Jump to content

Σε ποιο δίκτυο ανήκετε;


 Κοινοποίηση

se poio diktyo anikete?????  

1.068 members have voted

  1. 1. se poio diktyo anikete?????

    • Cosmote
      328
    • Wind
      233
    • Vodafone
      445
    • Q Telecom
      62


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 526
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Exposed_Bone (15 Ιούλ. 2004 , 00:18)

 

Παιδία δεν ήθελα να ανοίξω νέο θέμα

Θα ήθελα να ρωτήσω

Σε άτομο που μιλάει το πολύ 30λεπτα το μήνα και στέλνει πολλά sms τι σύνδεση συμφέρει να βάλει?

Εγώ σκέφτομαι για q εσείς τι λετε?

 

 

Eστω 30' x 0,38= 11,4 ευρώ

200 sms x 0,07= 14 ευρώ

 

Σύνολο 25 κάτι ευρώ (τιμές με ΦΠΑ)...με Q.

 

Σύγκρινε κ με άλλες...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Exposed_Bone (16 Ιούλ. 2004 , 20:06)

 

Κανέναν πλήρη τιμοκατάλογο που μπορώ να βρω ?

 

 

Που αλλού..στο γνωστό site :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τα θέλω όλα έτοιμα επειδή δεν έχω πολύ ελεύθερο χρόνο. :worry:

Μια ακόμη ερώτηση

Για έναν που μιλά το πολύ 30 λεπτά το μήνα και στέλνει πολλά sms αξίζει να κάνει σύνδεση ή συμφέρει καλύτερη η κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Exposed_Bone (15 Ιούλ. 2004 , 00:18)

 

Παιδία δεν ήθελα να ανοίξω νέο θέμα

Θα ήθελα να ρωτήσω

Σε άτομο που μιλάει το πολύ 30λεπτα το μήνα και στέλνει πολλά sms τι σύνδεση συμφέρει να βάλει?

Εγώ σκέφτομαι για q εσείς τι λετε?

 

 

Σε συμφέρει πρώτα και περισσότερο από όλα η Q-Card (όπως σου τα ανέλυσε και ο elteo).

 

Από συμβόλαια ότι καλύτερο μπορείς να βάλεις είναι το TIM Talk'n'Text με την επιλογή SMS 120. Σε αυτό το πρόγραμμα θα πληρώνεις συνολικά 16+8,2=24,2 ευρώ (με ΦΠΑ 28,5) πάγιο για 30 λεπτά και 170 SMS το μήνα και τα επόμενα SMS θα σου χρεώνονται με 0,068 ευρώ έναντι 0,06 της Q-Card. Όπως βλέπεις δε σε συμφέρει σε σχέση με την Q-Card, εκτός αν σε ενδιαφέρει να βάλεις συμβόλαιο για να έχεις επιδότηση.

Αυτό το πρόγραμμα είναι καλύτερο από το make your plan της Vodafone για το λόγο ότι η vodafone δεν έχει βασικό πρόγραμμα με SMS (πέρα από το SMS 150 στο οποίο τα πληρώνεις πραγματικά χρυσά), ενώ το Talk'n'Text περιέχει στο βασικό του πάγιο 30 μηνύματα με αποτέλεσμα, μαζί με τα 120, τα προπληρωμένα (και άρα φθηνότερα) να φτάνουν τα 170.

 

Τέλος υπάρχει και η επιλογή του TIM Free2Go το οποίο έχει κάνει το τελευταίο διάστημα 2 προσφορές για SMS και ειδικά αυτή που τρέχει τώρα είναι φοβερή: 500 SMS για 5 ευρώ μέχρι τέλη Σεπτέμβρη είναι απίστευτα φθηνά αλλά δεν ξέρεις κατά πόσο έχει σκοπό να το συνεχίσει αυτό ή είναι μια εποχιακή προσφορά. Άσε που στις κλήσεις είναι ακριβούτσικο.

 

Α και το What's Up έβγαλε μια προσφορά με προπληρωμένα SMS (και μάλιστα μόνιμη και όχι εποχιακή) αλλά είναι ακριβότερα από της Q-Card, οπότε δεν αξίζει να το προτιμήσεις (βάλε και την ακριβότερη κλήση αλλά και την ελάχιστη χρέωση του what's Up).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx (16 Ιούλ. 2004 , 23:30)

λέγοντας πολλά sms πόσο πόλλα? 300+ τον μήνα?

150-250 μηνύματα το μήνα

 

Σε συμφέρει πρώτα και περισσότερο από όλα η Q-Card (όπως σου τα ανέλυσε και ο elteo).

 

Από συμβόλαια ότι καλύτερο μπορείς να βάλεις είναι το TIM Talk'n'Text με την επιλογή SMS 120. Σε αυτό το πρόγραμμα θα πληρώνεις συνολικά 16+8,2=24,2 ευρώ (με ΦΠΑ 28,5) πάγιο για 30 λεπτά και 170 SMS το μήνα και τα επόμενα SMS θα σου χρεώνονται με 0,068 ευρώ έναντι 0,06 της Q-Card. Όπως βλέπεις δε σε συμφέρει σε σχέση με την Q-Card, εκτός αν σε ενδιαφέρει να βάλεις συμβόλαιο για να έχεις επιδότηση.

Αυτό το πρόγραμμα είναι καλύτερο από το make your plan της Vodafone για το λόγο ότι η vodafone δεν έχει βασικό πρόγραμμα με SMS (πέρα από το SMS 150 στο οποίο τα πληρώνεις πραγματικά χρυσά), ενώ το Talk'n'Text περιέχει στο βασικό του πάγιο 30 μηνύματα με αποτέλεσμα, μαζί με τα 120, τα προπληρωμένα (και άρα φθηνότερα) να φτάνουν τα 170.

 

Τέλος υπάρχει και η επιλογή του TIM Free2Go το οποίο έχει κάνει το τελευταίο διάστημα 2 προσφορές για SMS και ειδικά αυτή που τρέχει τώρα είναι φοβερή: 500 SMS για 5 ευρώ μέχρι τέλη Σεπτέμβρη είναι απίστευτα φθηνά αλλά δεν ξέρεις κατά πόσο έχει σκοπό να το συνεχίσει αυτό ή είναι μια εποχιακή προσφορά. Άσε που στις κλήσεις είναι ακριβούτσικο.

 

Α και το What's Up έβγαλε μια προσφορά με προπληρωμένα SMS (και μάλιστα μόνιμη και όχι εποχιακή) αλλά είναι ακριβότερα από της Q-Card, οπότε δεν αξίζει να το προτιμήσεις (βάλε και την ακριβότερη κλήση αλλά και την ελάχιστη χρέωση του what's Up).

 

Ευχαριστώ, για την αναλυτικοί απάντηση.

Δηλαδή συμφέρει το talk’n’text για αυτό το άτομο από θέμα συμβόλαιο?

Όμως γενικά συμφέρει να βάλει συμβόλαιο ή με κάποια καρτοκινητη θα ήταν καλύτερα?

Sorry που τα περιμένω έτοιμα αλλά αυτόν τον καιρό δεν έχω πολλοί ελεύθερο χρόνο για ερευνά αγοράς

Από τι κατάλαβα η πιο φτηνή καρτοκινητη ειναι η qcard

Με μερικούς υπολογισμούς έβγαλα ότι ε εάν θα στείλει με qcard 150μηνυματα θα πληρώσει 150*0,06=9ευρο

Αν μιλήσει 30 λεπτά και η κάθε κλήση θα ειναι λιγότερο απο 2 λεπτά τότε πληρώνει 0,0054*1800=9,72

Δηλαδή συνολικά 18,72 εύρο

 

Τώρα για να δω τι θα πληρώσει με q σύνδεση

Με μερικούς υπολογισμούς έβγαλα ότι ε εάν θα στείλει με q σύνδεση 150μηνυματα θα πληρώσει 150*0,075=11,25ευρο

Αν μιλήσει 30 λεπτά και η κάθε κλήση θα ειναι λιγότερο από 2 λεπτά τότε πληρώνει 0,0045*1800=8.1

Συνολικά 19,35

 

Στο talk’n’ text θα πληρώσει 28,5

 

Με λίγα λόγια συμφέρει η qcard από θέμα κάρτας ή από θέμα συμβολαίου η q

Σωστά ?

Έχω κάνει κάποιο λάθος?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος glav (21 Ιούλ. 2004 , 15:06)

 

Εγώ έχω cosmote από όταν βγήκε σχεδόν και είμαι πολύ ευχαριστημένος λόγω απόδοσης - ισχύος του δικτύου. :)

 

 

Κι εγώ Csmote έχω από τότε που υπάρχει (πριν είχα Panafon) και είμαι πολύ ευχαριστημένος, ειδικά με το roaming. Πάντως, η εξυπηρέτηση πελατών της Csmote νομίζω ότι υστερεί σε σχέση με αυτήν της Vodafone.

 

Κορυφαίο συμβάν με το roaming της Csmote: (έτος 2000):

- Στο Σικάγο υπάρχει roaming?

- Όχι, δυστυχώς μόνο στη ΝΥ.

- (@#!!&!)

 

Προσγείωση στο Ο'Hare... Το κινητό πιάνει κανονικά Voicestream (την οποία μετά αγόρασε η T-Mobile).

http://users.otenet.gr/~skyhigh/nycstrip-ed.JPG
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (17 Ιούλ. 2004 , 01:38)

 

 

Τέλος υπάρχει και η επιλογή του TIM Free2Go το οποίο έχει κάνει το τελευταίο διάστημα 2 προσφορές για SMS και ειδικά αυτή που τρέχει τώρα είναι φοβερή: 500 SMS για 5 ευρώ μέχρι τέλη Σεπτέμβρη είναι απίστευτα φθηνά αλλά δεν ξέρεις κατά πόσο έχει σκοπό να το συνεχίσει αυτό ή είναι μια εποχιακή προσφορά. Άσε που στις κλήσεις είναι ακριβούτσικο.

 

Α και το What's Up έβγαλε μια προσφορά με προπληρωμένα SMS (και μάλιστα μόνιμη και όχι εποχιακή) αλλά είναι ακριβότερα από της Q-Card, οπότε δεν αξίζει να το προτιμήσεις (βάλε και την ακριβότερη κλήση αλλά και την ελάχιστη χρέωση του what's Up).

 

 

Και η CosmOte στο What’s up? Έχει 5 ε 600 sms τα οποία ισχύουν μέχρι τις 30/09/2004 χωρίς έγγραφη σε point mania και τέτοια… για μένα είναι η καλύτερη προσφορά …

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hellnoH2O ( 3 Αύγ. 2004 , 12:53)

 

Κι εγώ Csmote έχω από τότε που υπάρχει (πριν είχα Panafon) και είμαι πολύ ευχαριστημένος, ειδικά με το roaming. Πάντως, η εξυπηρέτηση πελατών της Csmote νομίζω ότι υστερεί σε σχέση με αυτήν της Vodafone.

 

Κορυφαίο συμβάν με το roaming της Csmote: (έτος 2000):

- Στο Σικάγο υπάρχει roaming?

- Όχι, δυστυχώς μόνο στη ΝΥ.

- (@#!!&!)

 

Προσγείωση στο Ο'Hare... Το κινητό πιάνει κανονικά Voicestream (την οποία μετά αγόρασε η T-Mobile).

 

υπάρχουν και καλύτερα... roaming στις ΗΠΑ το όποιο δεν χρεώθηκε πότε... έχουν περάσει ήδη 3-4 χρόνια... :!: (με cote πάντα μιλάμε)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx ( 5 Αύγ. 2004 , 00:19)

 

υπάρχουν και καλύτερα... roaming στις ΗΠΑ το όποιο δεν χρεώθηκε πότε... έχουν περάσει ήδη 3-4 χρόνια... :!: (με cote πάντα μιλάμε)

 

 

Αυτό είναι :p Τσάμπα πράμα για το λαό!! Δώστε δώστε :p :D

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ψήφο στην Vodafone. Αν και έχω και τα τρία δίκτυα μέσω καρτοκινητής, το συμβόλαιο μου είναι με vodafone.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ? ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΕΧΩ VODAFONE CU ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ ΚΑΙ ΣΥΧΝΩΝ ΔΩΡΕΑΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ΑΛΛΑ ΕΧΩ Κ ΜΙΑ COSMOTE-KOSMOKARTA ΑΛΛΑ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΦΑΡΣΕΣ ΣΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ-ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ...
Link to comment
Share on other sites

Ε βέβαια τι να την κάνεις την δεύτερη και τρίτη κάρτα αν δεν έχεις και κάποιον να στείλεις μήνυμα;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αν και χρησιμοποιω ΤΙΜ , ψηφισα vodafone! Την ΤΙΜ την πηρα επειδη ειχε μια προσφορα οπου μπορουσα να μιλαω με τους φιλους μου δωρεαν με 3λεπτα... Αγορασαμε 10 ατομα ΤΙΜ με αυτην την προσφορα και ειμαστε χωρις παγια και με δωρεαν 3λεπτα! Αλλα μολις τελειωσει αυτο, γυρναω με κλειστα τα ματια στην vodafone... ;)
Link to comment
Share on other sites

Vodafone το προσωπικό και ΤΙΜ το εταιρικό (από Cosmote που ήταν μέχρι και ένα μήνα πριν)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...