Jump to content

[Symbian^3] Ανακοινώσεις / Προτάσεις εφαρμογών


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ολοκληρώθηκε η νέα ιστοσελίδα του SIStore!

 

Τελείωσα και την μετάφραση στα ελληνικά και είναι έτοιμη! Μακάρι να κρατηθεί το Symbian με όσες εφαρμογές απέμειναν και με προσπάθειες από άτομα με μεράκι σαν τους δημιουργούς του SIStore! :)

 

http://tienda-sistore.com/el.html

Τι ειναι αυτό εφαρμογή; Να πω στον φίλο που του έδωσα το N8 να την κατεβάσει! Πως λειτουργεί;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα νέο store. Να του πεις να την βάλει. Ειδικά τώρα που δεν υπάρχει επίσημο store είναι απαραίτητη.

Αυτό ισχύει για τα Symbian 3 μόνο, να φανταστώ;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμιά εφαρμογή που να κάνει ένα παλιό τηλέφωνο symbian ip camera?

Αν και δεν ασχολήθηκα καμιά φορά, είχα δει κάτι τέτοιο στο All About Symbian, θα ψάξω να το βρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι ειναι αυτό εφαρμογή; Να πω στον φίλο που του έδωσα το N8 να την κατεβάσει! Πως λειτουργεί;

 

Το κατάστημα της AppList έχει ψιλοπαγώσει, οπότε αυτό που συνεχίζει να ενημερώνεται είναι MUST. Το κατάστημα της Opera δεν ξέρω αν λειτουργεί ακόμη... Αυτά τα τρία εχουν απομείνει πάντως... Το SiStore έχει μαζέψει συλλογή από εφαρμογές, παιχνίδια, skins, θέματα, εργαλεία, ακόμη και οδηγούς φλασαρίσματος και κάποια αρχεία φλασαρίσματος. Αν κάποιος δεν έχει μαζέψει στον υπολογιστή του τέτοια αρχεία, είναι τεράστια βοήθεια :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά υπάρχει καμιά εφαρμογή που να κάνει ένα παλιό τηλέφωνο symbian ip camera?

 

Δε είμαι σίγουρος αν ήταν αυτό http://www.allaboutsymbian.com/flow/item/18239_Gotya_re-uses_an_old_Symbian_s.php

 

Επίσης το συγκρίνουν με το SymEye...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ολοκληρώθηκε η νέα ιστοσελίδα του SIStore!

 

Τελείωσα και την μετάφραση στα ελληνικά και είναι έτοιμη! Μακάρι να κρατηθεί το Symbian με όσες εφαρμογές απέμειναν και με προσπάθειες από άτομα με μεράκι σαν τους δημιουργούς του SIStore! :)

 

http://tienda-sistore.com/el.html

 

το κατεβασα στο Ν8 αλλα οσες εφαρμογες δοκιμασα δε κατεβαινουν. παταω download και δε κανει τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε είμαι σίγουρος αν ήταν αυτό http://www.allaboutsymbian.com/flow/item/18239_Gotya_re-uses_an_old_Symbian_s.php

Επίσης το συγκρίνουν με το SymEye...

 

Ευχαριστώ, καλό είναι αλλά είναι με συνδρομή και δεν αξίζει, με την συνδρομή ενός έτους παίρνεις μια IP camera, απ την Κίνα.

το SymEye το χρησιμοποιώ, με βολεύει η ανίχνευση κίνησης και καταγράφω το βίντεο σε sd, αλλά δεν έχω βρει στις ρυθμίσεις να έχει απομακρυσμένο έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα στο Ν8 αλλα οσες εφαρμογες δοκιμασα δε κατεβαινουν. παταω download και δε κανει τιποτα

 

Στο 808 κανένα πρόβλημα. Ανοίγει ο browser και κατεβαίνει-εγκαθίσταται κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Στο 808 κανένα πρόβλημα. Ανοίγει ο browser και κατεβαίνει-εγκαθίσταται κανονικά

Φαίνεται θέλει 808 μόνο κι οχι N8! :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και με το Ν8. Επιλέγω εφαρμογή, ανοίγει ο browser, κατεβάζει το αρχείο, πατάω εγκατάσταση και έτοιμο.

Ωραία. Εφόσον δουλεύει και σε N8, όποτε πάω σπίτι του θα του πω να το κατεβάσει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως δε κατεβαζει. το ξαναεγκατεστησα αλλα τιποτα. δε ξερω ισως να εχει θεμα ο browser που λετε οτι ανοιγει και κατεβαζει το αρχειο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως δε κατεβαζει. το ξαναεγκατεστησα αλλα τιποτα. δε ξερω ισως να εχει θεμα ο browser που λετε οτι ανοιγει και κατεβαζει το αρχειο.

Σε ποιά συσκευή; Στο N8;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λόγος για να ανοίξει σαμπάνια κανείς!!! Το αδικοχαμένο Skype επανήλθε!!! Λειτουργεί κανονικά!!! Κατεβάστε το από το AppList, εμφανίζεται ως η νεότερη εφαρμογή στην κορυφή και σύντομα και στο SIStore!!!

 

Ποιος και πώς το ενεργοποίησε και πάλι όμως??? Μου θυμίζει όταν ενημερώθηκαν αναπάντεχα οι χάρτες το 15... Αν μείνει ζωντανό και μείνει και το Whatsapp και μερικά ακόμη, το Symbian θα αντέξει κι άλλο ;)

 

Δεν πεθαίνει! Hard to die!!! :cool:

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Λόγος για να ανοίξει σαμπάνια κανείς!!! Το αδικοχαμένο Skype επανήλθε!!! Λειτουργεί κανονικά!!! Κατεβάστε το από το AppList, εμφανίζεται ως η νεότερη εφαρμογή στην κορυφή και σύντομα και στο SIStore!!!

 

Ποιος και πώς το ενεργοποίησε και πάλι όμως??? Μου θυμίζει όταν ενημερώθηκαν αναπάντεχα οι χάρτες το 15... Αν μείνει ζωντανό και μείνει και το Whatsapp και μερικά ακόμη, το Symbian θα αντέξει κι άλλο ;)

 

Δεν πεθαίνει! Hard to die!!! :cool:

Χάχα βλέπω τη Nokia μόλις πάρει χρήμα από το Android, να ανοίγει το Symbian ξανά από κει που είχε μείνει. Clara και Donna! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χάχα βλέπω τη Nokia μόλις πάρει χρήμα από το Android, να ανοίγει το Symbian ξανά από κει που είχε μείνει. Clara και Donna! ;)

 

Αυτό θα ήταν πολύ έξυπνο, αλλά δεν τους το 'χω...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χάχα βλέπω τη Nokia μόλις πάρει χρήμα από το Android, να ανοίγει το Symbian ξανά από κει που είχε μείνει. Clara και Donna! ;)

 

Αυτό θα ήταν πολύ έξυπνο, αλλά δεν τους το 'χω...

 

Καλό θα ήταν ως εξέλιξη, αλλά δυστυχώς όπως έχει διαμορφωθεί το τοπίο, πλέον δεν υπάρχει χώρος για άλλο λειτουργικό. Οι συνθήκες ήταν ιδανικές τέλος 2010 - αρχές 2011, και για Symbian και για MeeGo, αλλά δεν... Τουλάχιστο αυτή τη εντύπωση έχω... ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το Meego θα μπορούσε διότι ήταν ήδη μπροστά από την εποχή του. Αλλά νομίζω δεν ήταν στη κατοχή της Nokia το Meego. Έπειτα την εξέλιξη του Symbian (Clara και Donna) ούτε σαν... insider την είδαμε! ;) Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το Meego θα μπορούσε διότι ήταν ήδη μπροστά από την εποχή του. Αλλά νομίζω δεν ήταν στη κατοχή της Nokia το Meego. Έπειτα την εξέλιξη του Symbian (Clara και Donna) ούτε σαν... insider την είδαμε! ;)

 

Ας είναι καλά η Μικρομαλακή...

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν ως εξέλιξη, αλλά δυστυχώς όπως έχει διαμορφωθεί το τοπίο, πλέον δεν υπάρχει χώρος για άλλο λειτουργικό.

 

Μια χαρά χώρος υπάρχει. Αλλά, βλέπεις, ο κόσμος γενικότερα δε θέλει να μαθαίνει.. Έμαθε 1 πράγμα, οπότε δεν κάνει τον κόπο να μάθει κάτι άλλο, έστω και στην απίθανη περίπτωση που σταματήσει να τον εξυπηρετεί αυτό το 1... Και είναι και λυπηρό και μίζερο, προσωπικά.. Και αδιέξοδο..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά χώρος υπάρχει. Αλλά, βλέπεις, ο κόσμος γενικότερα δε θέλει να μαθαίνει.. Έμαθε 1 πράγμα, οπότε δεν κάνει τον κόπο να μάθει κάτι άλλο, έστω και στην απίθανη περίπτωση που σταματήσει να τον εξυπηρετεί αυτό το 1... Και είναι και λυπηρό και μίζερο, προσωπικά.. Και αδιέξοδο..

 

Αυτός ακριβώς είναι ο λόγος για τον οποίο δεν υπάρχει χώρος για άλλο λειτουργικό. Το ότι έχουν πείσει τον κόσμο τι έχει ανάγκη.

Υπάρχει μια μεγάλη μερίδα του κόσμου που ξέρει μόνο την Apple και την Samsung, πόσο μάλλον λειτουργικά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ακριβώς είναι ο λόγος για τον οποίο δεν υπάρχει χώρος για άλλο λειτουργικό. Το ότι έχουν πείσει τον κόσμο τι έχει ανάγκη.

Υπάρχει μια μεγάλη μερίδα του κόσμου που ξέρει μόνο την Apple και την Samsung, πόσο μάλλον λειτουργικά.

Χάχα αμφιβάλλω αν ήξεραν και τα παλιά Nokia τι λειτουργικό είχαν!

Όπως κι εγώ δεν ήξερα όταν πρωτοπήρα το N95 το 2007!!! Το πήρα για τη κάμερα πιο πολύ. Χωρίς να ξέρω αν ήθελε αναβαθμίσεις κλπ. Είχα πλήρη άγνοια από τεχνικά χαρακτηριστικά κλπ. Μόνο η κάμερα και το slide μου άρεσαν και το πήρα! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το Meego θα μπορούσε διότι ήταν ήδη μπροστά από την εποχή του. Αλλά νομίζω δεν ήταν στη κατοχή της Nokia το Meego. Έπειτα την εξέλιξη του Symbian (Clara και Donna) ούτε σαν... insider την είδαμε! ;)

 

Είχα δει ένα prototype 808 με λειτουργικό Clara πριν από καιρό στο ebay και το είχα δείξει μάλιστα στον Steve από το AAS.. Μου λέει ουσιαστικά πρόκειται για το FP1 του Belle. Και σύμφωνα με τον πωλητή όντως δεν υπήρχε τεράστια διαφορά από το FP1... Από την άλλη το Donna που υποστήριζε πολυπύρηνους επεξεργαστές δεν το είδαμε όντως πουθενά... Λένε ότι κάποια από τα χαρακτηριστικά του ενσωματώθηκαν στο Belle σαν FP2... Αλλά σαν ολοκληρωμένη νέα έκδοση δεν εμφανίστηκε... Θάφτηκε μαζί με τα πολυπύρηνα Symbian και το λειτουργικό γενικότερα... Χάρη στον δούρειο ίππο της M$...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν κάνω λάθος, το symbian πλέον ανήκει στην ms... :(

 

Η M$ είχε πάρει όλες τις συσκευές της Νόκια, αλλά τις πούλησε πλέον στην FIH (παλιά εργοστάσια της Νοκια) που ανήκει στην Foxxconn και είναι η κατασκευάστρια της HMD. Έμμεσα δηλαδή επιστράφηκαν όλα στη Nokia. Το Symbian σαν λειτουργικό δεν είμαι 100% σίγουρος αν ανήκει στην Accenture ή πίσω στη Νόκια, πάντως μια ειδική έκδοση εξακολουθούν να έχουν τα feature phones (π.χ. το νέο 3310), μετεξέλιξη της μικρής έκδοσης για τα Asha...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...