Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν900 (Γενικός Σχολιασμός)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια περασα χθες απο Media Markt Φαληρου...

 

ειχαν το Ν900 σε προσφορα!! Απο 599ευρω που εγραφε το χαρτακι....μονο 499...

 

Τα σχολια δικα σας.

 

απο 599 μονο 499??τρεχω αμεσως να παρω και ενα δευτερο :wacko: ...δεν πανε καλα...!

 

(υ.γ μολις πριν μια ωρα περασα και εγω το CSSU!!μεχρι ωρας κανενα απολυτος προβλημα και πολυ καλυτερη αποκριση!sent with my updated N900:))

 

Community SSU features to look forward to

να τι θα μας φερει η κοινοτητα

*(ελπιζω τουλαχιστον αν γινουν stable etc)

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 539
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο 599 μονο 499??τρεχω αμεσως να παρω και ενα δευτερο :wacko: ...δεν πανε καλα...!

 

(υ.γ μολις πριν μια ωρα περασα και εγω το CSSU!!μεχρι ωρας κανενα απολυτος προβλημα και πολυ καλυτερη αποκριση!sent with my updated N900:))

 

Community SSU features to look forward to

να τι θα μας φερει η κοινοτητα

*(ελπιζω τουλαχιστον αν γινουν stable etc)

 

και σήμερα όλα καλά?? Και μπαταρία??

Link to comment
Share on other sites

Παντος χθες ειδα κατι video και πρεπει να εχει και καλη ποιοτητα κατασκευης το κινητο.Νομιζα οτι αυτα που εχουν πληκτρολογιο "λυγιζουν" ευκολα αλλα αυτο δεν φανηκε να ισχύει τουλαχιστον για το n900.

 

Καμια σχεση.;) πολυ καλη κατασκευη και πολυ μικρος τζογος.

 

 

στο λεω επειδη φιλος μου τυγχανει να εχει το Ομνια Pro που ειναι στο ιδιο form factor.

κλασεις ανωτερη κατασκευη το Ν900

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

και σήμερα όλα καλά?? Και μπαταρία??

ολα μια χαρα...!συμφωνα με το conky 18 ωρες μετα το update η μπαταρια ειναι στο 75% με 45 λεπτα σερφαρισμα και ολο το βραδυ offline mode...

Link to comment
Share on other sites

ολα μια χαρα...!συμφωνα με το conky 18 ωρες μετα το update η μπαταρια ειναι στο 75% με 45 λεπτα σερφαρισμα και ολο το βραδυ offline mode...

 

Eμ με οφφλάιν θα πάει και 4 μέρες φαντάζομαι :)

Κάνε μας ένα πιο ρεαλιστικό τεστ...

Link to comment
Share on other sites

Eμ με οφφλάιν θα πάει και 4 μέρες φαντάζομαι :)

Κάνε μας ένα πιο ρεαλιστικό τεστ...

καθε βραδυ offline το εχω....πριν το update με τρεις επιφανιες και σχεδον καθολου χρηση(τεσταρα την μπαταρια) κρατησε 3 μερες και 22 ωρες...μετα το update με φουλ φορτησμενη την μπαταρια(- μια 15 κληση skype που εκανα πριν το κανω) και τα λοιπα που σας ειπα πριν τωρα ειναι 43%(βεβαια οταν εγραψα το προηγουμενο μηνυμα ξεχασα ανοιχτο το conky για 3 ωρες:oops:)

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι να το παρω μεταχειρισμενο ,και ψιλομπερδευτικα να κανω 2 ηλιθιες ερωτησεις?

:):):):):):):):)

δουλευει σαν κινητο τηλεφωνο?

 

κανει βιντεοκλησεις μεσω skype?

 

help pleaseeeeeeeeeeeee

Link to comment
Share on other sites

δουλευει σαν κινητο τηλεφωνο?

 

κανει βιντεοκλησεις μεσω skype?

 

help pleaseeeeeeeeeeeee

 

αν εννοεις οτι κανει κλησεις,στελνει μηνυματα,στελνει mms(με ειδικο προγραμμα)τοτε ναι,δουλευει σαν τηλεφωνο

 

κανει και κανονικες κλησεις skype και βιντεοκλησεις:)

Link to comment
Share on other sites

http://www.sky-map.org

 

Πολυ ωραιο site παιδια. Αξιζει να το τιμησετε με το Ν900.

Αν σας αρεσει το outer space.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα η μπαταρια μου κραταει μια μερα.Μιλαω μια ωρα περιπου στελνω και 30 sms περιπου και μιαμιση ωρα στο ιντερνετ.(κοιταω-κατεβαζω προγραμματα και παιχνιδια).Ειχα 3 οθονες και ειχα τον καιρο,contacts and phone και bookmark οπως facebbok,google και twitter και ο επεξεργαστης στα 825 ghz(Τωρα τον εχω 550ghz και εχω αφησει δυο οθονες με τον καιρο και contacts and phone για να δω αν υπαρχει διαφορα στην μπαταρια).Ειναι αρχη και το σκαλιζω και εγω.Αλλα κοιταω τα λεγομενα του χρηστη Sambukos.Μηπως εχει πεσει η αποδοση τις μπαταριας μου?

 

υγ:Δεν λεω οτι πηρα το ν900 για να μου βγαζει 3 μερες αλλα μηπως υπαρει θεμα με την μπαταρια να παρω αλλη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια μερα κραταει πανω κατω η μπαταρια. Οπως και στα περισσοτερα High end κινητα αφης.

Δοκιμασε παντως να ριξεις ενα επιπεδο την φωτεινοτητα.

 

Επισης εισαι συνεχως συνδεδεμενος με wifi?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

The new 1.5GHz dual-core Snapdragon MSM8660 got benchmarked, meet the new champion

 

 

Δεν τιμαει το Ν900 που βρισκεται στον πινακα?

Αν σκεφτει κανεις πως ειναι και το παλιοτερο απο ολα?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Visual mod με τον mplayer

 

how to ???

 

*το kmplayer και smplayer χρησιμοποιουν τον mplayer ? γιατι το ui του smplayer σου δινει τη δυνατοτητα να αλλαξεις το encoding των υποτιτλων και μπορεις να τους δεις κανονικα ενω το kmplayer δε φαινεται να σου δινει πουθενα αυτη τη δυνατοτητα με αποτελεσμα οι υποτιτλοι να βγαινουν κατι σα κινεζικα....

Edited by lucifsg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καταστημα nokia care στον ευοσμο θεσ/νικης δινει ενα τελευταιο ν900 απο αθηνα 250 ευρω .οποιος ενδιαφερεται.......
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμασα το Ν900 απ το forumnokia (remote device access)... Απλα αλλου... Εργαλειο πως το λεμε!:lol::DΦυσικα ειχε τα κολληματακια του αλλα γι αυτο εφταιγε το ιντερνετ...:mad:
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά καλή φάση. Χειρίζεσαι οποιαδήποτε αληθινή συσκευή Nokia θέλεις remotely και δουλεύουν σχεδόν όλες οι λειτουργίες κανονικά (δεν μπορείς να κάνεις κλήσεις). Βέβαια υπάρχει κυρίως για τους developers που θέλουν να δούνε πως συμπεριφέρεται μια εφαρμογή τους σε μια πραγματική συσκευή και όχι στον emulator που έχει το qt sdk αλλά μπορεί οποιοσδήποτε που έχει account στο forum.nokia να το δοκιμάσει.

 

Οι περισσότερες αν όχι όλες νομίζω είναι στη Φινλανδία, ενεργοποίησε το gps για να δεις;).

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, στην Φινλανδια ειναι...Οσα εχουν SIM οι κωδικοι των αριθμων τους ξεκινανε απο +359...;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Maemo 6 ολοκληρωτικά δεν πιστεύω ότι θα υπάρξει. Τώρα, κάποια updated packages λογικά θα έρθουν όπως και εφαρμογές που δεν θα έχουν πρόβλημα λόγω hardware να τρέξουν στο Ν900 αλλά και λόγω συμβατότητας στις libraries.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Να με και εγω..! λιγο αργα βεβαια...αν και μαλλον αυριο η Nokia θα παρουσιασει το διαδοχο του N900..εμενα δεν με πειραζει..απο σημερα ειμαι ενας χαρουμενος κατοχος του! :D
Link to comment
Share on other sites

Να με και εγω..! λιγο αργα βεβαια...αν και μαλλον αυριο η Nokia θα παρουσιασει το διαδοχο του N900..εμενα δεν με πειραζει..απο σημερα ειμαι ενας χαρουμενος κατοχος του! :D

 

Εχεις τα δυο καλυτερα και εξυπνοτερα κινητα πλεον (κατ'εμε)

με γεια ρε συ!

 

http://maemo.org/intro/

 

εδω θα βρεις κυριολεκτικα τα παντα (τσεκαρε και την ενοτητα "talk")

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εχεις τα δυο καλυτερα και εξυπνοτερα κινητα πλεον (κατ'εμε)

με γεια ρε συ!

 

http://maemo.org/intro/

 

εδω θα βρεις κυριολεκτικα τα παντα (τσεκαρε και την ενοτητα "talk")

 

Να σε καλα μαστορα και σε ευχαριστω και για το link...σε λιγο καιρο λογικα θα επανελθω με αποριες και κλπ..προς το παρον εχω εξεταστικη και αστα :p

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να δοκιμασω τα Symbian Anna εικονιδια (ναι γνωριζω, εχουν αρκετο καιρο που βγηκαν)

μου αρεσουν αρκετα. προτεινω να τα τσεκαρετε!

 

http://i193.photobucket.com/albums/z196/hellasisgreece/Screenshot-20110621-091743.png

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...