Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και στις θπολοιπες λειτουργιες ειναι πολυ καλυτερη ή θα εχω αλλα προβληματα;;

 

Αυτο δυστυχως δεν μπορω να το απαντησω μιας και εκανα την βλακεια κι εβαλα την official 2.2 και τωρα δεν μπορω να κανω ακομα root.Που σημαινει πως δεν εχω δοκιμασει.Παντως αν θες την γνωμη μου αν με αυτο που εχεις εισαι ικανοποιημενος και απλα θες το angry birds να παιζει καλυτερα και δεν σ'αρεσει να ψαχνεσαι βαλε την official.

Με δεδομενο οτι δεν μπορεις να παιξεις καλα το angry birds (επιμενω σε αυτο μιας και μονο εκει σταθηκες) κοιτα πως παιζει σε ενα rooted κινητο με αλλη rom (οχι official) και με υπεχρονισμενο επεξεργαστη(αυτο το κανεις μονο αν εισαι root και με αλλαγη kernel) απο 512 στα 691 mhz.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πολυ καλο το angrybirds με το cyanogenmod και μαλλον overclock στο βιντεακι παραπανω!!! στην official froyo ειναι πολυ εκνευριστικο για να το παιξεις...
Link to comment
Share on other sites

Παντως τραγικο ..κολαει σε εμας το angry birds και δεν κολαει στο x8 που ειναι και σχεδον 100 ευρω πιο οικονομικο...αλλα σε ολα τα αλλα εχουμε το προβαδισμα...:) καλη χρονια παιδια ...ευτυχισμενο το 2011 :D
Link to comment
Share on other sites

Οντως οσοι καναμε αναβαθμιση την 2.2 καναμε βλακειουλα! :) Δεν λεω ωραια και καλη ειναι, με πολλα καινουρια χαρακτηριστικα αλλα δεν εχει live wallpapers και το angry birds τρωει λιγα κολληματακια!!

Δεν πειραζει! Ας περιμενουμε λιγακι ακομα και θα τα κανουμε και εμεις root τα wildfireακια μας!! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, live wallpapers ποιος σας ειχε πει οτι θα εχει στην official? Δεν προκειται να εχει ποτε λογω hardware.. Οι custom ειναι αλλου παπα ευαγγελιο.

 

Eπισης το wildfire ΔΕΝ ειναι για παιχνιδια σαν το angry birds που ειναι βαρυ. Αν θελετε να παιξετε πρεπει να πατε στο desire η να περιμενετε να βγει η lite εκδοση που θα ειναι για χαμηλοτερων δυνατοτητων συσκευες.

 

Μερικες φορες ζηταμε πραγματα εκτος τοπου και χρονου...

 

Σαν να παρει καποιος skoda και να λεει "πωωω δεν παει σαν ferrari, γιατι?" Γιατι ΔΕΝ ειναι ferrari.

 

Φιλικα.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, live wallpapers ποιος σας ειχε πει οτι θα εχει στην official? Δεν προκειται να εχει ποτε λογω hardware.. Οι custom ειναι αλλου παπα ευαγγελιο.

 

Eπισης το wildfire ΔΕΝ ειναι για παιχνιδια σαν το angry birds που ειναι βαρυ. Αν θελετε να παιξετε πρεπει να πατε στο desire η να περιμενετε να βγει η lite εκδοση που θα ειναι για χαμηλοτερων δυνατοτητων συσκευες.

 

Μερικες φορες ζηταμε πραγματα εκτος τοπου και χρονου...

 

Σαν να παρει καποιος skoda και να λεει "πωωω δεν παει σαν ferrari, γιατι?" Γιατι ΔΕΝ ειναι ferrari.

 

Φιλικα.

Σωστός, το wildfire δεν είναι των δυνατοτήτων άλλων ακριβότερων συσκευών και ας το γνωρίζει ο κόσμος που θα το επιλέξει.

Για εμένα που το θέλω να το χρησιμοποιώ περισσότερο σαν κινητό είναι πολύ καλό για την τιμή του.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η official 2.2 αξίζει σαν αναβάθμιση από την 2.1? Έχει άλλα προβλήματα εκτός από το ότι δεν μπορείς να κάνεις root ακόμα?

Το έχω πάρει στην κοπέλα μου και είμαι διστακτικός να της το αναβαθμίσω αν είναι να έχει προβλήματα. Μην τα ακούω και μετά... :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με 2.2 ... απλά ίσως χρειαστεί hard reset, εγώ τουλάχιστον έκανα, γιατί στην αρχή κολλούσε, και τώρα πετάει...!

τώρα για το αν πρέπει να τη βάλεις από τώρα ή αν πρέπει να το αφήσεις για αργότερα δεν το ξέρω, εγώ το μετάνιωσα, γιατί θα ήθελα να κάνω και root, ή να βάλω και κάποια άλλη rom...

ανάλογα το τη θέλει η κοπέλα σου...

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με 2.2 ... απλά ίσως χρειαστεί hard reset, εγώ τουλάχιστον έκανα, γιατί στην αρχή κολλούσε, και τώρα πετάει...!

τώρα για το αν πρέπει να τη βάλεις από τώρα ή αν πρέπει να το αφήσεις για αργότερα δεν το ξέρω, εγώ το μετάνιωσα, γιατί θα ήθελα να κάνω και root, ή να βάλω και κάποια άλλη rom...

ανάλογα το τη θέλει η κοπέλα σου...

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Root δεν την ενδιαφέρει αλλά, αυτό το hard reset με βάζει σε σκέψεις, αν όντως χρειάζεται...

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω... να ξέρεις, δεν χάνεις τίποτα από την sd, φωτογραφίες, μουσική κλπ, αλλά χάνεις όλες τις εφαρμογές και πρέπει να τις ξαναβάλεις. χάνεις και τον τηλεφωνικό κατάλογο, αλλά μπορείς εύκολα να κάνεις back up στην sd και μετά να το επαναφέρεις. back up θεωρητικά μπορείς να κάνεις και στις εφαρμογές, αλλά δεν έχω δοκιμάσει προσωπικά, οπότε δεν ξέρω ποια είναι τα αποτελέσματα.

 

πάντως και ένας γνωστός μου με samsung galaxy s έκανε hard reset μετά την εγκατάσταση της froyo γιατί κολλούσε...

τώρα οι άλλοι χρήστες wildfire τι έχουν κάνει δεν το γνωρίζω...

 

έχει προβλήματα με την 2.1?

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η unrevoked v3.31

άραγε αυτή η έκδοση υποστηρίζει το wildfire? :blink:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

δεν μπαίνει στο νετ, και βγάζει στο πάνω μέρος της οθόνης το σήμα του συγχρονισμού (τον κύκλο μα τα 2 βελάκια)

 

και πάλι ευχαριστώ :)

 

μάλλον βρήκα το πρόβλημα, είχα στατική ip στο κινητό γιατί έμπαινα απο το ρουτερ της δουλειάς και δεν μπορούσα να μπω στο ρουτερ του σπιτιού.

Υπάρχει ρύθμιση να διαλέγει αυτόματα ip ??

Edited by jek
aeromodelistis.gr
Link to comment
Share on other sites

v3.31:

Backed ClockworkMod down to 2.x series on EVO 4G; now 2.6.0.1.

Still has new kernel. Still has WiMAX key backup. Now supports amend scripting again.

ROM authors: fix your ROMs! Support will go away again in 3.x.x.x: Koush has a good thread explaining the reason why.

Improved compatibility with Android 2.1 (fixes “am reported error starting service”).

Increased root timing window (fixes “failed to get root” on supported devices).

 

αυτό το μήνυμα δεν έβγαζε σε εμάς; (δεν το είχα δοκιμάσει...) αν ναι σημαίνει ότι πλέον μπορούμε να το κάνουμε! ;)

Link to comment
Share on other sites

αυτό το μήνυμα δεν έβγαζε σε εμάς; (δεν το είχα δοκιμάσει...) αν ναι σημαίνει ότι πλέον μπορούμε να το κάνουμε! ;)

 

Καλή ερώτηση :) αν το δοκιμάσει κάποιος ας μας πεί...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση :) αν το δοκιμάσει κάποιος ας μας πεί...

το δοκιμασα αλλα δυστυχως δεν δουλευει "cannot get root". αν θελει καποιος ας το δοκιμασει να εχουμε περισσοτερες δοκιμες..

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το wildfire απο τα κτελ κεφαλονιας χθές...περίμενα τουλάχιστον ένα μήνα να μου στείλουν απο την Αθήνα. Το είχε κρατήσει ένας φίλος μου στην αθήνα και βαριόταν να το στείλει....anyway...παραλαμβάνω χθές το κινητό απο τα κτελ και καπάκι βγαίνω για καφέ με φίλους(οι οποίοι εφαγαν τρελή γείωση..). Έκατσα στην καφετέρια και ανοιξα το κουτί εβαλα μέσα την sim και το ανοιξα, επειτα άνοιξα το wi-fi και ένακα ΟΤΑ θπδατε σε 2.22 . Έκανα τα personalizations που ήθελα ετσι ώστε να είναι χρηστικό (οπως να απενεργοποιήσω την πρόβλεψη κειμένου, γιατι αλλιως τα μηνθματα παιρνουν 70 χαρακτηρες και οχι 160) και μπηκα στο marketplace και κατεβασα τα εξης:

 

*compass(πυξήδα...οχι πως θα χαθώ..αλλα λεμε τωρα..)

*facebook for android(γιατι ανηκω στο group των ανοριμων)

*advanced task killer(γιατι οι ρυμαδες οι εφαρμογες δεν κλείνουν αλλιως και σου τρώνε μπαταρία)

*angry birds(για να παίζω και κάτι )

*tubemate(είναι ένα προγραμματακι που κατεβαζει τα video του youtube ήτε σε μορφη mp3 ήτε σε μορφή video)

*thinkfree office(κάπια στιγμή θα έχω στο κινητο αρχεία ms office)

*yahoo mail( γιατι είμαι σαν πρεζάκι με τα mail μου )

*zougla(του γνωστού τριανταφιλλόπουλου)

*flv player(για να παιζω τα τραγουδια που κατεβάζω με το tubemate

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλές συμβουλές για εμένα προσωπικά που δεν γνωρίζω και πολλά, να ρωτήσω κάτι, το advanced task killer το κατέβασα, κάνω κάτι μετά ? ή δουλεύει μόνο του και κλείνει εφαρμογές ?

 

ευχαριστώ

aeromodelistis.gr
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεσα :

*να βάλω στο κινητό μου news feeder οτι τίποτα σποδαίο αλλα θα ήθελα να βάλω το τροκτικό :p:p

*Να φτυάξω λίστα αναπαραγωγης για τον flv player

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλές συμβουλές για εμένα προσωπικά που δεν γνωρίζω και πολλά, να ρωτήσω κάτι, το advanced task killer το κατέβασα, κάνω κάτι μετά ? ή δουλεύει μόνο του και κλείνει εφαρμογές ?

 

ευχαριστώ

 

αυτο που με βολεύει εμενα προσωπικα είναι να βάζω συτομευση στην αρχική οθόνη.

Οπότε καθε φορά το ανοίγω παταω kill selected apps και κλεινει ολες της εφαρμογες..

Link to comment
Share on other sites

αυτο που με βολεύει εμενα προσωπικα είναι να βάζω συτομευση στην αρχική οθόνη.

Οπότε καθε φορά το ανοίγω παταω kill selected apps και κλεινει ολες της εφαρμογες..

 

βγαίνει πάνω αριστερά στην οθόνη το σήμα του ? τελικά μπήκα στο μενού του, απενεργοποίησα την εκκίνηση με το άνοιγμα του τηλεφώνου, του έβγαλα και το icon, δεν εχω καταλάβει όμως κάτι, κάθε φορά που ανοίγω την εφαρμογή κλείνει τα ενεργά appls ?

 

ευχαριστώ, και συγγνώμη για της πολλές απορίες

Edited by jek
aeromodelistis.gr
Link to comment
Share on other sites

(οπως να απενεργοποιήσω την πρόβλεψη κειμένου, γιατι αλλιως τα μηνθματα παιρνουν 70 χαρακτηρες και οχι 160)

 

κατεβασε το handcent sms και θα μπορείς και να έχεις πρόβλεψη και να στέλνεις με 160 χαρακτήρες ;)

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα αλλα δυστυχως δεν δουλευει "cannot get root". αν θελει καποιος ας το δοκιμασει να εχουμε περισσοτερες δοκιμες..

Γεια σε όλους και καλή χρονιά !!

 

Και σε μένα, το ίδιο μήνυμα έβγαλε. :mad:

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά να'χουμε με υγεία!

δεν μπαίνει στο νετ, και βγάζει στο πάνω μέρος της οθόνης το σήμα του συγχρονισμού (τον κύκλο μα τα 2 βελάκια)

 

και πάλι ευχαριστώ

Ναι αλλά πως κάνει συγχρονισμό δεν μπορώ να καταλάβω... Συγχρονισμός δε γίνεται (δε γίνεται να βγουν τα βελάκια του συγχρονισμου) όταν δεν είσαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ. Δεν έχεις σε καμία εφαρμογή ίντερνετ; Αν πας στο ρυθμίσεις->ασύρματα δίκτυα, σου δείχνει ότι είσαι συνδεδεμένος;

Χρόνια Πολλά και καλή Χρονιά!

 

Μια χαζή ερώτηση, γιατί δεν βρίσκω στο market το navigon, igo my way και άλλα που έχετε πει.

Το mόνο που βρίσκω είναι το Ndrive και το sygin.

Οι εφαρμογές αυτές είναι επι πληρωμή, και δεν εμφανίζονται στο ελληνικό market (το οποίο προς το παρόν δεν υποστηρίζει τέτοιου είδους εφαρμογές).

Να κανω και εγω μια χαζη ερωτηση!

 

Επειδη οταν βαζω φωτογραφιες στις επαφες μου αυτες pixelιαζουν τι αναλυση πρεπει να ειναι η φωτογραφια ωστε να μενει αναλλοίωτη??

 

Ευχαριστω!

Νομίζω έχει να κάνει με τις επαφές της google το συγκεκριμένο πρόβλημα και όχι με το κινητό αυτό καθ'αυτό... Οι επαφές σου είναι google ή όχι;

Αν όχι, φαντάζομαι όμως ότι κάτι κοντά στην ανάλυση της οθόνης (320x240) θα'ταν ιδανικό, μιας και ίσως το rendering αργεί και δεν μπορεί να σου δείξει φωτογραφία μεγάλης ανάλυσης ;)

Παιδιά ποιά θεωρείτε την πιο γρήγορη rom; Εγώ με την SUnAaBh v1.1, η οποία είναι βασισμένη στο Froyo, δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Δεν υπάρχει καλή ανταπόκριση.

Γενικότερα θεωρώ τη cm και την openfire τις ταχύτερες rom για το wildfire. Αυτό βέβαια απ'όσα ακούω, γιατί δεν έχω βάλει κάποια απ'τις 2. Τα benchmarks πάντως αυτό δείχνουν... Ο λόγος για τον οποίον δεν έχω βάλει κάποια από αυτές, είναι ότι δυστυχώς δε λειτουργεί το ράδιο (και η καταγραφή βίντεο) και το ράδιο το χρησιμοποιώ πολύ...

...Αν σου φαινεται δυσκολο βαλε την official 2.2 froyo.Και παλι παιζει το παιχνιδι πολυ καλυτερα απο οτι με την 2.1

Γενικότερα παντως και αν είχες σκοπό τα παιχνίδια, μάλλον έκανες λάθος επιλογή. Απ'την αρχή λέγαμε ότι wildfire και παιχνίδια δεν πάνε μαζί. Για το angry birds συγκεκριμένα, η rovio (η εταιρία που αναπτύσσει αυτό το παιχνίδι), είπε ότι θα βγάλει ειδική έκδοση, η οποία θα έχει ουσιαστικά πολύ μικρότερες απαιτήσεις, ώστε να υποστηρίξει τις low-end συσκευές.

για να μιλας με προειδοποιησει αυτο σημαινει οτι καλυτερα να κατσω στα αυγα μου!!!τουλαχιστον παιζει τιποτα για 2.3 μπας και σωθουμε;;;
2.3 υπάρχει (σε πολύ πρώιμη μορφή) και αναπτύσσεται (και μάλιστα είναι σε καλό βαθμό) για το κινητό μας... Επίσημη βέβαια από την htc δεν ξέρω και δε νομίζω να υπάρξει...

και στις θπολοιπες λειτουργιες ειναι πολυ καλυτερη ή θα εχω αλλα προβληματα;;

Όπως είπα και πρίν, κάποια πράγματα δε λειτουργούν σε κάποιες rom (πχ στην openfire και τη cm δε λειτουργεί το ράδιο και η βιντεοκάμερα)... Αν βάλεις κάποια ρομ που βασίζεται στην επίσημη, θα παίζουν όλα, αλλά σε σχέση με τις προαναφερθείσες χάνουν σε ταχύτητα...

Παντως τραγικο ..κολαει σε εμας το angry birds και δεν κολαει στο x8 που ειναι και σχεδον 100 ευρω πιο οικονομικο...αλλα σε ολα τα αλλα εχουμε το προβαδισμα...:) καλη χρονια παιδια ...ευτυχισμενο το 2011

Το x8 έχει 600άρη επεξεργαστή και αν δεν κάνω λάθος με υποτυπώδη κάρτα γραφικών, που το δικό μας δεν έχει... Απολύτως λογικό. Αναμονή για τη light έκδοση του παιχνιδιού, η οποία θα προορίζεται για συσκευές σαν τη δική μας...

Οντως οσοι καναμε αναβαθμιση την 2.2 καναμε βλακειουλα! Δεν λεω ωραια και καλη ειναι, με πολλα καινουρια χαρακτηριστικα αλλα δεν εχει live wallpapers και το angry birds τρωει λιγα κολληματακια!!

Δεν πειραζει! Ας περιμενουμε λιγακι ακομα και θα τα κανουμε και εμεις root τα wildfireακια μας!!

Δε νομίζω τα live wallpapers να είναι το παν. Έχω την wildpuzzle με τα live wallpapers, αλλά πέρα από το να τα δοκιμάσω, δεν τα χρησιμοποιώ. Τρώνε την μπαταρία πιο γρήγορα κι αν δεν κάνεις overcklocking (καποια) κολλάνε! Αυτός είναι κι ο λόγος για τον οποίον η htc δεν τα περιέλαβε στο κινητό μας :)

Ρε παιδια, live wallpapers ποιος σας ειχε πει οτι θα εχει στην official? Δεν προκειται να εχει ποτε λογω hardware.. Οι custom ειναι αλλου παπα ευαγγελιο..

Σωστός, το wildfire δεν είναι των δυνατοτήτων άλλων ακριβότερων συσκευών και ας το γνωρίζει ο κόσμος που θα το επιλέξει.

Για εμένα που το θέλω να το χρησιμοποιώ περισσότερο σαν κινητό είναι πολύ καλό για την τιμή του.

+1000000000!

Από την αρχή λέγαμε ότι δεν είναι gaming κινητό! Μην περιμένετε πράγματα για τα οποία απ'την αρχή ήταν γνωστό ότι δε γίνονται! Σαν κινητό είναι καλό, με ανοιχτό λειτουργικό, πολλές εφαρμογές και μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα. Αν κάποιος θέλει παιχνίδια, πάει σε iphone ή ακριβότερο android!

Τελικά η official 2.2 αξίζει σαν αναβάθμιση από την 2.1? Έχει άλλα προβλήματα εκτός από το ότι δεν μπορείς να κάνεις root ακόμα?

Το έχω πάρει στην κοπέλα μου και είμαι διστακτικός να της το αναβαθμίσω αν είναι να έχει προβλήματα. Μην τα ακούω και μετά...

Το να τα ακούς είναι πρόβλημα! :p

Γενικότερα δεν ακούω για κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα στη 2.2. Το root είναι σημαντικό και το ξέρεις καλά! Ελπίζουμε ότι σε κάποια μελλοντική έκδοση του unrevoked θα βρεθεί κάποιο exploit ώστε να γίνεται και με τη 2.2. Αν δε σκοπεύεις κάποια στιγμή να το ρουτάρεις, νομίζω μια χαρά είναι η 2.2. Βέβαια δεν την έχω προσωπικά, αλλά απ'ότι βλέπω κι ακούω δεν υπάρχει κάποιο μεγάλο πρόβλημα σε σχέση με τη 2.1!

Βγήκε η unrevoked v3.31

άραγε αυτή η έκδοση υποστηρίζει το wildfire?

Τελικα ακομα δεν μπορούμε να τα κάνουμε root ε? :(

Γεια σε όλους και καλή χρονιά !!

 

Και σε μένα, το ίδιο μήνυμα έβγαλε.

Μάλλον τελικά όπως το είχα διαβάσει έγινε. Νομίζω στο blog αυτών που φτιάχνουν το unrevoked είχαν γράψει τις αλλαγές κι έλεγαν πως με το wildfire θα ασχοληθουν μετά από την έκδοση που βγήκε τώρα...

Πήρα το wildfire απο τα κτελ κεφαλονιας χθές...περίμενα τουλάχιστον ένα μήνα να μου στείλουν απο την Αθήνα...

*advanced task killer(γιατι οι ρυμαδες οι εφαρμογες δεν κλείνουν αλλιως και σου τρώνε μπαταρία)

*thinkfree office(κάπια στιγμή θα έχω στο κινητο αρχεία ms office)

Καλορίζικο το κινητάκι!

Έχει ειπωθεί πολλές φορές ότι δεν ενδείκνυται η χρήση task killers στο android, γιατί δεν υπάρχει πρόβλημα με τις ενεργές εφαρμογές. Απ'τη στιγμή που δεν έχετε κολλήματα, τι σας πειράζει που είναι ανοιχτές οι εφαρμογές;

Για το office οκ, απλά έχει και το κινητό ενσωματωμένο πρόγραμμα για το viewing αρχείων office...

Δεν μπορεσα :

*να βάλω στο κινητό μου news feeder οτι τίποτα σποδαίο αλλα θα ήθελα να βάλω το τροκτικό

Χρησιμοποίησες την εφαρμογή ειδήσεις και δεν μπόρεσες, ή κάποια άλλη εφαρμογή;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια ενημέρωση σχετικά με το πώς να αντιγράφω τις επαφές μου στην sim;Χρησιμοποίησα ότι υπάρχει στο market αλλα δεν γίνεται τίποτα.
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...