Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλημέρα.

Μια ερώτηση για τους χρήστες του Handcent sms

 

Μετά την αναβάθμιση σε froyo, δεν μου βγάζει πλεον αναφορά παράδοσης... (ούτε το εικονίδιο "check" δίπλα στο μήνυμα, ούτε δόνηση, ηχητική ένδειξη... τίποτα!)

 

Ξέρει κανείς πως μπορώ να το ενεργοποιήσω ξανά;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πραγματι στην σιμ παω ν'αποθηκευσω, αλλα στο προηγουμενο τηλεφωνο που ειχα(samsung) δεν μου εκανε περιορισμο η σιμ...

 

Σώστα καλύτερα ώς Google επαφές. Πολλά πλεονεκτήματα.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα!!!

τον τελευταιο καιρο εχω ξεκινησει σαφαρι για την αγορα κινητου και εχω πελαγωσει. μετα την αποτυχια με το DEFY λογω υψηλου sar κατεληξα στο wildfire σαν μια εναλακτικη, εστω και κατωτερη.

καθοτι ομως παντελως ασχετος με σμαρτφοουνς, εχω 1-2 ερωτησεις

το γεγονος οτι εχει χαμηλη αναλυση οθονης επιρεαζει τελικα τις διαθεσιμες εφαρμογες? δλδ υπαρχει περιπτωση να μην μπορω να χρησιμοποιησω καποιες android εφαρμογες λογω της αναλυσης??

διαβαζα γενικα οτι δεν ειναι και πολυ γρηγορο σαν κινητο. ΟΚ κατανοητω βαση των προδιαγραφων του,αλλα με τις καινουριες εκδοσεις λογισμικου το προβλημα θα μεγαλωνει η θα βελτιωνεται? δλδ σε 2.2 τρεχει καλυτερα απο 2.1??

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα!!!

τον τελευταιο καιρο εχω ξεκινησει σαφαρι για την αγορα κινητου και εχω πελαγωσει. μετα την αποτυχια με το DEFY λογω υψηλου sar κατεληξα στο wildfire σαν μια εναλακτικη, εστω και κατωτερη.

καθοτι ομως παντελως ασχετος με σμαρτφοουνς, εχω 1-2 ερωτησεις

το γεγονος οτι εχει χαμηλη αναλυση οθονης επιρεαζει τελικα τις διαθεσιμες εφαρμογες? δλδ υπαρχει περιπτωση να μην μπορω να χρησιμοποιησω καποιες android εφαρμογες λογω της αναλυσης??

διαβαζα γενικα οτι δεν ειναι και πολυ γρηγορο σαν κινητο. ΟΚ κατανοητω βαση των προδιαγραφων του,αλλα με τις καινουριες εκδοσεις λογισμικου το προβλημα θα μεγαλωνει η θα βελτιωνεται? δλδ σε 2.2 τρεχει καλυτερα απο 2.1??

Κάποια games δε τα τρέχει.........

Δε ξέρω τι γίνετε με τα βίντεο γιατι δεν έχω πολυδοκιμάσει να βρω κάποιο που δε το τρέχει.

 

 

Τα ίδια πάνε σχεδόν πάνε με όλες τις ως τώρα εκδόσεις.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε themes για το Launcher Pro Plus;
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς τις ρυθμίσεις οθόνης στο αυτόματη φωτεινότητα? Λειτουργεί σωστά? Και έχετε δεί καθόλου βελτίωση στην διάρκεια μπαταρίας?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Μια ερώτηση για τους χρήστες του Handcent sms

 

Μετά την αναβάθμιση σε froyo, δεν μου βγάζει πλεον αναφορά παράδοσης... (ούτε το εικονίδιο "check" δίπλα στο μήνυμα, ούτε δόνηση, ηχητική ένδειξη... τίποτα!)

 

Ξέρει κανείς πως μπορώ να το ενεργοποιήσω ξανά;

H αλήθεια είναι ότι είχα ακριβώς το ίδιο πρόγραμμα και θυμάμαι ότι έπαιζα με τις ρυθμίσεις... Αυτό που έχω τώρα (θέλω μόνο το πράσινο tick δίπλα στο μήνυμα και όχι και notification), είναι απλά ενεργοποιημένο το delivery reports στο sms receive settings...

χαιρετω την παρεα!!!

τον τελευταιο καιρο εχω ξεκινησει σαφαρι για την αγορα κινητου και εχω πελαγωσει. μετα την αποτυχια με το DEFY λογω υψηλου sar κατεληξα στο wildfire σαν μια εναλακτικη, εστω και κατωτερη.

καθοτι ομως παντελως ασχετος με σμαρτφοουνς, εχω 1-2 ερωτησεις

το γεγονος οτι εχει χαμηλη αναλυση οθονης επιρεαζει τελικα τις διαθεσιμες εφαρμογες? δλδ υπαρχει περιπτωση να μην μπορω να χρησιμοποιησω καποιες android εφαρμογες λογω της αναλυσης??

διαβαζα γενικα οτι δεν ειναι και πολυ γρηγορο σαν κινητο. ΟΚ κατανοητω βαση των προδιαγραφων του,αλλα με τις καινουριες εκδοσεις λογισμικου το προβλημα θα μεγαλωνει η θα βελτιωνεται? δλδ σε 2.2 τρεχει καλυτερα απο 2.1??

Kαλησπέρα φίλε μου.

Με τις εφαρμογές πολύ σπάνια θα έχεις πρόβλημα. Σε παιχνίδια όπως προείπε κι ένας φίλος θα έχεις περισσότερο πρόβλημα και τα high-end παιχνίδια ξέχασέ τα ;)

Σαν κινητό και για καθημερινή χρήση είναι γρήγορο. Σε παιχνίδια και εφαρμογές πουτ απαιτούν ισχύ, δεν είναι. Αλλά σε καθημερινή χρήση είναι γρήγορο! Εγώ με τη 2.2 (όχι επίσημη) rom, βλέπω μια μικρή βελτίωση στην ταχύτητα, αλλά γενικότερα είναι πάνω κάτω τα ίδια ;)

Ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε themes για το Launcher Pro Plus;

Νομίζω ότι ο launcher pro δεν υποστηρίζει themes...

Έχει κανείς τις ρυθμίσεις οθόνης στο αυτόματη φωτεινότητα? Λειτουργεί σωστά? Και έχετε δεί καθόλου βελτίωση στην διάρκεια μπαταρίας?
Εγώ το χρησιμοποιώ όταν είμαι εκτός σπιτιού. Για αυτονομία δεν μπορώ να σου πώ, γιατί δεν το χρησιμοποιώ όταν είμαι σπίτι οπότε δεν μπορώ να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα... Και ναι δουλεύει σωστά :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ του έχω περάσει το ADW.Launcher. το οποίο υποστηρίζετε, με διάφορα themes, folders, icons κλπ από market.;)

 

Ωραια βρηκα και κατεβασα ενα theme τυχαιο.

Πηγα Ρυθμισεις - Προσαρμογη -Αρχικη Ταπετσαρια μου λεει Ubuntu Wallpapers αλλα δεν μου βγαζει κατι διαφορετικο ,τι λαθος κανω???.

 

To wallpaper το βρηκα τα εικονιδια ομως απο που αλλαζουν?? στο αρχικο μενου εννοω https://market.android.com/details?id=com.ryanolson.adw.ubuntu

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

παιδια μονο η vodafone το φερνει το κινητο?

 

εχω αναβαθμιση συσκευης στη wind και το σκεφτομουνα να το παρω.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το ελλάτωμα οτι στέλνει μυνήματα προς άλλους παραλήπτες υπάρχει ακόμα; γιατι ειναι σημαντικο μειονέκτημα αμα τρωει τετοια κολλήματα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λεει το κινητο καλο ειναι??

ποια ειναι τα πλεονεκτηματα κ τα μειον του???

Αυτή η ερώτηση ρε παιδιά είναι πάρα πολύ γενική... Εκτός αυτού έχει απαντηθεί άπειρες φορές εδώ μέσα... Καλό σε τί; Γενικά είναι καλό ναι. Μπορεις να βρείς και καλύτερα. Κάνει πάρα πολλά πράγματα και δεν παίζει παιχνίδια... Στα - του είναι η ανάλυση της οθόνης του, η οποία ενοχλεί πολλούς αλλά αν δεν το δεις από κοντά δεν μπορείς να ξέρεις...

Ωραια βρηκα και κατεβασα ενα theme τυχαιο.

Πηγα Ρυθμισεις - Προσαρμογη -Αρχικη Ταπετσαρια μου λεει Ubuntu Wallpapers αλλα δεν μου βγαζει κατι διαφορετικο ,τι λαθος κανω???.

 

To wallpaper το βρηκα τα εικονιδια ομως απο που αλλαζουν?? στο αρχικο μενου εννοω https://market.android.com/details?id=com.ryanolson.adw.ubuntu

Δεν έχω το adw αλλά αν είναι σαν το launcher pro, απλά πρόσθεσε ένα shortcut )μέσω παρατεταμένου πατήματος) και σε ρωτάει αν θες να αλλάξεις εικονίδιο... Δες κι εδώ για πιο αναλυτικά :)

 

Επίσης το άλλο σου μήνυμα σβήστηκε. Αν κάποιος ήξερε να σου απαντήσει, θα το είχε δει... Δεν ήταν και σελίδες πρίν ;)

 

παιδιά το ελάττωμα οτι στέλνει μυνήματα προς άλλους παραλήπτες υπάρχει ακόμα; γιατι είναι σημαντικο μειονέκτημα αμα τρωει τετοια κολλήματα.

Νομίζω ότι δεν έχει διορθωθεί ή έχει διορθωθεί σε νεότερη έκδοση χωρίς αν είμαι σίγουρος όμως... Όπως και να'χει εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα και είναι σπάνιο, αλλά αν σου τύχει...

Γνώρίζεται αν υπάρχει κάποια εφαρμογή για πρόσθετες ρυθμίσεις?
Ερωτήσεις για εφαρμογές στο αντίστοιχο θέμα. Ωστόσο μια καλή εφαρμογή είναι το quick settings :)

παιδια μονο η vodafone το φερνει το κινητο?

 

εχω αναβαθμιση συσκευης στη wind και το σκεφτομουνα να το παρω.

Αν δεν κάνω λάθος από τις 3 εταιρίες μόνο η vodafone το φέρνει... Ωστόσο πωλείται και σε άλλα μαγαζιά (πχ πλαίσιο, public κλπ) :)

 

 

EDIT: Πλέον άρχισε να επαναλειτουργεί το fastweb installer :D :happy:

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το παραξενο ειναι οτι ενω αλλαζει το Wallpaper & Δεν βρισκω το προγραμμα μεσα στο Menu!! αυτο δεν μπορω να καταλαβω....

το theme λεγεται " ADW Ubuntu theme"

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

Ενώ χθες λειτουργούσε κανονικά, σήμερα ο android browser (internet) αρνείται να ξεκινήσει και εμφανίζει μύνημα "υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής. Προσπαθήστε ξανά" :(

 

Γνωρίζει κανείς τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να καθαρίσεις την cache της εφαρμογής;(ρυθμίσεις-εφαρμογές-διαχείριση εφαρμογών-καρτέλα ΟΛΑ-internet-εκκαθάριση δεδομένων). Πιθανόν να έφαγε κάποιο σκάλωμα

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια έχω και 'γω, πιστεύω πως είναι ότι καλύτερο, γιατί προστατεύει και συγχρόνως εφαρμόζει στη συσκευή χωρίς να χαλάει την εμφάνισή της,(όπως οι θήκες σιλικόνης που έχω δοκιμάσει) ;)

 

 

 

Ψάξε λίγο καλύτερα στο Market, αν πληκτρολογήσεις στην αναζήτηση,( beautiful ή calendar ή weather ) θα δεις πάρα πολλές επιλογές για να αλλάξεις την εμφάνιση π.χ του ρολογιού ή του καιρού κ.λ.π.:happy:

στα 10.9 ευρώ η case-mate ειναι εγγύηση

δέσ εδώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως γινεται να βαλω ζελατινα προστασιας χωρις να φαινονται φυσαλιδες εχω χαλασει ηδη 3...

 

Εμένα με βόλεψε αυτή πάρα πολύ την έχω 3 μήνες και δεν έπαθε τίποτα

 

http://www.egalaxy.gr/zagg-invisibleshield-for-htc-wildfire-full-body-maximum.html

 

http://www.egalaxy.gr/zagg-invisibleshield-for-htc-wildfire-screen-coverage.html

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως γινεται να βαλω ζελατινα προστασιας χωρις να φαινονται φυσαλιδες εχω χαλασει ηδη 3...

 

Εχω μια Brando ultraclear εδώ και 5 μήνες και δεν εχει πάθει τίποτα, εσυ πως τα κατάφερες; :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω μια Brando ultraclear εδώ και 5 μήνες και δεν εχει πάθει τίποτα, εσυ πως τα κατάφερες; :lol:

 

Προφανώς η ποιότητα των screen protector που αγόρασε ο φίλος δεν είναι εφάμιλλη της Brando.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τη λήψη ενός MMS το εικονίδιο με το G (ή E ανάλογα) και τα βελάκια (ανενεργά), δίπλα από το μετρητή σήματος, είναι μόνιμο.

Και με restart που έκανα, εκεί αυτό, κολλημένο εδώ και δυο μέρες.

Τι σημαίνει αυτό;

Έχω Cosmote συμβόλαιο, και μόνιμα GSM.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια Brando ultraclear εδώ και 5 μήνες και δεν εχει πάθει τίποτα, εσυ πως τα κατάφερες; :lol:

 

Στα μισά λεφτά παίρνεις απο ebay μια της 3M, ναι αυτής που κάνεις τις μεμβράνες (φιμέ) για τα αυτοκίνητα. Κ είσαι σουπερ.

 

Είναι πολύ "χοντρή" Κ κάνουν πολύ καλή δουλειά.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Πλέον άρχισε να επαναλειτουργεί το fastweb installer :D :happy:

Τελικά όμως δεν εγκαθιστά εφαρμογές που δεν υποστηρίζονται :(

παιδια πως γινεται να βαλω ζελατινα προστασιας χωρις να φαινονται φυσαλιδες εχω χαλασει ηδη 3...

Ρε παιδιά δηλαδή οι ακριβές ζελατίνες δεν κάνουν φουσκάλες αν μπει σκόνη; :confused:

Απλά φίλε μου καθάρισε την οθόνη όσο καλύτερα μπορείς με ένα πανάκι (σαν αυτά για τα γυαλιά) και φύσηξέ την (λίγο) ώστε να μη βλέπεις ούτε κόκκο σκόνης. Συνήθως οι κόκκοι σκόνης προκαλούν φουσκάλες. Μετά, κόλλησε σιγά σιγά το screen protector και αν δημιουργηθεί καμία φουσκάλα (που δεν οφείλεται σε κόκκο σκόνης), μπορείς σιγά σιγά να τις πας στην άκρη της ζελατίνας και να βγεί ο αέρας που τις προκάλεσε :)

Μετά από τη λήψη ενός MMS το εικονίδιο με το G (ή E ανάλογα) και τα βελάκια (ανενεργά), δίπλα από το μετρητή σήματος, είναι μόνιμο.

Και με restart που έκανα, εκεί αυτό, κολλημένο εδώ και δυο μέρες.

Τι σημαίνει αυτό;

Έχω Cosmote συμβόλαιο, και μόνιμα GSM.

Αυτό μπορεί να σε χρεώνει... Πήγαινε Ρυθμίσεις->Ασύρματα δίκτυα και απενεργοποίησε το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. Πάντως απ'ότι φαντάζομαι δε θα έπρεπε να έμενε ανοιχτό :confused:

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα για να ξεκολλήσει το κακό σκρολαρισμα στο τηλ; εχω ήδη κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κ άλλαξα την SD με μια μεγαλύτερη. Μήπως κολλάνε το τηλ μερικές εφαρμογές ή θέλει άλλου τυπου SD; Ή απλά ζητάω πολλά;

 

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...