Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΒΑσίλη τελικά έβαλα αυτή την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=877243 και να σου πω την αλήθεια το κινητό μου φαίνεται πιο γρήγορο και στην πληκτολόγηση και γενικά στις ρυθμίσεις παίζει κάτι τέτοιο... Επίσης δεν ξέρω γιατί αλλα δεν μπορώ ακόμα να κάνω restore me το titanium μικρό το κακό αν δεν γίνει τελικα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την ίδια έχουμε (εγώ βέβαια την 0.2)!

Με το titanium δεν ξέρω πολλά να σου πω. Εμένα ευτυχώς έγινε, οπότε όλα οκ. Τι σου λέει;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μου λεει οτι δεν γίνετε και να κοιτάξω το μύνημα που βγάζει όταν ανοίγω το πρόγραμμα όταν ανοίγω το πρόγραμμα μου λεει να ενεργοποιήσω τις "άγνωστες πηγές" το έκανα και το ξαναβγάζει κάνω ένα reboot και βλεπουμε απλά ψυλοβαριέμαι να τα περνάω όλα μωρε :p

 

Kαμιά παρατήρηση έχεις για αυτήν την custom rom?

Link to comment
Share on other sites

ΒΑσίλη τελικά έβαλα αυτή την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=877243 και να σου πω την αλήθεια το κινητό μου φαίνεται πιο γρήγορο και στην πληκτολόγηση και γενικά στις ρυθμίσεις παίζει κάτι τέτοιο... Επίσης δεν ξέρω γιατί αλλα δεν μπορώ ακόμα να κάνω restore me το titanium μικρό το κακό αν δεν γίνει τελικα...

 

μου φαινεται πολυ δυσκολο:wacko:

υπαρχει καποιοσ ευκολο οδηγος εγκαταστασης να μπορεσουμε να περασουμε κ εμεις μια αλλη ρομ γιατι μου φαινεται βγηκε μαπα το καρπουζι...συγνωμη για την εκφραση.:O

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη την κάτσαμε την βάρκα :p δεν γίνετε να το συνδέσω στο pc το κινητό δεν έχει την επιλογη. Τώρα? Πάμε για άλλη ρομ :p?

 

Xmm ΒΑσικά δεν ξέρω γιατί αλλα δεν μου αναγνωρίζει την καρτούλα... γιατί αραγε?

 

Νταξει πάει κι αυτό της έκανα ένα format και συνήλθε....

Edited by anagno92
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω. Απλά για το DHD αναφέρθηκε αυτό με το ροοτ.

 

@nik0las6600

 

Ελευθερώνει μνήμη από το κινητό σου για εγκατάσταση ποιο πολλών εφαρμογών και όχι μόνο

προφανώς αναφέρεσαι στο app2sd γιατί σε έχασα λίγο σε εκείνο το σημείο..

το ειχα δει το μεσημερι κ το κατεβασα το προγραμμα αυτο,δηλ αυτο χρειαζετε παρολο που καναμε update στην 2.2??

τα παιδιά λένε ότι χρειάζεται το app2sd εγώ ανέφερα την εναλλακτική που έχει στις εφαρμογές και νομίζω ανέφερε και ο Βασίλης, αν ωστόσο το app2sd το κάνει πιο αποτελεσματικά δεν ξέρω..

 

και κάτι που έγραψα παραπάνω αλλά με 4 σελίδες επιπλέον ρε αθεόφοβοι από το μεσημέρι που είχα να μπω μάλλον ξεχάστηκε..

πως γίνεται το angry birds να μου δέσμευε 15mb στην μνήμη του κινητού και με τη μεταφορά στην sd να περιορίστηκε στα 2mb..?

Link to comment
Share on other sites

τελικα τι διαφορες υπαρχουν?? εγω μονο την προσθηκη του wifi hotspot ειδα. το htc sence πως το βγαζουμε?

 

Περα απο αυτο αλλαξε κι ο φακος.Επισης αρκετοι χασαμε την "θεση" μας στους χαρτες και στην ενδειξη του καιρου.Εγω δεν ειδα καμια αλλη διαφορα..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,,

 

Εγώ μετα την αναβάθμιση έχασα την ειδοποίηση στο email pop3. Δεν μου εμφανίζει ούτε μήνυμα αλλά ούτε ήχο ειδοποίησης. έχει κανείς καμία ιδέα? είναι όλα ενεργοποιημένα αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,,

 

Εγώ μετα την αναβάθμιση έχασα την ειδοποίηση στο email pop3. Δεν μου εμφανίζει ούτε μήνυμα αλλά ούτε ήχο ειδοποίησης. έχει κανείς καμία ιδέα? είναι όλα ενεργοποιημένα αλλά τίποτα

 

Και γω το μόνο πρόβλημα που έχω είναι αυτό με της ειδοποίηση στο email pop3.

άλλο πρόβλημα δεν παρατήρησα μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

2) μετέφερα το angry birds από το κινητό στην κάρτα και από εκεί που έπιανε στο κινητό 15mb στη κάρτα περιορίστηκε μόνο στα 2..why..??

 

Αυτά τα 2 ΜΒ είναι στη μνήμη του κινητού σου όχι στην κάρτα. Οι εφαρμογές δεν μεταφέρονται πλήρως στη μνήμη αλλά ένα μεγάλο μέρος τους (σε αυτή τη περίπτωση τα 13 ΜΒ).

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα μου ζητησε να κανει αναβαθμιση και λεει android 2.2 προχωραμε ετσι τερμα η μπλοκαρισμενη μνημη του εεε

δεν ειμαι fanboy εχω και τις 3 κονσολες ps2-ps3-ps4

bbmD8924F0F

gd90/gd92/t610/k750i/k770/htc wildfire/lgp990/xperias/tipo/nokiax/lgl50/blackberryz10/iphone4s,5,5s,5c,6,6s,7,8,X,XS

galaxytab2/ipadmini4/ipadAir1,2,Pro/XperiaZ3tablet/S2tab8"9.7"/S3tab9.7΄

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις θετικότατες από το 2.2! Μικροαλλαγές σε εμφάνιση και δυνατότητες και σημαντική η αξιοποίηση της SD (βλ.εφαρμογές)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ξέρω για κάποιο λόγο δεν σας βλέπω και πολύ ενθουσιασμένους (τους περισσότερους τουλάχιστον). Γι' αυτό λέω να δοκιμάσω κάποια custom rom καλύτερα για να μην χάσω και το root με την αναβάθμιση της HTC. Κοινώς ήμουν τσάμπα στο περίμενε τόσο καιρο :)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ξέρω για κάποιο λόγο δεν σας βλέπω και πολύ ενθουσιασμένους (τους περισσότερους τουλάχιστον). Γι' αυτό λέω να δοκιμάσω κάποια custom rom καλύτερα για να μην χάσω και το root με την αναβάθμιση της HTC. Κοινώς ήμουν τσάμπα στο περίμενε τόσο καιρο :)

Εγώ αν εξαιρέσεις το κομμάτι των εφαρμογών που αποθηκεύονται στην sd δεν έχω βρει κάτι που να "διαφοροποιεί" τη ζωή μου σε σχέση με την 2.1..ακόμα και το πρόβλημα που ανέφερα με το widget του ρολογιού και τον καιρό δεν λύθηκε..

Link to comment
Share on other sites

ειδοποίηση στα mail δεν έχω ούτε κ εγώ, ούτε ηχητική ούτε δόνηση!!

επίσης έχω την εντύπωση πως είναι ελαφρώς πιο αργό το κινητό!!

Link to comment
Share on other sites

ειδοποίηση στα mail δεν έχω ούτε κ εγώ, ούτε ηχητική ούτε δόνηση!!

επίσης έχω την εντύπωση πως είναι ελαφρώς πιο αργό το κινητό!!

 

Κι εμενα μου φαινεται λιγο πιο αργο αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι απο την αναβαθμιση ή επειδη απο χτες που το πηρα το φορτωνω σιγα σιγα εφαρμογες και "βαρυνε".

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αφελής απορία:

Έχω μια κάρτα 4GB που θέλω να βάλω στο WF. Τι κάνω; Απλά αντιγράφω τα αρχεία της μίας στην άλλη ή χρειάζεται κάτι παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

σε όσους σας έχει έρθει το update για 2.2 τις συσκευές τις έχετε πάρει από Ελλάδα η από εξωτερικό?

Εμένα είναι η κερδισμένη απο το εξωτερικό. :D

 

Πρίν λιγο εκανα κ εγω το update χωρίς να έχω πάρει κ back up συγκεκριμένο, μόνο οτι παίρνω κατα καιρούς (τις επαφές μου).

Ολα δείχνουν να δουλευουν μια χαρά ως τώρα.........

 

Έτσι πρέπει να rootareis. Όμως μερικές εφαρμογές από τον προγραμματιστή δεν εγκαθίστανται στην κάρτα. Αυτό που θα κάνεις είναι το εξής. Πήγαινε ρυθμίσεις-->εφαρμογές-->διαχείρηση εφαρμογών--> και μια προς μια εφαρμογή θα την πατάς, θα σε βγάζει σε ένα άλλο παράθυρο, και εκεί εάν μπορείς να την περάσεις στην κάρτα θα μπορείς να πατήσεις στην (μετακίνηση στην κάρτα sd).

 

Το app2sd μπορεί να μας προσφέρει το κάτι παραπάνω???

 

Απο αυτές τις λίγες που έχω βάλει ώς τώρα, δεν ειμαι κ φανατικός του έιδους πάντως αρκετές είχανε την επιλογή για μετακίνηση. Τοσο που επιδει βάζω κ πολλά mp3 μάλλον πάω για πιο μεγάλη sd

Edited by Nikos_s3

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν η συσκευή είναι συμβατή με cosmote 2 in 1?

 

Νομίζω πως ναι.

Εχω τη sim μέσα, αλλα δεν την εχω ενεργοποιήσει τελικά.

Πάντως το ειδικό μενού για να την ενεργοποιήσεις κ να τη ρυθμίσεις υπάρχει κανονικά μέσα.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

τι ελεύθερη μνήμη έχει το κινητό ρε παιδιά χωρίς φόρτωμα προγραμμάτων?? γιατί παρά τη μετακίνηση εφαρμογών, εξακολουθώ να βλέπω διαθέσιμο μόνο γύρω στα 65mb και μου φαίνονται λίγα..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους ...

Επειδή (πριν με τη 2.1) είχα φορτώσει στα όρια τη συσκευή, και είχα διάφορα προβληματάκια π.χ σήμα wireless, εύρεση τοποθεσίας κ.λ.π ,αποφάσισα και 'γω να σώσω ότι είχα στην sd ,να κάνω format και hard reset στο κινητό...

Πέρασα τη 2.2 φόρτωσα ότι εφαρμογές είχα και πριν, μέχρι στιγμής μου δουλεύουν όλα άψογα.. :happy:

(Τοποθεσία ,Htcsync, wireless, προγράμματα)

Στις διαφορές θα επαναλάβω ότι και οι υπόλοιποι φίλοι...

Αποθήκευση ορισμένων εφαρμογών στην sd , φακός, adobe reader ,wifi hotspot, Μέρη,

σωστή απόκριση στο άγγιγμα της οθόνης με τη συσκευή κάτω....

θα συμφωνήσω όμως, ότι δεν άξιζε η τόση αναμονή τελικά :O

Ίσως σε μελλοντικό update δούμε και άλλα πράγματα...Who knows ???

 

@Nick0las6600. Αν θυμάμαι καλά, η μνήμη της συσκευής μετά τη 2.2 , μου έδειχνε γύρω στα 140 mb...

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

ειδοποίηση στα mail δεν έχω ούτε κ εγώ, ούτε ηχητική ούτε δόνηση!!

επίσης έχω την εντύπωση πως είναι ελαφρώς πιο αργό το κινητό!!

 

συμφωνω κ εγω μαζι σου.τρωει κατι κολληματακια που πριν δεν τα ειχα.:(

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

τι ελεύθερη μνήμη έχει το κινητό ρε παιδιά χωρίς φόρτωμα προγραμμάτων?? γιατί παρά τη μετακίνηση εφαρμογών, εξακολουθώ να βλέπω διαθέσιμο μόνο γύρω στα 65mb και μου φαίνονται λίγα..

 

H συνολική εσωτερική μνήμη του wf είναι 175MB. Επειδή όμως όταν το παίρνεις έχει ήδη εγκατεστημένες εφαρμογές, ο ελεύθερος χώρος είναι αρκετά πιο λίγος.

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...