Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν έχει πρόβλημα κρίμα είναι να το αφήσεις έτσι... πήγαινε στο μαγαζί και άρχισε να τους φωνάζεις γιατί ήταν δώρο και είναι χαλασμένο κλπ, μήπως και σου αλλάξουν έστω και το καπάκι αμέσως...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δούλευα στη Nokia

 

To ξερω.. Ομως για την ΝΟΚΙΑ ειναι συνηθισμενο, λογικο θα ελεγα αφου ολα ετσι ηταν οσα ειχα. Πηγαινε και γκρινιαξε λιγο οτι ειναι στραβο το καπακι κλπ και θα στο αλλαξουν.

Link to comment
Share on other sites

To ξερω..

 

:confused: το ξέρεις ότι δούλευα στη Nokia; :p

 

Λέω να το χρησιμοποιήσω λίγο το weekend και Δευτέρα να πάω στη Vodafone να τους ζητήσω αντικατάσταση, γιατί για καπάκι θα πρέπει να το στείλουν για "επισκευή", δεν έχουν ανταλλακτικά τα καταστήματα. Ελπίζω να μου το κάνουν DOA, να μου δώσουν καινούριο και να φύγω. Δεν είμαι σε φάση για φωνές!

 

Θενξ για τις απαντήσεις :)

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

σήμερα κατά την πληόγηση στο ίντερνετ μου έκανε ένα απροσδόκητο restart..ομολογώ ότι με ξάφνιασε και δε μπορώ να αποδώσω κάπου συγκεκριμένα τι το προκάλεσε..
Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν root συσκευες το νεο ετος θα φερει gingerbread custom rom.ο developer που το αναπτυσσει υποστηριζει οτι δουλευουν τα παντα και με ταχυτητα και το μονο που του εχει μεινει ειναι να δουλεψει το gps!http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=863222

θα γραψει ιστορια το κινητακι μας συντομα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά να έχουμε! :happy:

Τελικα τι γινεται? :) Βγηκε?? :wacko:

Ακόμα όχι...

Και τι ακριβως κανω?? ΕΙμαι αρχαριος!! Πως ακριβως γινεται?

Τίποτα προς το παρόν!

Περιμένεις :)

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.Πώς περνάς τις επαφές μου απο το τηλέφωνο στην κάρτα sim;Ευχαριστώ.

Πρεπει να βάλεις αυτή την εφαρμογή απ'όσο ξέρω. Δεν την έχω δοκιμάσει προσωπικά...

Καλησπέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει καμία εφαρμογή με χάρτες offline.Ευχαριστώ

Υπάρχουν πολλές... Ndrive, copilot, navigon...

Κοίταξε εδώ για περισσότερα.

Ακριβώς αυτό!

Αν είμαστε τυχεροί μέχρι το τέλος του '10 θα έχουμε rootάρει :ninja:

Κάπου στο xda είδα ότι μετά την έκδοση που θα κυκλοφορήσει (αν δεν κυκλοφόρησε) θα ασχοληθούν με το wildfire... Οπότε ίσως πρέπει να περιμένετε τη μεθεπόμενη έκδοση. Δεν ξέρω όμως πόσο ευσταθεί αυτο...

μια μικρή βοήθεια, κάτι πείραξα χθες στο κινητό και δεν συγχρονίζει να μπει στο νετ, δεν μπορώ να βρω τι βλ@κια εκανα.....

 

ευχαριστώ και μια καλύτερη χρονιά σε όλους :-)

Τί ακριβώς εννοείς συγχρονίζει να μπει στο ίντερνετ; Δεν μπαίνει στο ίντερνετ ή δε γίνεται συγχρονισμός;

Και τι κερδίζουμε με αυτο ρε παιδιά? Δηλαδη, τι πλεονεκτήματα έχει? Απλά πάει πιο γρήγορα το κινητο?

Πολλά κερδίζεις... Ουσιαστικά αποκτάς πρόσβαση administrator στο κινητό και μπορείς να κάνεις overclock, να εγκαταστήσεις διάφορες εφαρμογές που απαιτούν ρουτ (για εμένα ο σημαντικότερος λόγος). Αν δε βρίσκεις λόγο να το κάνεις, καλύτερα μην το κάνεις!

το σημαντικοτερο πλεονεκτημα που περιμενω, ειναι η αφαιρεση των διαφημησεων απο εφαρμογες κτλ.

δε θυμαμαι για τα wildpuzzle, openfire και cyanogenmod αν το ειχανε, αλλα υπηρξε μια εκδοση ταυτοσημη με το original froyo που τις ειχαν αφαιρεσει. αυτο σημαινει και ταχυτητα φυσικα :)

Κατα τα αλλα εχεις την επιλογη για wildpuzzle που ειναι το πιο πληρες (αλλα και το πιο αργο οσο δοκιμασα)

openfire που ειναι γρηγορο (δεν βρηκα ελληνικο πληκτρολογιο για αυτο )

και το cyanogenmod που ειναι ταχυτατο και αρκετα πληρες

και οπως ειπα παραπανω αυτη η "updated" εκδοση του froyo. ιδια δηλαδη αλλα χωρις διαφημισεις!αυτα!δεν ειναι και λιγα!

Στην καινούρια wildpuzzle σίγουρα υπάρχει να μπλοκάρει τις διαφημήσεις, αλλά κάποιες πάντα εμφανίζονται. Δε γίνεται σε όλες τις εφαρμογές να κόβονται. Πάντως απλά μπορείς να τις σβήσεις, κλείνοντας το ίντερνετ (εκτός βέβαια αν η εφαρμογή το απαιτεί)! Και τη wildpuzzle αργή δεν τη λές, απλά σε σχέση με τις άλλες είναι πιο αργή. Είναι σαν την custom, και ίσως λίγο πιο γρήγορη!

σήμερα κατά την πλοήγηση στο ίντερνετ μου έκανε ένα απροσδόκητο restart..ομολογώ ότι με ξάφνιασε και δε μπορώ να αποδώσω κάπου συγκεκριμένα τι το προκάλεσε..

Δε νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό. Αν στο ξανακάνει, βλέπουμε!

για οσους εχουν root συσκευες το νεο ετος θα φερει gingerbread custom rom.ο developer που το αναπτυσσει υποστηριζει οτι δουλευουν τα παντα και με ταχυτητα και το μονο που του εχει μεινει ειναι να δουλεψει το gps!http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=863222

θα γραψει ιστορια το κινητακι μας συντομα

Μάλιστα ο jacob (ο οποίος έφτιαξε και την cyanogen 6) για το κινητό μας, ήταν από τους πρώτους που έφτιαξαν μια έκδοση για το κινητό μας. Μόλις εμφανίστηκε το android 2.3, ο Jacob ήταν απ'τους πρώτους που έβγαλαν μια ρομ, πράγμα που σημαίνει ότι έχουμε μέλλον ακόμα, πόσο μάλλον τώρα που κυκλοφόρησε και επίσημα ο κώδικας του 2.3.

 

ΕDIT:

Και τι διαφορες εχει το 2.3 απο το 2.2;

Για τις αλλαγές κοίταξε εδώ!

 

 

Καλή χρονιά και πάλι! :)

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιήσα 2 προγράμματα για να μεταφέρω τις επαφές μου απο την κάρτα μνήμης στην sim.Το αποτέλεσμα;Δεν έγινε τίποτα.Κανένα απο τα 2 δεν λειτουργεί.Κάποιος που να ξέρει κάποιον άλλο τρόπο;
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά να έχουμε! :happy:

 

Τί ακριβώς εννοείς συγχρονίζει να μπει στο ίντερνετ; Δεν μπαίνει στο ίντερνετ ή δε γίνεται συγχρονισμός;

 

Καλή χρονιά και πάλι! :)

 

δεν μπαίνει στο νετ, και βγάζει στο πάνω μέρος της οθόνης το σήμα του συγχρονισμού (τον κύκλο μα τα 2 βελάκια)

 

και πάλι ευχαριστώ :)

aeromodelistis.gr
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιήσα 2 προγράμματα για να μεταφέρω τις επαφές μου απο την κάρτα μνήμης στην sim.Το αποτέλεσμα;Δεν έγινε τίποτα.Κανένα απο τα 2 δεν λειτουργεί.Κάποιος που να ξέρει κάποιον άλλο τρόπο;

 

Προσπαθω κατι παρομοιο, η δικια μου προσεγγιση ειναι να μεταφερω τις επαφες απο την SIM στο απλο SE τηλεφωνο μου μετα στο MyPhoneExplorer (αυτο θα το εκανα ετσι και αλλιως για αρχειοθετηση και backuo) και μετα μεταφορα στο android τηλεφωνο, παρολο που υποτιθεται οτι παιζει δεν εχω κανει ακομη το τελευταιο κομματι για να σου πω σιγουρα οτι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια ΟΤΑ εκδοση του android 2.1 ? Αν ναι ενδεχομενος να μπορουμε να την εγκαταστησουμε απο το official recovery menu του android...μπορει καποιος να στειλει καποιο link?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια ΟΤΑ εκδοση του android 2.1 ? Αν ναι ενδεχομενος να μπορουμε να την εγκαταστησουμε απο το official recovery menu του android...μπορει καποιος να στειλει καποιο link?

 

Δεν εχει πετυχει σε κανεναν...Δυστυχως σε αυτο το κομματι δεν ειναι σαν τα Windows Mobile...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί και χωρίς internet με κάποιο κλασικό πρόγραμμα πλοήγησης όπως τα NDrive, iGO My Way κτλ.

Χρόνια Πολλά και καλή Χρονιά!

 

Μια χαζή ερώτηση, γιατί δεν βρίσκω στο market το navigon, igo my way και άλλα που έχετε πει.:(

Το mόνο που βρίσκω είναι το Ndrive και το sygin.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια χαζη ερωτηση! :)

 

Επειδη οταν βαζω φωτογραφιες στις επαφες μου αυτες pixelιαζουν τι αναλυση πρεπει να ειναι η φωτογραφια ωστε να μενει αναλλοίωτη??

 

Ευχαριστω! :happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιά θεωρείτε την πιο γρήγορη rom; Εγώ με την SUnAaBh v1.1, η οποία είναι βασισμένη στο Froyo, δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Δεν υπάρχει καλή ανταπόκριση.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν εχετε δοκιμασει τον GO Launcher απλα δοκιμαστε τον!Δεν χρειαζεται root και τον βρισκεται δωρεαν στο market.Πολυ γρηγορος,πολυ smooth και με αρκετες παραμετροποιησεις.Δωστε του μια ευκαιρια αν ψιλοβαρεθηκατε το HTC Sense.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια παιδες!!! εχω την εκδοση 2.1 update και εχω συνεχως κολληματα ,σβησιματα και ανοιγματα οταν παιρνω τηλεφωνο και φοβερη αργοπορια στο angry birds. Καμια προταση γιατι εχει γινει φοβερα σπαστικο;;;;να παω για αναβαθμιση ή θα μπλεξω παραπανω;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια παιδες!!! εχω την εκδοση 2.1 update και εχω συνεχως κολληματα ,σβησιματα και ανοιγματα οταν παιρνω τηλεφωνο και φοβερη αργοπορια στο angry birds. Καμια προταση γιατι εχει γινει φοβερα σπαστικο;;;;να παω για αναβαθμιση ή θα μπλεξω παραπανω;;;;;

 

Χρονια Πολλα φιλε μου!Ή κανεις root το κινητο σου με rom 2.2 (froyo) ή απλα το αναβαθμιζεις επισημα με την official 2.2 froyo.Παιζει πολυ καλυτερα.Αν ψηνεσαι ομως να βαλεις custom rom μην βαλεις την official πρωτα να την δεις γιατι αν το μετανιωσεις με την official ακομα δεν γινεται root.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

και που ειπαμε οτι βρισκω την froyo;;;

 

Αν θες την official βρες ενα wi-fi,συνδεσου απο το κινητο σου και πηγαινε ρυθμισεις->σχετικα με το τηλεφωνο->ενημερωσεις λειτουργικου συστηματος και πατα ελεγχος τωρα.

Δεν σου σβηνει τιποτα οποτε δεν χρειαζεται back up.Μολις την περασεις κανε κι ενα restart το κινητο,σβησε το wi-fi για να μην σου βγαζει διαφημισεις στο παιχνιδι και παιξε!

 

Ομως σε προειδοποιω.Αν μετανιωσεις που εβαλες την official froyo μετα δεν θα μπορεις να κανεις rooted την συσκευη σου και να βαλεις μια custom rom.Τουλαχιστον οχι για την ωρα...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αν θες την official βρες ενα wi-fi,συνδεσου απο το κινητο σου και πηγαινε ρυθμισεις->σχετικα με το τηλεφωνο->ενημερωσεις λειτουργικου συστηματος και πατα ελεγχος τωρα.

Δεν σου σβηνει τιποτα οποτε δεν χρειαζεται back up.Μολις την περασεις κανε κι ενα restart το κινητο,σβησε το wi-fi για να μην σου βγαζει διαφημισεις στο παιχνιδι και παιξε!

 

Ομως σε προειδοποιω.Αν μετανιωσεις που εβαλες την official froyo μετα δεν θα μπορεις να κανεις rooted την συσκευη σου και να βαλεις μια custom rom.Τουλαχιστον οχι για την ωρα...

 

για να μιλας με προειδοποιησει αυτο σημαινει οτι καλυτερα να κατσω στα αυγα μου!!!τουλαχιστον παιζει τιποτα για 2.3 μπας και σωθουμε;;;

Link to comment
Share on other sites

για να μιλας με προειδοποιησει αυτο σημαινει οτι καλυτερα να κατσω στα αυγα μου!!!τουλαχιστον παιζει τιποτα για 2.3 μπας και σωθουμε;;;

 

Ξεκινας με ενα root http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=824396

 

και μετα βαζεις οποια rom θελεις http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=822181

 

Δεν ξερω τι εμπειρια εχεις αλλα αν δεν εισαι σιγουρος για αυτο που κανεις πολυ απλα ΜΗΝ το κανεις.Αν σου φαινεται δυσκολο βαλε την official 2.2 froyo.Και παλι παιζει το παιχνιδι πολυ καλυτερα απο οτι με την 2.1

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινας με ενα root http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=824396

 

και μετα βαζεις οποια rom θελεις http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=822181

 

Δεν ξερω τι εμπειρια εχεις αλλα αν δεν εισαι σιγουρος για αυτο που κανεις πολυ απλα ΜΗΝ το κανεις.Αν σου φαινεται δυσκολο βαλε την official 2.2 froyo.Και παλι παιζει το παιχνιδι πολυ καλυτερα απο οτι με την 2.1

και στις θπολοιπες λειτουργιες ειναι πολυ καλυτερη ή θα εχω αλλα προβληματα;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...