Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:up:ευχαριστω πολυ...

 

 

μπορουμε ν βαλουμε το app2sd? εχω την μαματη rom.

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι κάτοχος του Desire HD, θέλω όμως να ρωτήσω κάτι. Αγόρασα σήμερα το wildfire και το λειτουργικό που έχει είναι.

 

Έκδοση Firmware

2.1-update1

 

Αριθμός λογισμικού

1.37.405.1

 

Είναι αναβαθμισμένο το λογισμικό ;.

 

(Ξεκινάω με 160mb free)

 

Και κάτι τελευταίο.

Νdrive και Sygic είναι συμβατά με την συκευή ;

 

Eυχαριστώ

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ένα προβλημα. Εχω βάλει το hancent sms αλλά όταν έρχεται μήνυμα χτυπάει 2 φορες. Γιατί ?κ άλλο δεν μπορώ να βάλω για ήχο κλησησ ένα τραγούδι ενώ πριν μπορούσα. :confused:
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Νdrive και Sygic είναι συμβατά με την συκευή ;

Για Ndrive και Sygic δεν είμαι σίγουρος, το Navigon όμως δουλεύει τέλεια με μεγάλη ακρίβεια που με εξέπληξε και μένα. Πιστεύω ότι πρέπει να το δοκιμάσεις.

Oσο για τα παρπαπονα μερικών από το forum για κολλήματα του Navigon κλπ δεν μπορώ να ξέρω, γιατί το δικό μου Wildfire τρέχει Modaco Rom (froyo - ο/c @ 710MHZ)

 

Είναι αναβαθμισμένο το λογισμικό ;

Περίμενε την αναβάθμιση σε 2.2

Link to comment
Share on other sites

την 2.2 την περιμένουμε εδώ και πολύ καιρό...

πρόσφατα διέρευσε στο internet οπότε νομίζω ότι πολύ σύντομα (ελπίζω μέσα στην εβδομαδα) θα την έχουμε...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κινητό είναι φοβερό. Θα μπορούσε να ήταν απλά λίγο ποιο μεγάλο..ας πούμε στις 3 ίντσες. Το google earth δεν γίνεται εγκατάσταση στο wildfire ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ένα προβλημα. Εχω βάλει το hancent sms αλλά όταν έρχεται μήνυμα χτυπάει 2 φορες. Γιατί ?κ άλλο δεν μπορώ να βάλω για ήχο κλησησ ένα τραγούδι ενώ πριν μπορούσα. :confused:

 

Ναι αυτό είναι ενα θεματάκι με το προγραμματάκι. Νομίζω οτι δεν μπορείς να κάνεις κάτι

Link to comment
Share on other sites

η λύση για τα μηνύματα είναι πολύ απλή.. πηγαίνετε στην εφαρμογή των μηνυμάτων την κανονική και στις ρυθμίσεις βρείτε κάπου που λέει για ειδοποιήσεις και απενεργοποιήστε τες... έτσι θα χτυπάει μόνο το handcent.

(αν δεν μπορείτε να βρείτε τη ρύθμιση, πείτε μου να τα γράψω πιο αναλυτικά)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε...

Να στα πω με τη σειρά ,μήπως δεν έκανες κάτι...

Από το "αρχείο" πρώτα κάνεις σύνδεση για να δει το πρόγραμμα το κινητό,

έπειτα στις "επιλογές" πας "συγχρονισμός" και στην επιλογή "επαφές" διαλέγεις με τι θέλεις να συγχρονιστεί

(My phone explorer - Outlook )κλπ, μετά κάνεις συγχρονισμό (το μπλε εικονίδιο κάτω από το "αρχείο" ή πας

στο "πρόσθετα" και κάνεις " πολύ-συγχρονισμό".

Γενικά το πρόγραμμα ,έχει πολλές επιλογές ,θέλει ψάξιμο.

Tώρα που κατάφερα και έκανα συγχρονισμό και εμφανίζονται οι επαφές στον υπολογιστή, τις έχω διπλές στο κινητό.... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS.

Έχω το εξής πρόβλημα. Πριν 15 μέρες έκανα ανανέωση στη VODAFONE προκειμένου να αναβααθμιστώ και να πάρω το HTC WF. Επειδή έκανα ηλεκτρονικά τη διαδικασία επέλεξα να παραμείνω στο πρόγραμμα που είχα (VF Flexy + VF Small 100MB).

H VF όμως απενεργοποίησε το internet με αποτέλεσμα να μου έρθει λογαριασμός που χρεώνει τα 100ΜΒ!! με αποτέλεσμα να πάθω εγκεφαλικό.

Τι διαδικασία πρέπει να ακολουθησω για να αμφισβητήσω το λογαριασμό;

Έχει πάθει κανείς κάτι αντίστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

Tώρα που κατάφερα και έκανα συγχρονισμό και εμφανίζονται οι επαφές στον υπολογιστή, τις έχω διπλές στο κινητό.... :wacko:

Το ίδιο είχα πάθει και εγώ..και έσβηνα..και έσβηνα..

Link to comment
Share on other sites

gmi θέσε το ερώτημά σου στο thread της vodafone...το παρόν από πάνω θα διαγραφεί σύντομα ως offtopic ...

thanks..:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πριν 2 μερες απεκτησα το wildfire και ειναι το 1ο κινητο με android που χρησιμοποιω.Εχω τις εξεις 3 αποριες ισως σας φανουν γελειες αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη...

α) κατεβασα το NAVIGON και θελω να το αποθηκευσω οπως λενε οι οδηγιες στην καρτα sd.Συνδεω το κινητο με το pc (σαν αποθηκευτικο μεσω),αλλα βλεπω μονο 6-7 φακελους,που στο καλο ειναι η sd καρτα?

β) πως μπορω να δω τα περιεχομενα της καρτας sd;Απο το μενου βλεπω μονο την χωριτικοτητα της..

γ) τι ακριβως κανει η αναβαθμιση froyo 2.2 που λενε ολοι και σε τι θα βελτιωσει το wildfire;

Ευχαριστω εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

β) πως μπορω να δω τα περιεχομενα της καρτας sd;Απο το μενου βλεπω μονο την χωριτικοτητα της..

γ) τι ακριβως κανει η αναβαθμιση froyo 2.2 που λενε ολοι και σε τι θα βελτιωσει το wildfire;

 

θα πρέπει να βάλεις κάποιον file manager, πχ astro file manager ή es file manager

 

η 2,2 θα κάνει το κινητό πιο γρήγορο και πιο σταθερο. επίσης θα έχεις τη δυνατότητα να αποθηκεύεις εφαρμογές στην sd, κάτι που τώρα δε γίνεται και σε περιορίζει, γιατί έχεις περίπου 150 MB μόνο για εφαρμογές.. αυτά ειναι τα βασικά που θα αλλάξουν...

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω τραγικο με 16, κατι ψιλα MB που εχει το κινητο διαθεσιμο ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ EMAIL ΜΟΥ, ΑΠΛΑ ΤΡΑΓΙΚΟ!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

από λεξικά έχουμε κάτι να προτείνουμε? κατά προτίμηση addfree και όχι απαραίτητα μόνο από το market ;)

σε symbian winmo έπαιζε το slovoed..υπάρχει και σε android..?

 

επίσης ξέρει κανείς αν υπάρχει tts υποστήριξη για το igo σε android?

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω τραγικο με 16, κατι ψιλα MB που εχει το κινητο διαθεσιμο ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ EMAIL ΜΟΥ, ΑΠΛΑ ΤΡΑΓΙΚΟ!!!!!!!!

 

Νομίζω οτι με froyo θα διορθωθει το συγκεκριμένο πρόβλημα... Εμένα δεν μου ερχόντουσαν ουτε τα μηνυματα...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΕΓω είχα αυτο το πρόβλημα και έκανα ενα Hard reset επαναφέροντας τις αρχικές επιλογες του Κινητού και είναι όλα οκ τωρα με το Market

 

Κάτι ασχετο! Είδα οτι ξαναγράφτηκε αλλα δεν βρήκα κάποια απάντηση. Το πράσινο ανθρωπάκι σε κάθε κλήση πως βγαίνει???? Βγαίνει??? Ή πρεπει αν βάλουμε φωτογραφία σε κάθε επαφή που έχουμε???? Ειλικρινά είναι το μονο που δεν μου αρέσει στο κινητό μέχρι στιγμής!

 

Free πρόγραμμα back up υπάρχει? Ψάχνω το nandroid αλλα στο search δεν μου το βγάζει! Ξερει κάνεις γιατί?

 

Το Nandroid δεν ειναι προγραμμα. Ειναι μια απο τις δυνατοτητες του root,

Αν θελεις backup επαφων, sms κλπ, τοτε Mobile BackupII

πως μπορουμε να κανουμε unistall μια εφαρμογη πχ angry birds παιζει αλλα σερνεται πολυ το παιχνιδι μεσα στο μαρκετ να κοιταξω?κ το tapatalk υπαρχει καπου να το κατεβασουμε free?:confused:

Υπαρχει στο market η απλη εκδοση. Μπορεις να παρακολουθησεις τα fora

αλλα οχι να γραψεις,

 

:up:ευχαριστω πολυ...

 

 

μπορουμε ν βαλουμε το app2sd? εχω την μαματη rom.

Οχι

 

Μολις πηρα κι εγω το Wildfire σε ασπρο!Εψαχνα καιρο να παρω ενα κινητο Android κι ημουν μεταξυ αυτου ,LG Optimus One P500 και Samsung Galaxy 3 αλλα τελικα κατεληξα σε αυτο λογω της HTC και λογω οτι ειναι λιγο πιο ομορφο και λιγο πιο μικρουλι απο τα αλλα 2.Χανει στην οθονη αλλα οκ το ηξερα.Δεν ηθελα να παω σε Desire και Galaxy S μιας και ηθελα ενα κινητο να χωραει σε μια τσεπη εως 3.2" οθονη κι οχι λογω χρηματων κι ας ειναι η διαφορα τους μεγαλη.Ελπιζω να εκανα καλη επιλογη που δεν πηρα ενα απο τα αλλα 2...Εχω διαβασει ολες τις σελιδες και τωρα ξεκιναω να το επεξεργαζομαι!

Εχω παθει πλακα παντως με την ταχυτητα του στο σερφαρισμα...Εχοντας παλιοτερα Symbian(Noika 5800),IOS(Iphone 3g) και Windows Mobile(HTC Diamond 2) πραγματικα ειναι οτι πιο γρηγορο εχω χρησιμοποιησει.

Εγω το πηρα λογω χρηματων. Χαιρομαι παρα πολυ που δεν εχεις

οικονομικο προβλημα και χαιρομαι ακομα περισσοτερο που το μοιραζεσαι

μαζι μας. Ευχομαι να βγει ενα μικρο Android κινητο για φραγκατους.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι με froyo θα διορθωθει το συγκεκριμένο πρόβλημα... Εμένα δεν μου ερχόντουσαν ουτε τα μηνυματα...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

Σε 4 χρονια που θα την βγαλουν avaliable??

 

ειναι πολυ ενοχλητικο πραγματικα...

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ηλίθια ερώτηση ;. Στο κινητό έχω ελεύθερα 90mb για προγράμματα, και επειδή το κινητό προορίζεται για την κοπέλα μου που έχει άγνοια..δεν πιστεύω ότι θα έχει πρόβλημα με μηνύματα και email ;. Συγγνώμη για την χαζή μου ερώτηση
Link to comment
Share on other sites

μετά από μια εβδομάδα χρήσης του κινητού είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από την επιλογή του κινητού.

είναι πολύ ποιο γρήγορο από ότι περίμενα για αυτά που χρειάζομαι και κάνει και πολλά περισσότερα. ακόμα με εντυπωσίασε και η διάρκεια της μπαταρίας που μου κρατάει τουλάχιστον 3 μέρες :happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...