Jump to content

[Symbian^3] Ανακοινώσεις / Προτάσεις εφαρμογών


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τελευταία έκδοση (5151) σε σχέση με τις προηγούμενες είναι αρκετά καλύτερη, αλλά νομίζω ότι έχει ακόμα κάποια bugs. Κάτι άλλο που παρατήρησα επίσης (τουλάχιστον στο δικό μου κινητό), είναι ότι ξοδεύει περισσότερη μπαταρία απ' ότι άλλα screensavers (για παράδειγμα το QooSaver). Εκτός κι αν έχω κάνει κάποιο λάθος στις ρυθμίσεις του.

Εσύ Moralas, δεν είχες θέμα με την κατανάλωση της μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση (5151) σε σχέση με τις προηγούμενες είναι αρκετά καλύτερη, αλλά νομίζω ότι έχει ακόμα κάποια bugs. Κάτι άλλο που παρατήρησα επίσης (τουλάχιστον στο δικό μου κινητό), είναι ότι ξοδεύει περισσότερη μπαταρία απ' ότι άλλα screensavers (για παράδειγμα το QooSaver). Εκτός κι αν έχω κάνει κάποιο λάθος στις ρυθμίσεις του.

Εσύ Moralas, δεν είχες θέμα με την κατανάλωση της μπαταρίας;

Δεν έχω δει τόσο αισθητή διαφορά.. Αν τον σετάρεις σωστά, χωρίς τα εφέ κτλ ίσως να "καίει" και λιγότερο. Ο qoosaver καλός αλλά λαγκάρει κατά το κλείδωμα-ξεκλείδωμα και με εκνευρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι έχω βγάλει όλα τα εφέ. Παρ' όλα αυτά, βλέπω ότι "ρουφάει" μπαταρία αρκετά περισσότερο από το qoosaver. Το οποίο, παρεμπιπτόντως, στην τελευταία του έκδοση (1.5.4) δουλεύει πάρα πολύ καλά.
Link to comment
Share on other sites

Για το facebook ποια εφαρμογή είναι καλύτερη; Υποστηρίζουν όλες WIDGET;

fMobi - υποστηρίζει widget και είναι από τις καλύτερες.

KOONOOZ Facebook HD Browser v 2.01 - θυμίζει εφαρμογές από άλλες πλατφόρμες, αυτό χρησιμοποιώ πλέον, δεν έχει widget.

Facebook Web 2.00 - θυμίζει fmobi, αλλά είναι πιο ελαφρύ, χωρίς widget.

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Καλη εφαρμογή με widget είναι η Fmobi 3.61 αν δεν κάνω λάθος.Μπαίνεις και μπορείς να δεις τα μηνύματα χωρίς να δειξει ότι διαβάστηκε οπότε σου δινει πλεονέκτημα.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις και μπορείς να δεις τα μηνύματα χωρίς να δειξει ότι διαβάστηκε οπότε σου δινει πλεονέκτημα.

 

Ισχύει αυτό.

fmobi χρησιμοποιούσα στην αρχή. Μετά το γύρισα σε facinate μέχρι που σταμάτησε να δουλεύει (άλλαξε το fb και δε σε κάνει login). Τώρα χρησιμοποιώ KOONOOZ Facebook HD Browser v 2.01 γιατί είναι πλήρες. Χτες πάντως έβαλα το τελευταίο facebook Web 2.0 το οποίο αν και δεν έχει widget, το αφήνεις να τρέχει στο background και έχει ειδοποιήσεις για νέα μηνύματα ή ειδοποιήσεις του fb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για ιντερνετικό ράδιο υπάρχει τίποτα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Της Νοκια χρησιμοποιώ εγώ... ψάξε Nokia internet radio...

 

Ps: ??? :-p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Της Νοκια χρησιμοποιώ εγώ... ψάξε Nokia internet radio...

 

Ps: ??? :-p

Με την αναβάθμιση σε belle, εξαφανίστηκε.

Αλλά ψάχνοντας βρήκα το sis και το εγκατέστησα μόνος μου (εκτός market δηλαδή).

 

Από εδώ: http://discussions.nokia.com/t5/Eseries-and-Communicators/Nokia-Internet-Radio-no-more-available-for-Belle/td-p/1370151

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο κινητό φίλε μου; έχεις εσύ Symbian 3? :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο κινητό φίλε μου; έχεις εσύ Symbian 3? :p

Ναι φίλε μου.

Την υπογραφή μου δεν την βλέπεις??

:D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Tapatalk :p καλοδουλευτο :) σε εφαρμογές ίσως βρεις αρκετές ασυμβατότητες, αλλά υπέροχη συσκευή :) αν και οι περισσότεροι την αφήνουν σε Άννα ;) περισσότερα από κοντά την Τετάρτη λογικά..

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Tapatalk :p καλοδουλευτο :) σε εφαρμογές ίσως βρεις αρκετές ασυμβατότητες, αλλά υπέροχη συσκευή :) αν και οι περισσότεροι την αφήνουν σε Άννα ;) περισσότερα από κοντά την Τετάρτη λογικά..

 

Έστω και καθυστερημένα, την αγόρασα, ακριβώς γιατί είναι ο ορισμός του τηλεφώνου. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παίδες έχουμε και λέμε:

1. Foursquare for Symbian Updated To Version 2.0.1016

2. Appstore build 1.00(281)] είναι το νέο store, που μοιάζει πολύ με το παλιό, μόνο που δεν έχει μέσα σαβούρα. Έχει καμιά 80αριά βασικές και λειτουργικές εφαρμογές και αναβαθμίζεται. Ελέγχει για αναβαθμίσεις αυτών που έχετε κτλ. Πολύ καλή κίνηση για να μείνει ζωντανό (λέμε τώρα) το symbian.

3. Νέο fastube

4. Νέο cutetube

5. Opera mini 8 Java edition

6. Instago Instagram client v1.00 (δεν το έχω δοκιμάσει, δεν έχω Instagramm....)

 

Έτσι για να λέμε ότι κάτι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες νέο στο 3; Ποια έκδοση είναι τώρα;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχουμε και λέμε:

1. Foursquare for Symbian Updated To Version 2.0.1016

2. Appstore build 1.00(281)] είναι το νέο store, που μοιάζει πολύ με το παλιό, μόνο που δεν έχει μέσα σαβούρα. Έχει καμιά 80αριά βασικές και λειτουργικές εφαρμογές και αναβαθμίζεται. Ελέγχει για αναβαθμίσεις αυτών που έχετε κτλ. Πολύ καλή κίνηση για να μείνει ζωντανό (λέμε τώρα) το symbian.

3. Νέο fastube

4. Νέο cutetube

5. Opera mini 8 Java edition

6. Instago Instagram client v1.00 (δεν το έχω δοκιμάσει, δεν έχω Instagramm....)

 

Έτσι για να λέμε ότι κάτι γίνεται.

 

Και το whatsapp αναβαθμίζεται στο store (ακόμα και ας μη το χρειάζεται). Κάποιοι nokia partnens μπορουν να αναβαθμίζουν ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 3 και δεν μπαίνει, θα την ψάξω :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Opera mini 8 java edition; Που το βρίσκεις αυτό; Στο Nokia store δεν το βρήκα!

Στο ποστ του @Moralas υπάρχει το link αλλά μπορείς να το κατεβάσεις και από το επίσημο site του Opera, http://www.opera.com/mobile/mini

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στο ποστ του @Moralas υπάρχει το link αλλά μπορείς να το κατεβάσεις και από το επίσημο site του Opera, http://www.opera.com/mobile/mini

 

Από το δικό σου λινκ το κατέβασα, αλλά δε βλέπω να λέει και πολλά, πέρα απ' το πιο γρήγορο άνοιγμα! Τα ποστ μου τα βάζει όλα μέσα σε μια λευκή μπάρα και όχι απευθείας στη σελίδα που γράφω! Αφήνει άσκοπα αποστάσεις στο κείμενο! Μόνο σε μένα συμβαίνει αυτό; Δεν ξέρω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Αφού έκλεισε το nokia internet radio μπορείτε να δοκιμάσετε το cuteRadio, http://www.allaboutsymbian.com/flow/item/19848_RIP_Nokia_Internet_Radio_like_.php

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκλεισε το nokia internet radio μπορείτε να δοκιμάσετε το cuteRadio, http://www.allaboutsymbian.com/flow/item/19848_RIP_Nokia_Internet_Radio_like_.php

 

 

εξαιρετικο και μαλιστα βγηκε και update!

 

http://marxoft.co.uk/cuteradio-updates/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...