Jump to content

24 (Fox)


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Soulman (10 Μάι. 2004 , 23:21)

 

Συνέχισε τωρα με την δευτερη season :D Το περιεργο ειναι οτι και στη δευτερη season γινεται πανικος μετα το 3-4 επεισοδιο χωρις να γινεται κουραστικο. Δεν συμβαινει το ιδιο ομως στη season 3 οπου δεν ξεκινησε καθολου καλα και ειχε χαμηλα ratings στην Αμερικη. Το καλο ειναι οτι εχουν ηδη υπογραψει για την 4η seaon οπου σιγουρα θα γινει καποια ανανεωση μετα τα χαμηλοτερα των αναμενόμενων ποσοστα τηλεθεασης. Αυτη τη στιγμη μενουν 3 ακομα επεισοδια για να ολοκληρωθει ο κυκλος.

 

Για τους πολυ φανατικους (που δεν μπορουν να κατεβαζουν τα ep καθε τεταρτη), το season 3 θα κυκλοφορησει σε DVD στην Ευρωπη στις 26 Ιουλιου και μπορειτε κανετε κρατηση εδω: http://www.play.com/play247.asp?page=title&r=R2&title=166266&p=57&c=&g=72 :cool:

 

 

Όταν θα μεταφραστεί θα το πάρω.

Πάντος πρόσεξα αρκετά λάθη στην μετάφραση του 1 όπως επίσης και λάθη σε σκηνές.

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jim87 (11 Μάι. 2004 , 12:47)

 

Όταν θα μεταφραστεί θα το πάρω.

Πάντος πρόσεξα αρκετά λάθη στην μετάφραση του 1 όπως επίσης και λάθη σε σκηνές.

 

 

Για μεταφραση δεν ξερω, τα εχω δει ολα με αγγλικους η χωρις υποτιτλους. (Το CTU το ελεγε Αντιτρομοκρατικη οπως στον Ant1; :p )

 

Για λαθη μπορεις να δεις εδω: http://www.tvtome.com/24/goofs.html

Εχει πολλα και καποια δυσκολα τα βλεπεις αλλα ειναι καπως λογικο να εχει λογω της δρασης.. ;)

 

:!: Προσοχη! Να μην πανε οσοι δεν εχουν τον πρωτο τουλαχιστον κυκλο. :!:

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Soulman (11 Μάι. 2004 , 17:53)

 

Για μεταφραση δεν ξερω, τα εχω δει ολα με αγγλικους η χωρις υποτιτλους. (Το CTU το ελεγε Αντιτρομοκρατικη οπως στον Ant1; :p )

 

Για λαθη μπορεις να δεις εδω: http://www.tvtome.com/24/goofs.html

Εχει πολλα και καποια δυσκολα τα βλεπεις αλλα ειναι καπως λογικο να εχει λογω της δρασης.. ;)

 

:!: Προσοχη! Να μην πανε οσοι δεν εχουν τον πρωτο τουλαχιστον κυκλο. :!:

 

 

Ναι.Αντιτρομοκρατική μονάδα μεταφράζετε.

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να πάρω ταινία σήμερα και βρήκα και το 24.

Παίρνω τα 4 πρώτα DVD (6 είχε συνολικά, μου φάνηκε πως τα άλλα 2 ήταν της 2ης season) και του λέω "μέχρι πότε πρέπει να τα φέρω;". Και λέει ο τύπος "μέχρι αύριο, όπως όλες οι ταινίες"! Ρε μεγάλε πως θα προλάβω να δω εγώ τουλάχιστον το set των 2 πρώτων DVD μέσα σε μια μέρα. Πάει στο διάλο για τις ταινίες, αλλά όχι και για τις σειρές. 24/24 θα βλέπω DVD για να το επιστρέψω αύριο; Έλεος με τους πανίβλακες. :mad:

Ευτυχώς που έχω δει όλα του ΑΝΤ1 :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (13 Μάι. 2004 , 21:21)

 

Πήγα να πάρω ταινία σήμερα και βρήκα και το 24.

Παίρνω τα 4 πρώτα DVD (6 είχε συνολικά, μου φάνηκε πως τα άλλα 2 ήταν της 2ης season) και του λέω "μέχρι πότε πρέπει να τα φέρω;". Και λέει ο τύπος "μέχρι αύριο, όπως όλες οι ταινίες"! Ρε μεγάλε πως θα προλάβω να δω εγώ τουλάχιστον το set των 2 πρώτων DVD μέσα σε μια μέρα. Πάει στο διάλο για τις ταινίες, αλλά όχι και για τις σειρές. 24/24 θα βλέπω DVD για να το επιστρέψω αύριο; Έλεος με τους πανίβλακες. :mad:

Ευτυχώς που έχω δει όλα του ΑΝΤ1 :whistle:

 

 

Αντεγραψε τα στο pc και τα βλεπεις με την ησυχια σου... Και δεν μπορεις απλα μαλλον πρεπει να τα νοικιαζεις ενα-ενα. :p

 

6 ειναι τα DVD της καθε season...

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα να τα ριππάρω, αλλά ήθελε πολλές ώρες.

Να σου πω την αλήθεια τόσα και τόσα έχω αντιγράψει στο σκληρό, για το 24 δε μου πέρασε από το μυαλό. :p :wacko:

Αν τα νοικίασω ένα-ένα σιγά μην τα ξαναβρώ. Πως έκατσε σήμερα και υπήρχαν ελεύθερα, ένας θεός ξέρει. :alien:

Πάντως είναι οι μόνοι που ξέρω που ακολουθούν την πολιτική της μιας μέρας ακόμα και στις παλιές ταινίες. Στις καινούργιες ταινίες φέρνουν από 5-6 αντίτυπα και πάλι συνέχεια πιασμένες είναι για τις 2 πρώτες εβδομάδες. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (14 Μάι. 2004 , 05:17)

 

Σκέφτηκα να τα ριππάρω, αλλά ήθελε πολλές ώρες.

Να σου πω την αλήθεια τόσα και τόσα έχω αντιγράψει στο σκληρό, για το 24 δε μου πέρασε από το μυαλό. :p :wacko:

Αν τα νοικίασω ένα-ένα σιγά μην τα ξαναβρώ. Πως έκατσε σήμερα και υπήρχαν ελεύθερα, ένας θεός ξέρει. :alien:

Πάντως είναι οι μόνοι που ξέρω που ακολουθούν την πολιτική της μιας μέρας ακόμα και στις παλιές ταινίες. Στις καινούργιες ταινίες φέρνουν από 5-6 αντίτυπα και πάλι συνέχεια πιασμένες είναι για τις 2 πρώτες εβδομάδες. :wacko:

 

 

Πολλες ωρες; Ε ενταξει κανενα 20 λεπτο το DVDακι ειναι περιπου... Ναι το 24 θεωρειται νεο και το νοικιαζουν ανα μερα! Βεβαια εγω ακομα δεν το εχω βρει σε videoclub.. και γενικα αμερικανικες σειρα πολυ δυσκολα βρισκεις για ενοικιαση..

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκεις; Εγώ το είχα βρει στη Σπάρτη από το Πάσχα!

Άρχισα και βλέπω τα επεισόδια από την αρχή σε fast forward, για να ξεκαθαρίσω κάποια σημεία που δεν είχα καταλάβει. Ειδικά μετά από την αποκάλυψη του προδότη μέσα στην υπηρεσία, ήθελα να δω την όλη συμπεριφόρα του από την αρχή της σειράς. :p

Όσο προχωρά πάντως γίνεται και πιο ενδιαφέρον. Στην αρχή μου ήταν ψιλοαδιάφορο. Άσε που το DVD έχει άλλη χάρη. Το αδικεί πολύ ο ΑΝΤ1, ειδικά με τα άθλια χρώματα που έχει. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (15 Μάι. 2004 , 04:22)

 

Δεν το βρίσκεις; Εγώ το είχα βρει στη Σπάρτη από το Πάσχα!

Άρχισα και βλέπω τα επεισόδια από την αρχή σε fast forward, για να ξεκαθαρίσω κάποια σημεία που δεν είχα καταλάβει. Ειδικά μετά από την αποκάλυψη του προδότη μέσα στην υπηρεσία, ήθελα να δω την όλη συμπεριφόρα του από την αρχή της σειράς. :p

Όσο προχωρά πάντως γίνεται και πιο ενδιαφέρον. Στην αρχή μου ήταν ψιλοαδιάφορο. Άσε που το DVD έχει άλλη χάρη. Το αδικεί πολύ ο ΑΝΤ1, ειδικά με τα άθλια χρώματα που έχει. :mad:

 

 

Εχεις δικιο... Ακομα και σε XviD που τα ειδα εγω.. ειναι απειρως καλυτερη ποιοτητα σε σχεση με την απαραδεκτη εικονα του Ant1 :mad:

 

Και που να δεις τα TV-Rips απο HDTV του Fox που βγαινουν καθε εβδομαδα.. Θες να πεταξεις την τηλεοραση σου! :blink:

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Soulman (15 Μάι. 2004 , 04:07)

 

Βεβαια εγω ακομα δεν το εχω βρει σε videoclub.. και γενικα αμερικανικες σειρα πολυ δυσκολα βρισκεις για ενοικιαση..

Εγώ το βρήκα σε video-club της περιοχής μου, αλλά δεν πήρα, γιατί οι κλέφτες είχαν βάλει ένα επεισόδιο σε κάθε δισκάκι! Ναι, καλά καταλάβατε, αντέγραψαν σε DVD-R από ένα επεισόδιο τη φορά. Σιγά μην πληρώσω τα εξαπλά! Έπρεπε να τους στείλω το Σ(Δ)ΟΕ (αλλά μάλλον αυτό δεν κάνει ελέγχους πια).

http://briefcase.pathfinder.gr/download/guru7/36824/444282/0/logo_mini.jpg

 

Γιάννης Πετρίδης (Δευτέρα – Παρασκευή, 16:00–17:00, ΝΕΤ 105,8, 17:10–18:10+ Τρίτο Πρόγραμμα)

Πάνος Χρυσοστόμου (Δευτέρα – Πέμπτη, 21:00–22:00, Δεύτερο Πρόγραμμα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος guru (15 Μάι. 2004 , 10:57)

 

Εγώ το βρήκα σε video-club της περιοχής μου, αλλά δεν πήρα, γιατί οι κλέφτες είχαν βάλει ένα επεισόδιο σε κάθε δισκάκι! Ναι, καλά καταλάβατε, αντέγραψαν σε DVD-R από ένα επεισόδιο τη φορά. Σιγά μην πληρώσω τα εξαπλά! Έπρεπε να τους στείλω το Σ(Δ)ΟΕ (αλλά μάλλον αυτό δεν κάνει ελέγχους πια).

 

 

απαραδεχτο !!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος guru (15 Μάι. 2004 , 10:57)

 

Εγώ το βρήκα σε video-club της περιοχής μου, αλλά δεν πήρα, γιατί οι κλέφτες είχαν βάλει ένα επεισόδιο σε κάθε δισκάκι! Ναι, καλά καταλάβατε, αντέγραψαν σε DVD-R από ένα επεισόδιο τη φορά. Σιγά μην πληρώσω τα εξαπλά! Έπρεπε να τους στείλω το Σ(Δ)ΟΕ (αλλά μάλλον αυτό δεν κάνει ελέγχους πια).

 

 

Αυτο σηκωνει καταγγελια στην ενωση videoclubs (θα υπαρχει μαλλον..) :!:

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Soulman (16 Μάι. 2004 , 02:15)

 

Αυτο σηκωνει καταγγελια στην ενωση videoclubs (θα υπαρχει μαλλον..) :!:

 

 

αυτο σηκωνει καταγγελια γενικοτερα

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρήκα σε video-club της περιοχής μου, αλλά δεν πήρα, γιατί οι κλέφτες είχαν βάλει ένα επεισόδιο σε κάθε δισκάκι! Ναι, καλά καταλάβατε, αντέγραψαν σε DVD-R από ένα επεισόδιο τη φορά. Σιγά μην πληρώσω τα εξαπλά! Έπρεπε να τους στείλω το Σ(Δ)ΟΕ (αλλά μάλλον αυτό δεν κάνει ελέγχους πια).

 

Boreis na tous katagileis sto institouto katanaloton se proti fasi...

http://www.inka.gr

I guess I wish I was different... but a wish is only a wish.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές προβλέπονται στην νέα 4η season του 24 με κύρια αλλαγή την πρεμιέρα του 4ου κύκλου όχι τον Σεπτέμβριο (όπως οι περισσότερες σειρές) αλλά τον Ιανουάριο. Ακόμα μερικές αλλαγές και στο cast της σειράς....προσοχή ακολουθούν spoilers

.

.

.

.

.

 

Meanwhile whilst "24" is coming back for a fourth (and uninterrupted) season starting in January on FOX in the US, some of its key players won't be making the journey for another go. There's SPOILERS ahead for the third season so those not up on who lives/dies should LOOK AWAY now.

 

The Hollywood Reporter indicates that the actors who play Jack Bauer's (Kiefer Sutherland) colleagues at the Counter Terrorism Unit on the Fox drama have been informed that their options as series regulars will not be picked up for next season. Reiko Aylesworth (Michelle Dessler), James Badge Dale (Chase Edmunds) and Carlos Bernard (Tony Almeida), could return next season for guest appearances.

 

Also up in the air is the "24" future of Mary Lynn Rajskub, Zachary Quinto, Daniel Dae Kim, who played CTU members on a recurring basis this year. Elisha Cuthbert, who plays Jack's daughter and CTU analyst Kimberly Bauer, is fielding film offers and is expected to recur next season subject to her availability (so hopefully there'll be a decent Kimmy subplot for once).

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Είδα το 24 και μου άρεσε φοβερά και εμένα (τα έκανα και μια παρ…. εγράφη σε DVD), αλλά πικράθηκα που είδα των κύκλο ένα μόνο, και γυρίζουν το τέταρτο κύκλο, ποτέ θα δούμε εδώ τα επόμενα, είναι πικρά αυτό!!.

Ποτέ θα έρθει ο δεύτερος / τρίτος κύκλος σε DVD εδώ ξέρει κανείς;.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

telika o ANT1 katafere kai to e8apse kai AYTO!!!! Paraskeyh 24.00!!

twra pou kalokairiazei POIOS 8a to vlepei ??

egw to parathsa...

exasa hdh 3 epeisodia kai genika h wra tou de mou kanei...

BRAVO ANT1... mono gia kana FAME STORY eisai kai ayto apo edw kai pera 8a exei thlefwnhmata synexeia gia vomva :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 (25 Μάι. 2004 , 13:05)

 

video rulezzz...το γράφω την Παρασκευή και το βλέπω μέσα στο σ/κ..:)

 

 

(οπως και με τα x-files)

αυτο εννοειται, τετοιες ωρες παρασκευη εχουμε δουλειες, δεν θα ασχολουμαστε με την τηλεοραση :p

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

*** Προσοχή Spoilers γιά την 3η σαιζόν ***

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed (24 Μάι. 2004 , 15:09)

 

Αλλαγές προβλέπονται στην νέα 4η season του 24 με κύρια αλλαγή την πρεμιέρα του 4ου κύκλου όχι τον Σεπτέμβριο (όπως οι περισσότερες σειρές) αλλά τον Ιανουάριο. Ακόμα μερικές αλλαγές και στο cast της σειράς....προσοχή ακολουθούν spoilers

.

.

.

.

.

 

Meanwhile whilst "24" is coming back for a fourth (and uninterrupted) season starting in January on FOX in the US, some of its key players won't be making the journey for another go. There's SPOILERS ahead for the third season so those not up on who lives/dies should LOOK AWAY now.

 

The Hollywood Reporter indicates that the actors who play Jack Bauer's (Kiefer Sutherland) colleagues at the Counter Terrorism Unit on the Fox drama have been informed that their options as series regulars will not be picked up for next season. Reiko Aylesworth (Michelle Dessler), James Badge Dale (Chase Edmunds) and Carlos Bernard (Tony Almeida), could return next season for guest appearances.

 

Also up in the air is the "24" future of Mary Lynn Rajskub, Zachary Quinto, Daniel Dae Kim, who played CTU members on a recurring basis this year. Elisha Cuthbert, who plays Jack's daughter and CTU analyst Kimberly Bauer, is fielding film offers and is expected to recur next season subject to her availability (so hopefully there'll be a decent Kimmy subplot for once).

 

 

Μετά το φινάλε της 3ης σαιζόν, δε θα μου κάνει εντύπωση αν επιστρέψει μόνο ο Jack. Γιά όλους σχέδον τους υπόλοιποι βασικούς χαρακτήρες υπάρχει κάποιος λόγος γιά να εξαφανιστούν τελείως ή να επιστρέψουν ως guests.

Πάντως, αν επιστρέψει η Kim, ελπίζω ο ρόλος της να μην είναι διακοσμητικός όπως ήταν στην 3η σαιζόν.

Υπομονή μέχρι τον Ιανουάριο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Saxtus ( 4 Ιούν. 2004 , 14:12)

 

Άντε να δούμε σήμερα επεισόδιο γιατί μας γκάστρωσε την περασμένη εβδομάδα...

 

 

τι να πω κι εγω, το εγραψα στο βιντεο, κι οταν πηγα να το δω, ειδα τον δαντη να διδασκει τσοντες :D :D :D

και φυσικα πηρα τα dvd γιατι αμα περιμενω απο τον αντ1.....

 

υγ: ο Dennis Haysbert (David Palmer) ειναι η φωνη του Lambert, στα Splinter Cell

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...