Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν900 (Γενικός Σχολιασμός)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω απλα το κατεβασα απο τα extras-devel και μπαινει απο μονο του

 

 

Και πως λέγεται η εφαρμογή? :rolleyes:

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 539
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

QTlockscreen

 

Το έβαλα και εγώ αλλά ετός του ότι δεν μου δείχνει μόνο την ώρα και ημερομινία αλλά και καιρό και ένα widget για την μουσική, στην ημερομηνία αντί για "Δευτέρα 5 Σεπτεμβρίου 2011" μου λέει "ευτέρα 5 Σεπτεμβριου 201".Επίσης εκεί που έχει την κλειδαριά για να το ξεκλειδώνεις εμένα έχει μια κλειδαριά αλλά μου λέει "slide to unlock" όπως και παλιά και δεν είναι όπως στο video που απλά την πατάει.Εσάς τα δείχνει όπως στο Video;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να την τροποποιησεις να δειχνει οπως θελεις εσυ.

στο talk.maemo.org εχει το επισημο thread της.

 

για ριξε μια ματια

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα και εγώ αλλά ετός του ότι δεν μου δείχνει μόνο την ώρα και ημερομινία αλλά και καιρό και ένα widget για την μουσική, στην ημερομηνία αντί για "Δευτέρα 5 Σεπτεμβρίου 2011" μου λέει "ευτέρα 5 Σεπτεμβριου 201".Επίσης εκεί που έχει την κλειδαριά για να το ξεκλειδώνεις εμένα έχει μια κλειδαριά αλλά μου λέει "slide to unlock" όπως και παλιά και δεν είναι όπως στο video που απλά την πατάει.Εσάς τα δείχνει όπως στο Video;

 

Φίλε μου, αν κοιτάξεις προσεκτικά εδώ θα δεις ότι δεν πρόκειται για ένα απλό προγραμματάκι που το κατεβάζεις και τελείωσε, αλλά υπάρχουν αρκετοί τρόποι να το διαμορφώσεις και να το φτιάξεις όπως εσύ θέλεις.

Η αλήθεια δεν το έχω περάσει ακόμα, βλέπω προς το παρόν τις επιλογές και πως μπορείς να φτιάξεις δικό σου customization.

ΠΧ

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει η κοπέλα μου εδώ και ένα χρόνο το N900 αγορασμένο από το εξωτερικό. Ποτέ δεν το ευχαριστήθηκε το κινητό αυτό αλλά τέλος πάντων. Το πιο τελευταίο πρόβλημα είναι ότι ενώ πήγε να βγάλει το φορτιστή από τη συσκευή, ξεκόλλησε μαζί το βυσματάκι του usb που έχει το κινητό. Το πήγε στην Nokia αλλά της είπαν ότι έχει πάρει χαλκό και άρα είναι ασύμφορο να φτιαχτεί. Της φόρτισαν όμως την μπαταρία ώστε να μπορεί να πάρει φωτό, επαφές κλπ που είχε μέσα. Μια ερώτηση σας παρακαλώ όποιος μπορεί να με βοηθήσει .Τι τρόπος υπάρχει ώστε να μεταφέρουμε τις επαφές από αυτό το nokia σε ένα άλλο πιο παλιό της σειράς N όχι smartphone. Μπορεί να τις μεταφέρει όλες από τη μια συσκευή στην άλλη μέσω bluetooth χωρίς PC; Μπορεί μέσω sd card; Παρακαλώ τα φώτα σας. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

η σειρα Ν ειναι μονο smartphones :) με ποια συσκευη ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ε smartphone ειναι :p δεν ξερω καλα το Ν900 ας με βοηθησει κανας ιδιοκτητης :p η συσκευη δεν εχει συγχρονισμο/μεταφορα ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ε smartphone ειναι :p δεν ξερω καλα το Ν900 ας με βοηθησει κανας ιδιοκτητης :p η συσκευη δεν εχει συγχρονισμο/μεταφορα ?

 

Άκυρο, Ν81 έκανα λάθος...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο, Ν81 έκανα λάθος...:confused:

 

δεν πειράζει, όλα τα Ν μας κάνουν :p το θέμα είναι αν το 900 έχει μεταφορά κτλ...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο, Ν81 έκανα λάθος...:confused:

 

 

Ενεργοποιήστε το bluetooth στο Ν81 (να 'ναι και ορατό βεβαίως.)

 

Πάρτε το Ν900 και:

menu-->Settings-->(Connectivity) Bluetooth-->Devices-->new-->selct device (θα κάνει pairing αυτόματα), τικάρετε να είναι trusted devise και πατάτε pair.

 

 

Μετά

menu-->(connectivity) Transfer & Sync-->new-->next-->send data-->Select device και προχωράτε

 

(δεν έχω κάποια πρόχειρη συσκευή για να δοκιμάσω όλα τα βήματα)

 

Πιστεύω θα δουλέψει.....

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Θα δουλεψει. Με Ε51 περασε ολες τις επαφες και τις σημειωσεις ημερολογιου.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Θα δουλεψει. Με Ε51 περασε ολες τις επαφες και τις σημειωσεις ημερολογιου.

 

Και σε μένα δούλεψε από 5800.

Η διαφορά είναι πως έστειλα από το 5800 τα πάντα προς το Ν900.

Ανάποδα δεν ξέρω τι παίζει.

 

Πάντως, οφείλω να ομολογήσω πως ο συγχρονισμός που είχα κάνει δούλεψε ταχύτατα και απροβλημάτιστα!! :rolleyes:

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Που να το δωσεις αυτο το "κινητο" ρε παιδια... συνεχως βελτιωνεται.

μεσα σε μια ημερα πηραμε και 2 updates...

 

τι αλλο να θελησει ενας Ν900 χρηστης.

εμειναν ελαχιστα πραγματα πια που προσωπικα θα ηθελα να βελτιωθουν.

 

το πρωτο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι πληρης portrait media player.

κατα τα αλλα ΤΕΛΕΙΟ

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Κάθε μα κάθε φορά που συνδέομαι στο internet μου βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή ovi chat έχει καταργηθεί κλπ. Υπάρχει τρόπος μα μην ξανά εμφανιστεί αυτό το ενοχλητικό μήνυμα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάθε μα κάθε φορά που συνδέομαι στο internet μου βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή ovi chat έχει καταργηθεί κλπ. Υπάρχει τρόπος μα μην ξανά εμφανιστεί αυτό το ενοχλητικό μήνυμα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

sorry, για δες μηπως βγαλεις ακρη σε αυτο το thread:

 

http://talk.maemo.org/showthread.php?t=74496

 

(3 σελιδες ειναι μονο)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Επειδη ακομα ψαχνω να αγορασω n900 και δεν βγαζω ακρη, μπορει καποιος να βοηθησει? Το link που εδωσε το παιδι πιο πανω ειναι εμπιστοσυνης? Εχω παρει πραγματα απο το ebw αλλα δεν ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Επειδη ακομα ψαχνω να αγορασω n900 και δεν βγαζω ακρη, μπορει καποιος να βοηθησει? Το link που εδωσε το παιδι πιο πανω ειναι εμπιστοσυνης? Εχω παρει πραγματα απο το ebw αλλα δεν ξερω...

 

 

 

Πρόσεξε στο κάτω μέρος της σελίδας ότι γράφει:

 

Εγγύηση: Το συγκεκριμένο κινητό έχει εγγύηση 6 μηνών και είναι κινητά απο ανοιγμένες συσκευασίες ή ελαφρώς μεταχειρισμένα στο Stock House του EasyBuyWorld.

 

 

 

 

Προσωπικά, αν βέβαια έμενα στην Αθήνα, θα πήγαινα επιτόπου να δω αν είναι όλα ΟΚ και θα πλήρωνα εκεί! ;)

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βοηθεια σας παρακαλω για το αφεντικο, απο Νοκια Χ3 υπαρχει ευκολος τροπος να μεταφερω τις επαφες σε Galaxy S2 και σημειωστε οτι οι επαφες ειναι 390 αρα δεν μπορω μεσο sim card. Ευχαριστω
From N9
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειμαι ο μονος που θα παρει το Χ1-01 μονο και μονο και καινουργια μπαταρια στο Ν900 ή το εχετε κανει και εσεις?

44 ευρω το τηλεφωνο οταν στον Γερμανο για παραδειγμα μονο η μπαταρια (bl-5j) κανει 45!!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...