna (22.14) για πολλά product codes (ΟΧΙ ακόμα για τα ελληνικά) για όλες τις Symbian^3 συσκευές (N8, E7, C6-01, C7). Εγώ έχω το C6-01 παραεισαγωγής με γερμανικό product code (059C1C7) και το έλεγξα και μέσω του φοίνικα και υπάρχει η 22.14 με μέγεθος 295 ΜΒ, διπλάσιο σχεδόν από την προηγούμενη έκδοση! Φυσικά δεν το βάζω, για να μην χάσω τα ελληνικά και περιμένω την αναβάθμιση OTA. To περίεργο είναι ότι ενώ το Ovi Suite κοιτάει το product code για να κάνει αναβάθμιση, μου λέει ότι δεν υπάρχει νέα έκδοση!

http://img853.imageshack.us/img853/8705/rm178.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edited by kvoud

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

To περίεργο είναι ότι ενώ το Ovi Suite κοιτάει το product code για να κάνει αναβάθμιση, μου λέει ότι δεν υπάρχει νέα έκδοση!

Δεν είναι καθόλου περίεργο.Τα συγκεκριμένα προγράμματα αντλούν δεδομένα κατευθείαν από τους servers της εταιρίας,ενώ για το ovi suite υπάρχει διαφορετική διαδικασία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πωωω...είναι θέμα ωρών δηλαδή να το έχουμε και εμείς με το ελληνικό product code;;; Οι τελευταίοι και καταϊδρωμένοι...:p
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχει ακόμα διαθέσιμη μέσω φοίνικα για Ελληνικά codes δεν νομίζω ότι θα έχουν την αναβάθμιση στα nokia care.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ποιο product code εχει τα ελληνικα?το euro τα εχει?εχω Ν8 ελληνικο αλλα ακομα δεν εχει βγει η αννα για το δικο μου.

 

Δεν έχει βγει ακόμα για τα ελληνικά product codes. Είναι θέμα ωρών πια πιστεύω. Το euro δεν έχει ελληνικά. Το balkans έχει και αυτό περιμένουμε.

 

εγω αυριο παω σε nokia care να μου το περασουν.να δω αξιζε η αναμονη η οχι?

 

Αφού δεν υπάρχει στους servers της Nokia ακόμα για τα ελληνικούς κωδικούς, δεν θα το έχουν ούτε εκεί λογικά. Εκτός αν βγει μέχρι να πας. Αλλά τι νόημα έχει να πας σε κατάστημα, αφού μπορείς να κάνεις την αναβάθμιση Over The Air από την ίδια την συσκευή μέσω internet; Ειδικά αν είναι παραεισαγωγής το κινητό, μόνο έτσι δεν χάνονται τα ελληνικά.

Βλέπε τη σημείωση σε αυτό το νήμα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305272

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

μέσω ΟΤΑ πότε θα είναι περίπου διαθέσιμη; γιατί έχω γερμανικό Product code και ακόμα δε μου έχει βρει κάτι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...