Jump to content

Χρησιμοποιείτε το κινητό σας για ασύρματη πρόσβαση στο Internet;


TN97
 Κοινοποίηση

Χρησιμοποιείτε το κινητό σας για ασύρματη πρόσβαση στο Internet;  

736 members have voted

  1. 1. Χρησιμοποιείτε το κινητό σας για ασύρματη πρόσβαση στο Internet;

    • Ναι, αρκετά συχνά...
      484
    • Ναι, αλλά όχι συχνά...
      81
    • Ναι, αλλά μόνο όταν δεν υπάρχει δυνατότητα χρήσης υπολογιστή ή σε περιπτώσεις ανάγκης
      139
    • Όχι, δεν το έχω επιχειρήσει και δεν το κάνω ακόμα για διάφορους λόγους
      25
    • Όχι, δεν το υποστηρίζει το κινητό μου και δεν με ενδιαφέρει γενικώς
      7


Recommended Posts

Τα σημερινά κινητά χαρακτηρίζονται από πληθώρα δυνατοτήτων που σκοπός τους, όσο περνάει ο καιρός, είναι να μας παρέχουν... εν κινήσει ευκολίες και υπηρεσίες κάνοντας την ζωή μας πιο εύκολη και διασκεδαστική. Μία από τις ευκολίες αυτές είναι το mobile Internet ή, ελληνιστί, η ασύρματη πρόσβαση στο Διαδίκτυο.

 

Δεδομένου του ότι πολλές σημερινές συσκευές δίνουν έμφαση στον τομέα αυτό, με κλασσικό παράδειγμα το iPhone το οποίο για πολλούς τοποθέτησε το όλο θέμα σε... άλλη διάσταση, έχει ενδιαφέρον να δούμε κατά πόσο οι χρήστες έχουν πεισθεί να κάνουν χρήση του mobile Internet, έχοντας επίσης κατά νου τις διάφορες προσφορές των παρόχων κινητής τηλεφωνίας οι οποίες έχουν ρίξει το κόστος του σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια.

 

Το ερώτημα λοιπόν είναι: Χρησιμοποιείτε το κινητό σας για ασύρματη πρόσβαση στο Internet;

 

Ο λόγος σε εσάς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 133
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ.

Είναι το βασικό κριτήριό μου για την αγορά συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ αφου αλλωστε γι αυτο και το κινητο ειναι ακομα ΖΩΝΤΑΝΟ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Αν και ψήφισα "ναι, όχι συχνά" να παραθέσω πως θα το χρησιμοποιούσα συχνότερα εάν δεν ήταν το χάλια δίκτυο δεδομένων της Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

εντάξει ρε παιδιά,στο myphone γίνεται η δημοσκόπηση όχι στο καφενείο της γεοτονιάς τί θα δείξει; και ναι εγώ το χρησιμοποιώ όλη μέρα,δεν έχω παράπονο έχω απόλυτη εμπειρία ίντερνετ αντίθετα με το αποτυχημένο παράδειγμα του iphone.έχω και το 1,5 γιγα της γουιντ οπότε μια χαρούλα,πάντως συσκευές υπάρχουν το θέμα είναι οι εταιρείες κινητές του χρόνου να δώσουν πολύ ντατα,μακάρι!
Link to comment
Share on other sites

μόνο όταν δεν υπάρχει υπολογιστής ή άλλος τρόπος πρόσβασης στο ίντερνετ. Δίκτυο wind, ικανοποιημένος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ συνεχώς το ασύρματο δίκτυο στο σπίτι. Εαν είμαι έξω και βρω σήμα έχει καλώς. Θεωρώ ακόμα αρκετά ακριβή την τιμολόγηση μέσω wap και έτσι δεν μπαίνω καθόλου με αυτό τον τρόπο.

Και επειδή το surfing που κάνω είναι περισσότερο για ενημέρωση (ειδήσεις, νέα, αθλητικά κλπ), με το 5800 μου μπορώ να πω ότι και γλύτωσα λεφτά για laptop αλλά και για gps συσκευή.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

απο τον δεκεμβριο καθε μερα ολη μερα με skype ,email,msm,facebook ,αποστολη ρυθμισεων απο το σαιτ της wind στα κινητα και των φιλων μου,καιρος κτλ.με το Ε66 ας ειναι καλα η wind και η Q οταν εχουν προσφορες και μαλιστα με το skype βιντεοκλησεις και τηλεφωνα στα σταθερα στην γερμανια με skypeOut call TV με το sbtv ολα αυτα στο αμαξι σε περιφερειακους δημους της θεσσαλονικης .Μετα τον δεκεμβριο να δουμε τι θα παθουμε οταν θα τελειωσει το f2go και θα εχουμε εθιστη εντελως?
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που πήρα το κινητό τελικά πιο πολύ σερφάρω με το κινητό παρά με τον υπολογιστή :)

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία , σερφάρω πολύ συχνά μέσω του κινητού μου , χάρη στην προσφορά της Wind με τα 100 δωρεάν MB.Όταν λήξει η προσφορά , μάλλον θα παρατήσω και το mobile internet... Edited by chba
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η βασικη χρηση του κινητου μου.Ο browser του Ν900 ειναι απιστευτος αφου παιζει τα παντα.Εχω vodafone και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο ταχυτητα και καλυψη.
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ενα nokia n82 και μπαινω με την προσφορα της wind 1.5 γιγα το μηνα.

ειμαι αρκετα ευχαριστημενος . περιμενω προσφορες και απο αλλες εταιριες γιατι το κινητο ειναι το τερματικο του μελοντος

Link to comment
Share on other sites

Εχω ΝΟΚΙΑ Ε52 και οpera mobile, μεσο του F2G και το 1,5G μπαινω καθημερινος και πολλες φορες παρολο που εχω dsl στο σπιτι, τωρα μεσο του κινητου μου ποσταρο! :-)
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά συχνά χάρη στην προσφορά της Wind.Διαφορετικά με τις χρεώσεις που υπάρχουν για mobile Internet δεν θα το χρησιμοποιούσα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι συνέχεια! Απο πάντα το χρησημοποιουσα στο κινητο αλλα απο τοτε που πηρα το iPhone και η εμπειρια internet εγινε μαγικη:D:D...το χρησημοποιω πλέον συνέχεια...
Link to comment
Share on other sites

Τις περισσότερες φορές επειδή βαριέμαι να ανοίξω το λάπτοπ, χρησιμοποιώ το κινητό ή το pda.

Αν και έχω vodafone με απεριόριστο ίντερνετ (3 γίγα δηλαδή) , προτιμώ το wifi για λόγους ταχύτητας, μιας και η vodafone.... δεν πιάνει 3g στο σπίτι μου :mad::mad:(και δεν μένω σε σπηλιά)....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τα συχρονα κινητα εχουν οντως δυνατοτητες το θεμα ομως ειναι πως οι τιμες ειναι πανακριβες και οι ποιοτητα των υπηρεσιων ανεπαρκης, καθως η υποδομη ασυρματου ιντερνετ στην Ελλαδα ειναι ακομα σε χαμηλα επιπεδα. Εκτος Αττικης, και ακομα και εντος Αττικης αλλα μεσα σε κτιρια, δεν βρισκεις 3G σημα, και με GSM η ταχυτητα ειναι χειροτερη και απο 56κ!

 

Ας φτιαξουν λοιπον το ιντερνετ και τις τιμες τους, και δεν θα ξεκολλαμε απο το Mobile internet. What else is there to say?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καθε μερα γιατι στην Αυστραλια που μενω εχει φοβερη καλυψη 3G και πολυ φθηνη χρεωση mobile internet.
walmlaw σημαινει when a lonely man loves a woman,διαβαζεται κ αναποδα walmlaw,αναποδος δεν ειμαι...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, δεν υπάρχει κανενας λόγος να έχεις iPhone χωρίς πρόσβαση στο διαδύκτιο. Έχω Vodafone και κάπου 1 με 2 γίγα τον μήνα. Δεν θυμάμαι ακριβώς...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά μόνο όταν δεν υπάρχει δυνατότητα χρήσης υπολογιστή ή σε περιπτώσεις ανάγκης

Και παντα μεσω καποιου ελευθερου wifi δικτυου. Ποτε με 3g/GPRS.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...