Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σσσσσ, μην μας ακούσουν!

Αύριο βγαίνει η νέα έκδοση του unrevoked...

άρα λογικά πριν το 2011 θα έχεις βάλει την wildpuzzle ;)

 

Που το ειδες αυτο;Μην μας τρελαινεις Πρωτοχρονιατικα τσαμπα...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασίλη προς εσένα η ερώτηση:D.

Το μονο που δεν είναι το ίδιο ειναι στις πληροφορίες συστήματος δεν μου βγάζει ακριβως τις εκδόσεις όπως είναι στον οδηγό.

Τα δικά μου στοιχεία πχ είναι διαφορετικά κάπως οπως

 

Εκδοση Αndroid

2.2.1 (δεν γράφει τιποτα άλλο_)

Εκδοση βασικού φάσματος

13.53.55.24H_3.35.19.25

 

Eκδοση Kernel

2.6.32.21-g6c55ee4

htc-kernel@and18-2#1

Thu Dec 2 16:59:27 CST 2010

 

Aριθμός έκδοσης

passion-user 2.2.1 FRG83 60505

release-keys

 

Αριθμός λογισμικού

WildPuzzleROM_2.2.1

 

Εκδ. προγρ. περιήγησης

Webkit 3.1

Ολα δουλευουν άψογα και γρήγορα. Αλλά γιατί βγάζει διαφορετικά στοιχεία?? Υπάρχει κάποια εξήγηση? Μήπως δεν έγινε σωστά η διαδικασία?? Οτι ελεγε ο οδηγός το έκανα ακόμα και το partition στην κάρτα.:)

Δοκιμάζω σε λίγο να κάνω και εγκατάσταση το setcpu να δοκιμάσω αν μπορεί να κάνει overclocking....ή underclocking.....

Τα screenshots είναι από παλιότερη έκδοση της ρομ (που βασίζεται στην κινέζικη), οπότε όλα οκ! Και όπως είπες κι ο Στέλιος, δεν πρόκειται να δουλέψει με το setcpu, γιατί δεν έχεις τον overclocked kernel ;)

δεν το ειχα παρατηρησει αυτο που λες και εγω την ιδια εκδοση wildpuzzle με τα livewallpaper εχω και μου βγαζει τα ιδια στοιχεια με εσενα.το setcpu δεν φτανει μονο του πιστευω εχεις κατεβασει και εχεις φλασαρει τον hcdr4.1 kernel η αυτον που τον λεει overclocking kernel?αλλιως δεν προκειται να σου αλλαξει τιποτα το cetcpu τουλαχιστον προς τα πανω

Σωστός! Απλά έχετε υπόψην ότι με τον 4.1 kernel του Jacob δε θα παίζει το wifi hotspot! Οπότε καλύτερα τον άλλο που έχει στο πρώτο ποστ ;)

 

Σσσσσ, μην μας ακούσουν!

Αύριο βγαίνει η νέα έκδοση του unrevoked...

άρα λογικά πριν το 2011 θα έχεις βάλει την wildpuzzle ;)

Που το ξέρουμε αυτό; Είναι σίγουρο; Μακάρι να είναι έτσι, γιατί πολλοί την πάτησαν ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! :)

 

Ειμαι νεος στο φορουμ! (Αν και σας διαβαζω τακτικα ως επισκεπτης! :) )

Πηρα και εγω πριν 2 εβδομαδες το htc wildfire(σε λευκο) και ειμαι ενθουσιασμενος! (το πρωτο μου smartphone βλεπετε!)... :happy:

Εκανα αναβαθμιση σε froyo(μαλλον βλακεια εκανα τελικα!).. Κατι ειδα και λετε για overclocking και κατι που δεν καταλαβα και διαβασα οτι μπορει το wildfire να υποστηριζει live wallpapers! Και εχω μπερδευτει!! Τι θα μπορεσω να κανω για να αποκτησω τελικα live wallpapers??

 

Ευχαριστω!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου και καλωσήρθες!

Ακόμα δυστυχώς τίποτα δεν μπορείς να κάνεις... Αν δεν είχες κάνει την αναβάθμιση, θα μπορούσες. Τώρα απλά υπομονή μέχρι να βγει root για τη 2.2 :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παιδία εμενα δεν μπορει να ενωθει με Wi-Fi,δηλαδη κανω αναζητηση ασυρματων δυκτιων και πεταει το μηνυμα ''αδυνατη η ευρεση ''.Πριν λιγες ωρες δουλευε κανονικα δεν ξερω τον λογο που παρουσιαστηκε αυτο το προβλημα.Εκανα Μαστερ ρεσετ αλλα τιποτε,εσβησα ολες τις ''κατεβασμενες εφαρμογες'' αλλα το προβλημα υπαρχει..αν μπορειτε να με βοηθησετε θα το εκτιμουσα.Σας ευχαριστω και χρονια σας πολλα!
Link to comment
Share on other sites

έχει πλάκα πάντως που ποτέ δεν μένουμε ικανοποιημένοι...

μέχρι τώρα γκρινιάζαμε που αργούσε η 2.2, τώρα "γκρινιάζουμε" εμείς που την πατήσαμε και βάλαμε την επίσημη, αντε, ας αρχίσουμε να ζητάμε επίμονα και την 2.3... :pppp

Link to comment
Share on other sites

έχει πλάκα πάντως που ποτέ δεν μένουμε ικανοποιημένοι...

μέχρι τώρα γκρινιάζαμε που αργούσε η 2.2, τώρα "γκρινιάζουμε" εμείς που την πατήσαμε και βάλαμε την επίσημη, αντε, ας αρχίσουμε να ζητάμε επίμονα και την 2.3... :pppp

Ετσι είναι οι ονειροπόλοι ποτέ δεν είναι ικανοποιημένος. Πάντα ψάχνει να βρει τον επόμενο στόχο....Ετσι είμαστε και εμείς οι Ελληνες. ...

 

Βασίλη δοκίμασα όπως σου είπα το setcpu και δεν κάνει τίποτα όντως μάλλον ομως δεν δοκιμάζω άλλο kernel αφού είμαι ικανοποιημένος με την ταχύτητα που παει. Μια χαρά είμαι... Το μόνο που μου κανε και δεν μου άρεσε είναι ότι δεν μου κάνει το my backup pro την σωστή επαναφορά των εφαρμογών και κρασάρει στην διαδικασία. Ισως γιατί έκανα την κάρτα partition. και έχω και κάτι εφαρμογές αγορασμένες και δεν ξέρω πως να τις ξαναβάλω...Οπως πχ το Animated Weather Widget&Clock, το Gtasks και κάποια ακόμα που τα αγόρασα γιατί μου άρεσαν. Τι να άνω να γυρίσω πίσω στην προηγούμενη ???? και πως θα τις πάρω τις εφαρμογές σίγουρα backup???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου και καλωσήρθες!

Ακόμα δυστυχώς τίποτα δεν μπορείς να κάνεις... Αν δεν είχες κάνει την αναβάθμιση, θα μπορούσες. Τώρα απλά υπομονή μέχρι να βγει root για τη 2.2 :)

 

Και βγαινει? Εχουμε κανενα νεο? Και ειναι ασφαλες να κανεις την συσκευη σου root? :)

 

(Sorry για τις πολλες αποριες!!! :O:O )

Link to comment
Share on other sites

κάποιος φίλος έγραψε ότι από αύριο θα μπορούμε να το rootάρουμε, μακάρι να είναι έτσι!!

νομίζω ότι αν κάνεις root χάνεις την εγγύηση (παίζει όμως και να μην ισχύει αυτό πλέον), αλλά είναι πολύ απλή η διαδικασία για να επαναφέρεις το κινητό στην προηγούμενη κατάσταση, οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα... ;)

Link to comment
Share on other sites

κάποιος φίλος έγραψε ότι από αύριο θα μπορούμε να το rootάρουμε, μακάρι να είναι έτσι!!

νομίζω ότι αν κάνεις root χάνεις την εγγύηση (παίζει όμως και να μην ισχύει αυτό πλέον), αλλά είναι πολύ απλή η διαδικασία για να επαναφέρεις το κινητό στην προηγούμενη κατάσταση, οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα... ;)

 

Και τι ακριβως κανω?? ΕΙμαι αρχαριος!! Πως ακριβως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.Πώς περνάς τις επαφές μου απο το τηλέφωνο στην κάρτα sim;Ευχαριστώ.
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Για χάρτες offline εγω χρησιμοποιω το MapDroyd που διατιθεται δωρεαν απο το μαρκετ αλλά είναι ελλειπέστατοι οι χαρτες...υπαρχει και το maps (-) το οποίο κατεβάζει στο κινητό τους google maps, αλλά καθε ζοομ ξεχωριστα, καθε περιοχή κτλ... πολλα mb...επιλογη σου!

υγ. Ελπίζω να αληθεύει η φήμη που αναφέρθηκε λίγο πιο πάνω για νεο unrevoked σήμερα... :P

Link to comment
Share on other sites

Seems like a success. Thanks, all! Still a few comms issues on Windows -- those will probably be fixed in 3.4. Hoping final rel. tomorrow!

Αυτα εγραψαν στο twitter τους οι unrevoked οποτε λιγη υπομονη...

Link to comment
Share on other sites

Seems like a success. Thanks, all! Still a few comms issues on Windows -- those will probably be fixed in 3.4. Hoping final rel. tomorrow!

Αυτα εγραψαν στο twitter τους οι unrevoked οποτε λιγη υπομονη...

 

Ακριβώς αυτό!

Αν είμαστε τυχεροί μέχρι το τέλος του '10 θα έχουμε rootάρει :ninja:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει καμία εφαρμογή με χάρτες offline.Ευχαριστώ

 

Χρησιμοποιώ κάνα 3μηνο την NDrive χωρίς κανένα πρόβλημα. Την κατεβάζεις δωρεάν από το market (Θα βρεις την τελευταία έκδοση σαν NPromο).

 

Οι ελληνικοί χάρτες κοστίζουν 40 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

μια μικρή βοήθεια, κάτι πείραξα χθες στο κινητό και δεν συγχρονίζει να μπει στο νετ, δεν μπορώ να βρω τι βλ@κια εκανα.....

 

ευχαριστώ και μια καλύτερη χρονιά σε όλους :-)

aeromodelistis.gr
Link to comment
Share on other sites

υγ. Ελπίζω να αληθεύει η φήμη που αναφέρθηκε λίγο πιο πάνω για νεο unrevoked σήμερα... :P

 

Και τι κερδίζουμε με αυτο ρε παιδιά? Δηλαδη, τι πλεονεκτήματα έχει? Απλά πάει πιο γρήγορα το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

το σημαντικοτερο πλεονεκτημα που περιμενω, ειναι η αφαιρεση των διαφημησεων απο εφαρμογες κτλ.

δε θυμαμαι για τα wildpuzzle, openfire και cyanogenmod αν το ειχανε, αλλα υπηρξε μια εκδοση ταυτοσημη με το original froyo που τις ειχαν αφαιρεσει. αυτο σημαινει και ταχυτητα φυσικα :)

Κατα τα αλλα εχεις την επιλογη για wildpuzzle που ειναι το πιο πληρες (αλλα και το πιο αργο οσο δοκιμασα)

openfire που ειναι γρηγορο (δεν βρηκα ελληνικο πληκτρολογιο για αυτο :/ )

και το cyanogenmod που ειναι ταχυτατο και αρκετα πληρες

και οπως ειπα παραπανω αυτη η "updated" εκδοση του froyo. ιδια δηλαδη αλλα χωρις διαφημισεις!αυτα!δεν ειναι και λιγα! :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα :) Σε άσπρο! Καιρός ήταν να ασχοληθώ με android. Έχει ένα μικρό κενό στη συναρμογή back cover και κυρίως τηλεφώνου. Σε σας εφαρμόζει σε όλα τα σημεία 100%;
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα :) Σε άσπρο! Καιρός ήταν να ασχοληθώ με android. Έχει ένα μικρό κενό στη συναρμογή back cover και κυρίως τηλεφώνου. Σε σας εφαρμόζει σε όλα τα σημεία 100%;

 

Εμενα παντως εφαρμοζει το ιδιο καλα παντου.Μηπως δεν εχεις κουμπωσει καλα το καπακι;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως εφαρμοζει το ιδιο καλα παντου.Μηπως δεν εχεις κουμπωσει καλα το καπακι;

 

Όχι, είναι καλά κουμπωμένο, το τσέκαρα. Βασικά, με απασχολεί περισσότερο να είναι προστατευμένο από υγρά, σκόνη κτλ παρά το αισθητικό κομμάτι. Πφφφ...αμάν πια!

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Αν το πατησεις στο συγκεκριμενο σημειο δεν κουμπωνει? Η βγαλτο και ξανακουμπωσε το μηπως δεν εκατσε καλα.
Link to comment
Share on other sites

Μπα, τπτ, το δοκίμασα ήδη εννοείται! Δε θα είναι τπτ, αλλά οκ καινούριο κινητό είναι ήθελα να είναι τέλειο. Δούλευα στη Nokia, ξέρω πως υπάρχουν θεματάκια κατασκευαστικά καμιά φορά. Δε λέει όμως να ζητήσω αλλαγή, μπορεί να θέλει απλά αλλαγή το καπάκι και να είναι οκ. :(
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...