Jump to content

Σχολιασμός και νέα για τη πλατφόρμα Symbian


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κρίνω από τα σχόλια...μάλλον μούφα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

EΛΕΟΣ με την καθυστερημένη άφιξη της Anna...!!! Η Nokia μου φαίνεται αυτοκτονεί από μόνη της και εκ των έσω..δεν κατάλαβα ποτέ γιατί ανακοινώνει πράγματα και τα πραγματοποιεί έξι και εφτά μήνες μετά...τη στιγμή που σαρωνει το iOS και το Android κι εκεί έχουμε πολύ συχνές αναβαθμίσεις η Anna θα έρθει τέλη Αυγούστου...η Belle έπρεπε να είχε έρθει τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει ξεκινήσει πουθενά η διάθεση της Anna;;; Να ξέρουμε για να την περιμένουμε τελευταίοι...:p
Link to comment
Share on other sites

Εχουν πει οτι στα τελη αυγουστου θα εχει ερθει. Καπου διαβασα οτι η νοκια βελγιου εχει βγαλει διαφημιστικα με την αννα.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το τέλος του μήνα πρέπει να την έχουμε.

Οπότε το πολύ σε 20 μέρες θα το έχουμε ή θα έχει ξεκινήσει η διανομή.

:)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ ρε παιδιά, γιατί δεν καταλαβαίνω. Για ποιόν λόγο ακριβώς περιμένουμε την Anna ως μάννα εξ ουρανού; Τί ακριβώς θα μας προσφέρει που θα μας κάνει να δούμε το κινητό μας με άλλο μάτι; Τον νέο browser; Δεν νομίζω να αποδειχθεί καλύτερος από τον opera. Τα "φρέσκα" εικονίδια; Ας μην απαντήσω. Το μόνο που μου φαίνεται ενδιαφέρον είναι το portrait πληκτρολόγιο, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θα το χρειαστώ οπωσδήποτε.

Τα ίδια ισχύουν για κάθε πλατφόρμα. Γιατί οι αναβαθμίσεις του λειτουργικού μας έχουν γίνει πια τέτοια μανία και γιατί τις περιμένουμε με τόση αγωνία; Καλές οι βελτιώσεις και οι προσθήκες, αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται να τρελαινόμαστε για κάτι τέτοιες ήσσονος σημασίας αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Voodooman εύλογη η απορία σου! Μας βάζουν όμως και οι εταιρίες σε αυτό το τρυπάκι της αναμονής... λένε "θα κάνει αυτό, θα κάνει εκείνο" και στο τέλος δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά. Όσο για τα εικονίδια, νομίζω ότι είναι χαζό να περιμένει κάποιος για αυτό την αναβάθμιση...υπάρχουν ήδη ένα σωρό Anna themes για κατέβασμα, και μάλιστα δωρεάν!

Για μένα δεν θα αλλάξει τίποτα με την Anna, ήδη απολαμβάνω το κινητό μου τόσους μήνες και θα συνεχίσω να το κάνω με τα όποια υπέρ και κατά έχει... ;)

Link to comment
Share on other sites

Οι ουσιαστικες διαφορες για μενα ειναι οτι η αννα ειναι πιο γρηγορη, νεες ρυθμισεις στην καμερα και η καλυτερη διαχειριση της μπαταριας που λεει η νοκια. Τωρα ο browser στην αννα απλα ειναι ενα facelift του δικου μας που εχουμε τωρα. Η belle οντως ειχει πιο ουσιαστικες αλλαγες. Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι τρέμω μην τυχόν και γίνει καμιά στραβή με την Anna και δεν λειτουργεί σωστά το πολύτιμο (για εμένα) SPB mobile shell. Και ακόμη περισσότερο με την Belle, που φαίνεται πιο βαθιά αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι τρέμω μην τυχόν και γίνει καμιά στραβή με την Anna και δεν λειτουργεί σωστά το πολύτιμο (για εμένα) SPB mobile shell. Και ακόμη περισσότερο με την Belle, που φαίνεται πιο βαθιά αλλαγή.

 

Ε... δεν το βάζεις μέχρι κάποιος άλλος να σου δοκιμάσει το shell αν δουλεύει καλά.

Πάντως διάβασα σε forum ότι ξεκίνησε κλειστή beta για το shell 3D. Οπότε αυτό θα δουλεύει με την αννούλα.

Link to comment
Share on other sites

Η Αννα απ ότι φαίνεται δε θα ναι τίποτα ιδιαίτερο και θα δουλεύει το shell όσο για τη Bela εκεί ίσως δε θα το χρειάζεται κιόλας μιας και το UI θα είναι όπως έπρεπε να είναι το symbian εδώ και 2-3 χρόνια!!

ίσως τελευταία ευκαιρία τουλάχιστον για τους πιστούς του...

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι φιλοι θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας ενα πολυσελιδο περιοδικο που βγηκε προσφατα και ειναι αφιερωμενο στο symbian στην πορεια του και στο μελλον του. Αυτο που με εξεπληξε ειναι οτι καπου αναφερει οτι το symbian 4 ακυρωθηκε!

 

παρακαλω να μη διαγραφει το Link καθως ειναι πολυ ενδιαφερον . Αν παλι κρινετε οτι πρεπει να αφαιρεθει καλως

********************

Edited by impreza_sti
Σύνδεσμος με εμπορικό περιεχόμενο
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι φιλοι θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας ενα πολυσελιδο περιοδικο που βγηκε προσφατα και ειναι αφιερωμενο στο symbian στην πορεια του και στο μελλον του. Αυτο που με εξεπληξε ειναι οτι καπου αναφερει οτι το symbian 4 ακυρωθηκε!

 

παρακαλω να μη διαγραφει το Link καθως ειναι πολυ ενδιαφερον . Αν παλι κρινετε οτι πρεπει να αφαιρεθει καλως

******************

 

Το Symbian ^4 εχει ακυρωθει εδω και ενα χρονο περιπου.

 

αντι αυτου, ολες οι αλλαγες που θα εφερνε θα ενσωματωθουν στην Anna, την Belle και τις επομενες αναβαθμισεις του Symbian ^3.

 

Oποτε ειναι το ιδιο πραγμα. Καλυτερα ετσι...δεν θα υπαρχει συγχυση στους καταναλωτες.

Edited by impreza_sti

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Oποτε ειναι το ιδιο πραγμα. Καλυτερα ετσι...δεν θα υπαρχει συγχυση στους καταναλωτες.

 

ενώ τώρα δεν υπάρχει καθόλου!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

pgetsopoulos υπάρχει σύγχυση σε εμάς που μπαίνουμε στα forums και ψάχνουμε μέχρι και την παραμικρή λεπτομέρεια! Έξω υπάρχουν χρήστες που είναι πολύ ευχαριστημένοι με τη συσκευή και δεν τους νοιάζει κάτι άλλο. Και όχι απαραίτητα άσχετοι με την τεχνολογία! Όχι βέβαια ότι τα άτομα που μπαίνουν εδώ και γκρινιάζουν έχουν πάντα άδικο, απλά μερικές φορές ψειρίζουμε τη μαϊμού...
Link to comment
Share on other sites

Η σελίδα με τα specifications για N8 & E7 έχει αλλάξει και αναφέρει το Symbian Anna για λειτουργικό.

[ATTACH]21556[/ATTACH]

Έχω πρόβλημα με την εικόνα και εμφανίζεται σαν link.

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

pgetsopoulos υπάρχει σύγχυση σε εμάς που μπαίνουμε στα forums και ψάχνουμε μέχρι και την παραμικρή λεπτομέρεια! Έξω υπάρχουν χρήστες που είναι πολύ ευχαριστημένοι με τη συσκευή και δεν τους νοιάζει κάτι άλλο. Και όχι απαραίτητα άσχετοι με την τεχνολογία! Όχι βέβαια ότι τα άτομα που μπαίνουν εδώ και γκρινιάζουν έχουν πάντα άδικο, απλά μερικές φορές ψειρίζουμε τη μαϊμού...

 

εννοείται ότι μιλάω για άτομα που νομίζουν ότι συμπιαν=2005...

 

Πιστεύω ότι αν το ν8 λεγόταν optimus galaxy 8s, έβγαινε από ασιατική εταιρεία και είχε σαν λειτουργικό το robocop, δεν θα άκουγε ούτε τα μισά σχόλια από αυτα που άκουγε και θα είχε και 500 ευρώ ακόμα... Πόσο μάλλον άμα χώσεις ένα δαγκώμένο αχλαδί στην πλάτη...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Symbian Belle !!! (Υπαρχει download σε γνωστο φορουμ!!)

http://www.youtube.com/watch?v=UWP2A7bEiFg&feature=player_embedded

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

παιδια με λιγη αναζητηση βρικα εκδοση του belle στο ιντερνετ σε αγγλικα-αραβικα

υπαρχει και ο συνδεσμος για download..

λεει οτι γινεται με φοινικα..

οποιος τολμηρος...

εγω παντως δεν ρισκαρω ακομα

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια με λιγη αναζητηση βρικα εκδοση του belle στο ιντερνετ σε αγγλικα-αραβικα

υπαρχει και ο συνδεσμος για download..

λεει οτι γινεται με φοινικα..

οποιος τολμηρος...

εγω παντως δεν ρισκαρω ακομα

 

Και μη το κάνεις γιατί τα αρχεία είναι λάθος και κάποιοι που τόλμησαν μπρίκαραν το τηλέφωνό τους.

Βασικά τώρα λένε ότι έκαναν ένα λάθος και θα μας ξαναδώσουν αρχεία.

Γνώμη μου.... όποιος βιάζεται σκοντάφτει.

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

Και μη το κάνεις γιατί τα αρχεία είναι λάθος και κάποιοι που τόλμησαν μπρίκαραν το τηλέφωνό τους.

Βασικά τώρα λένε ότι έκαναν ένα λάθος και θα μας ξαναδώσουν αρχεία.

Γνώμη μου.... όποιος βιάζεται σκοντάφτει.

 

Πολυ σωστα μην βαζεται πραγματα στο κινητο που δεν εχουν τεσταριστει!!!Να δουμε τι θα γινει με την anna και για την επομενη βλεπουμε...!!!Αν και η belle δειχνει πολυ ωραια!!!:p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω ασχοληθει ποτε με φοινικα, ουτε στο 5800 ουτε στο Ν8, αλλα οπως παει με τις αναβαθμισεις η νοκια μαλλον θα ασχοληθω συντομα!:p
Link to comment
Share on other sites

παιδεσ το εβαλα με πολυ κοπο το belle, οτι και να πω ειναι λιγο...τζαμι μιλαμε παει σφαιρα!!! μονο που θελει κατι κολπακια για να το εγκαταστησεισ,...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...